_

Yüzbaşı
22 Mart 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme (?)
67 (Bu ay: 3)
Gönderiler Hakkında
_
8 yıl
İzmir Üniversitesi Tıp Fakültesi Hakkında Bilgi Almak İsteyenler Buraya!
Herkese merhabalar,burada yazan bilgiler 3 sene önceki bilgilerdir,yazıyı tekrar düzenlemektense PM üzerinde konuşmayı tercih edeceğim. PM ile bana ulaşabilirsiniz ''artık''. Artık diyorum çünkü forumun sonuna da yazdım finalim olduğu için hiç ilgilenemedim 3. sınıfın finali efsane ne yazık ki nefes aldırmıyor.Velhasıl sorusu olanlar PM atsın :)Arkadaşlar herkese merhaba, ben İzmir Üniversitesi Tıp Fakültesinin öğrenci temsilcisiyim.

Tıp Fakültesi hakkında her türlü soruyu cevaplamak ve kafanızdaki soru işaretlerini gidererek size yardımcı olmak için bu forumu açtım, DH'li olan başka arkadaşlarımız var, onlar da size yardımcı olacaklardır.

Bölüm hakkında genel olarak bilgi vermemiz gerekirse, üniversitemiz zaten ‘’büyükcek’’ bir binadan oluştuğu için ‘’fakülte binası’’ diye bir şey yok ne yazık ki. Fakat sağlıkçılar için en geç siz ikinci sınıfa geçtiğinize Medical Park’ın yakınında bir bina yapılacak ‘’deniyor’’, bunu hem üniversitenin mütevelli heyeti hem de öğretim üyelerimiz çok kez dile getirdi. Sınıf konusuna gelince muhtemelen siz dönem II öğrencilerine de bize olduğu gibi tek bir amfi verilecek ve laboratuvar dersleri dışındaki derslerin çoğunu o amfide göreceksiniz.

‘’Eğitim açısından gereksiz sayılabilecek’’ sınıf ve bina olaylarını geçtikten sonra asıl önemli konu olan öğretim görevlilerine gelelim. Şimdi bizim üniversitenin diğer üniversitelerden önemli bir farkına gelelim ‘’hoca-öğretmen ilişkisi’’. İzütıp’ta öğretim görevlileri arasında prof. yok, ilk başta çok üzülmüştüm ama sonra şunu farkettim doç. ve yard.doç.lar öğrenciye çok daha yakın oluyorlar yani prof.hocaların o hayattan bıkmış, suratsız öğrenciye karşı buzz gibi tavırları yok doç. ve yard.doç.larda.Biz hocalarımızla abi abla gibi oluyoruz tabiri caizse, onlarla sorular sınavlar vr uygulamalar konusunda çok rahat bir şekilde konuşup çözüm arayabiliyoruz. Bunu iddia ediyorum ne Ege’de ne Dokuz Eylül’de ne de başka bir üniversitede bu denli ‘hoca yakınlığı’’ bulamazsınız. Hocaların eğitim seviyesi açısından değerlendirecek olursak hiçbir üniversitenin kadrosu 5 yıldız değildir bizimkine de burada on numara beş yıldız deyip yanlış yönlendirmek olmaz, hocalarla anlaşamadığımız konular yıl içerisinde oldu ama sorunun çözülebilmesi için hocalarımız her zaman ellerinden geleni yaptılar, ama şuna emin olun ki sene sonunda ‘’hocalar kötüydü ondan kaldım’’ tarzı birşeyler söylemezsiniz ,her tıp fakültesinde olduğu gibi ‘’çalışırsanız geçersiniz !! ( hocalarımız gayet iyiler arkadaşlar )

