M

Onbaşı
18 Şubat 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
205 (Bu ay: 9)
Gönderiler Hakkında
M
4 ay
Yeni SSD Taktım ama eski HDD'deki veriler gitti
Herkese selamlar,

Geçenlerde HDD'mi çıkarıp (hiçbir işlem yapmadım, format da atmadım sıfırlamadım da) yeni aldığım SSD'mi taktım. SSD kurulumu yaparken bilgisayarda sadece SSD takılıydı diğer disk takılı değildi yani. Güzelce windows yüklememi yaptım ardından disk caddy alarak HDD'mi takayım dedim. Ama disk yönetiminden baktığımda böyle görünüyor (Ayrılmamış Alan). Diskimin içindeki verilere nasıl erişebilirim arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz?


< Resime gitmek için tıklayın >
M
4 ay
KYK İnternetine Alternatif
Selamlar,

KYK yurdunda kalıyorum ve internet problemi yaşıyorum. Ne çekiyor ne de yetiyor. Bu yüzden superbox gibi internetleri araştırdım fakat bu da 12-24 aylık taahhüt istiyor bu seçenek de uymuyor bana. Allah aşkına bilen birisi fikrini paylaşabilir mi kyk da nasıl rahat internet kullanabilirim? Kendi netim 15 GB o da yetmiyor...

Her türlü önerinize açığım, araştırma yaparım yonlendırmenız halinde. Teşekkür ederim.
M
6 ay
Tıraş makinesi yüzü kesiyor
Selamlar, elimde lesima marka küçük bir tıraş makinesi vardı geçenlerde bozulunca yenisini sipariş ettim. Ama yenisinde görselde ortadaki başlığı takıp da kesince kıllara takılıyor ve resmen kazıyor, eti kanatiyor. Bu makinenin ucu nasıl düzelir ne yapmami önerirsiniz? Bu gidişle yüzümü parçalayacak! Öncekinden çok memnundum da aynı modeli olmasına rağmen bunun başlığı sinir bozuyor

< Resime gitmek için tıklayın >
M
12 ay
İphone 6S Home Tuşu Değişme
Selamlar,

Elimde İPhone 6S telefon var ve "kurtarmak için ana ekran düğmesine basın" beyaz ekranında kaldı. Home tuşu bozuk olduğu için de basamıyoruz. Yenisini sipariş edip takmaya çalıştık ama resimde gösterdiğim yer koptu ve artık çalışmıyor. Orayı nasıl düzeltebilirim? Yeni bir ekran mı almak gerekiyor yoksa?

Ayrıca telefonu usb ile pcye bağlamaya çalıştığımda usb telefonu görmüyor, önceden görüyordu. Sanırım bu beyaz ekran problemi sonucu telefonda yazılım siliniyor o yüzden pc görmüyor. Dolayısıyla pcden de erişim sağlayamıyorum telefona. Yeni ekran aldıktan sonra home tuşuna basarsam eğer telefon düzelir mi? Ona göre ekran sipariş edeyim.

Teşekkürler.

< Resime gitmek için tıklayın >
M
geçen yıl
C# ilişkili tablolarda güncelleme işlemi
Selamlar,
Üç tane tablom var.

Birincisi ogrenci tablosu (tc, ogrno, ad, soyad, bolum_id, fakulte_id, mail)

İkincisi bolum tablosu (id, fakulte_id, bolum_adi)

Üçüncüsü de fakulte tablosu (id, fakulte_adi).

Öğrenci tablosuna bolum ve fakulte alanlarını ilişkilendirdiğim için id numarasıyla giriş yapıyorum. Fakat bunu windows form uygulamasında nasıl güncelleyebilirim ya da yeni kayıt ekleyebilirim?

Örneğin tc, ogrno, ad, soyad gibi alanlarda sorun yok. Ama bolume ve fakulteye gelince kullanıcı oraya id değil de bölüm adı yazsın ve veritabanına id olarak eklensin istiyorum. Ya da bolum seçmesi için textbox değil de combobox koysam kullanıcı oradan seçim yapsa ve veritabanına id olarak işlense.

