T

Binbaşı
25 Aralık 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
10 üye
Görüntülenme (?)
69 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
T
3 yıl
Camasir makinesi yumusatici almiyor.
Arkadaslar merhaba,

Bosch marka was28840tr model camasir makinemiz var. Camasir makinesi i-dos ozellikli. Camasir yikama esnasinda deterjan aliyor lakin yumusatici almiyor. Haznede hic yumusatici eksilmiyor. Sorun sizce ne olabilir?

Ben cekmeceyi actim iki adet motor mevcut. Bunlardan birisi deterjan pompasi ve yumusatici pompasi.

Sizce pompami bozuktur yoksa devredemi sorun vardir?

Pompa bozuk ise harici olarak satiliyormu?
T
3 yıl
Bu jantın marka ve modeli nedir?
Arkadaşlar merhaba,

Fotoğraftaki jantın marka ve modelini bileniniz var mı?
https://resmim.net/f/dEb9Jp.jpg

Teşekkürler.
T
3 yıl
Şema analizi hakkında ( yorumlama )
Arkadaşlar merhaba,

Aşağıda görünen şema bir cihazın pc ile haberleşip test edilmesinde kullanılmakta.
https://resmim.net/f/QQwpWA.jpg

SW1 cihaza besleme için kullanılmakta.

SW2 iki entegreyi beslemek için kullanılmakta.

SW3 hiçbir fonksiyonu yok. Yok sayabilirsiniz.

J1 konnektörüne bağlı olan pattern jenaratöründen görüntü cihaza gidiyor. Bununla ilgili bir sorun yok.

J2 direk cihaza bağlı.

J3 RS232 kablosuyla bilgisayara bağlı.Sorun ; Cihaz ile bilgisayar haberleşmiyor.

Firmadan şema istedik bunu gönderdi. Tüm kontrolleri yaptık ama haberleşme sağlanmadı.

Engin tecrübelerinizden faydalanarak sizce şemada bir sorun var mı? Özellikle MAX232 ve MAX232 nin TX RX uçları ve buna bağlı olarak 74HC14 ün bağlantılarında bir anormallik görünüyor mu?

Örnek olarak 74HC14 ün 1 ve 4. bacaklarına 10K direnç bağlanıp + beslemeye gitmiş. Burda bir yanlış yada ters bağlama var mı?

Yorumlarınızı bekliyor olacağım.
T
4 yıl
Sıcak su basıncı çok az
Arkadaşlar merhaba,

Evde soğuk su basıncı çok güzel fakat sıcak su basıncı çok az. 2 Banyoda da sıcak su soğuk suya nazaran az akmakta ( ısıtmada problem yok ). Duş bataryalarında sıkıntı olabileceğini düşünerek yenisi ile değiştirdim yine aynı.

Kombiye giriş vanasının hemen üzerinde bulunan filtreyi söktüm ama pislik vs göremedim. Plakalı eşanjörü söküp porçöz ile temizledim. Biraz pislik çıktı iyice temizledim lakin yerine taktığımda yine sıcak su basıncı düşük.

İlk zamanlarda bu sorun yoktu ( 1-2 sene kadar evvel ) sonradan oldu. Bir ikincisi sıcak suyu açınca 1 sn kadar basınçlı akıyor ama hemen sonra basıncı düşüyor. Sorun neyden kaynaklanabilir?

Kombi markası demirdöküm nitromix

Teşekkürler.
T
6 yıl
Lehim dumanı emicisi tavsiyesi
Arkadaşlar merhaba,

İş yerinde kullanmak üzere , lehim yaparken çıkan dumanı emen bir cihaza ihtiyacımız var.

Bu tip cihazlarda neye dikkat etmek gerekir? Nasıl bir şey alınmalıdır? Bu cihazlar hakkında pek bir bilgim olmadığından dolayı sizlerinde fikrini almak istedim.

Fiyat aralığı sorun değil.

Tavsiyelerinizi bekliyor olacağım.

Teşekkürler.
T
6 yıl
Tavan için şerit led tavsiyesi
Arkadaşlar merhaba,

Kuzenimin evine tavan aydınlatması için asma tavan içine şerit led uygulaması yapacağım.

smd 5050 3 çipli metre başı 60 led olan beyaz şerit led kullanacağım. Salonda aydınlatma için kullanacakmış. 5050 3 çip yeterli olur mu?

Daha önce bu uygulamayı yapmış arkadaşlar varsa hangi markanın şerit ledini kullandınız?

