.

Binbaşı
02 Şubat 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme (?)
71 (Bu ay: 3)
Gönderiler Hakkında
.
9 ay
11.11 kupon dolandırıcıları
Hersene olduğu gibi gene üşüşecekler
1. Genelde ALINIK konulara özel mesaj atarlar
2. Paykasa sistemini kullanıyorlar yani size verdikleri isim iban kendilerinin değil paykasanın ibanları
( paykasa: para ile para almak atıyom 100 doları size 800 tl den değilde 500 tl ye satıyorlar chat ortamında yani chatten paykasa ile iletişime geçen dolandırıcı iban isteyip o ibanı dh den size atıyor sizde parayı gönderiyosunuz verdiğiniz bilgileri dolandırıcı paykasacılarla paylaşıyor kendi göndermiş gibi parayı ve karşılığını alıp anında bozduruyor )
3. Sonuç olarak elinizde sadece dh üyeliği çalıntı hesapta olabiliyo rütbesine aldanmayın ve paykasa ibanı ismi soyisimi belli olan yani kişiye ulaşmanız çok çok zor oluyor

Öne çıkarın hersene yaşanan mağduriyetler yaşanmasın temennimiz.
.
9 ay
Toslaya okadar güvenmeyin
1-Ayın 21 inde toslaya 20 tl attım akbankdan zaten akbank ile öde deyince otomatik yönlendiriyor yanlış yapma şansında yok para geçmedi dekont felan istediler 8 günde anca çözdüler 20 çok bi para değil ama zaten güvenemediğimden ufak ufak atıyorum ya yüksek miktar atsaydım 8-10 gün onlarımı bekliycektim

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

Akbankta para çıktığı gözüküyor toslada yok

2- Dün steamden pes21 alıyım dedim toslayla %25 iadeside varmıs dedik ödemede son işlemde bankanız onay vermedi bankanızla görüşün gibi bişey yazdı oyunu almadı toslaya bi baktım para düşmüş ama gözükmüyor son işlemlerimde dekontta yok canlı desteğe yazdım dekont birimine yönlendircez dedi bitti şimdi bide onla uğraş dur dahada bulaşmam toslaya
.
10 ay
Rekabetçi rengi değiştirme
Cs go da rekabetçide mavi yeşil mor sarı turuncu renkleri var bunlar haricinde kodla renk değiştirebilirmiyiz mesela gri için cl_color 255 255 255 yapınca lobide değişiyor ama oyuna geçince gene 5 renkten birini veriyo
.
2 yıl
Hepsiburadanın sistemi arızalı yok böyle bişey
Silinebilir
.
2 yıl
İsg sınavı 240 tl !!!
Mayıs 2019 isg sınabı 240 tl soru başı nerdeyse 5 lira resmen soygun ya ayıptır günahtır en son aralıktakine girdim 200 tl idi. Yine ben şanslıyım bulundugum ilde sınav merkezi var çoğu ilde yok onlar bide ulaşım için harcıycaklar
.
2 yıl
Seçim geldi Erdoğandan yine oy için idam gelirse onaylarım
Cumhurbaşkanı ereğlideki mitingde idamı kaldırmakla yanlış yaptık eğer parlementomuz bir karar verirse ben onaylarım.
Artık her seçimde bu yola başvuruyo baktı tuttu çünkü
Sanki biz önüne götürcez imzalasın diye iki dudağının arasında halbuki meclise sunmak mhp dünden razı direk geçer meclisten
Milleti cahil yerine koymaktan başka biley değil dediği
.
6 yıl
Mavi Akım Projesi ve Kıyıköy, Istıranca Ormanları
Arkadaşlar merhaba. Yakın zamanda Rusya ile bir enerji anlaşması imzalandı. Anlaşmaya göre Mavi Akım (diğer adıyla Türk Akımı) projesi Karadeniz üzerinden gelecek ve Trakya'dan geçecek. Bu bizim için önemli ve desteklenen bir proje. Her şey iyi güzel ancak bir sorun var. Çünkü boru hattının denizden karaya çıkacağı yer olarak bir sit alanı ve doğal koy olan Kıyıköy seçildi. Kırklareli'nde ki bu beldeyi özellikle İstanbul civarında ki kampçılar çok iyi bilir.

