B

Teğmen
14 Ocak 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
5 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
B
8 yıl
Wi-fi den video izleyemiyorum
Telefonumda 3G ile internette hiç bir sorun yok. Wi-fi den girdiğimde de öyle. Fakat simdi kaldığım yerin internetine girdiğimde, sorunsuzca internette gezebiliyorum, internet gerektiren uygulamaları rahatça kullanabiliyorum, AppStore dan oyun indirebiliyorum. Fakat gel gelelim iş video açmaya gelince acmıyor!! Aynı şekilde tv uygulamalarından televizyonda izleyemiyorum. Örneğin; Youtube den video izlemek icin uygulamasından ayrı deniyorum, elimdeki web browserların hepsinden ayrı ayrı deniyorum hatta sapıtıp Facebook un uygulamasından herhangi bir Youtube videosu bulup açmayı deniyorum; sonuc hepsinde hüsran... Telefonu o ağdan çıkarıp 3G den bağlandığımda hiç bir sorun yok. Başka bir Wi-fi ağından bağlanıyorum yine sorun yok. Sadece ve sadece bu modemde bu sıkıntıyı yasıyorum. Daha öncede dediğim gibi bu ağda da video çalıştırmasının dışında başka hiç bir problemde yok.

Ne yapacağımı, nereyi kurcalayacağımı, nereye bakmak gerektiğinide bilemedim. Daha önce böyle bir sıkıntıyla da hiç karşılaşmadım.

Öneri ve yardımlarınızı hevesle bekliyorum...
B
8 yıl
iPhone vaz geçmeyeceğim 3 uygulama
Dün başka bir başlığa yazarken aklıma geldi. Elimde iPhone telefon olduğu sürece vaz gecmeyeceğim, her koşulda telefonumda yüklü olacak dediğiniz, benim için olmazsa olmaz dediğiniz 3 uygulama nelerdir?
Benim ki şöyle;
Shazam;
https://itunes.apple.com/tr/app/shazam/id284993459?l=tr&mt=8

İBB Cep Trafik;
https://itunes.apple.com/tr/app/ibb-ceptrafik/id487589397?l=tr&mt=8

Whatsapp Messenger;
https://itunes.apple.com/tr/app/whatsapp-messenger/id310633997?l=tr&mt=8

Sizde kendiniz için vaz geçilmez olan uygulamarı linkleri ile belirtirseniz çok daha faydalı olacaktır.
B
8 yıl
Wifi Mouse Pro (böyle işlevi olması mümkün mü?)
Wifi Mause Pro uygulamasının AppStore linki;
https://itunes.apple.com/tr/app/wifi-mouse-pro-wireless-mouse/id591076411?l=tr&mt=8

Uygulamanın açıklamalarına baktığımda PC, MAC ve HTPC cihazlarda wifiyle Mause veya klavye olarak iPhone cihazımızı kullanabileceğimizi yazmış. Belki çok kullanışlı olmayacaktır fakat bu işlevselliği benim icin harika mevzu. Hani bazen farenizi pili bir anda biter yada aniden bozulur veya ciddi takılmalar yasamaya başlarsın yada klavyenizin üstüne kahveniz dökülür 5-10 tuşunuzdan mahrum kalırsınız... İşte bu ve benzeri durumlarda en azından yenisini edinene kadar yada tamiri mümkünse o zamana kadar iPhone cihazımızla hazırlamakta olduğunuz sunumumuza, yetiştirmek zorunda olduğumuz ödevimize yada bitirmek üzere olduğumuz oyununuza ara vermeden devam edebiliriz. Bu sebeple harika bir uygulama yapmışlar ve parasında rahatlıkla hak ettigini söyleyebilirim. Sonuçta bugün en dandik, en ucuz mause veya klavyelerin fiyatlarını göz önünde bulundurursak, fiyatının uygun bile olduğunu söyleyebilirim.

Fakat söyle bir çekincem var; sanırım uygulama AppStore da yeni yerini almış. Hiç oy verilmemiş, yorum yapılmamış. İngilizcemde yeterli olmadıgı icin açıklamanın tamamını da anlayamadım. Gercektende yukarda saydığım platformda mause ve klavye olarak kullanılabiliyor mu? Bu cihazların tamamına tanıtması ve kullanımı basit ve kolay mı? Bu uygulamayı daha önce indirip kullanan var mı? İngilizcesi iyi olan arkadaslardan açıklamasındaki gizli ve önemli ayrıntıların çevirisinide rica edebilir miyim...

Eğer gercektende bu uygulama bu işlevi görüyorsa kesinlikle kaçırmadan hemen indireceğim bir uygulamadık benim icin. Sizlerede tavsiye edebilirim...
B
8 yıl
OGS yerine HGS Gişesinden geçiş yaptım
Köprüde her zaman en sağda bir OGS gişesi açık bırakılırdı. Genelde HGS ye gore OGS daha yogun oluyor, en sağdaki tek OGS gişeside pek kimsenin dikkatini çekmediğinde, oradan hızlı bir sekilde geçiş yapabiliyordum. Yine oyle yapmak icin köprü gişelerde en sağa yanaştım, geçiş yapacağım anda bir de fark ettim ki gişeyi kapatmışlar. O yoğunlukta 3-4 gişe yana kayıp OGSye geçemedim. Bende halimce HGS gişesinden geçiş yaptım ve 46,50TL cezalı geçiş yazdı. Simdi bu parayı benim ödemem gerekiyor mu yoksa OGS bakiyemden normal geçiş fiyatı düşülecek ve olay çözülecek mi? Bu ihlal icin bir yere başvuruda bulunmam gerekiyor mu? Eğer bu cezayı benim kesinlikle ödemem gerekiyorsa nerelere ödeme yapabiliyorum ve erken ödemede bir indirim söz konusumu?
B
9 yıl
iPhone4S uygulamalar açılmıyor
Telefona yüklediğim hiç bir uygulama açılmıyor. Uygulamanın üstüne bastığımda saniyelik (ekran göz kırpar gibi) kararıp, uygulama açılacakmış gibi yapıp, tekrar ana ekran geliyor. Home tuşuna çift bastığımda, sanki uygulama açılmış gibi altta çıkıyor. Oradan da acmak istediğimde yine aynı kararma ve tekrar ana ekrana gelme durumu yineliyor. 

