T

Teğmen
25 Aralık 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme (?)
39 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
T
2 yıl
Arçelik Derindondurucu alt taraf soğutmuyor
Yaklaşık 10 yıllık Arçelik derin donduruculu buzdolabımız var. Bu dolapta geçenlerde alt taraf çok soğutuyordu. Öyleki Derecesi 1 e ayarlı olmasına rağmen özellikle salatalıklar buz tutuyordu. Diğer gıdalarda problem yoktu. Sorunu çözebilmek ve dolabı temizlemek için fişini çektik. Yukarıdaki buzları eritip, dolabı sildik. Yaklaşık 2 saat dolap enerjisiz kaldı. Fişi taktığımızda, üst kat -18 de dondurma işlemini yapıyor, alt taraf ise yeterince soğutma yapmıyor. Alt kısımdaki fan çalışıyor. Dereceyi 5 e aldım 1-2 saat bekledim yine çok büyük bir soğukluk yok. Derece ile ölçtüğümde alt kısmın üst rafı 11 C, alt raflar ise 8 C civarında. 5 e aldığım dereceyi tekrar 1 e aldığımda motor duruyor. 5 e alınca tekrar çalışmaya başlıyor. Yani termostad ve motorda bir problem olmadığını anladım.Sorun ne olabilir? Yardımcı olabilecek arkadaş var mı?
T
2 yıl
Dosyalar kapanmıyor.
İş yerinde tüm bilgisayarlar win10 pro kullanıyoruz.

Bir adet makinayı, server mantığı ile sunucu gibi kullanıyoruz. Word Excell dosyalarımızı orada tutuyoruz. Bir nevi yedek gibi.

Her hangibir dosyada çalışıp kaydedip kapattıp, tekrar açtığımızda dosya çalışıyor gibi gösteriyor salt okunur olarak açmamı söylüyor. Uzak bağlantı ile server i kapatıp tekrar açıyorum ve sorun çözülüyor.

Bu sorun haftada bir olurken şimdi günde 2-3 kere olmaya başladı.

Çözüm ne olur acaba?
T
6 yıl
SUPERONLİNE MAC FİLTRELEME HAKKINDA
arkadaşlar;
superonline abonesiyim. komşuma şifremi verdim. ama çocuğu çok fazla video izliyor. kotayı dolduruyor.

istediğim şey şu. firewall kullanmadan, mac filtreleme ile, facebook, twiter, haber siteleri gibi yerlere girsin, ama youtube den video izlemesin. bunu yapabiliyor muyuz?
T
9 yıl
Motorinden sonra benzine de zam geldi (14.05.2013)
Benzin fiyatlarına bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 6 kuruş zam yapıldı.


Kaynak :http://ekonomi.haber7.com/turkiye-ekonomisi/haber/1026442-motorinden-sonra-benzine-de-zam-geldi
T
9 yıl
Benzin ve motorin fiyatında yanlış hesap
Türkiye'de akaryakıt fiyatları belirlenirken iki ayrı veri dikkate alınıyor. Biri ham petrolün dünya piyasalarındaki varil fiyatı, diğeri de ABD Dolarının Türk Lirası karşısındaki değeri. Bu hesaptan yola çıkıldığında akaryakıt fiyatlarında bu hafta başında yapılan indirimin yeterli olmadığı kendiliğinden ortaya çıkıyor.
Ercan Seki'nin haberine göre şöyle ki; Bundan sadece 8 ay önce, 1 Ağustos 2012'de uluslararası piyasalarda ham petrolün varil fiyatı,?105 dolar civarındaydı. O zaman 1 ABD Doları ise 1.78 TL'ydi. O gün Türkiye'de 95 oktan benzinin litresi 4.37 Lira, mazot ise 3.85 Liradan satılıyordu.

