A

Yarbay
30 Kasım 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
72 üye
Görüntülenme (?)
476 (Bu ay: 6)
Gönderiler Hakkında
A
4 hafta
7950X3D Bios Güncelleme Sonrası Destek
Arkadaşlar iyi günler. Gigabyte x670e Auros Master ve 7950x3d kullanıcısıyım. Bu 7xxx serisi işlemcilerin yanması meşhur olmadan önce anakartın sitesinde F2-F10A arası 8 bios vardı. F10A biosuyla mutlu bir şekilde yaşıyordum. Oyunlarda 5100mhz çekirdek hızı 60-65 derece sıcaklık vardı. Çoklu çekirdek performansı 120W ve 82 derece sınırıyla 80-82 arası derece son derece iyiydi.%100 kulanımda 4.4-4.5 Ghz çekirdek hızları oluyordu. Yanma problemlerinden ötürü Gigabyte F2-F10A bios arası F9 hariç bütün biosları kaldırdı.F10A silindi ve 1 gün sonra F10C biosu geldi. F10C biosu kurulu durumda. Ancak işlemci daha fazla ısınıp oyunlarda 4800mhz civarına kadar 63-70 derece arası sıcaklığa çıkıyor. %100 cpu kullanımında yine 120w ve 82 derece sınırında 43-4.4ghz arası çalışıyor.Yani hız 200mhz düştü ancak sıcaklık arttı.Zaten sıcaklık arttığı için 200mhz düştü diye tahmin ediyorum. F10A biosu elimde var. Bu bios güzeldi. Ama Gigabyte sitesinde kaldırıldı. Kaldırılan F10A biosunu tekrar kurmayı düşünecek kadar memnun değilim şu anda. F10A biosu sıkıntılı olduğu için mi kaldırıldı diye düşünmeliyim? Son olarak pc boştayken F10C biosuyla anlık olarak sıcaklık 75 derecelere çıkıyor. 3-5 saniye bekliyor ve geri sıcaklığı düşüyor.F10A biosuyla böyle bir durum olmuyordu ya da ben farketmedim. Yorumlarınıza ve önerilerinize açığım.
A
geçen ay
Hangi 4090?
Arkadaşlar iyi günler. 4090 almaya karar verdim. Msi Gaming x Trio'dan girdim, Gigbyte Windforce'da karar kıldım. Yabancı forumlarda Windforce yerine Gaming Oc alın demişler ama incelemelerde fan sesi 45 decibel görünüyor. Tahammül sınırımın üzeirinde bu ses. Sessizlik ve soğutma da önemli. Gigabyte windforce 1700 rpmde 60 derece civarında geziyor gibi görünüyor ve işlemci hızı 2950 mhzlere çıkıyor görünüyor. Ben yine de sormak istedim. 40-47 arasında bulabileceğim 4090 önerilerinize açığım.
A
2 ay
7950x3d Soğutma
Arkadaşlar iyi günler. Yeni sistemimi topladım ancak 7950x3d'yi soğutamıyorum. Noctua nh-d15 chromax.black hava soğutmasını kullanıyorum. Oyunlarda 70 derece civarı,render alırken 90 derece civarı...Gerçi kalitesinden emin olmadığım bir macunu kullanmak zorunda kaldım ama macun bu kadar farkettirir mi emin değilim.Yarın Arctic Mx-6 macun gelecek onunla da deneyeceğim. Kasa olarak Nzxt H710i kullanıyorum. CORSAIR iCUE H150i ELITE CAPELLIX almayı düşünüyorum ama gerek olup olmadığından emin değilim. Almaya karar versem H150i Elite Caplellix,H710i kasanın üst bölmesine sığar mı nasıl emin olabiliriz? Resmi sitesinde önce ve üst 360mm destekler yazmışlar ama yine de danışmak istedim. Çözüm önerilerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum.
A
3 ay
Ryzen 7950x3d için Anakart Önerisi
Arkadaşlar iyi günler. Ryzen 7950x3D sisteme geçiş yapmak istiyorum. Hep amd kullanmak istedim ama bir türlü nasip olmadı.Bu sefer başarayacağım. Corsair Dominator 4x16Gb Ddr5 6000 ramim var. Ramlerle sorun çıkarmayacak,PCIe Gen 5.0 desteği olan, yeterince nvme m2 ola F/P anakart önerilerinize açığım. Duyduğum kadarıyla da 5 nesil soket değişimi olmayacakmış Ryzenlerde.Aynı anakart üzerine ddr5 ram takılıyken işlemci upgrade edebilecek miyim? Google'da arattım ama bulamadım bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkürler.
A
3 yıl
Vga Dişi/Erkek Uzun Dönüştürücü
Arkadaşlar iyi günler. Linkteki üründen Türkiye'de var mıdır? Varsa nerede vardır? Türkçe olarak nasıl aratırsam aratayım hep dvı ve hdmi dönüştürücüler çıkıyor. Deli oldum.Yardımcı olursanız sevinirim.

