M

Yarbay
24 Ekim 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
77 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
M
4 ay
Xbox'taki yeni Edge Tarayıcısı
Biliyorsunuz Xbox'a son güncellemeyle yeni Edge tarayıcısı ile mouse desteği geldi ve konsolu adeta bir PC'ye çevirdi. Yanlış anlamayın dilenci değilim ama şu videoda Edge ile neler yapılıyor şöyle bir baktım. :D
https://www.google.com/sorry/index?continue=https://www.youtube.com/watch%3Fv%3DyZu1jVfVAjg&q=EgQuLZpEGLGpw4oGIhAQdmhu8bO9VhsdHWwt9WAjMgFy
M
geçen yıl
PS3 PSN Ban ile İlgili Bir Soru
Arkadaşlar benim 2013'ten beri orijinal şekilde kullandığım bir PS3'üm var. Bu PS3'ü geçen yıl HEN yükleyip yeğenime verdim ve korsan oyunlar yüklenerek oynandı. Şimdi PS3 geri geldi ve orijinal firmware yükleyip Trophy kovalamak istiyorum ama aklıma bir soru takıldı.

Şimdi durum şu, ben PSN hesabımla bu PS3'e sadece orijinal firmware yüklüyken giriş yaptım. PS3'te HEN yüklüyken benim PSN hesabımla hiç giriş yapılmadı ama başka bir hesap ile giriş yapılmış, oyun updateleri indirilmiş, Youtube Netflix izlenmiş. Şimdi ben bu bu HEN'i kaldırsam, orijinal firmware'i yüklesem ve ana PSN hesabımla giriş yapıp oyun oynasam hesabımı riske atmış olur muyum? Ban riski olur mu? Hesabımda bir sürü PS4 oyunu olduğundan temkinli davranıyorum.
M
geçen yıl
Yapı Kredi World Kart Yurtdışı(Amazon UK) Alışverişi
Merhabalar, ben Yapı Kredi World Kart kredi kartı ile Amazon UK üzerinden 340 Sterlinlik bir alışveriş yapacağım. İlk kez yurt dışından alışveriş yapacağım için aklıma takılan sorular var.Yapı Kredi Amazon'un para çekmesinde bir sorun çıkarır mı? 3D Secure zorunlu tutar mı? Döviz ile ödeme de komisyon alıyorlar mı? Alıyorlarsa ne kadar alıyorlar? Komisyonsuz ödemenin bir yolu var mı?Sorularımla ilgili bir konu var ise affedin.
M
2 yıl
Xbox One S'den gelen BİİP sesi
Xbox One S 1 TB'lık modelini kullanım. Bu zımbırtı oyun oynarken bazen hafif bir biip şeklinde bir ses çıkarıyor. 3-4 aydır kullanıyorum cihazı, nadir çıkardı bu sesi, en fazla 5 kez. Konsolun kendisinden mi yoksa TV'den mi çıkıyor emin değilim ama sanırım konsoldan geliyor.
Bunun sebebi ne olabilir? Çok mu ısınıyor nedir?
M
4 yıl
Ağızımıza Tıkılan Remasteredlar
Bu konuyu oyun bölümünde nereye yazayım bilemedim, çünkü spesifik olarak Playstation, PC veya başka bir şey ile ilgili bir konu değil, oyun sektörü ile ilgili bir sitemimi anlatacağım. Umarım yanlış yere yazmıyorumdur.

Burnout Paradise Remastered çıkacakmış. 4k falan olacakmış.

10 sene önce çıktı bu oyun. Bu 10 senede Criterion, Need for Speed Most Wanted 2012'yi yapana kadar 10 tane yeni Burnuot oyunu yapardı. Ama onun yerine Burnout Paradise Remastered çıkıyor. Daha Need for Speed'ler düzün satmazlarken kim ne yapsın Burnuot Paradise'ın remasteredını.

Oyun yapımcıları ego tatmini meraklısı oyuncuları memnun edecek oyunlar yapmaya çalışmaktan, yeni düzgün oyunlar yapmıyorlar artık. Sürekli eskileri ısıtıp ısıtıp koyuyorlar. Yada Assasin's Creed'in bilmem kaçıncı oyununu çıkartıyorlar. Yada yeni dediklerin oyunlarda eski oyunların animasyonlarını, haritalarını, yapılarını kullanıyorlar. Etrafımız birbirlerinin kopyası açık dünya oyunlarla çevrildi. Kimsenin yeni bir şey yapma niyeti yok. Kahkahalar atarken silah skinlerinden kazandıkları paraları saymak istiyorlar artık. Bağımsız yapımcılardan medet umar haldeyiz.