Laboratuvar ortamlarımız gayet güzel, kullanılan teknolojik aletler( mikroskop vb. ) bir tıp fakültesi öğrencisi için kesinlikle yeterli düzeyde. Yani modern tıp eğitimi neyi gerektiriyorsa o ihtiyaca uyan laboratuvarlarımız var, ne histolojide ne biyokimyada ne de mikrobiyoloji gibi diğer derslerin uygulamalarında gerek kişi başına düşen mikroskop sayısı gerek preparat sayısı olsun sıkıntı çekmezsiniz. Anatomi laboratuvarlarına gelince maketlerimiz tek kelimeyle mükemmel daha yepyeniler zaten hala plastik kokuyorlar. Kadavra konusunda 9 Eylül Üniversitesi’ne uygulama derslerinde kadavra görmeye gittik arkadaşlar, okulumuzda kadavra yok ama öğretmenimiz ( kendisi mükemmel biridir ) kadavra görmeniz için her şeyi yapacaktır, bizde olduğu gibi siz de kadavra göreceksiniz. Kaldı ki zaten seneye ‘’oldukça tuzlu olan’’ plastinize kadavramız gelecek. ( kesin gelecek ) Plastinize kadavrada diseksiyon yapamıyorsunuz ama 9 Eylül veya Ege’de olsanız da bir öğrenciye diseksiyon izni verilmez.(diseksiyon=kadavrayı kesippp biçmeee ) Plastinize kadavranın en büyük avantajı kokmuyor ve o iğrenç formaldehit olmadığından gözleriniz yaş içinde kasları veya kemikleri bulmaya çalışmıyorsunuz.

Para meselesine gelecek olursak ilk sene 25.000 ile başladı bu sene 30.000 oldu, bu astronomik artış konusunda mütevelli heyetiyle görüşmeler yapıldı ( görüşenler arasındaydım, yazacağım bilgiler kulaktan dolma değildir ).Rektör yardımcısı bize söylediğini aynen yazıyorum: ‘’Tıp fakültesi için bir ayar yapmamız gerekiyordu o yüzden böyle bir artış yaptık, bundan sonra asla ÜFE-TÜFE ortalamasını geçecek düzeyde bir artış yapılmayacak, bunu sıradan bir memurdan duymuyorsunuz ben ‘’’doğanata’’’ soyadını taşıyan biri ve rektör yardımcısı olarak bu sözü size veriyorum.’’Bu lafı söyleyip de sözünde durmamazlık etmezler heralde,o yüzden sonraki yıllarda gelecek artışlar konusunda içiniz rahat olabilir ( onların söylediklerine göre )

Kütüphanemiz küçük ama çalışmak için ideal, kaldı ki tıbbi yayınlar getirtmek için bir tarafımı yırtıyorum, her sene daha da güzelleşecektir.

Son olarak Medical Park ile afiliasyona ( ortaklık ).Medical park ile ortaklık her şey demek arkadaşlar, o hastaneden yapılan seminerler olsun, uygulama sınavları olsun her şey mükemmel. İzmir’in en sevilen hastanesi olarak geçiyor.3. sınıfın yarısında ve 4. sınıftan sonraki tüm senelerde eğitim hayatımızı orada geçireceğiz ve öyle bir hastanede eğitim görmek mükemmel bir şey olacak.

SORMAK İSTEDİKLERİNİZ OLABİLİR,HER TÜRLÜ SORUYU EN KISA ZAMANDA CEVAPLAMAYA ÇALIŞACAĞIM…


_
9 yıl
İzmir Üniversitesi'nde Bölüm Ücretlerinin Aşırı Derece Pahalılanması Hakkında**Yardım Lütfen**
Herkese merhaba,

İzmir Üniversitesi Tıp Fak.de okuyorum,

Fakültenin açılış fiyatı 25.000 lira idi,fakat okulun yakın zamanda internet sitesinden yaptığı duyuruya göre fiyat artık 30.000 lira oldu (Tıp fak.e %20 zam yapılırken diğer fak.e %10 zam yapıldı bu ayrıntıyı da buraya yazayım ) ve bunun yanında taksit imkanı da 12'den 4'e indirildi.Bu üniversiteyi seçme sebebimizin artık iç bir bir önemi kalmadı ne yazık ki,biz en ucuz tıp fak. diye İzmir Üniversitesi'ni seçmiştik.

Asıl sorum şu,bu fiyat artışı neye göre belirleniyor ? Yasal bir artış sınırı yok mu ? Ve sınıfça tepkimizi çeken bu fiyat artışına resmi,yasal yollarla nasıl itiraz edebiliriz ? Sizce tepkimizi nasıl ortaya koyalım ?

Bilen biri varsa lütfen bilgisini esirgemesin bizden,bu konuda bilgiye ihtiyacımız var.

Konuyu sadece tıp fak. ile sınırlamıyorum,diğer bölümlerdeki insanlar da bu dertten muzdarip.

