P

Binbaşı
22 Kasım 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
9 üye
Görüntülenme (?)
42 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
P
2 yıl
İhtiyaç Fazlası Eşyalarınızı Değerlendirin - İkinci El Eşya Alanlar
Merhaba,

Bir köşede istiflenerek çürümeye terk edilen eşyalarınızı, gerçek değerinde elden çıkarabilirsiniz. İkinci El Eşya Alanlar Hizmeti dahilinde mobilya, beyaz eşya, elektronik eşya ve antika ürünleri, oturduğunuz yerden satabilirsiniz. 2001 yılında kurulan İstanbulikincielesyaalanlar.com, Ücretsiz Nakliyat - Yüksek Fiyat Teklifi - Kapıda Nakit Ödeme avatajlarıyla birlikte İstanbul'un her karış toprağından gelecek taleplerinizi bekliyor.

İkinci El Eşya Satmak İstiyorum
Mobilya Satmak İstiyorum
Beyaz Eşya Satmak İstiyorum
Elektronik Eşya Satmak İstiyorum
Antika Satmak İstiyorum
Ofis Mobilya Satmak İstiyorum

https://istanbulikincielesyaalanlar.com/ikinci-el-ev-esyasi-satmak-istiyorum/
P
4 yıl
Bu kitapları arıyorum.
Selamlar,

Bazısını zamanında okuyup saklayamamış, bazısını da henüz okuyamamış bulunuyorum. Belki elinde fazladan olan ya da bana göndermek/satmak isteyenler vardır. Çoğunu güvenilir sitelerden bulamadığım, çoğunu da hiç bir sitede bulamadığım için konuyu açmayı uygun gördüm, yardımlarınızı bekliyorum.

Brian Greene - Evrenin Zarafeti
Stephen Hawking - Büyük Tasarım
Matt Ridley - Erdemin Kökenleri
Sigmund Freud - Mutluluk Dediğimiz Şey
D.A.F. Marquis De Sade - En Çok Kendisine Yabancıdır İnsan
Arthur Schopenhauer - Yaşam Bilgeliği Üzerine Aforizmalar
Deniz Şahin - 50 Soruda Yaşamın Tarihi
Celal Şengör - Bir Toplum Nasıl İntihar Eder ?
P
4 yıl
Reddi miras süre aşımı (LÜTFEN BAKIN)
Merhaba,

Anneannem 3.5 ay önce vefat etti. Çekmiş olduğu kredi ve kredi kartı borçları için hayat sigortası yapıldığı için annem ve kardeşleri borç çıkacağını tahmin etmemişti. Ancak hastalık teşhis tarihi, kredi tarihinden önce olduğu için banka bunu kabul etmeyip, geçen hafta adresimize bildiri göndermiş. Bildiride mirasçıların borçları ödemesi gerektiği filan yazıyordu. Vefattan hemen sonra annem ve kardeşler veraset almış.

Durum şu: Anneannem ölmeden yıllar önce evleri çocuklarına verdi. Annem dul olduğu için, anneannemden kalan maaş için de başvurmuştu. Yaklaşık 30.000 liralık borç yanında herhangi bir miras kalmadı. Bu durumda sanırım en mantıklısı reddi miras olurdu ancak yasal süresi geçmiş. Lütfen bir akıl verin, dünden beri kafam kazan gibi oldu. Reddi miras için herhangi bir şansları kalmadı mı?
P
4 yıl
Malum kesimin espri anlayışı
Twitter'da denk geldiğim bu "omurgasızlık" için ne desek azdır.

< Resime gitmek için tıklayın >
P
5 yıl
Mobil internet problemi?
Selamlar,

Mobil internetinde problem yaşayan var mı? İş yerinde Vodafone ve Türk Telekom mobil internet kullananlar şu an pert.
P
5 yıl
LG G4 H818 32GB DUOS
Arkadaşlar merhaba,

LG G4 H818 32GB DUOS model telefonu almayı düşünüyorum. Bazı yerlerde, bootloop olayının bu serilerde görülmediği yazılmış. Yardımcı olur musunuz? Akşama kadar siparişi geçmem gerekiyor..

