F

Teğmen
24 Ocak 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
68 üye
Görüntülenme (?)
1923 (Bu ay: 11)
Gönderiler Hakkında
F
6 gün
asansöre yalnız bindiğinizde napıyonuz
ben aynada boks, dans, esneme hareketleri falan
F
2 hafta
.
bi fikir istedik kimse sallamıyo :(
F
geçen ay
doktorlar yardım işerken ağrı ve sonrasında kan
işerken ağrı oluyor ve işemem bittikten sonra 5-10 damla arası kan geliyor. sidik rengi normal. ciddi bir şey midir doktora gitmek gerekir mi? ve gidilecek hastanelede nefroloji bölümü olması mı gerekiyor? bir de acile mi gidilmeli
F
2 ay
hadi iyi akşamlarr
fonkey boi hepinize iyi uykular diler. bana da şans dileyin yan odadağı baş sığır ve iki yancı sığırlar çok ses yapmasın da uyuyabileyim hızlıca

https://www.youtube.com/watch?v=d8LLkLSxIFE
@HayatınıYaşayamayanAdam
F
2 ay
Getir'de tele mesaj göndermedi
arkadaşlar indirim ypaıyolar diye yemeksepeti yerine getirden söyledim az önce. bu 3-4.seferim falan herhalde ilk seferde yanlış hatırlamıyorsam tele mesaj gelmişti o şekilde sipariş vermiştim ama şimdi kart zaten kayıtlıydı tamam dedim direkt çekmiş. bunu ben güvenli bulmuyorum, getirde acaba tele mesaj göndersin her seferinde tarzı bir şey yapabilyioz mu

bu arada diğer bir şey, bu adamlar 35 tl ye 30 tl indirim falan ypaıyolar nası yapabiliyolar bunu fikri olan?
F
2 ay
This is LAUNCH
F
3 ay
.
.
F
3 ay
ne dedikleri hakkında hiçbir fikrim yok ama güzel şarkı ve klip
F
3 ay
beraber düşünelim
Küçükken şınav çekerdim bayağı, göğüs ve omuzlarım bayağı gelişmiştir. Severdim bayağı. Lise zamanlarımda açıktan okudum ve çalıştım, akşama kadar çalışmama rağmen dumbell alıp spor yapıyordum evde. Yurtta kaldığım ilk sene yurdun gider kokan salonunda kimse olmuyor diye sabah sporumu yapıp, spor salonuna spor yapmaya gidiyordum. Kykdan aldığım paranın tamamını yemeğe veriyordum yurtta yiyordum ve başka bir yerden de yardım geliyordu.

Özetle spor yapmayı çok seviyorum ve yapabilmek için -buraya bir atasözü yazacaktım ama aklıma gelmedi- uyduruyordum bir şekilde yani.

Şimdiki durumum da şu, o başka yerden gelen yardım gelmiyor artık. Kyk parası spor yaptığım zaman yemeğime kesinlikle yetmiyor. Sporu bıraktığımda ANCA yetiyor. 0 abur cubur yesem sırf yurttan yesem bile anca yetiyor. Metabolizmam hızlı sanırım çok fazla yemek yerim kilo da almam. Yurdun salonunu da sığınağa çevirmişler oraya da gidemedim.

Şimdi oturdum düşünüyorum nasıl uydurucam diye.

Kyk'dan 650 tl alıyorum. Bir akrabam ödüyor yurt paramı. Gelen para bu kadar.
150 tl spor salonuna verince bende kalan para 500 oluyor.
50 tl aylık tuvalet kağıdı, sabun desek 450 tl kalıyor.
450/30=15 TL günlük yemek param.

Normal doyacak şekilde yediğimde, yurtta kahvaltı 10 TL tutuyor, akşam yemeği 18-20 TL tutuyor. Öğlen de acıkıyordum dışardan yediğimde 20 TL daha tutuyor. Kendim yapsam imkan yok yurtta izin verilmiyor.

Diyorum lan bi tüp alsam dışarda yapsam diye de tüpü napcam sonra yurda sokturmazlar herhalde.

Acaba diyorum arkadaşın evine gitsem her gün orada yapıp yesem bulaşıkları yıkayıp çıksam arkadaşa eziyet vermiş olur muyum? tamam bunu not alıyorum en dibe. böyle yaparsam sabahleyin 10 tl yerim, öğlen 5 akşamleyin 10 desek 25 tl yerim. Ama şimdi arkadaşı arayacağım olur derse anahtar yaptırmak gerekir, harcayacağım su var gaz var, kullanacağım tabak çanak ver çekiniyorum da biraz ya. inanıyorum ki arkadaşım hayır demez de yine de dert olacağım başına.

Bu arada, sabah sporumu yapabileceğim uygun bir yerim yok aradım, düşündüm taradım bulamadım. Onu yapmayacağım artık elden gelen bir şey yok. Yurt odasında olmuyor, salonu kapattılar, dışarda olmuyor zaten kış geliyor yağmur kar çamur. Spor salonunda artık yapacağım bir şeyler.

Olur da arkadaşım olmaz derse, yemek kesinlikle uymuyor hiçbir şekilde. Yeteri kadar beslenemiyorum. Bu durumda iki seçeneğim kalıyor, sporu aç halimle yapacağım ya da spor yapmayacağım.

Sporu aç halimle yaparsam, spordan kazanacağım bir şey olmaz aksine zararlı olacak bana. Bayağı kilo vereceğim muhtemelen ki maddi bakımdan biraz sıkıntı çektiğim için yakın zamanda 10 kilo verdim zaten. Neyse,

Sporu bırakırsam, oyunlara ve bölümümle ilgili uğraşlara ayırdığım zaman artacaktır. Ve kilo verip kendime de zarar vermemiş olacağım. Fakat en endişe duyduğum şey, ruhumu-kişiliğimi kaybetmek. Spor kişiliğimin bir parçası, hangi formda olursa olsun fiziksel olarak kendimi zorlamak ve dolayısııyla aynı zamanda mental bakımdan da zorlamak beni ben yapan şeylerden biri. Eğer bırakırsam uzun süreliğine sonra geri dönemem diye endişe ediyorum.

Aklıma da başka bir şey gelmiyor. Biraz daha düşünüceğim. Neticede 2 seçeneğim var;

1-sporu aç kalsam da yapmak
2-arkadaştan yardım istemek ve idare bir şekilde yapmak yine
3- sporu bırakmak ve birazcık daha bölümümle alakalı şeylerle uğraşmak ki yeterince vaktim var zaten uğraşmak için yani büyük bir katkısı olmayacak spordan ayıracağım zamanın.

az önce arkadaşa yazacaktım da yazamadım yok arkadaşlar o seçenek olmaz.

Spora gitmeye devam edeceğim, 50 kiloluk adamın yediği yiyeceğim artık bakalım sonumuz hayrola. ölü gibi hissetmektense ölmeyi yeğlerim. cebimde son 150 lira kaldı onu da salona vereceğim.

gelişmeleri yazarım konuya editleyip. para bulursam ya da kilo verirsem falan. şu anki kilom 73 olsa gerek bu arada.
F
3 ay
So Many Men, So Little Time
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.