Herkese şimdiden teşekkürler...
_
9 yıl
Lenovo Y580-Detaylı İnceleme
Lenovo Y580(-59-332595) Detaylı İnceleme


Merhaba arkadaşlar,başka forumların altında kaybolmasın diye kendi forumumda bu incelemeyi yapıyorum,umarım faydalı olur

Dış Görünüş


Arkadaşlar Y580’nin çok hoş bir rengi var.Fırçalanmış kasayla beraber kahverengi bu bilgisayarı oldukça asil gösteriyor.Notebook’u kapattığınızda sağ üstte yer alan ‘’Lenovo’’ yazısı metalik gri renginde ve fırçalanmış kasa ile sadeliği simgeliyor.Dışarıdan şık gözüktüğünü söyleyebilirim.Kasa kalitesine de değineyim.Ortalamanın üstü tam bu notebook için kullanılacak terim olmuş.Çok iyi değil ama kesinlikle kötü değil elinizde kalıcak hissi vermiyor bu konuda içiniz rahat olabilir.

< Resime gitmek için tıklayın >

Kapağı kaldırdığımızda ekranın altındaki iki JBL hoparlör,parlak alüminyüm levhalar üzerine yazılmış ‘’JBL’’yazılarıyla birlikte,hemen göze çarpıyor.Arkadan ışıklandırılan ‘’kapatma düğmesi’’ ile ‘’sessiz’’ butonu’’ ile beraber ‘’Hızlı Backup’’ ve Multimeday Mod Seçim’’ tuşları bulunuyor.Bu seçim tuşuyla normal ya da sinema modları arasında geçiş yapılıyor.Lenovo bu mod seçim işini koymak için koymamış özellikle sinema modunda notebookun ses gücü artıyor ve ekran sinema içi biraz kararıyor.Kullanışlı olduğunu kesinlikle belirtmeliyim.

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >


Hızlı yedekleme tuşu da gayet işlevsel tüm dosyalarınızı tek tuşla yedekleyerek size bir ‘’Kurtarma CD’’si yapıyor.Aynı şekilde bu da gayet kullanışlı olmuş.
Arkadan aydınlatmalı ciklet klavyenin yazı performansı gayet güzel,geri bildirim hissi kesinlikle iyi.Bir iki gün geçip de eliniz alıştıktan sonra çok rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.Aydınlatma geceleyin kesinlikle inanılmaz işlevsel oluyor akşamları arkadan aydınlatmalı bir klavye ile oyun oynamanın tadı bambaşka oluyor.Özellikle karartma aydınatma seçiminin ‘’Fn’’ tuşuyla kullanıcıya bırakılması da iyi olmuş bazen ışık sensörleri saçmalayabiliyor.

< Resime gitmek için tıklayın >


Touchpad,biraz alışmanız gereken bir touchpad olmakla beraber bence çok kullanışlı.Fiziksel tuşlar yok ama bu size sorun yaratmıyor.Touchpad’e tıpkı tabletlerdeki gibi mıncıklama hareketi yapınca fotoğrafa veya internetteyseniz sayfaya zoomluyor.Aynı şekilde fotoğrafları yine bu dokunmatik touchpad ile büyütüp küçültebiliyor veyahut döndürebiliyorsunuz,internette bu özellikler gayet işlevsel şekilde kullanılabiliyor.Mesela bazen forum yazıları küçük geliyor gözlerim ağrıyor okumaya çalışmaktan o anda bi mıncıklıyorum.Sonra ohh bee büyük büyük .Bunun dışında standart notebook’ların t.p.de sağda yer alan sayfa kaydırma bölümü bizim fantastik t.p.mizde yok.Biz t.p.in herhangi bir yerine iki parmakla dokunduğumuz an sayfayı kaydırıyoruz artistik ve daha da önemlisi kullanışlı.Arkadaşlar şunu iyice belirtmeliyim ki touchpad’e konulan bu güzel özellikler gayet kullanışlı,ben iki parmak dokundum kaydırmadı,mıncıkladım zoomlamadı tarzı şeyler yaşamıyorsunuz.
Numerik klavye mevcut.Bunun dışında Fn tuşuyla aktifleşen ikincil görevlerle klavye üzerinden ekran parlaklığı ayarı,ses ayarı,media playerda yürütme tuşları,uyku modu,klavyenin arka aydınlatma açma-kapama ayarı,touchpad’i kilitleme,ekran paylaşımı ayarı bulunuyor.

Teknik Özelliklerİntel Core i7 3.Nesil İşlemci: Standart olarak 2.3 ghz’de çalışan bu işlemci yük altındayken kendini 3.3 ghz’e aşırtarak performans düşmesini engelleyerek Y580’nin akıcılığını korumasını sağlıyor.