Gelelim bugüne; ham petrol fiyatı 8 ay öncesinin de altına inerek 102 dolar civarına kadar geriledi. Dolar/TL endeksi ise 8 ay öncesiyle tıpatıp aynı. Akaryakıt ürünleri ise 8 ay öncesine göre, benzin 26 kuruş zamlı olarak 4.63 Lira, mazot ise 32 kuruş zamlı olarak 4.17 liradan satılıyor. Bu kuruşları yabana atmayın. Zira her bir depoda (50 litre) cebimizden, benzinde 13 lira, mazotta 16 Lira daha fazla para çıkıyor.
Burada sorgulanması gereken konu şu; Maliyeti etkileyen faktörlerden en önemlisi olan ham petrol 8 ay önceki fiyatının da altında, diğer faktör ABD doları aynı seviyede olduğuna göre, akaryakıt fiyatlarında şimdiki rakamlar mı doğru, yoksa 8 ay önceki rakamlar mı doğru? Şimdiki fiyatlar doğruysa, 8 ay önce akaryakıt fiyatlarını düşük tutan ayar mekanizmasına Türk halkı adına teşekkür etmek gerek. Yok eğer Ağustos 2012'deki fiyatlar doğru idiyse, acilen hem benzinde, hem de mazotta en az 30'ar kuruş daha indirim yapılması gerekiyor.

KAYNAK: http://ekonomi.haber7.com/gundem-veriler/haber/1013913-benzin-ve-motorin-fiyatinda-yanlis-hesap
< Resime gitmek için tıklayın >
T
9 yıl
!!DİKKAT!! Motorin fiyatları bu gece yarısından itibaren 8 kuruş ucuzlayacak (10.12.2012)
http://www.ekotrent.com/ekonomi/haber/962956-motorinde-indirim-mujdesi-geldi

Yüzde 2,5'lik indirim sonrasında İstanbul ve Ankara'da 4.18 lira seviyelerinde olan motorinin litre fiyatının 4.10 lira seviyesine gerilemesi bekleniyor. Motorin fiyatları son olarak 23 Kasım'da 7 kuruş zamlanmıştı.
T
9 yıl
AYLIK 29 TL 2 Mbit/s WIRELESS İNTERNET
GEÇEN GÜN İŞ YERİMİZE BİR VATANDAŞ GELDİ. TTNETDEN DAHA UYGUN İNTERNET PAKETİMİZ VAR DEDİ. EV KULLANICILARI DA KULLANABİLECEĞİ BİR SİSTEM.
TÜRKİYEDE BU SİSTEMİ KULLANANA LİSANSLI 2 ŞİRKET VARMIŞ.
SİSTEM ŞÖLE ÇALIŞIYOR;
ADAMLAR GELİP BİNANIZIN ÜSTÜNE BİR ANTEN BAĞLIYOR. ANLAŞMANIZA GÖRE, HIZINIZI AYARLIYORLAR. VE SİZİN MODEM/HUBNIZA İNTERNETİ GİDİYORLAR. HİÇ BİR ŞEKİLDE TTNET'E BAĞLI KALMIYORSUNUZ. TAMAMEN BAĞIMSIZ. TTNETTE SANTRALE UZAKLIĞINA GÖRE BAĞLANTI HIZINIZ DÜŞEBİLYOR. BUNLARDA ÖYLE BİR PROBLEM YOK. YAĞMURLU HAVALARDA HAVANIN İLETKENLİĞİ ARTTIĞI İÇİN BAĞLANTI HIZINIZDA DEĞİŞİKLİK OLMUYOR. SADECE SİSLİ HAVALARDA %10 LUK BİR HIZ KAYBI OLUYORMUŞ. BURSADA YILDA 2-3 GÜN SİS OLDUĞUNU VAR SAYARSAK BENCE HERHANGİBİR PROBLEM OLMAZ.
HİÇ BİR ŞEKİLDE TAAHHÜT YOK. 2 AY KULLANDIN BEĞENMEDİN İPTAL ETMEK İSTİYORUM DİYORSUN ADAMLAR GELİYOR, ANTENLERİNİ SÖKÜP ALIP GİDİYORLAR. SÖYLEDİKLERİNE GÖRE FİBER İNTERNETTEN BİLE SAHA SABİT HIZLARI VARMIŞ.

DETAYLI BİLGİ İÇİN;

http://www.vital.net.tr/

DÜŞÜNMENİZİ ARAŞTIRMANIZI TAVSİYE EDERİM...
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.