B

Yüzbaşı
24 Kasım 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
10 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
B
5 yıl
Güneşe ve sıcağa dayanıklı araç kamerası tavsiyesi
Daha önce kullandığım mini0826 3 ay geçmeden sıcaktan yarıldı, içinden yanık lastik kokusuyla birlikte artık bozuk çekim yapmaya başladı ve pili de hiç şarj tutmamaya..sözün özü malzeme kalitesi yüksek ve dayanıklı bir araç kamerası tavsiyesi rica ediyorum,
Yer Izmir
B
6 yıl
hem lisans hem de önlisans programları tercih sıralamasında yer alabilir mi?
Evet arkadaşlar başlıktaki soru gibi, hem 2 yıllık hem de 4 yıllık lisans bölümlerini tercih sıralamamızda belirtebilir miyiz? hatta 2 veya 4 yıllık açıköğretim programlarını da listede belirtebilir miyiz?

Dershane rehberlik öğretmeni 2 ve 4 yıllık birarada yazılamıyor diye söyledi. Ama klavuzda buna bir engel yazı göremedim. Aklım karıştı..

Yardımcı olabilirseniz sevinirim..
B
7 yıl
ttnet altyapı kurulumu
Arkadaşlar İzmir Karşıyaka Şemiklerde oturuyorum, bulunduğum sokakta kazı yapılıp kablo döşendi ancak henüz fiber kutuları ve bunların elektrik bağlantıları yapılmadı, çalışmalar başlayalı neredeyse 3 hafta olacak, ancak abonelik yaptırmak için bu çalışmaların tamamlanması daha ne kadar zaman alır tahminen? tecrübesi olan varsa bilgilendirirse sevinirim..
B
11 yıl
Doğalgaz Kombisi vizesizse ne olur?
Arkadaşlar İzmirgaz'ın internet sitesindehttp://www.izmirgaz.com.tr/ic-malzemeliste.html

iç tesisat malzeme listesinde excel dosyasında kombi-kazan bölümünde birçok kombinin vizesiz olduğu görülüyor, bunun anlamı hakkında bilgisi olan var mı? Ona göre karar verip marka tercihinde bulunarak tesisatı yaptırmayı düşünüyoruz, vizesiz bir marka tercih edecek olursak sonra bir de İzmirgaz vizesiz diye onay vermezse diye endişe ediyoruz..

Forumdan önce yetkili birimlerden net bir cevap alamadığım için konuyu burda açmak zorunda kaldım..
B
11 yıl
uyduneti wireless adsl modem ile wireless dağıtma
Arkadaşlar elimde wireless netmaster cbw-700v uydunet modem olmasına rağmen, iki pcden wireless veya biri wireless diğeri ethernet bağlansam, bir bilgisayarda bağlantı yavaşlığı veya sayfalarda bağlantı sıfırlandı uyarısı almaktaydım, sayfalar hiç açılmamaktaydı, bunun nedeni netmaster modemin wireless özelliğinin stabil çalışmamasıydı. Oysa tüm bilgisayarları ethernetten bağlayınca ortada sorun yoktu..

Ben de sorunu netmaster modemin kablosuz ayarlarını kapatarak (192.168.0.1-kablosuz-arayüz(interface)-devre dışı tıkla) ve adsl modemi wireless router gibi kullanarak çözdüm..

Şimdi aşağıda wireless adsl modeminizi nasıl wireless router gibi kullanacağınızı anlatacağım, konunun uzmanı değilim, sadece önceki mesajlarda üstatların (etpalaz üstat ve baştahttp://forum.donanimhaber.com/m_16817362/mpage_1/key_Netmaster%2CCbw-700v/tm.htm linkindeki konuyu açan suavi üstata müteşekkirlerimle) yazdıklarını uyguladım:

configürasyon sayfasına girip DHCP sunucusunu kapatın ve modemin IP adresini 192.168.100.150 olarak değiştirin, diğer ayarlara hiç dokunmayın.

adsl modemi Netmastera network kablosu ile bağlayın, önce Netmasterı açın, ışıklar normale dönünce adsl modemi açın,

adsl wireless'a bağlanarak kablosuz keyfini sürmeye başlayın

Siz de wireless router'a boşuna para vermeyerek adsl modeminizi interneti kablosuz dağıtmak için kullanabilirsiniz..

