1

Binbaşı
25 Ocak 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
100 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
1
2 ay
Kiracı Sorunsalı
Merhaba. Halen 3600 lira kredisini ödediğim evde İki senedir oturan kiracı bir arkadaş var, aslında evi kiraladı birkaç ay oturdu iş nedeniyle başka şehre geçti. İki yıldır sadece bir kirayı zamanında ödedi. Pandemi başlarında sıkıntı yaşamasın diye mesaj atıp 'veremeyecek durumda olursa mesajla haber vermesinin yeterli olduğunu, kendi arayana kadar da rahatsız etmeyeceğimi' mesaj ile ilettim. Cevap olarak "TM" yazdı sadece.

Kirayı enaz 2 3 ay sallıyor, evde de durmadığı için enazından boşaltırsa başkasına kiraya vereceğimi söyledim. Vatandaş beni telefondan engellemiş, 3 ay sonra kirayı yollayacağı zaman arıyor yolluyor sonra yine yok.

İlk yıl için kontrat yapmıştık, ben de ülkenin diğer ucunda yaşadığım için ikinci sene herhangi bir kontrat yapmadık yeniden.

Nasıl bir yol izleyip bu vatandaştan kurtulurum?

(kendim de kirada oturuyorum, evimden aldığım kira 950 lira, kendi ödediğim kira 1100 lira ve eve de 3600 lira kredi ödüyorum)
1
2 ay
Paul Sussman hakkında bir soru
Merhaba, yazarın ilk okuduğum kitabı Kambizin Kayıp Ordusu. Sonra bulabildiğim kitaplarını aldım.
Sorum şu Kambizin Kayıp Ordusu ile Perslerin Kayıp Ordusu aynı kitap mı? Basım yılları farklı fakat yeniden basım mı çözemedim. Yardımcı olabilecek biri var mı?
1
2 ay
A101 online sipariş
Merhaba, evdeki kitaplığım iyice sıkış tıkış olduğu için idareten a101 den tekli 5 gözlü raf alayım dedim.
28 mayısta sipariş verdim, kargo kısmında PTT kargoyu seçip ödemeyi yaptım ( 2-4 gün içinde teslimat yazıyordu). Ürün 2 haziranda horoz kargoya teslim edildi. 4 haziranda komşu bir ile geldi hala orda bekliyor.
Kargo firmasını arıyorum önümüzdeki 3-5 gün içinde teslim edilir diyor.

Demem o ki bulaşmayın.
1
2 ay
Ttnet Arızayı Çözmeden Çözüldü diye Arıza Kaydını Siliyor
Merhaba, cumartesi günü gece 3 te İnternet gitti. Modemde power, dsl ve wifi ışıkları yanıyor ama İnternet ışığı yanmıyor.
Binada benden başka sorun yaşayan olmadığını öğrenince müşteri hizmetlerini aradım. Arıza kaydı oluşturuyorum bikaç saat sonra "sorununuz çözüldü" diye mesaj geliyor.
Tekrar arayıp arıza kaydı oluşturuyorum bikaç saat sonra yine aynı şekilde mesaj geliyor.
Ne yapıyorlar oturdukları yerden felak nas okuyarak mı çözmeye çalışıyorlar.

Üçtür arızanız giderildi diye mesaj atıp geçiştiriyorlar.
Eşim öğretmen ve online ders anlatıyor, net olmadığı için telefondan İnternet paylaşıyor ama o da turktelekom olduğu için çok çekmiyor.

Nasıl ulaşacağız teknik ekibe...
1
3 ay
Turkcell Mobil net hızım 0.31 mbps (operatör tavsiyesi aranıyor)
Merhaba yaklaşık 3-5 aydır net bağlantım sürekli kopuyor, Şebeke 4.5G sinyalini full gösteriyor ama net yok WhatsApp sürekli bağlantınız kontrol ediliyor diyor, mesajlar 15 20 sn geç düşüyor.
< Resime gitmek için tıklayın >


Müşteri hizmetleri ile görüştüm, dijital operatör uygulamasından talep oluşturdum, Twitterdan yazdım ama ipleyen olmadı.
Bunda önceki S8 telefonda da oluyordu şuan kullandığım cihazda da.

Operatör ve tarife tavsiyelerinize açığım.
1000 ya da 1500 dk konuşma ve min 15+ GB net paketi olan paketler veya daha üst paketler işimi görür.
1
4 ay
Organize İşler İlk filmde çalan müzik
Arkadaşlar organize işlerin ilk filminde Asım karakterinin birlikte olduğu kadından kaçarken çalan müziği arıyorum, yardımcı olur musunuz?
1
5 ay
İPhone 11 ios 14.4 rehber kendi kendine siliniyor
Merhaba, eşimin telefonunda bazen birkaç tane bazen 5 - 10 tane rehber kaydı kendi kendine siliniyor. Ios 14.4 yüklü. Başına gelip çözen var mı acaba?
1
6 ay
WhatsApp’ta Çekilen Foto Ters Dönüyor
Merhaba, iki gündür böyle bir sıkıntı yaşıyorum. Kullandığım cihaz s10 plus. WhatsApp sohbetlerde kamerayı açıp telefonu yan çevirerek fotoğraf çektiğimde sanki telefonu zıt yöne çevirerek çekmişim gibi çıkıyor. Kamera ayarlarında herhangi bir değişiklik de yapmadım ama çözemedim. Yardımcı olabilecek birisi var mı?
1
7 ay
Kpss Tercih Yardım
Merhaba. Halihazırda bir kamu kurumunda sözleşmeli çalışıyorum. Bu yıl öylesine kpss önlisansa girmiştim. 74 puan aldım. Amacım 2022 kpss önlisansa hazırlanarak girmek.

Şuan bu puan ile tercih yapsam ve yerleştirilsem ama kendi kurumundan ayrılamama gibi bir nedenle yeni yerleştiğim yerde göreve başlayamasam 2022 Kpss sonrası tercihlerimde sıkıntı yaratır mı?
Yani daha önceden yerleştirildiğim halde başla(ya)masam benim için 2022 ve sonrasındaki tercihte sıkıntı yaratır mı?
1
8 ay
Aşk Kırmızı filmini arıyorum
Merhaba, internette ne film izleme sitelerinde ne de kiralanabilecek platformlarda bulamadım, yardımcı olabilecek birisi var mı?
< Resime gitmek için tıklayın >
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.