I

Yarbay
06 Ocak 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
34 üye
Görüntülenme (?)
167 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
I
4 yıl
İlber Ortaylı \u0027\u0027Tabiatla Uğraşmaktan Vazgeçin!\u0027\u0027
Tabiatla uğraşmaktan vazgeçin!

''Tabiatla edebsizce ve şuursuzca mücadeleye girerseniz cevabını alırsınız. Dünyanın ender sulak alanlarından biri olan Salda Gölü doğal haliyle kalmalı. İzmit Körfezi’nin kıyıları perişan halde. Hatay’da fıstık çamı ormanları yok ediliyor. Dağı delerek elde edilecek gelir bir gün bitecek ama ağaçlar sonsuza dek kalacak. Şunu net şekilde ifade edelim: Tabiatla uğraşmaktan vazgeçin.''

Fizikte bile her etkiye karsı bir tepki vardır. Biz dogaya nasıl davranırsak o da bize bunu yansıtıyor. Tabiata karsı kotu davranırsak cevapsız kalmayacagını muhtemelen biliyosunuzdur, bizi cezalandıracagını bu karantina gunlerinde daha rahat gorduk sanırım. Belki biz tamamını göremeyecegiz fakat bizden sonraki nesiller ciddi ciddi görcekler.


I
7 yıl
M3 e36 vs e46 otoban
Videoyu izlemek için tıklayınız

Uzun zamandır böyle keyif alarak otoban videosu izlememistim tabi bunda e36 nın da etkisi yadsınamaz.
Sizlerle paylasmak istedim belki biraz olsun eglenirsiniz :))

uzun versiyonu ise buradahttps://www.youtube.com/watch?v=1kuaUAcbmLo
I
10 yıl
Avea\u0027dan Beklenen Cevap Geldi
Son zamanlarda operatörlerin gündeme getirdiği şarj tasarrufu reklamlarında Avea'da farklı bir bakış açısıyla yer almasını bildi.


Videoyu izlemek için tıklayınız


< Resime gitmek için tıklayın >
I
10 yıl
Cevap: Arkadaşlar en fazla kaç mpbs alabilirim?
.
I
11 yıl
TÜRK TELEKOM GUİNNESS REKORU KIRDI !
Türk Telekom, tek fiber kablo üzerinden saniyede 8 terabit veri aktarımı sağlayan "Alcatel-Lucent 100 G" teknolojisi ile Guinness Dünya Rekoru kırdı.

Türk Telekom, "dijital yaşam dönüşümü" vizyonu çerçevesinde bu altyapıyı sadece bugünün değil geleceğin ihtiyaçlarını da karşılayacak şekilde geliştirme çalışmalarını sürdürüyor. Türk Telekom, bu kapsamda bir tek çift fiber kablo bağlantısı üzerinden saniyede 8 Terabit veri aktarımı gerçekleştirerek bu alanda bir erişim rekoru kırarken, bu başarı Guinness tarafından da tescil edildi.

Saniyede 8 Terabit veri aktarımı, 1830 Photonic Service Switch (PSS) ürünü üzerinde 100G optik teknolojisi ile Alcatel-Lucent tarafından sağlandı. Yüksek çözünürlüklü video akışı, web erişimi ve bulut hizmetlerinin ortaya çıkarttığı daha fazla bant genişliği talebini karşılamak için tasarlanan Alcatel-Lucent 100G teknolojisi, mevcut optik transmisyon şebekelerinde olağanüstü performans, esneklik ve güvenilirlik sunarken, çevreye duyarlı özellikleri ile de öne çıkmaktadır.

Türk Telekom Operasyon Başkanı Memet Atalay, Türk Telekom'un fiber teknolojisindeki deneyiminin 1980'li yıllara kadar uzandığını belirtti ve 2013 yılında hız verilen "fiber dönüşümü" yatırımları sayesinde Türkiye'nin internet altyapısının büyük bir performans ve kapasite artışı kaydettiğini belirtti. Atalay, Türk Telekom'un bir yandan fiber genişbant altyapısını Türkiye'nin her yerine ulaştırmak için çalışırken ağ omurgasında da bu teknolojilerin sağladığı avantajları en yüksek seviyede kullandığını belirtti. Türkiye'nin en büyük fiber altyapısına sahip olan Türk Telekom'un fiber alanında sahip olduğu deneyimin ve bu alandaki öncülüğünün bir göstergesi olarak dünyada 8 Terabit/s bağlantı hızına erişen ilk şirket olduğunu vurgulayan Atalay, şunları söyledi:

"Şebekemizi bulut bilişimden bireysel ve kurumsal ihtiyaçlara, müşterilerimizin giderek artan taleplerini bugün ve gelecekte rahatlıkla karşılayabilecek şekilde, dünyanın en üstün fiber optik teknolojileri ile güçlendiriyoruz. Ulaştığımız 8 Terabit/s veri aktarım hızının titiz bir değerlendirme süreci sonunda Guinness tarafından da tescil edilmesi, sektörümüz ve ülkemiz açısından da çok önemli bir gelişmedir."