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >


Eğe bu gerçekleşirse bu doğal güzelliğe sahip olan koy tahrip edilecek ve binlerce ağaç kesilecek. Belde sakinleri projeyi gerçekleştirecek olan Gazprom yetkililerini beldeye sokmayarak protesto ediyor iki gündür.

Boru hattının karaya çıkış noktasının değişmesi ve bir sit alanı yerine daha uygun bir yerin seçilmesi için bir imza kampanyası başlatıldı. Yanlış anlaşılmasın projeyi değil, çıkış noktasının bir sit alanı olmasını doğru bulmuyoruz. Bununla ilgili bir imza kampanyası başlatıldı, eğer destekliyorsanız sadece birkaç saniye içinde aşağıda ki linkten imza kampanyasına katılabilirsiniz.
change.org/imzala
.
7 yıl
Tarih, Bilim, Sosyal ve Sektörel Makaleler için fularliisler.com
Konsept olarak bilim,tarih,sosyal ve sektörel konularda 4 ana kategori üzerinde makaleler ve konular içeren, her bölümü kategori olarak değil ayrı bir site olarak tasarladığımız sitemizde fularliisler.com özgün, çeviri, derleme yer yer ise alıntı makaleler yayınlıyoruz. Site konseptini sade ve işlevsel tutmaya çalıştık. Ziyarete bekleriz.

fularliisler.com
.
8 yıl
Mizahi Ütopya: Türkiye Farklı Bir Coğrafyada Olsaydı. Pasifik'e Taşınıyoruz
Bu yazıda Türkiye'yi dünya'nın en kritik noktalarından olan 36 - 42 doğu boylam, 26 - 45 kuzey enleminden alıp, başka bir kritik nokta olduğunu düşündüğüm 150 - 156 batı boylam, 16 - 31 kuzey enleme yerleştirdik.

Haritadan bakalım

< Resime gitmek için tıklayın >

yeni coğrafi, jeopolitik özelliklerimiz ve iklim:

*öncelikle ülke yalnız kalmasın diye Abd'nin eyaleti oaln Hawaii' nin yanına kıvrıldık. sonunda Abd okyanus ötesi olmaktan çıkıp g*t mesafesinde komşumuz oldu.

*12 adaların hepsini aldım ancak Yunanistan'a ibn*lik olsun diye değil, sırf paint ile uğraşmayım diye. kıçımızın dibinde ki adaları silmek için 4x zoomla kim uğraşacak şimdi.

*Peşimizden gelmesinler diye Kıbrıs'ı Yunanistan'a, İmralı'yı da PKK ya bıraktım. Böylelikle sırtımızda ki en ağır iki yükten kurtulmuş olduk.

*Gözümüz aydın tarih çizgisinin dibine girdiğimiz için artık bir ortadoğu ülkesi olmaktan kurtulduk ve en batılı ülkeler arasına girdik.

*Artık Ortadoğu ülkeleri arasında arabulucu olmaktan terfi edip Abd-Japonya ve Abd-Uzakdoğu arasında arabulucu olduk. eminim çok ihtiyaçları vardı yazıktır koca Pasifik'te hiç arabulucuları yoktu.

*Eski koordinatlarda ülkenin ayarı yoktu doğunun g*tü donuyor, güney paso güneşleniyordu. yeni koordinatların subtropik iklimi sayesinde artık bu ayrımcılıkta ortadan kalktı. ortalama 23 derece sıcaklık var ne yapıyorsanız yapın. Trakya tam ada olup turizmin yeni cenneti olacak.

*Terörden ve Araplaşma dertlerinden kurtulacağız. Yeni jeopolitik konumumuz Asya-Amerika arasında köprü gibi olacak, öncekini aratmayacak. çakma ada olmaktan kurtulup tam ada olabileceğiz. Abd ile Çin arasında stratejik bir öneme sahip olacağız ve olası bir savaşta pit stop görevi göreceğiz.

Eski komşularımıza faydaları:

*Karadeniz, Ege ve Marmara'nın yerini Akdeniz alacak. böylelikle Rusya yüzyıllardır süren emeline ulaşıp sıcak denizlere inebilecek.

*Türkiye'nin yerini Akdeniz'in alması Rusya'yı tek transit enerji köprüsü yapacak. Putin istediği fiyattan doğalgaz satıp işine gelmediği yerde dj Armin van buuren edasıyla vana açıp kapatabilecek.

