R

Yarbay
14 Eylül 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
22 üye
Görüntülenme (?)
1073 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
R
5 ay
Bu sistemin ederi ne kadar?
Merhaba arkadaşlar kız kardeşimin Temmuz 2019'da topladığı bir masaüstü mevcut sinerjiden almıştık.


< Resime gitmek için tıklayın >

+ olarak bir de 5400RPM HDD var. Sahibindendeki fiyatlara göz atarak yaklaşık
İşlemci için 1300
ekran kartı için 1700
Anakart için 800
RAM için 400
Kasa için 1000
HDD 100
Monitör de bulunuyor aynı zamanda alındı ViewSonic VA2419-SH onu da 1800 olarak düşünüyorum
Toplamda 5400 + 1800 = 7200 ediyor fakat bir oynama ile ilana koymayı düşünüyorum. Sizce uygun mu piyasa kafamı karıştırdı tamamen zaten ürünlerin bir kısmının sıfırı da yok.
R
6 ay
Cinsellik gerçekten bir ihtiyaç mı?
Maslow'un temel ihtiyaçlar hiyerarşisinin en altındaki fizyolojik ihtiyaçlar kısmında yemek yemek su içmek ve boşaltımda bulunmak gibi temel olarak hayatımızı sürdürmemiz için gerekli olan şeyleri temellendirdiği ihtiyaçlardan birisi de cinsellik. Burada anlamadığım cinsellik nasıl olabiliyor da yemek yemenin yerini tutabiliyor? Hayatı boyunca cinsel ilişkide bulunmamış kişiler mevcut ve bu temelde bir ihtiyaç olmadığını kanıtlıyor.

Hayatta kalmaktan ziyade cinsellik hayatın uzun dönemde devam edebilmesi için bir ihtiyaç. Fakat eğer zevk olan kısımdan bahsediliyorsa cinselliğin temel bir ihtiyaç olduğunu söyleyebilmek çok zor, özellikle de aseksüel insanların var olduğunu düşünürsek. Mesela hiç yemek yemeyen insan duydunuz mu?

Güncel dünyada bireyler bunun bir ihtiyaç olduğunu belirtiyorlar fakat bu tamamen kişinin hayata bakış açısına bağlı. Bir insan belirli aktivitelerden zevk alıyor olabilir fakat bu onu bir ihtiyaç haline getirmiyor.

Burada bahsetmek istediğim cinselliğin kötü bir şey oluşu ya da insanların yaptığının ahlaksız olduğu değil, insanların bunun çok büyük bir ihtiyaçmış gibi bahsetmesi. Mesela en basitinden, alışveriş yaparak mutlu olacağımıza inanmamız gibi bir durum da yaşanabilir. En nihayetinde alışverişi yapınca hayatımızın baştan sona değişeceğini düşünürüz çünkü bize o şekilde pazarlanır.
R
2 yıl
Legion 5i FPS Drop Sorunu [ÇÖZÜLDÜ]
Merhaba arkadaşlar hangi oyunu açarsam açayım 10-20 dakika sonra bir anda inanılmaz sıklıkta karşıma çıkan FPS droplarıyla karşılaşıyorum. Oyunun ilk 10-20 dakikasında hiçbir sorun olmazken, bir anda fps dropları başlıyor ve oyunu oynanmaz hale getiriyor. İnternette karşıma çıkan yazılımsal çözümlere baktım ve Hybrid modunu kapattım, sadece ekran kartıyla çalışıyor. GPU-Z ile değerlere baktım ve durum bu
< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >


Bilgisayarın fanlarını aldığımdan beridir hiç temizlemedim, ayrıca termal macun da sürülmedi. Çok yüksek sıcaklıklardan kaynaklı bir durum olduğunu sanmıyorum zira laptop hep bu sıcaklıklarda çalışıyordu. Yaklaşık 1 aydır falan böyle. Epeydir oyun oynamaya vaktim olmadığı için rahatsız etmiyordu fakat tekrar başlayınca durumun ne kadar vahim olduğunu gördüm. Ne yapabilirim ? Sizce termal macun alıp fanları temizlesem sorun gider mi?

Edit:Temizledim sorun gitti
R
2 yıl
Alüminyum mu Titanyum mu?
Bugün gözlük çerçevesi aldım, normalde plastik kullanıyordum fakat değişikliğe gittim. Denerken titanyum da kullandım alüminyum da. Titanyum çok hoşuma gitmişti fakat çok hafif olması ürküttü. Mevcut gözlüğüm kafamdan düştüğü oluyor, bunla da aynı kaderi paylaşacak diye korktum. Alüminyum baktım kafama tam oturdu ve tasarımı da çok şıktı . Uzun vadede sizce alüminyum mu yoksa titanyum mu daha iyi gider?
R
2 yıl
SİLİNSİN
SİLİNSİN
R
2 yıl
Marketlerde ciddi ciddi 170 ml bardak ayranlar satılıyor
Yıllardır 200 ml yapan ünsüt'ün 170 ml bardak sattığına şahit oldum. 200 ml karşısında çok cılız kalıyor. 2 yudum içsen zaten bitecek,bir de 1 TL istiyorlar. Bugünlere nasıl oldu da geldik bilmiyorum, insanlar hâlâ rüya görüyorlar ekonomi iyi diye. Şimdi denetleme yapacaklarmış,bu saatten sonra neyin denetlemesi? Milli içkimiz ayran neredeyse alkollü içki fiyatına yaklaşacak
R
2 yıl
Sizce anti-depresan kullanmaya devam etmeli miyim?
Merhaba arkadaşlar ben 1 yıldır düzenli olarak anti-depresan kullanmıyorum. Geçen sene laroxyl ve dideral,ondan önce de ,7 sene önce prozac sonra da lustral gibi ilaçlar kullandım. Hepsini ayrı doktorlar verdi. İlk önce prozacı sosyal fobi yüzünden verdiler,bir işe yaramadı doğrusu. Sonra lustral kullandım ,faydası oldu çünkü çok kötü hissediyordum. En son da geçen sene laroxyl ve dideral kullandım.