Teknik ölçümleri bağımsız bir kuruluş yaptı

Guinness Dünya Rekoru sertifikası ile dünyada halen fiber optik kablo alanında ticari ortamda kullanımda olan eşit ya da daha yüksek bir kapasite olmadığı tescillenmiş oldu. Guinness tescilinde saniyede 8 Terabit'lik veri aktarım kapasitesinin bir çift fiber optik bağlantı üzerinden ticari alandaki bir uygulama olduğu ve bir laboratuvar denemesi, prototip ya da konsept niteliğinde olmadığı özellikle vurgulanıyor.

Türk Telekom'un eriştiği 8 Terabit/s veri aktarım hızının Guinness tarafından tescili sürecinde yapılan teknik ölçümler Uluslararası Telekomünikasyon Birliği (ITU) tarafından sertifikalandırılmış, ağ testi ve ölçümü yeteneğine sahip bağımsız bir kuruluş tarafından gerçekleştirildi. Test süreci Türk Telekom'un Ankara Ulus ve İstanbul Acıbadem'deki merkezleri arasında gerçekleştirildi.

Alcatel Lucent Türkiye-Azerbaycan Başkanı Cenk Kıvılcım ise şunları söyledi: "Türk Telekom ile beraber gerçekleştirilen "Guinness Dünya Rekoru" başarısı, fiber optik iletişiminde süregelen liderliğimizin bir göstergesidir. Yüksek çözünürlüklü görüntü akışı gibi hizmetlerdeki tüketici talebi gittikçe artmakta ve Türk Telekom gibi lider operatörler Alcatel-Lucent ile çalışarak bu talebi karşılamak için sürekli yenilik yapmaktadırlar. Biz de bu mücadelede yer alabilmek için 100 G optik uyumlu teknolojimizin kapasitesini devamlı olarak yenilemekteyiz."

KAYNAK
I
11 yıl
Cevap: ADSL2+ Ve VDSL2+ Hat hızı ve hat problemleri maximum alacağınız hız Ve Tüm Herşey.
fibernet sayfasının altında http://www.ttnet.com.tr/bireysel/internet/ttnetfibernet/Sayfalar/TTNET-Fibernet.aspx

goonet ve fixnet var daha ucuza öneririm birçok kafeci arkadaş bunları kullanıyor zaten (32 mbit)

@faststyla94 Goonet çalışanı, sorunuz varsa yardımcı olsun< Resime gitmek için tıklayın >
I
12 yıl
Avea-Turkcell (3G)
testi 1 saat önce yaptım Avea acık ara fark attı.Gün geneli de böle sonuçlar.
Sizde mobil operatörlerden internet hızınızı buraya koyar mısınız?
Hangisi iyi durumda?

http://www.speedtest.net/result/1948596759.png

http://www.speedtest.net/result/1948616722.png

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >
I
12 yıl
Avea 3G
Arkadaslar bugün evimden test yaptım mobil ile Avea resmen Turkcell i ezdi geçti.
Avea ping 60, download 7, upload 1
Turkcell ping 190, download 1-1.5 , upload 0.6
Ankara İncirli
Böylece her zaman Turkcell iyi diye bi şey yok.
Zaten Avea nın hızlı oduğunu biliyodum da Turkcelin bu kadar da olduğunu tahmin bile etmiyodum
I
12 yıl
Ne zaman aktif olur?
Arkadaşlar çok yakınıma genişbant erişim kabini kuruldu beyaz dolaplardan.Sağdaki foto santraldeki adama çok önceden hızımı ayarlatmıştım soldaki ise bi kaç gün önceden otomatik olarak ayarlandı.Hızlar 12 ye 16-24 e çıkıyor dyor daha bizde bi şey yok.hat zayıflamasından belli oluyor zaten bakarsanız.Dolaba her gün 5-10 kez geliyolar.Bi şey ayarlıyolar.Geçen 1 gün tel. kesilmişti zaten, ama bayadır uğraşıyolar adamlar.Heralde bu hafta yükseltcekler.Yükseltilenler önceden böyle bi durum yaşamışlar mıydı?
yoksa böyle mi kalcak, çok mu yoğun bizim sokak; ama adamların gelmediği gün yok demek ki tam hazır deil.Hızı yükselenler biliyosa bi el atsın :)

< Resime gitmek için tıklayın >
I
12 yıl
AKK
Bundan 5-6 gün önce hızım 1 e düşmüştü.Ertesi gün geri yükseldi.Bende modemi açık bıraktım, hiç kapatmadım.Dün gece acıdım.Kapattım.Sabah kalktığımda hız 1 mbit.Size söyleyeceğim eğer hızınız 8-16 filansa modemi hiç kapatmayın, modem açıkken akk uygulanan var mı, öyle bi şey yapamıyolar heralde.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.