*Yunanistan'ın kıta sahanlık sorunu sona erecek. artık deniz milini sürekli 6, 12, 24 diye artırmak zorunda kalmayacak ve uçakları istediği gibi cirit atabilecek.

*Türkiye eski konumunda olmadığı için, Türkiye üzerinden transit geçen kaçak ve teröristler artık olmayacak ve Avrupa derin bir oh çekecek. Boğazlar sorunu da ortadan kalkacak.

*Sürekli Ortadoğu'nun patronu imajı veren Türkiye olmayınca bu ülkeler de rahatlayacak. yeni patron Birleşik Arap Emirlikleri olabilir.

*Ermenistan'ın ilk defa denize kıyısı olacak. bu jestimizle soykırım muhabbetinden vazgeçebilirler belki hatta soad gelir konser felan verir.Sosyal etkiler ve Ulaşım

*Kültürümüzü bozup, bölge etkisine kapılıp rom içmeyeceğiz. Bölgeyi rakıya alıştıracağız.

*Subtropik iklim sayesinde kışlık-yazlık derdi bitecek. Fırtınalı ve yağmurlu günler için yağmurluk yetecek. Kasırga bölgesinde olduğumuz için kentsel dönüşüme önem vereceğiz ve japon binaları kadar sağlam yapılar inşaa edeceğiz. Gökdelen yapılara sınırlama getireceğiz ve her eve bir yeraltı sığınağı ya da bodrum yapmak mecburi olacak. Nem çok olduğundan yerleşim yerlerini yüksek rakımlara yapacağız.

*Artık Rus natashalar yerine latin angelicalara gideceğiz. Kıbleyi artık güney olarak değil doğu olarak alacağız.

*Marmarayıda Hawaii' ye baglayabiliriz. Daha yeni yaptık iki kitayi bagliyoruz diye, Hawaii ABD' ye bağlı olduğu için böylelikle bu ünvanımızı korumuş olacağız. Bölgede tek başımıza anakara olduğumuz için Kıta sayılabiliriz. Hava ve deniz ulaşımına önem vereceğiz. Turizm limanları kuracağız.


Ekonomi

*Ülkenin yeni konumu subtropik iklimi ve bulunduğu jeopolitik konum itibariyle tam bir turizm cenneti niteliğinde. Hawaii'ye bile yılda 4 milyon turist geliyorsa bize en az 20 milyon gelecektir. rusların yerini japonlar, amerikanlar, çinliler ve filipinliler alacak.

*En büyük ekonomik kaynaklarımızdan biride balıkçılık olacak. koca pasifik çıkar çıkar bitmez. norveçli ve japonlardan bu işi öğreneceğiz. Yem olarak meclistekileri kullanabiliriz.

*Güneydoğunun kaçakçılık üzerine ekonomisi olduğundan o bölgemizi kalkındırmak için marijuana ekip, kaçak yollardan Meksika'ya ulaştıracağız. Tabi Meksika'da marijuana yetiştirdiği için ilk başlarda sorun çıkabilir.

*Güneydoğuda yok denilen gizli petrolümüzü rahat rahat burada çıkarabiliriz. petrol bize anca yeteceğinden ihraç etmeyiz onun yerine Marmara'dan değerli mi değerli bor madenini çinlilere çıkartırıp ana ihraç ürünü olarak satarak kalkınırız.

*Ülkenin yeni koordinatları tam olarak abd nin ana limanları olan San Francisco ve Los Angeles limanları ile Asya arasında ki deniz yolu üzerinde. Iğdır'a liman açıp Sinop , İskenderun ve İzmir limanlarını büyütürsek buradan nemalanabiliriz ve ayrıca ürettiklerimizi ihraç edebiliriz. Avrupa ile aramızda ki tek bağlantı olarak Panama Kanalı'nı kullanacağız.

*Ülkenin Hawaii ile benzer özellikler göstereceğine inanıyorum. Karadeniz bölgesinde ki (denizler olmadığı için artık "xxx pasifik kıyısı" diyeceğiz) Kuzey Anadolu dağlarının kuzeyi bol yağış alacak. oraya çay ve tütün ekeriz. sonuçta Abd keşfedildiğinde ilk İngiliz koloniler tütün sayesinde ilk ekonomik gelirlerini sağlamışlardı.

