S

Binbaşı
01 Temmuz 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
33 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
S
11 yıl
Htc Desire Hd- Lg Optimus 3D - HTC Sensation Sizce Hangisi?
Öncelikle merhabalar. Arkadaşlar belirttiğim telefonlardan birini almayı düşünüyorum. Kampanyalı olarak alacağımdan başka alternatifim yok. 8 mp kameraları ile HTC ler şuan için ön planda benim için. Fakat kafamı karıştıran bir kaç sorum var?
Htc Sensation - Dışarıya verdiği ses yetersiz mi? Diğerleri ile karşılaştırabilir miyiz?
Optimus 3d - Ekranı ile 5 mp sellik kamerasını geri planda bırakacak kadar iyi mi? Yani bir smart phone da 3d den keyif alınabilir mi?
Desire Hd - ise hd video ve fotoğraf çekimi ile kafamı karıştırmakta.

Yardımlarınızı bekliyorum.Kararımı kısa sürede verip android işlemcili bir telefona sahip olmayı düşünüyorum.
S
12 yıl
Anakartım mı yandı? Yoksa başka birşey mi oldu?
Dün AMD 7850 BE işlemcimi overclock ile 3.2GHz e getirdim çarpan arttırarak. CPU voltajını da 1.425 e çektim. Daha öncesinde 15 Çarpan ile default voltajda 3000MHz de aylardır kullanmaktaydım. 3.2GHzde de 3.0Ghzde de herhangi bir ısınma sorunu yoktu işlemcide ORTHOS'ta test ettiğimde. Ama bugün oyun oynarken aniden PC dondu ve sonrasında bir daha hiç açamadım.

Evdeki çalışan diğer bilgisayarımın anakartını çıkarıp kendiminkini taktım ve bilgisayar açılmadı. Demekki sorun anakartta dedim ama içimde hala bir acaba var.

Overclocktan sonra çakıldığı için CMOS reset yaptım tabiki. Daha önce pili çıkarıp takmam yeterli oluyordu ama bu sefer etkilemedi. JUMPER takıp pili çıkardım yine yemedi. CMOS reset adına bildiğim herşeyi yaptım.

Dikkatimi birde şu çekti. CPU fanını anakarttaki CPU Fanı girişine takınca bilgisayarı açtığımda çalışmıyor fan. Ama SYSTEM Fan girişine takınca çalışıyor. Bu durumdan bir sonuca varılabilir mi bilemiyorum. Bu aşamadan sonra ne yapmam gerekiyor? Kuzey Köprüsünün yanmış olabileceğini düşünüyorum buna bir çözüm bulunabilir mi eğer durum buysa değilse de, ben sorunun ne olduğunu tam olarak anlayabilir miyim kendi başıma?


İşlemcim: AMD x2 7850BE
Anakartım: Gigabye GA-MA770-DS3
S
12 yıl
Win7 de Şifresiz Wireless Ağlarda Sınırlı Bağlantı Hatası
Şifreli wireless ağlara bağlantıda sorun yaşamıyorum, araştırmama rağmen bir cevap bulamadım sanıyorum windowsun bir güvenlik ayarı olsa gerek benim şifresiz wireless ağlara bağlanmama engel oluyor. Windows güvenlik duvarını ve antivirüsü kapattım yinede olmadı. Ağda sorun yok, yanımdaki insanlar rahatça girebiliyorlar, bende ise sürekli 'Sınırlı Bağlantı' hatası verip internete erişimime izin vermiyor. Win7 Home Basic kullanıyorum. Sorun hakkında fikri olan?
S
12 yıl
Win7 de Şifresiz Wireless Ağlara Bağlanamıyorum!
Şifreli wireless ağlara bağlantıda sorun yaşamıyorum, araştırmama rağmen bir cevap bulamadım sanıyorum windowsun bir güvenlik ayarı olsa gerek benim şifresiz wireless ağlara bağlanmama engel oluyor. Windows güvenlik duvarını ve antivirüsü kapattım yinede olmadı. Ağda sorun yok, yanımdaki insanlar rahatça girebiliyorlar, bende ise sürekli 'Sınırlı Bağlantı' hatası verip internete erişimime izin vermiyor. Sorun hakkında bir fikri olan?
S
13 yıl
E51 'de top100 'den satılık hesap.
ilgilenen bana pm atabilir..
S
13 yıl
TTNet'in ADSL 8Mbps Aldatmacası..
Daha önce açılmış konuyu gördüm ama ortada büyük bir yanılgı var.

8Mbps bağlantı için sınırsız denmesine rağmen 'KOTA' getirilicek.

http://www.chip.com.tr/konu/Yeni-bir-ADSL-tarifesi-8-Mbps-Sinirsiz-tarife-ama-sinirli-gibi_12728_3.html

Linki inceleyin.
S
14 yıl
PC POWER & COOLING 610 Watt Kullanmış Olan ?
Uzun araştırmalarım sonunda tek Rail 12V çıkışının daha mantıklı ve iyi olduğuna karar verdikten sonra bu psu yu buldum. Oldukça kaliteli gibi duruyor OCZ almadan önce bu firmanın 23 yıllık geçmişi varmış.

SES konusunda hiç bir kaynak bulamadım. 80 mm olması biraz korkuttu beni ısınınca ses yapar diye. Kullanmış olan varsa bu konuda yorumlarını yazabilirmi daha çok hangi psuya göre daha sesli veya daha sessiz olduğunu yazabilirseniz daha iyi olacaktır.
S
14 yıl
Silverpower 600Watt Vs OCZ StealthX... 600Watt ??
Uzun araştırmalarım sonucu fiyatının daha ucuz olması nedeniyle OCZ Stealthx.. 600w tan vazgeçip Silverpower 600w almaya karar verdim. 25-30 YTL daha ucuz. Ayrıca led li fanı var. Yabancı forumlarda baya incelemeleri var olumsuz birşey göremedim. Kullanan kimse varsa tam olarak nasıl sesi vs. genel birşeyler yazabilirmi psu hakkında. OCZ hakknda çok şey var çok öneren var zaten psu yu yapan FSP olduğu için kötü olucağını düşünmüyorum. Ama 25 YTL ucuzluğu ve mavi ledli fanıyla Silverpower ...
S
14 yıl
MA770-ds3 mü yoksa Asus M3A mı Daha stabil ?
Bu 2 model arasında kaldım. İşlemcimi overclock yapmam gerektiği için stabil bir anakart almak istiyorum. 2 sininde OC için bios ayarları aynı gibi araştırdığım kadarıyla. Ancak hangisi daha stabil bununla ilgili pek birşey bulamadım. Genelde MA770 li kullanıcıların overclock sonuçlarına rastladım ancak bazı yerlerde giga nın çok ısındığını söyleyenler gördüm. Kullanan arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim.
S
14 yıl
x2 4000 1.45v ile 270Fsb.. Devamı için ne yapmalıyım ?
Ga-m57sli s4 anakartı ile x2 4000 i 2.8 ghz e çıkarabildim. 270 fsb ve 1.45 voltaj . Ramlerde şuan 402 mhz de 2*1 Gb Corsair Xms2. Ht çarpanıda 4x te. Bundan sonra ne yapabilrim daha arttırmak için ? Mavi ekran alıyorum sadece fsb yi arttırmak istediğimde..
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.