8 GB RAM:Her türlü işi sıkıntı yaratmadan yapmanızı sağlıyor,özellikle i7 işlemciyle beraber üstün bir performans sağladığını söyleyebilirim.Ben hem Assasin’s Creed’i hem de BattleField 3’ü yüklerken internette de takılmadan dolaşıyordum.

Nvidia GT660M GDDR5 Ekran Kartı:Battlefield 3’ü ve Max Payne 3’ü ’’High’’ ayarda çokk rahat oynayabiliyorsunuz.Şu an piyasada bu iki oyunu ‘’Ultra High’’ ayarda oynatabilecek GT680M ekran kartı var.(Bir de bunun Radeon türevi onun ismini bilmiyorum)Şayet 680M’li bir notebook almak isterseniz fiyatı .3.200’den başlayacaktır bununla beraber kasa yapısının da çift fanlı olması gerekiyor ki notebook kasanız soba görevi yapmasın
Y580’deki ekran kartının 2 GB olması da ayrıca büyük bir avantaj,Skyrim gibi geniş harita üzerinden oynanan oyunlarda ‘’ekran kartı hafızası’’ oldukça önem taşıyor.Ve yine (çıkacak olan) GTA V gibi oyunlarda ekran kartı hafızası önemli.Bu notebook ile GTA V’i çıktığı zaman çok rahat oynayacaksınızdır buna eminim. (Bu kanıya nerden vardım ? Arkadaşım geçen sene Packerd Bell marka 540M’li bir notebook aldı ve hala oyunları ‘’High’’da oynuyor,biliyorsunuz ki Nvidia 6.seriyi tanıtırken ‘’’640M ile bile piyasadaki tüm oyunları ‘’High’’da oynayabileceksiniz’’’ demişti.Mesut ve Erdi Abi de bunu bize Acer’ın bir notebook incelemesinde göstermişti.640M’in performansı buyken 660M’i düşününce siz de GTA V’i rahat oynatır diyebilirsiniz bence )

750 GB Harddsik(5400 RPM) + 32 GB SSD:Depolama konusunda sorun yaşamamamız için Lenovo cömert davranırken devir hızı(rpm) konusunda cimri olmuş 5400 rpm hız ne yazık ki biraz düşük.Devir hızı keşke 7200 olsaydı diyorum ama içiniz rahat olsun 32 GB’lık SSD,i7 işlemci ve 8 GB RAM’in de yardımıyla dosya taşıma süreleri(Notebook’un kendi içinde dosya taşımaktan bahsediyorum) oldukça kısalıyor.Dosya taşırken ‘’Off amma uzun sürdü’’ tarzı şeyler söylemezsiniz.Harici bir depolama biriminden dosya aktarırken de USB 3.0 uyumlu bir cihaz kullanırsanız dosya taşıma süreleriniz yine kısa olacaktır.

HD LED Aydınlatmalı 1366 x 768 Çözünürlüklü Ekran:Ekranımız ne yazık ki Full HD değil.Ama bence önemsiz.LED TV almıyoruz sonuçta.Forumda bu Full HD olayı çok büyütülüyor inanın bana notebook’u alnıca ‘’Ahh kahtretsin keşke Full HD alsaydım nasıl bunu aldım’’ demezsiniz.Böyle bir örnek vermemin nedeni forumda bu olay o kadar büyütülüyor ki insanlara Full HD olmadığı için Y580’i almayın falan dendiği oluyor.Şunu şiddetle belitrmek istiyorum ki ekranın Full HD olmaması ekran kartına düşen yükü azaltıyor ve oyunlarda daha fazla fps alıyorsunuz dolayısıyla oyunlar daha akıcı oluyor.

Mesela ipad 3 ipad 2’ye göre oyunlarda çok daha düşük kare-saniye oranları görüyor.9.7’’ tablete eşşeğin gözü kadar çözünürlük sığdırırsan tabi olacağı bu.GPU’ya düşen yük çok oluyor gariban çalışıyor ama kare-saniye oranı ister istemez yüksek çözünürlük yüzünden düşüyor.(Apple düşmanıyım hemen giydireyim dedim )
Ekranın parlaklığına gelince kesinlikle tatminkar.Zaten ben çoğu zaman parlaklığı tam açmıyorum bu haliyle bile çok rahat kullanabiliyorum.

