S

Yüzbaşı
02 Nisan 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
360340 Gün Cezalı
357330 gün 15 s. 25 dk.
Gönderiler Hakkında
S
9 yıl
Forum yardım et :)
arkadaşlar altta verdiğim link'e tıklar mısınız?

https://disk.yandex.com.tr/invite/?hash=4H0FKHIP

kesinlikle virüs, reklam, ve korkunç birşey değildir.
S
10 yıl
18 Wos Haulin Açılmıyor YARDIM
arkadaşlar oyunu açarken bu geliyor

< Resime gitmek için tıklayın >

start'a tıklıyorum ama oyun açılmıyor. hatta hiçbişey açılmıyor. üst resimdeki yer de kapanıyor. nasıl açabilirim oyunu?
S
10 yıl
Google Chrome Hakkında | virüs mü?
arkadaşlar chrome'u açar açmaz şu sayfa çıkıyor

< Resime gitmek için tıklayın >

burası da yeni sekme sayfası olarak işaretli ?

< Resime gitmek için tıklayın >

hemde alttaki resimde 1 numaralı yere tıkladığımda 2 numaralı yerde yeniden açılacağına 3 numaralı yeni sekme kısmında açılıyor. ve yine o link çıkıyor

< Resime gitmek için tıklayın >

o sayfanın çıkmasını nasıl engelleyebilirim? chrome'u kaldırdım, yeniden kurdum ama yine çıkıyor. yardım lütfen?birde google'a giremiyorum. arama yapamıyorum. nasıl girerim?
burayı da değiştiremiyorum?
< Resime gitmek için tıklayın >
S
10 yıl
Klasör Adları Mavileşti| SORUN GİDERİLDİ | SİLİNEBİLİR
SORUN GİDERİLDİ..

arkadaşlar az önce bu dosyaları küçültmek için "birleştir"dim. birleştirdikten sonra klasör isimleri mavi oldu?

nasıl düzelir?

edit: xp kullanıyorum

< Resime gitmek için tıklayın >
bazı adları kapattım kusura bakmayın
S
10 yıl
FATİH Projesinin Şifresi Kırıldı
FATİH projesi çerçevesinde okullara dağıtılan tabletlerin şifreleri öğrenciler tarafından kırıldı..

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın her fırsatta dile getirdiği ve 20 milyar dolar bütçeli tabletli eğitimde ilginç bir gelişme yaşandı. Eğitimde FATİH projesi olarak adlandırılan 'Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi' çerçevesinde okullara dağıtılan tabletlerin şifreleri öğrenciler tarafından kırıldı. TÜBİTAK tabletler için yeni yazılım geliştirdi.

GÜVENLİK DUVARI AŞILDI
Bugün gazetesinin haberine göre; şubat ayında pilot olarak 52 okulda dağıtılan tabletlerin yazılımı, TÜBİTAK koordinatörlüğünde Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Dairesi tarafından üretildi. Her tabletin bir kimlik numarası var. Bu sayede çok kolay bir şekilde takip edilebiliyor. Hangi bilgisayarların şifrelerinin kırıldığı da görülebiliyor. Güvenlik duvarının konulmasındaki amaç, öğrencilerin okul dışında internete bağlanmasını engellemekti. Böylece, birtakım zararlı sitelere girişe mani olunacaktı. Yazılıma göre, güvenlik duvarını aşmanın üç yöntemi vardı. Bunun iki tanesini bulmayı başaran gençler, her yerden internete bağlanabilmenin önünü açtı. Şifrenin ilk olarak İstanbul'daki bir okuldan kırıldığı tespit edildi. Şifreyi kıran gençler, yöntemi diğer arkadaşlarıyla da paylaşınca şifre hızla yayıldı. Bunun üzerine Milli Eğitim Bakanlığı tabletlerin sadece dersler için kullanılması amacıyla tedbir aldı ve TÜBİTAK koordinesinde yeni yazılımlar geliştirdi ve tabletlere yerleştirildi.

YAZILIM İHRAÇ EDECEĞİZ
Şifrelerin kırılmasının ardından daha sağlam ve daha güvenlikli yazılımlar geliştirileceği konusunda Ar-Ge faaliyetleri sıkılaştırılıyor. Türkiye'nin, bu sistemi oturtması halinde, eğitimde benzer projeler geliştirecek diğer ülkelere yazılım ihraç etmeyi hedeflediği belirtiliyor. Bunun yolunun da bu tür 'saldırılardan' geçtiği ifade edildi.

BAKANLIK MEMNUN
Öğrencilerin şifreyi kırması FATİH Projesi'nin içinde bulunan bürokratlarca olumlu karşılandı. Bakanlık ve TÜBİTAK yetkilileri öğrencilerin bu girişimleri yerli Bill Gates ve Steve Jobs'ların doğması için umut olduğunu söyledi. Yetkililer, "Bu beklenen bir gelişmeydi. Sonuçta henüz pilot bir uygulama. Açıkları tespit edip ona göre güvenlik seviyesini artıracağız" açıklamasında bulundu. Bazı öğrencilerin tabletleri satmaya başladığı yönünde iddialar da gündeme geliyor. Ancak yetkililer kişiye özel veriler kimlik numaraları nedeniyle, tabletleri satın alan kişilerin kullanabilmesinin mümkün olmadığını belirtti. Cep telefonlarının IMEI numarasından yakalanması gibi tabletler de aynı şekilde bulunabiliyor. Satılan bilgisayar sisteme dahil olduğu anda hemen yakalanabiliyor.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.