Tıkandım kaldım.
M
geçen yıl
Düzce Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri
Merhabalar,

Düzce Üniversitesi öğrencisi olarak, üniversite sitesine katkıda bulunmak ve yönetim bilişim sistemleri bölümünde araştırma yapmak isteyenler için bu paylaşımı yapıyorum. Bilgi alabilmeniz için sizleri Yönetim Bilişim Sistemleri sitesine bekliyorum.

https://duzce.edu.tr/yonetim-bilisim-sistemleri/

Etiketler:
Düzce Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri, YBS, Düzce ybs,
M
geçen yıl
10 yıllık bilgisayarım açılır mı
Selamlar,

Yaklaşık 10 yıllık bir bilgisayarım var. Ve son 7 yıldır hiç kullanmadim. Evin bir köşesinde tozlar içinde kalmış bekliyordu. Bugün çıkardım ve kasayı açtım içini temizlemek için ama anakart üstünde resimde işaretledigim yerlerdeki (o parçanın adi nedir hiç bilmiyorum) parça çok eskimiş ve patlamış gibi bir hale bürünmüş. Rengi de kahverengilesmis. Acaba bu şekilde çalıştırırsam bir problem yaratır mı?
Ayrıca termal macun da yapışmış kalmış kupkuru vaziyette. Bu halde çalışmaz sanırım değişmesi mi gerekiyor?

Teşekkürler iyi forumlar.
< Resime gitmek için tıklayın >
M
geçen yıl
Bu telefonlar niye çekmiyor?
Selamlar dostlar,

İstanbul'un Pendik semtinde ikamet etmekteyim. Yaklaşık 10 yıldır bir sitede oturuyoruz. Yıllardır şebekesi full çeken yerde ne hikmetse son 7,8 aydır telefonlar çekmiyor. Arama yapılamıyor, yapılsa bile uzun konuşamıyorsun hemen kendiliğinden kapanıyor çekmediği için. Şebeke olmadığı için doğal olarak mobil veriden internete de giremiyoruz. Jammer koyacak halleri de yok ya. Bunu nasıl çözebilirim? Nereye danışabilirim? Site yönetimine mi gidip söyleyeyim yoksa Turkcell'i Vodafone'u mu arayayım napayim bi akıl verin gözünüzü seveyim. Arama yapacağım ama şebeke yok, şebeke gelmesi için elimde telefonla evin her noktasını gezmekten sıkıldım artık.
M
2 yıl
Akbank Artı Para Limitimi Arttırdım
Arkadaşlar selamlar,

Üniversitesi öğrencisiyim. Normalde artı para limitim 500 TL idi. Sürekli de kullanırdım hatta çoğunlukla ekside kalırdı. - 500'e kadar düşürüyordum. Paraya ihtiyacım olunca bunun limitini arttırmak isteyince onay vermiyordu. Fakat iki üç aydır borcumu düzenli ödüyorum. Bugün de öylesine bi bakayım dedim limiti arttırabilir miyim diye. Limiti 1500'e kadar yükselttim. Çok şaşırdım çünkü düzenli bir gelirim yok bir işte çalışmıyorum nasıl yükseltti anlamadım. Belki bu bankaya ve diğer bankalara olan borçlarımı ödeyip de kredi puanımı yükselttiğim için olabilir diye düşünüyorum.

Her neyse sormak istediğim asıl soru şu: Artı para limitimi 1500e yükseltmekle iyi mi yaptım kötü mü yaptım? Yarın bir gün başka bankadan kredi kartı çıkarsam bunu etkiler mi? Limiti yükselttim ama kullanmayı düşünmüyorum (acil durumlar olmadıkça), bunun için de bana zararı olacağını düşünmüyorum. Siz ne diyorsunuz? Belki şuan daha da artırmaya çalışsam belki yine yükseltir . Denesem mi acaba?

Edit: Dayanamadım denedim ve 1700e kadar çıktı. 1800e yükseltmek isteyince olumsuz dedi demek en fazla buraya kadarmış :D En azından bu limit yükseltmenin bir zararı olur mu olmaz mı bunu bilen varsa aydınlatirsa sevinirim
M
3 yıl
Hangi işletim sistemi
Windows'tan sıkılmış biri olarak yeni işletim sistemi kurmak ve onu öğrenmek istiyorum. Bir yandan da alışıp kendimi onun üzerinde geliştirmek istiyorum. Linux / ubuntu / Pardus. Hangisiyle başlamami tavsiye edersiniz? Yeni bir başlangıç için en ideal sistemi öğrenebilir miyim
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.