Bunların Dışında


Arkadaşlar notebook Win7 Home Premium 64 bit ile geliyor.Windows donanım derecelendirmesi şöyle,

İşlemci: 7,6

RAM:7,8

Oyun Grafikleri:6,8

Birincil Sabit Disk:5,8


Ortalama olarak Windows notebook’umuza 5,9 veriyor.
Ben bilgisayarda performans arayan biriyim,takılma,tekleme,yavaşlama asla istemem.Uzun veri aktarım süreleri asla istemem.Bilgisayarın yağ gibi akmasını isterim.Ve bu bilgisayar tüm bu isteklerimi rahatça karşılıyor.Açıkça söyleyim kolay memnun olan biri değilim ama y580’nin genel performansından inanılmaz memnunum.

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

Isınma konusuna gelirsek oyun oynarken elinizi fan çıkışına tutun notebook resmen alev atıyor alev.Hele Battfield 3’de ejderha gibi :D Notebook bu ısı atma işinde oldukça başarılı anlayacağınız, oyunlarda ısı yüzünden tekleme takılma asla ama asla olmuyor.(Maşallah :D )Tabi bilgisayarın ısısını atmasının yanında ısıyla ilgili önemli şeyler de var.Mesela ısının klavyeye geçmesi gibi.Isı yalıtımı konusunda bilgisayar çok başarılı.Isı hiçbir zaman yazı yazdığınız klavyeye veya bileklerinizi koyduğunuz bölgelere yansımıyor oralar hep serin kalıyor. Böylece elleriniz terlemiyor .Bu kullanılabilirlik açısından çok önemli eski laptopum HP’ydi.Notebook’un ısı yalıtımı o kadar iğrençdi ki klavyede parmaklarım ve bileklerim yanardı Y580’de kesinlikle böyle şeyler yaşamıyoruz.

Isı konusunda değineceğim son nokatyı da buraya yazıyım.Notebook’unuzu dizinize koyup internette dolaşmaya başladığınızda,müzik dinlediğinizde ya da film izlediğinize ısıyı hissetmiyorsunuz.Bacağınız yanmıyor,terlemiyorsunuz.Bu konuda da yine Y580 oldukça başarılı.

Pil konusuna gelelim,tamı tamına 6200 mili amperlik devasa batarya var Y580’de.Pil %100 doluyken internette dolaşma,video izleme,müzik dinleme gibi işleri aynı aynda yaparkne pil 6 saat gidiyor.Evett yanlış değil 6 saat.Film izlerseniz de 5 saat gidicektir.Mesela bi otobüs yolculuğunda 2 filmi rahatlıkla devirip kalan bir saatte de internet vb. işlerinizi halledebilirsiniz.Pil konusunda gerçekten çok üst düzey bir süre sağlıyor Lenovo Y580.Bunun dışında eğer pil tam doluyken oyun oynayacaksanız süre 1,5 saat olacaktır.

Giriş çıkış portlarına değinecek olursak sağ tarafta CD bölmesinin üstünde,şarj yeri ve bir tane USB 2.0 portu var.Bu USB portu kablosuz mouse’ların mikro vericileri için yapılmış hissi uyandırıyor ve bu amaç doğrultusunda kullanmak için oldukça ideal. CD bölmesinin altında yine bir tane USB 2.0 portu var,bu portun altında ise mikrofon ve kulaklık girişleri konumlandırılmış.Notebook’un önünde giriş çıkış portu yok.Touchpad’in alt kısmı biraz içeri doğru boşluk yapılmış ekranı kaldırırken elimize kolaylık olsun diye.Bu boşlukta da Numlock,Capslock,Pil,Güç ve Ekranın kapalı olup olmadığını bildiren LED bilgilendirme ışıkları var.Notebook’un sol tarafında ise ısı ızgarasının altında bir VGA portu,bir Ethernet portu,bir HDMI girişi ve 2 tane de USB 3.0 girişi konumlandırılmış.(Bir port daha var ama ne olduğunu bilmiyorum,çok mühim olmadığına eminim mazur görün artık )

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

Şimdi de Y580’nin en sevdiğim özelliğine gelelim:’’SES’’.JBL firamsıyla oluşturulan ses sistemi mükemmel ötesi.Sesi yüksek vermesiyle beraber ( Arkadaşlar oldukça yüksek gerçekten ) çokk net veriyor.Arşivimdeki şarkları Y580’de dinlerken farketmediğim enstrümanlar kulağıma geliyor.Ses gerçekten yüksek ve saf.Bu konuda Lenovo’yu tebrik etmek lazım.