Şerit ledi en uygun nereden alabilirim?

Teşekkürler.
T
6 yıl
Pendik - Kurtköy ev tavsiyesi
Arkadaşlar merhaba,

Öncelikle konuyu başka yere açamadığımdan dolayı buraya açtım. Trolleyecek yada matrak geçecek elemanlar şimdiden alt+f4 yapabilirler.
Teşekkür ederim.

Konumuza dönecek olursak;

Evli ve bir çocuk babasıyım. İş yerim Sabiha Gökçen Havalimanına taşındığından dolayı Kurtköy-Yenişehir mahallesinde kiralık bir evde oturmaktayım. Her ay ev sahibine para vermektense üstüne bir o kadar daha koyar ev kredi taksitine girerim diye düşündüm ve ev arayışına girdim.

Ev alma komşu al demişler ama ben komşuda değil mahalle almak istiyorum. Bu sebepten ötürü işime yakın olması açısından bana önerebileceğiniz bir bölge varmı? Okuduğum , araştırdığım ve gördüğüm kadarıyla şeyhli, sultanbeyli ve kurtköy merkez çevre olarak sıkıntı yerler. Bunların haricinde iş yerime yakın olarak yenişehir mahallesi , çamlık mahallesi gibi yerler kalıyor. Yayalar , velibaba ve sülüntepe gibi yerler gözüme çarptı lakin buralar hakkında bir fikrim yok. Nasıl yerlerdir? Nasıl bilirsiniz? Bana tavsiye edebileceğiniz bir mahalle / bölge var mıdır?

Aradığım ev tipi 4+1 yada 3+1
1999 depremi sonrası deprem yönetmeliğine uygun,
Özellikle site içerisinde
Max 320.000 liraya kadar
Min.130 m2
Giriş , bahçe katı, yüksek giriş olmayacak.
Min 2. kat olacak.

Yardımcı olabilecek var ise çok müteşekkir olurum.

Yorumlarınızı bekliyor olacağım...
T
6 yıl
Outland pvp guild.
Arkadaşlar merhaba,

Outland server ında alliance tarafında bir adet human warrior karakterim var. İlk defa warrior oynuyorum. Bu serverda açmamın sebebi pvp ye yönelik olması. Bu karakter ile pvp oynamayı düşünüyorum. Çok hard core ahım şahım bir player değilim. Amacım sadece zaman geçirmek, guild ortamında güzel muhabbetler etmek ve birlikte progres yapmak. Bu arada yeni bir oyuncu değilim TBC den sonra başladım oyuna. Diğer serverlar da farklı karakterlerim de mevcut.

Yaşım 29. Evli, bir çocuk babasıyım. Malum işten zaman bulursam akşamları yada sabah erken saatlerde online oluyorum. Tek takılıyorum. Beraber vakit geçirebileceğim bir guilde ihtiyacım var. Beni guildine davet edecek arkadaşlara şimdiden teşekküri bir borç bilirim.

Saygılar.
T
6 yıl
Hord ların BG lerde ki ezikliği ?
Arkadaşlar merhaba,

Hemen konuya gireceğim. Öncelikle ezik dedim diye kimse alınmasın ki harbiden hordlar bg lerde ally lere nazaran çok ezikler. Ezik kelimesini oynama manasında kullandım. Şu son 3 haftadır girdiğim tüm random bg lerdeki 10 bg den ikisini hord alıyor. Bu hordların bg lere karşı bir zaafımı var? Honor kasacam diye gına geldi artık bana.

Bende hordum fakat hiçbirisinde ally ler kafar focus yok. Tüm karakterlerim hord ve bu işten sıkılmaya başladım. Nedir bunun sebebi? Hordlar neden bg lerde ally ler kadar kazanamıyor? En azından yarı yarıya olsa tamam diyeceğim ama oda yok.

Saygılar.
T
6 yıl
Stormscale server guild
Arkadaşlar merhaba,

Stormscale server ında hord tarafında rouge ile oynamaktayım. Rouge ile oynama sebebim pvp yapmak. Bu serverda pvp yapan bir guilde ihtiyacım var. Çok hard core bir oyuncu değilim. Akşamdan akşama girip 3-5 saat takılıyorum. Maksat eğlence olsun hoş sohbet olsun arkadaşça takılmak ve oyundan zevk almak.

Beni guilde davet edeceklere şimdiden teşekküri bir borç bilirim.

Saygılar...
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.