Not: kullandığım wireless modem airties rt-211 idi.
B
12 yıl
silinebilir
Arkadaşlar İzmir'den alınık 2005 ve yukarısı temiz kullanılmış klimalı doblo combi 1.3 multijet arıyorum...

Fiyat olarak 15 bin verebilirim, vereceğiniz teklifleri de değerlendirebilirim..

Araç aldığım için bu mesaj silinebilir, teşekkürlerimle..
B
13 yıl
biri adsl 10 mbit adsl 2 + kampanyası
< Resime gitmek için tıklayın >

Arkadaşlar bizim modemler adsl 2 +'yı destekliyor ama santral bunu destekliyor mu acaba? bazı santrallerin 4 mbit'i bile desteklemediği konuşuluyor forumda..ne dersiniz biri müşteri hizmetlerinden mi öğrenilir acaba? bu kamoanya hakkında görüşleriniz nedir?

ilgili link:http://www.biri.com.tr/biri-kampanyalar.html
B
13 yıl
MOVED: Korsan film indirene hapis
B
13 yıl
Korsan film indirene hapis
Telif Hakları ve Sinema Genel Müdürü Çelik, yeni düzenlemeyi VATAN’a açıkladı

Levent İÇGEN / VATAN

Kültür ve Turizm Bakanlığı, sanal korsanlığın önüne geçecek önemli bir çalışmaya başladı. Telif Hakları ve Sinema Genel Müdürü Doç. Dr. Abdurrahman Çelik, yasal eksikliklerin tamamlanmasının ardından sektör için devrim niteliği taşıyacak projeyi anlattı: “Alacağımız önlemle internet ortamındaki korsan indirimin yüzde 70 oranında önüne geçmeyi hedefliyoruz. Bu konuda ABD ve Avrupa’da uygulanan yöntemler var. Doğrudan internet ortamında MP3 ve video formatındaki dosyaların paylaşımı kontrol ediliyor.

Sistem yasal olmayan indirimleri otomatik olarak seçiyor. İlkinde doğrudan kanunla ilgili madde yazılarak, ’yasal bir indirim yapmadınız’ uyarısı yapılıyor. Korsan indirim devam ederse yasal işlem başlatılıyor. Yasada bir ceza maddesi olmadığı için bu işlemi yapanlara nasıl bir ceza verileceği henüz net değil. Ancak yapılacak yasal düzenlemeyle para cezası, işin yoğunluğuna göre de hapis cezası verilmesi hedefleniyor. Adalet Bakanlığı ve Telekominikasyon Üst Kurulu’yla yapılacak görüşmelerin ardından bu netlik kazanacak. Yasal düzenlemenin sağlanmasının ardından proje hayata geçecek.”

SİSTEM NASIL İŞLİYOR?

BAKANLIĞIN teknik altyapısını oturttuğu, hukuki altyapısı için de düğmeye bastığı sistem şöyle işleyecek: Kullanıcıların bilgisayarlarından hangi şarkı, film veya elektronik kitabı indirdikleri dakika dakika tespit edilecek. Sisteme korsan olarak düşecek olan kullanıcıların IP numaraları belirlenecek. Sonra hangi kullanıcının hangi eseri indirdiği görülecek. Ardından indirimi yapan ve IP numarası tespit edilen kullanıcıya bakanlık tarafından yasal uyarı gönderilerek korsan indirim yapılmaması yönünde uyarılacak. Aynı IP’den korsan indirimin sürmesi halinde ise para cezası, indirim yoğunluğuna göre de hapis cezası uygulanacak.

Kaynak:http://haber.gazetevatan.com/haberdetay.asp?detay=Korsan_film_indirene_hapis&tarih=21.01.2009&Newsid=219273&Categoryid=1
B
13 yıl
Hotmail maillerine bakamama sorunu
Arkadaşlar sizde de aynı sorun var mı? mail adresime giriyorum, kimden hangi mail geldiğini görüyorum ancak mail içeriğini açamıyorum, daha önce mozillayla açamıyor, ancak chrome ile açabiliyordum, şimdi hiçbir browser ile açamıyorum, sebebi ne olabilir? javayla alakalı olabilir mi?
Yardımlarınızı bekliyorum..
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.