Şimdi de Y580’nin en sevdiğim özelliğine gelelim:’’SES’’.JBL firamsıyla oluşturulan ses sistemi mükemmel ötesi.Sesi yüksek vermesiyle beraber ( Arkadaşlar oldukça yüksek gerçekten ) çokk net veriyor.Arşivimdeki şarkları Y580’de dinlerken farketmediğim enstrümanlar kulağıma geliyor.Ses gerçekten yüksek ve saf.Bu konuda Lenovo’yu tebrik etmek lazım.

Y580’de yüklü olarak gelen programlar da var.Bunlardan önemli olanlara kısa kısa değineyim. Lenovo’nun kendi recovery programı var.Bununla ilgili kullanışlı bir kısayol tuşu koyduğunu ‘’Dış Görünüş’’ bölümünde yazmıştım.Cyberlink Power2GO Nero tarzı bir program.Lenovo VeriFace ise benim favori programlarımdan.Bu program sayesinde yüz tanımayla Y580’i açabiliyouz.İstediğimiz klasörleri de yine yüz tanıma ile kitleyebiliyoruz.Pogramın sorun çıkarmayan bir program olduğunu söyelebilirim,gayet rahat kullanabiliyorsunuz yani.

Açılış süresine de değinecek olursam 2 sene önce DH’de bir haber okumuştum.Lenovo Windows ile anlaşma yapmış açılış sürelerin Lenovo notebook’larda açılış süresi kısa olucakmış standart diğer notebook’lara göre.Gerçekten de öyle arkadaşlar.Notebook çok kısa bir sürede açılıyor.Tabi bu sürenin kısa olmasında 32 GBlik küçük SSDmizin payını da unutmayalım.

Ses konusuna geçelim.Fan sesini standart kullanımda duymuyorsunuz bile.Kafanızı ızgaralara sokmanız lazım duymanız için :D Oyunlarda ise oyun sesi baskılıyor,kaldı ki o zaman bile fazla ses yapmıyor.Yapsaydı duyup rahatsız olurdum zaten.

Son olarak da ağırlığa deyineyim.15.6’’ ekrana ve içindeki onca donanıma rağmen taşınabilirlik konusunda oldukça başarılı.Eski HP notebook’umdan hafif.Size bu konuda zorluk çıkarmayacaktır.

Eksiklerİlk gün touchpad sapıttı sorun yaşadım,driverla güncelledim geçti.

Kasa kalitesi biraz daha iyi olabilirdi.

Ekran ‘’Parlamaz Ekran’’ olsaydı daha iyi olurdu

Son Olarak


2.500 liralık fiyatı be sunduğu özelliklerle Lenovo Y580 tam bir f/p canavarı arkadaşlar.Ben Vatan Bilgisayar’da %25 indirimle 2000 liraya almıştım.-alacak arkadaşlara da bu yöntemi öneririm sık sık %25 indirim oluyor-Bana göre 2000 liraya bu notebook bedava.Sunduğu performansa bakın fiyata bakın gerçekten f/p killer

Lenovo’nun teknik servisine de değineyim forumda teknik servisin kötü olduğu dedikoduları var.Arkadaşlar bu konuyu çok araştırdım Lenovo gelen şikayetler üzerine teknik servisini değiştirdi.Artık başka bir firma teknik servisliğini yapıyor ve eski servisden daha iyi olduğu kesin.Bu bilgiyi de bizzat Pcdepo’dan öğrendim.


Bu arada Y580’i MSI’ın GT650M’li bir notebook ile karşılaştırıyolar.(Modelini hatırlamıyorum)Onlara gülüyorum 650M ekran kartı ve Full HD bir notebook artı arka aydınatmalı klavyesi bile yok ve oyuncu laptopu deniyor yapmayın arkadaşlar! (Forumda araştırısanız MSI’ın klavysinde tuşlar sürekli sorun yaratıyormuş fan sesi çokmuş Harddiskten sesler geliyormuş falan filan)

Ben yazdım siz de okudunuz.Yazımı buraya kadar sabırla okuyan herkese teşekkür ediyorum .Detaylarıyla tam bir inceleme yapmak istedim.Umarım faydalı olmuştur.Alanlara şimdide hayırlı olsun alacaklara da gidin alın diyorum.
_
9 yıl
Notebook Soğutucu Tavsiyesi
Notebook'umun sol üstü ısınıyor,ama tüm soğutucu firmalar sağolsunlar fanı ortaya koyuyolar...