Bu aralar okul uzaktan olunca bünyem tamamen bozuldu. Geceleri bazen uyuyamıyorum,uyumak istemiyorum. Sınav döneminde acayip stres yaşıyorum,hiç bu kadar stres yaptığımı hatırlamıyorum. Sınavlarda çok fazla dikkatsizlik yapıyorum,ellerim titriyor. Çok çabuk sinirleniyorum,bu sene 2 eşyayı kırdım sinirden. (Çok ciddi eşyalar değil.)

Özellikle siyasi konularda da çok radikal oldum nedense. Bazı şeylere hiç katlanamıyorum. Bu da ülkenin siyasi havasından olsa gerek.
R
2 yıl
COVID-19 BAŞARISIZ BİR BİO-POSADİST DENEMESİDİR
Bu anlattıklarım çok gizlidir. Harambe kardeşimiz bunu bir kişiye anlattığında vurularak öldürüldü. Duyan kişi ise hayatının şokunu yaşayarak bitkisel hayata girdi.

Çin'deki Çad Troçkist bio-posadist kardeşlerimiz 10'larca yıldır ,Çin hükümetinden habersiz, Dünya'yı resetleyerek komünizmi getirmek için bir biyolojik silah geliştirmeye çalışıyorlardı. Önce SARS ile denediler olmadı,şimdi de COVID-19 ile çok büyük bir ilerleme yaptılar fakat görüldüğü üzere yeterli olmadı 1 senede aşısını buldular !!!! Duyduklarıma göre şuan COVID-19'tan bile hızlı bulaşan ve çok daha öldürücü olan bir virüs üzerinde çalışıyorlarmış. Sabırsızlıkla bekliyoruz!

Biz posadistçilerin nükleer silahlarla yapamadığını bio-posadist kardeşlerimiz biyolojik silahlarla yapmaya çalışıyorlar. Onlara da güveniyoruz fakat biz işimizi garantiye aldık! O kadar nükleer silah boşuna yapılmadı,bir gün elbette devletler birbirlerine karşı kullanacaklar!

Uzaylı dostlarımız bizi sabırsızlıkla bekliyorlar!
R
2 yıl
5. ENTERNASYONEL POSADİSM(YAŞASIN POSADİSM,YAŞASIN UZAYLILAR)
Arkadaşlar kapitalizmin ve bürokrasinin hepimize dayattığı baskıcı fikirler ve anlamsız değerler hayatımızı değersiz kılıyor. Sundukları boş süperkahraman filmleri,boş oyunları,saçma sapan dizileri,saçma sapan ve gereksiz lükslükleri,birbirinin aynısını teknolojik cihazları... yolsuzluklar,rant,faiz,emperyalizm,terör,uluslararası müdahecilik...,bir sürü para ödememize rağmen gizliliğimize sürekli engel olmaları,sürekli kontrol altında tutulmamız,medya tarafından nelere inanacağımızın belirtilmesi,ne yiyeceğimizin gösterilmesi,nasıl yaşayacağımızın belirtilmesi... Bunlardan bıkmadınız mı? ARTIK İNSANLAR BUNLARI YEMİYORLAR. Artık vakit uzaylılarla birlikte çalışma zamanı. Uzaylılar yüzyıllardır bizi uzaktan izlemekteler fakat GERÇEK KOMÜNİZME ulaşamadığımız için ve dünyayı kapitalizmle veya bürokrasiyle mahvettiğimiz için bizden hep uzak durdular. Bu yüzden bütün dünyayı sıfırlamamız gerekmektedir. Bunun için kapitalizmin ve boş bürokratik sosyalizmin birbirlerine karşı düşmanlıkları yüzünden geliştirdikleri nükleer füzeleri anlamlı bir şekilde kullanmanın zamanı geldi. Dünyayı bu füzeleri kullanarak sıfırlamamız gerek ve böylece GERÇEK KOMÜNİZME ulaşacağız! Uzaylı dostlarımız bize transhümanizmleriyle,yıldızlararası teknolojileriyle bizi kucaklayacaklar.
< Resime gitmek için tıklayın >


FİKİR BABAMIZ Juan Posadas

< Resime gitmek için tıklayın >

YOLDAŞLARIMIZ: KARL MARX,Vladimir Lenin,Lev Troçki ve uzaylı dostlarımız.

< Resime gitmek için tıklayın >

Bayrağımız!
< Resime gitmek için tıklayın >
Simgemiz!
R
2 yıl
Vecihi Hürkuş'un başına gelenler talihsizlik mı yoksa beceriksizlik mi?
Bildiğiniz gibi Vecihi Hürkuş ülkede derin bir yara olarak anılıyor. Fakat ben bir süre sonra bazı şeylerin abartılma noktasına geldiğini ve bazı noktalarının çarptırıldığına inanmaya başlıyorum.

Türkiye yeni kurulmuş bir ülkeydi bürokrasi konusunda da teknoloji konusunda da gelişmiş bir ülke değildik elbette,Atatürk bu konuda elinden geleni yaptı fakat bu yetmedi mi? Neden Hürkuş hakkında kimse bir şey yapmadı ve bir nevi cezalandırılmaya gidildi? Bürokratlar Hürkuş'u çekemediler mi? Atatürk'ün hiç haberi olmadı mı kendisinden? Yani cumhuriyetin en parlak yılları olarak bahsettiğimiz yıllar bazı açılardan akp hükümeti kadar yok mu?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.