C

Yüzbaşı
04 Eylül 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
96 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
C
11 ay
Elden Ring White Screen Of Death Crash Fix
Hello every one. We all love From Software games but lastly Elden Ring has a major problem. So many people reporting the game crashes at startup with white screen. I also had same problem but after two days try finally i fixed it. Most of people saying it is related your system and your graphic card but is not. Here is may solution:

1- Download latest Windows 10 iso from microsoft website and make a clean install of windows 10 and make all updates. (unfortunately i tried before intalling fresh windows but anything worked)
2- Then install the your latest graphic card driver.
3- Lastly install the latest Microsoft Visual C++ Redistributable from here https://download.visualstudio.microsoft.com/download/pr/d22ecb93-6eab-4ce1-89f3-97a816c55f04/37ED59A66699C0E5A7EBEEF7352D7C1C2ED5EDE7212950A1B0A8EE289AF4A95B/VC_redist.x64.exe (if you do not install this game still does not work)

My System: GTX970M , 16 GB MEMORY , I7 4720hq.

I hope this fix works for you.
C
5 yıl
DH IOS uygulaması Video tam ekran hatası
Iphone 7 kullanıyorum. Uygulama içindeki videoları tam ekran yaptığımda geri tekrar kapatamıyorum. Uygulamayı kapatmak zorunda kalıyorum. Uygulamayı kapatsam bile arka planda video sesi, ekranı kapatıp açana kadar çalmaya devam ediyor.