*Toroslar'ın güneyine, güney pasifik kıyısında kahve yetiştireceğiz. yeni koordinatlar ve iklim için en uygunu. kahveyi de kendimiz ürettiğimiz de has Türk kahvemiz olacak.

*Batı Pasifik kıyısına yani eski Ege Bölgesine komple şekerkamışı ve ananas dikeceğiz. Anadolu'nun geri kalan kısmına da deneme yanılma yöntemiyle ekecek bir şeyler bulunur.Enerji ve Kaynaklar

*Ülke sıcak bir volkanizma bölgesinde ve bol miktarda artezyen kaynak var. sıcak su ve sulama ihtiyacımızı artezyen ile karşılayacağız.

*Güçlü bir rüzgar iklimine sahip olan coğrafya da elektrik üretiminde rüzgar türbinleri kullanacağız.

*Volkanik bölge olduğu için nükleer kullanmayacağız. Sinop'a yapılacak nükleer santrali iptal edip hükümetin hevesini kırmamak adına ileri de zengin olursak orayı Kuzey'e nükleer füze denemeleri için kullanabiliriz.

*Pasifik hırçın bir okyanus bunun nimetlerinden en iyi şekilde yararlanmak için tsunami riski az olan kıyıları tespit edip dalga türbinleri yerleştireceğiz. Olurda şiddetli dalga ya da tsunami ile kırılmasınlar diye titanyum nitrit kaplamadan yapacağız.

*Dünyanın %60 lık rezervine sahip olduğumuz bor madenini çinlilere çıkarttırıp ihraç edeceğiz, karşılığında para ve petrol, doğalgaz gibi ihtiyaçlarımızı ithal edeceğiz.


Askeri Güç

*Artık kara sınırımız olmadığı için en önemli askeri gücümüzü kara kuvvetleri yerine deniz ve hava kuvvetleri alacak. Sınırlara ve teröre ayrılan kaynağı savaş uçağı ve destroyer savaş gemileri almak için kullanacağız. Türkiye'nin şu an hiç destroyeri yok Abd' de ise 61 tane var. Abd'den en az 10 tane satın alacağız. Büyük ihtimalle para yetmeyeceğinden Çin'e karşı büyük bir stratejik konumda olduğumuzu vurgulayıp Türkiye'de yeni üsler açmasına izin vereceğiz. Yine yetmezse bor veririz o da olmadı ülkeyi ipotek ederiz. Destroyer olmazsa olmaz çünkü.

*650 bin aktif askerin 450 binini hava ve deniz kuvvetleri için eğiteceğiz ve kıta sahanlığımızı 12 mile çıkaracağız. Abd hava kuvvetlerine pilotluk dersi verip karşılığında bizim deniz kuvvetlerimize en iyi destroyer mürettabatlarını eğittireceğiz.

*Elimizde 4000 tank var. Almanya'dan yakın zamanda aldığımız 600 adet Leopard ve Leopard II tanklarını geri satacağız. Yerine kesemize uygun M 2000 savaş uçakları, ve fırkateyn alacağız.

*Tehdit azaldığı için zorunlu askerliği kaldıracağız ve Abd sistemi donanımlı lejyoner tipi askerler eğiteceğiz. Komşularımız büyük adamlar olduğu için ordumuzu 20 yaşında 1 yıllık acemi askerlerden oluşturmayacağız.


Demografik Özellikler

*İklimin sıcaklığından dolayı zaten karışık kuruyemişte ki antep fıstığı kadar olan sarışın nüfusumuz genetik yollarla zamanla esmerleşecek.
*Kızlarımız sonunda latin kızları esintileri gösterebilecek. Erkeklerimiz büyük ihtimalle tipsizleşecek.
*Artık Suriyeli, İranlı, Iraklı göçmenlerle değil, Filipinli ve az miktarda Meksikalı göçmenlerle dolacağız. Demografik yapımız kökten değişecek.
* İngilizceden sonra öğretilecek en önemli diller İspanyolca ve ya Japonca olacak. Etnisite oranlarımız değişecek.

vs. vs.

Orjinal başlığım:https://eksisozluk.com/entry/38988790

Bu yazıda ki her şey tamamen ütopiktir ve önerilere açıktır.
.
8 yıl
Legolas, elf gözlerin neler görüyor?
Kimin aklına geldiyse helal olsun

Videoyu izlemek için tıklayınız
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.