Thermaltake NC3000 bile alabilirim param var ama onun bile benim notebook'uma faydası ne kadar olabilir ki ? Fanı ortada...

Hayalimdeki soğutucu Cool Master NotePal U3 ... ya bir Allah'ın kulu da satmaz mı arkadaş şu soğutucuyu ya ? Dünyanın en iyisi bu vallaha bakın

Böyle fanları oynak bişiler lazım bana Ya da fanlarından biri sol üstte olan bir soğutucu...

Allah aşkına forum ahali ya,bi yardım edin...
_
9 yıl
PS Vita Alınır Mı ?
Merhaba arkadaşlar...

Hikayeyi anlatayım hemen

Bir tane Monster P170 laptop alacağım,piyasada altından girip üstünden çıkamadığı oyun yok...

Bunun dışında Cube U30GT tabletim gelicek,çalıştıramadığı Android uygulama ve oyun yok.Sırf bu tablet geldiği için Galaxy S3 yerine Nokia Pureview 808 alıcam...

Yani elimde güçlü oyun donanımları mevcut ama buna rağmen Vita alacak kadar param kalıyor.Sizce almalı mıyım,siz olsanız ne yapardınız,Vita oyunları gerçekten özel mi ?

Fikirlerinizi bekliyorum...
_
9 yıl
2.800'lık Oyun Laptopu
Herkese merhaba,başlıkta da yazdığım gibi max. bütçe 2800 lira.

Önerilerinizi bekliyorum,marka farketmez...
_
9 yıl
Bilkent Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği
Arkadaşlar bu üniversite konusunda kafamda bir çok soru var...

Umarım orada okumuş ya da okuyan bana yardımcı olabilecek birileri çıkar...

Öncelikle hazırlık konusunda bilgi almak istiyorum,çok zor olduğunu duydum hatta biri bana hazırlığı geçme çünkü bilkentin dil eğitimi çok iyi,geçsen bile sonraki senelerde gösterilen dersler ingilizce olduğundan anlamazsın dedi...

İkinci olarak ben oraya burslu gitmiycem,eğer gidersem ailemin ekonomik desteğiyle gidicem çalışmaktan kaçan bir insan değilim başarılı olabilmek için her şeyi yaparım,sizce okurken çok zorlanır mıyım yani aşırı zor bir bölüm mü ?

Cevaplarınızı bekliyorum...
_
9 yıl
RC Helikopter Yardım ??
http://www.hepsiburada.com/Liste/e-sky-nano-v1-ultra-stabil-micro-4-kanalli-helikopter-seti-turuncu/productDetails.aspx?productId=oyuntopmod002648&categoryId=1201002

http://urun.gittigidiyor.com/oyuncak-hobi/syma-3318-3-5kanal-uzaktan-kumandali-helikopter-55969432

Arkadaslar ikisi arasında kaldım...Biliyorum biri 3 biri 4 kanallı ama fazla heli tecrübem yok.Benim için büyüklük de önemli...Fakat gerçekten bir helikopter kullanıyor gibi hissetmek de istemiyor değilim ve bu hissiyatı sadece 4 kanallılar veriyor galiba :s

4 Kanallı

Gece ışıkları olan

Çok zor kontrol edilmeyen

Biraz büyük

Fiyatı 225 TL'yi aşmayacak bir heli...

İstediğim tam olarak bu ama böyle bir şey yoksa lütfen bana 3 kanallı büyük ve çok dengeli bir heli önerin :) Yorumlar sizden...Şimdiden teşekkür ederim :)
_
10 yıl
Samsung LED 7 Serisini İnternete Bağlamayla İlgili Yardım Lütfen
Arkadaşlar evimde LED 7 serisi bir Samsung TV var.Dün TV'mi internete bağladım.Türkiye'de bu servis desteklenmiyordu makine ayarlarına girip yaptım ancak.Ama sadece widget yardımıyla internete bağlanabiliyorum.Bunun dışında TV'imle internete bağlanamaz mıyım ?? Goog'la falan girip rahat rahat sörf yapamaz mıyım widget kullanmadan normal tarayıcı gibi ya da herhangi bir başka yol yok mu ??

Yardımcı olursanız sevinirim...
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.