R

Teğmen
19 Nisan 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
113 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
R
geçen hafta
2016 jetta larda dsg sorunu var mı?
2016 model otomatik bir jetta almak istiyorum. Dsg sorunu olduğunu duymuştum. 2016 modellerde aynı sorun var mı? Belki 2016dan sonra güncelleme gelmiş çözülmüştür diye sormak istedim..
R
geçen ay
Soğutma amaçlı klima tavsiyesi
Merhaba,
21 m2 oda için sadece soğutma amaçlı klima arıyorum. Çatı katı ve çok güneş görüyor. Mitsubishi veya daikin düşünüyorum
a+++
az ses
aradığım özellkler
Hangi model önerirsiniz?
R
2 ay
Topraksız prizde sigorta yine atar mı?
Arkadaşlar bazı prizlerde topraklama yok. O prize bağlı elektronikte sorun olduğunda sigorta atar mı yine yoksa topraklama olmadığı için sigorta da mı atmaz?
R
2 ay
Trafikte yokuş çıkarken bulduğum yöntem
Baskı balata uzun dayanması için bulduğum yöntemi paylaşıyorum. Tabi bu yöntem yokuş kalkış desteği olan arabalar için gerekmez. Şimdi dik yokuştasın trafik gıdım gıdım gidiyor. . Beklerken direksiyon sola doğru 20 derece kadar çevrilmiş bekliyoruz. Önündeki araç yürüdü.. Hemen gazı yüklerken ve debriyajdan çekerken yine seri şekilde direksiyonuda aynı anda topluyoruz. Araç sakın sola falan gitmeyecek. Araç askıdayken oluyor bu işlem yani henüz gitmiyorken( debriyajdan çekip gazı doldururken). Araç hiç geri gitmediği gibi kolay çıkıyor. Fizik kurallark gereği Yokuşun dikliği hissedilmiyor ve motor daha az zorluyor. Tabi bu taktiği geliştirmem kolay olmadı. Her ay şehir içinde 10 bin keme yapınca insan hergün birşey öğreniyor. El freniyle kalkış bana çok sağlıklı gelmiyor. Tabi her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır
R
3 ay
Ev tesisat zayıf kablo
Selam. Evet tadilat yaptık. Tüm fayansları değiştirdik iş bitti. Usta demezmi tesisatta çok ince kablo kullanılmış. Neyse dedik ne olur. Aynı anda tüm prizleri kullanma yanabilir dedi. Sigortadan kontrol ettik. Bu hatta 4 priz var. Yinede de kablo zayıf mı? Bir sıkıntı olur mu?
< Resime gitmek için tıklayın >
R
3 ay
Ocak üstü flex boruyu çıkarmak
bu sarı vanayı kapatsak ve ocak üstüne giden bu flex boruyu söksek herhangi bir gaz kaçağı veya tehlike olur mu? yeni ocak gelene kadar böyle bekleyecek, 20 gün falan.
< Resime gitmek için tıklayın >
R
3 ay
1. vites zor geçiyor
araç hafif hareket halinde bile olsa 1. vitese ya girmiyor, ya çok zor giriyor, bende böyle durumlarda 2. vitese alıp hafif gaz vererek hızlanıyorum. bu seferde silkeliyor. herzaman olmuyor ama 1. ve 2. vites arasında kararsız kaldığı bir aralık var. baskı balata değişti, şanzıman kolu değişti ama sorun devam ediyor. sorun ne olabilir?
R
3 ay
Üst kattan su sızıyor
banyoda tadilata başladık fayansları kırdık yeni fayans döşeyecez. duvarın nemli olduğunu farkettik. aslında 3 yıllık apartman. üstteki komşuyla görüşmüyoruz. biz fayansları döşesek ileride fayansların düşme durumu olur mu? tam ana gider borusunun olduğu yer.
< Resime gitmek için tıklayın >
R
3 ay
Üst kattan su kaçıyor
banyoda tadilata başladık fayansları kırdık yeni fayans döşeyecez. duvarın nemli olduğunu farkettik. aslında 3 yıllık apartman. üstteki komşuyla görşmüyoruz. biz fayansları döşesek ileride fayansların düşme durumu olur mu? tam ana gider borusunun olduğu yer.
< Resime gitmek için tıklayın >
R
4 ay
Banyo ayna üstüne ışık
Evimde lavabonun üstüne ayna koyup onun da üstüne ışık koymak istiyorum. Elektrikten hiç anlamam. Böyle bir kablo var. Buraya nasıl ışık bağlarım? Bu kablo var ama açma kapama düğmesi nasıl olacak? Kendinden açma-kapamalı ışık alsam buna bağlanır mı?
not: ayna dolap şeklinde değil sadece ayna olacak duvara sıfır.

< Resime gitmek için tıklayın >
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.