Teşekkürler.
P
5 yıl
Bigbang Teorisi; Bilim ve ''Patlamanın öncesi bizi ilgilendirmez.'' fikri.
Çok talihsiz değil mi? İnsanları ve özellikle gençleri, fikir yönünden özgürleştirmesi gereken en güvenilir kurumun, böyle bir argüman üretmesi ile; Teizmin, ''Herşeyi x Tanrısı yapmıştır, biz anlayamayız.'' argümanı arasında fark var mı?
P
5 yıl
''İnterstellar Uzay Sergisi'' 1-4 Eylül Torium AVM İstanbul
http://www.biletix.com/etkinlik/TZGE9/ISTANBUL/tr

Uzayın derinliklerinde kaybolmaya hazır mısın?

Bilim, sanat ve teknolojinin hangi boyutlara ulaşabileceğini deneyimleyebileceğiniz Interstellar Uzay Sergisi katılımcılarıyla buluşuyor.

Uzayın gizemini yaşanabilir hale getiren sergi; video mapping , 3D etkileşim simulasyonları, artırılmış ve sanal gerçeklilik teknolojilerini 360 derece sonsuzluk algısıyla sunuyor. Big Bang’den kara deliklere, Mars yüzeyinden ay yüzeyine, güneş sisteminden yıldızlara uzanan uzay yolculuğunu kaçırmayın.

İlgililere duyurulur.
P
5 yıl
Kararları biz mi alırız? Örtülü bilinç nedir?
Selamlar,

Beyin sürekli bir çatışma içerisindedir. Alınması gereken her kararın süreci, toplumsal tecrübeler ve özgür bireyin savaşıyla çözümlenmektedir.

Yakın zamanda ''beyin ve karar'' üzerine küçük bir araştırma yaptım. Bilincin kısaca; Üst bilinç (anlık kararlar ve yaratıcılık) ve örtülü bilinç (tecrübelerimize dayanan kararlar) olarak ikiye ayrıldığını gördüm. (parantez içlerindeki tanımlamalar kendi yorumumdur. Okuduğum bir kitapta yazar, örtülü bilincin davranışlarını motor hareketler olarak tanımlamıştı.)

Örnek vermek gerekirse; Trafikte araba kullanan bir şöförün önüne aniden çıkan bir kedi uyaranıyla, karar ve hareketler üst bilinç tarafından yönlendirilir.
Futbol oynayan bir sporcu maç içerisine çoğu zaman örtülü bilinciyle hareket edecektir. Etmelidir de..
Örtülü bilinç, kişinin hayat boyu elde ettiği tecrübelerin bilince kodlanması durumudur. Evimizde tuvalete gittiğimizde, adımlarımızı atmamızı sağlayan örtülü bilincimizdir. Yemek yerken ellerimizi ve ağzımızı örtülü bilincimize emanet etmemiz yeterlidir. Daha iyi anlamak amacıyla, nefesinizi bilinçli olarak kontrol etmenizi ve sonuçları üzerinde düşünmenizi istiyorum..

Peki üst bilinç nedir? Bizi hayvanlardan ayıran ve bakıldığı zaman günlük yaşantımıza pek karışmayan biz mi? Yoksa örtülü bilincin muhalefetine karşı, bireyin aldığı kararları, kendi kararıymış gibi gören bir bağımlı mı?

Gelelim konuyu asıl açma amacıma ve sorularıma;

1) Örtülü bilinci, evrimsel süreç içerisinde, atalarımızın hayatta kalmasını sağlayan ve gözlemlenen başarı boyutuyla, beynimize kodlanan olgular bütünü olarak tanımlayabilir miyiz?

2) Buradan hareketle nitelikli birey olmanın, örtülü bilinci yenmekle doğrudan ilişkisi var mıdır?

3) Birey(üst bilinç) evrimle çatışma halinde olabilir mi?
P
5 yıl
Selam beyler
Eskiden böyle yazardım konu dışına rahatlatırdı..

Anneannem hasta. Kanseri 4. evredeymiş, doktorlar kurtulma şansı kalmadı dediler. Bense, onu bu hale getiren, sabah bırakmaya karar verdiğim sigarayı içerek rahatlamaya çalışıyorum. Tahmin edersiniz ki rahatlatmıyor. Sevdiğiniz birinin ölümünü beklemek zor evet ama acı cektiğini görmek çok daha zor. Kendinize iyi bakın, unutmayın yaşlanacaksınız. Sigara içenlerinizin, bu hastalıkları yaşama oranı en az %25 unutmayın. Bırakmaya çalışın, bırakın içmeyin.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.