Çünkü o ego tatmini meraklısı oyuncuların güzel hikayeli, müzikli, atmosferli, karakterli, dinamikli bir oyun oynamak umurlarında değil. Başka insanlardan üstün olabilecekleri oyunlar istiyorlar. PUBG'de 100 kişi arasından 1. olmak istiyorlar. Skinlere, giysilere paralar verip başkalarından ayrıcalıklı gözükmek istiyorlar. Destiny'de kimsede olmayan silahları toplamak istiyorlar.

Film oyunu diye bir şey vardı eskiden, kötü kötü oyunlar olurlardı bunlar. İnsan kötü bir oyunu özler mi, ben özledim. Wonder Woman'ı izledim geçenlerde "Bir oyunu olsada oynasam." dedim, "Ant-Man'in bir oyunu olsaydı keşke." dedim. Çünkü durum o kadar kötü. Oyun sektörü uçuruma doğru sürekleniyor. İlerde single oyun kalmayacak, sadece online oyunlarla kumar gibi bir şey olacak oyunlar.

Sinirliyim be forum, doluyum. Bir tane hobim vardı ama o da birilerinin egoları kaşınıyor diye yok oluyor. Eskiden "İleride oyunlar belkide sinemadan daha etkileyici bir hale gelecek büyük saygınlık kazanacak." derdim, ama düştüğümüz hale bak. 5. ve 6. jenarasyon konsol dönemini, bir de 7. jenarasyonun BF3'ten önceki dönemini çok özlüyorum. Çünkü her şey Dice'ın BF3'ü yaparken "Konsolların gücü yetmiyor" demesiyle başladı. PC Master Race'cileri coşturdu Dice bunu diyerek.

İnsanların PC ve konsollar arasındaki grafikleri karşılaştırmaları yerine, PS3 ve Xbox 360'ın özel oyunlarını karşılatırdıkları dönemi çok özlüyorum be forum. Işıklı grafik kartlarının değil, oyunların konuşulduğu dönemi özlüyorum. Çıkan oyunların çözünürlüğünün, FPS değerlerinin umursanmadığı, oyunların umursandığı dönemleri özlüyorum. Red Dead Redemption'ın PS3'de 720p'den düşük çözünürlüklü olduğu umursamadan oyunu konuştukları dönemi özlüyorum.

Tek umudum Bitcoin'nin PC oyunculuğunun gazını alması ve bu grafik savaşlarının bitmesi. Belki o zaman insanlar kendilerine gelirler.

Belki :(
M
8 yıl
PSN'nin Nesi Var?
PS3'de az önce PSN'ni acarken sözleşme kabul ettirdi.Girdim şimdi PSN'ne gezerken PSN'den atıyor, konsol donuyor. Bana mı özel herkeste aynı mı?
M
8 yıl
"Konsollarda FPS Oynanmaz"
Naçizane düşüncelerim

http://www.youtube.com/watch?v=a82r_qrwdFc

Edit: Videoda oynanabildiğini anlatmaya çalıştım.
M
8 yıl
Hepsiburada Sipariş Veremiyorum
Modem alacağım, her bilgiyi girip Sipariş Onayı sekmesine geliyorum. Alışverişi Tamamla diyorum sözleşmeleri kabul ediyorum, beni Kargo Seçenekleri sekmesine geri atıyor. Sipariş takibinde boş. Nedir sebebi, nasıl yapacağım ?
M
8 yıl
Bugün TTNET Beni Aradı
"Merhaba, sistem bozuk bilgilerinize ulaşamıyorum, yarın tekrar arayacağız" dedi yüzüme kapattı. Gülsem mi,sinirlensem mi bilemedim
M
8 yıl
Windows Defender Açılmıyor
Bilgisayarımda herhangi antivirüs yok.Windows Defenderi kısa bir süreliğine kapatmam gerekti.Şimdi geri açamıyorum."Bu uygulama kapatıldı ve bilgisayarınızı izlemiyor" diyor.Hizmetlerdende açamadım ne yapmalıyım ?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.