İşin enteresan yanı bu sorunu sadece benim sonradan yüklediğim uygulamalarda, oyunlarda yasıyorum. Yani telefonun kendinde var olan (mesaj, fotograf, hava durumu, AppStore, harita vs vs...) herseyi sorunsuzca acıyor. Örneğin internete girmek için chrome ya da puffin web browserlarına bastığımda bahsettigim sorunu yaşıyor açamıyorum fakat safaride hiç bir sorun olmadan rahatça hareket edebiliyorum. Hatta bu konuyu şuan safariden sizlerle paylaşıyorum.

Bu arada kullandığım cihaz iPhone4S. Daha çok yeni bir cihaz. Bir önceki telefonum denize düştüğü için bu yaklaşık 3 hafta kadar önce garantiden sıfır olarak geldi. Bunun yanı sıra, telefonun hafızasında 3,5GB boş alanımda bulunmakta.

Telefonda jb de bulunmamaktadır. Hersey lisanslı ve Apple nin kontrolündedir.

Bu acayip sinir bozucu durumla daha önce ne karşılaştım ne duydum ne de bir yerlerde okudum. Çözüm içinse her Türk zekası gibi telefonu açıp kapatmanın dışında aklıma hiç birsey gelmiyor ve açıp kapatmakta işe yaramıyor :)

Telefonda bu sorun aniden, bu gece ortaya çıktı. iTunes ten cihaza bir kac mp3 attım. (iTunes i çok fazla kullanmayı bilmem) Şarkıları eszamanlama yaparken, anlamadan hem iCloud a hemde bilgisayara yedekleme falanda yaptım. Bu islerimi bitirip, USB yi çıkartıp, telefondan acmak istediğim ilk uygulamada bu sorunla karşılaştım. Büyük ihtimalle sadece tesadüfi bir durum bu ama ben yinede bu ayrıntıyı bile paylaşmak istedim.

Önerebileceginiz bütün çözüm önerilerine açığım.
Umarım bu sinirleri gerdiren, aptal soruna bir an evvel çözüm bulabilirim...
B
9 yıl
Apple kimliğimle indirdiğim bütün uygulamalara ulaşmanın yolu
Bundan 1-2 ay önce telefonum denize düştü. Garantiye gönderdim ve şimdi sıfır cihaz geldi. Daha önce apple kimliğimle indirdiğim ücretli uygulamaları şimdi yeniden indirdiğimde tekrar ücret ödemiyorum. Fakat daha önce indirdiğim uygulamaların tamamını da hatırlamıyorum. Apple kimliğimle internette bir yerlere girip, bu güne kadar ki indirdiğim (ücretli-ücretsiz) bütün uygulamaları görebileceğim bir site, bir uygulama ya da bunlara ulaşabileceğim herhangi bir şey mevcut mu acaba?
B
10 yıl
3D oyunu 2D de açamıyorum. Acil yardımlarınıza ihtiyacım var
Öncelikle herkese merhabalar...
Bugün Antalya'ya üniversite kayıtlarını yenilemeye geldim. Burada kaldığım arkadaşların PS3ünde bir sıkıntı varmış ve şuan tamirdeymiş. Bana da gelirken özellikle PS3ü getirmemi rica ettiler. PES ve NBA turnuvası yaparız okulun bu salık günlerinde demişlerdi. Bende üşenmedim, aldım geldim makineyi. Hepimiz hevesli hevesli oturduk başına, takımlarımızı falan seçtik büyük tartışmalar sonunda ve taktık PES cdsini... Her şey normal, bir şekilde açıldı, hani o versiyonu ve pachinin yazılı olduğu "bir butana basınız" kısmı açılıp o butona bastıktan sonra, sistemin yüklediği ekran çıktı yine her şey normal bir şekilde. Fakat sonrası hüsran... "Desteklenemeyen format" diye bir hata verdi. İlk defa karşılaştım böyle bir şeyle. NBA2K12de de benzer bir sonuçla karşılaştık. Sonra diğer oyunları denediğimde hatanın nedenini buldum. Benim evimdeki tv 3D destekli. Pek sevmesem de zaman zaman 3D oynuyorum oyunlar. PES ve NBA yı da en son 3D olarak oynamıştım evde. Diğer 3D olarak ayarlarını yaptığım oyunların hepsini buradaki tv "desteklenemeyen format" diyor ve açmıyor. 3D olarak açılışını yapmadığım oyun sorun yok çalıştırıyor. Buradaki tc 3Dyi desteklemediğinden bu sorunu aldığımız kanısına vardık.(Başka bir şeyde olabilir fakat bizim gözlemimiz bu) Şimdi oyuna da giremediğim için 3D kapalıda yapamıyorum. Nedir bu durumun çözümü? Bilen arkadaşlardan yardım istiyorum.
İlgilenen herkese şimdiden, bütün ev ahalisi olarak çok teşekkür ediyoruz...
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.