https://www.amazon.com/Kentek-Female-Adapter-Changer-Coupler/dp/B07KVG5JG7
A
3 yıl
Trafonun Kabloları ve Sağlamlık Testi
İyi günler arkadaşlar. Resimdeki trafonun arıza testi nasıl yapılır? internetten bulduğum trafolarda hep daha az kablo var.Yardımcı olursanız sevinirim. hepsinden önemlisi prizden gelen 220 AC akım hangi kablolara bağlayarak test etmeiyim? teşekkürler.


< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >
A
3 yıl
MSI GE62 7RD Üst Kapak MSI GE62 2QL uyumu
İyi günler.MSI GE62 7RD Üst Kapak MSI GE62 2QL laptopa uyumlu çalışır mı?Üst kapak değiştirmem lazım da.
A
3 yıl
MSI GE62 2QL + Kingston KC2000 M2 SSD
Arkadaşlar iyi günler. Kingston KC2000 M2 SSD elime geçti ve laptopumda kullanmak istiyorum ancak laptopa takınca bilgisayar hiç açılmıyor. Sebebi ne olabilir sence?
A
5 yıl
Bilgisayar Mühendisliği Farabi Programıyla Hangi Üniversite?
Arkadaşlar iyi günler. Bilgisayar mühendisliği bölümünde Tr dilinde X üniversitesinde okuyorum. X diyorum az sonra sebebini anlayacaksınız. Şu an erasmus programıyla yurt dışında 3.sınıfı okumaktayım.Ülkeme dönünce 4. sınıfı Farabi programıyla okumak istiyorum. Ankara'da ikamet ettiğim için önceliğim Ankara'daki üniversiteler olsa da önerilere açığım. İstediğim bazı şartlar var.Bu şartlara uygun hangi üniversiteler var.Yardımcı olursanız ya da sorabileceğiniz bilgi alabileceğiniz birileri varsa sorarsanız mutlu olurum.Geleceğimi yönlendireceğim ve zaman kaybına tahammülüm yok.

1- Öğretmenlerinin en azından bilgisayar kullanabilmeyi biliyor olmaları gerekiyor.Utanmadan C# biliyorum diye derse girip console.readline().convert.to.int32(); gibi bir kod yazdırmayı kendine yediremeyecek kadar bilgi ve vicdan sahibi olmasını istiyorum. Bilmiyorlarsa bile belli etmesinler yeter.
2- Derslerin saatleri çakıştığı zaman devlet meselesi gibi öğrenciye çıkarabilecekleri her türlü arızayı çıkarmamalarını istiyorum. Birinci-ikinci öğretim derslerine katılabilme özgürlüğü tanınmasını istiyorum.Sonuç olarak derslere girmeyeceğim demiyorum saatleri çakışıyorsa gece gündüz gelirim derse önemli değil.
3- Bütünleme ve yaz okulu haklarından en az birini, bütünlemeye ya da yaz okuluna gelmeyin geçirmem tarzı bir söz söyleyebilecek kadar alçak öğretmenlerin olmadığı bir okulda, bu haklarımı kullanabilmek istiyorum.

Not:Eğitim seviyesinden bahsetmeme gerek yok.Kendi kendimi geliştiririm.Öğretmenlere ihtiyacım yok köstek olmasınlar yeter.
A
5 yıl
6930G Wifi Sorunu
Arkadaşlar 2 wifi yuvası olan cihazımdaki wifi slotlarından birisi yandı.Diğeri ise çalışıyor.Yeni wifi kart alıp taktım.Sadece kendi evimdeki wireless modeme bağlanabiliyorum.Sorun olmuyor.Ancak evim dışındaki herhangi bir wifi ağına bağlanamıyorum.Sorunun çözümünü bilen var mı?
Wifi 5100
Windows 10 x64
6930G
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.