Cihaz: iPhone9,1 (10.3.3)
Sürüm: 1.1.6 (568)
C
5 yıl
Bir modem hikayesi Asus N14u Vatan Bilg. Türknet Airties 5760
2016 yılında askerden dönüp eve internet bağlatacağım zaman operatörün sağladığı modem yerine kendime nispeten daha iyi modem almaya karar verdim. Benim gibi teknolojiyi yakından takip eden insanlar F/P terimine bayılırlar. Ben de başladım F/P oranı yüksek bir modem aramaya. Daha önce operatörlerin sağladığı airties ve huawei marka modemler kullanmıştım. Çok üst düzey modemler olmadıkları için pek de memnun kalmadım. Kullandığım en kötü modem Turkcell in verdiği Huawei modemdi sanırım. Çekim kalitesi çok kötüydü... Daha önce modem satın almadığımdan modemler hakkında pek de bilgim yoktu işin açığı. Araştırırken Asusun N14U modeli gözüme çarptı. Asusun modem ürettiğini bilmiyordum ya da hiç ihtiyacım olmadığı için dikkatimi çekmemişti. Modemin özelliklerini okuyunca tamam dedim. Tam aradığım F/P ürünü. USB girişi olması, Aicloud, Aidisk, torrent desteği, 3 YIL BİREBİR DEĞİŞİM GARANTİSİ ... Fiyatını da görünce modeme tam tav oldum. Gidip vatan bilgisayardan satın aldım. İnternetimi de vodafone netten bağlattım. Modemi kullanmaya başladığım zaman ufak tefek sıkıntılar yaşadım : Reset atma, torrent programında sıkıntılar vs. Zamanla firmwire güncellemeleri almaya başladı bende düzenli olarak yaptım. Kimi zaman "hah tamam stabil oldu" diye sevindim. Ama zaman ilerledikçe bir gariplik olduğunu daha net fark ettim. Çünkü ilk başta Asusa konduramamıştım. "Taşın üstüne Asus yazsan satılır." diye bir deyim vardır. Bendeki algı da buydu. Ama sonra internetim durduk yere kopmaya başladı, internet hızım hiç stabil olmadı, modemde özellik olarak belirtilenlerin doğru düzgün çalışmadığını da fark ettim. Modemden kaynaklanan sorunlar yüzünden de hep vodafone nun başını ağrıttım. Müşteri hizmetlerindeki herkesle konuştum sanırım. Neyse bir gün modemin ADSL ışığı yanmayı bıraktı. Başka modem denedim . Baktım İnternette sıkıntı yok , modem bozulmuş. Gönderdim garantiye . Hani 3 YIL BİREBİR DEĞİŞİM GARANTİSİ var ya.! Benim ikinci yılım daha dolmamış. Zaten ağız tadıyla da kullanamamışım. Garantiden bir kağıt geldi modem tamir edilemez aldığınız yere gidin iade/ değişim talebinde bulunun. (Sanırım Asus modemlerde ADSL ışığı gittimi modemden umudu kesin gibi kronik bir sorun var.)
İyi tamam değişim talebinde bulunalım. Gittim vatana dedim bana yeni modem verin. Meğerse modem satıştan kalkmış vatanın elinde de internette de hiç bir yerde bu modem yok. Para iade edeceğiz dediler. Baktım iade tutarına 158 TL. Ben modemi 167 TL almışım. Dolar kuruyla güncel fiyatı 270 TL olmuş. Muadil değil aşağısında modem bile alamıyorum. Vatan 158 TL veriyor ne yaparsan yap. Sinirim tepeme çıktı iadeyi almadım. Asusun müşteri hizmetlerini aradım. Hiç umurlarında değil bizi ilgilendirmez diyorlar satıcının problemi. Vatan modemi kullandın o kadar 158 TL den başka para yok sana diyor. Ben diyorum bana para değil modem verin. Neyse baktım olacak gibi değil hakem heyetine başvurdum. Ya modem versinler ya da güncel dolar kuru üzerinden paramı versinler diye.
Bu arada internet operatörümü değiştirip Türknete geçtim. Amacım VDSL 2 alt yapısından 35 mb hız almak . Arkadaşımdan idareten aldığım modem VDSL2 desteklemiyormuş. Geçiş işlemlerim tamamlandı baktım net yok. Başta modem işi hakem heyetinde olduğu için , bir de operatör modemi kullanmak istemediğimden modem istemiyorum dedim. Neyse baktım hakem heyetinden ses yok, internetsiz de olmuyor. vdsl bir modem alayım dedim. Tesadüfen Türknetin yeni abonelere piyasa fiyatından 150 lira aşağı VDSL destekli Asus modem (ac51) sattığını öğrendim. Neyse dedim bende yeni aboneyim malum dolar kuru fırladı Türknetten alayım modemi. Aradım dedim böyle böyle yeni aboneyim modem almak istiyorum. Müşteri hizmetlerindeki kız artık işlemleriniz tamamlandı alamazsınız demesin mi! Bir daha aradım iyice ısrar ettim. Bu sefer "tamam beyefendi ilgili birimlere mail attım size dönecekler" dediler. Ama meğerse kız beni başından savmış. Bir sonraki aramalarımda da Türknetin meşhur kimseyle görüşemediğiniz menüsüne aktarıldım. Menüde de derdimize çare yok! Neyse Destek kaydı oluşturdum. Beni yine bir kız aradı: " Satmıyoruz beyfendi " den başka birşey demedi. Yani "Yeni abonesin ama köprüyü geçtin dediler. Nihayetinde internetten Airties 5760 bir modem buldum ikinci el. Büyük ihtimal 250 TL ye onu alacağım. Hikaye biterse sonunu yazarım. Sizin de başınızdan benzer hikayeler geçtiyse paylaşın bilinçlenelim.
C
6 yıl
Laptop Ekran Titreme Sorunu Ve Çözümü
Merhaba arkadaşlar.
Size bir süredir yaşadığım bir sorunu ve çözümünü, benim gibi bu problemi yaşayan arkadaşlara faydalı olabilmek için anlatacağım. Monster Tulpar T5 V4.1 laptop kullanmaktayım. Yaklaşık bir aydır bu laptopta ekran titreme problemleri yaşıyordum. İnternette türkçe forumlarda ne kadar aradıysam bu sorunun çözümünü bulamadım. Kısaca yaşadığım problemden bahsetmem gerekirse özellikle operayı açtığımda aşağıdan yukarıya doğru yatay çizgi şeklinde titreşimler oluyordu. Bir müddet sonra belirsizleşen bu çizgilerin dikkatli baktığımda çok bariz olmadığını ancak hala ekranın titrediğini farkettim. Öncelikle ekran kartı sürücülerini silip geri yükledim geçmedi. Laptopu prize bağladığımda sorun yoktu ancak prizden çıkınca titreme geri dönüyordu. Ben de yabancı forumlarda aradım ve lanet intelin ekran kartı sürücüsünden kaynaklandığını öğrendim. Ekran kartı sürücüsünün, kontrol panelindeki güç tasarrufu ayarlarını kapattığımda sorun çözüldü. Umarım benim gibi sıkıntısı olan arkadaşlara faydası olur. Hepinizi muhabbetle selamlıyorum.
C
9 yıl
Cevap: pc sürekli kendini yeniden baslatiyor
Yıllar önce aynı sorun benim başıma da gelmişti. Sorun büyük ihtimal benim pc de olduğu gibi güç kaynağında. Güç kaynağı miyadını doldurmuş olabilir. Bir arkadaşından veya bir yerden güç kaynağı bulup seninkinin yerine deney
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.