K

Yüzbaşı
06 Mart 2002
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
27 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
K
5 yıl
Teledünya Cihazını Normal Cable Receiver Olarak Kullanmak
Site içindeki evimde, sitenin dijital tv yayını var. Duvardaki tv prizinde uydu yayınları ve d-smart içerikli bir sisteminin yayını bulunuyor. Bu yayını izlemek için televizyonumda maalesef olmayan DVB-C desteği gerekiyor. Teledünya aboneliğimden kalan Next HC-12 cihazı, sıradan bir dvb-c alıcı olarak kullanma şansım var mıdır?
K
5 yıl
Tekzen, CaymaHakkını KULLANDIRMIYOR
Sanal mağazadan geçilen siparişle 04.01.2017 tarihinde teslim alınan ve 14.01.2017 tarihinde cayma hakkımı kullanarak iadesini istediğim 994865825 numaralı siparişimde Tekzen çalışanları, iade edilmesi gerektiğine dair ürünün yetkili servisinden rapor isteyerek işi yokuşa sürmeye çalışmakta ve cayma hakkımı kullanmamı engellemektedir. Rapor olmazsa iade almayacaklarını belirtmektedirler. TEKZEN şirketinden online alışveriş yaparken iade edemeyeceğinizi DİKKATE ALINIZ LÜTFEN.

Ayrıca UPS kargo ile gönderileceği, satınalınan sayfada yazmasına rağmen ve kargo bedeli de ödemiş olmama rağmen Yurtiçi Kargo'yla ürün teslimatı yapılmıştır.

Söz ve taahhütlerinde kesinlikle durmayan, kendi iç prosedürlerinin, yasanın üzerinde olduğunu sanan insanlar topluluğu bu firmadan alışveriş yapılmasını kesinlikle ÖNERMİYORUM.

Not: Merak edenler için, ürün Ariston marka termosifon olup kurulumu yapılmamıştır. Kutu evde beklemektedir.
K
11 yıl
KDV İNDİRİMİ???
Arkadaşlar Fiat'da KDV oranı kadar indirim gibisinden bir kampanya haberi duydum ama çok ayrıntılı bilgi yok. Araçların anahtar teslim fiyatlarından %18 düşüyorlar mı gerçekten? Mesela baz model 1,4 Grande Punto kaç liradır? Showroomlara giden oldu mu?
K
13 yıl
32Bit Şifresini 64Bit'te kullanabilir miyim?
Arkadaşlar, dizüstü bilgisayarımla birlikte gelen Vista Home Premium 32 Bitlik işletim sistemi var. Ancak işlemcim 64bit olduğundan ve 4 GB Ram olduğundan, bu ramin tamamını kullanabilmek için 64 bit yüklemek istiyorum. 64 bit Vista Home Premium yüklesem ve 32 bit şifresini kullansam etkinleştirebilir miyim yoksa 64 bit yüklemek için yeniden MS'ye para mı bayılmak gerekecek?

Bilgisi olan var mı?
K
15 yıl
Ev Ağında Veri Akış Sorunu
Çapraz kablo (croos) ile birbirine bağladığım bilgisayaların birbirini görme ya da paylaşımdaki dosyalara erişme sorunu falan yaşamıyorum. Fakat bir bilgisayardan diğerine dosyaları seçip de kopyalamaya çalıştığımda veri akışı önce başlıyor, sonra kesiliyor; sonra yeniden başlayıp kesiliyor ve bu böyle devam edip gidiyor. Sorun ne olabilir?

Ek: Ağ grafiği
http://img264.imageshack.us/img264/4968/18784821de1.png
K
15 yıl
Yerel Ağda Veri Aktarım Hızı
Evde kablolu ve kablosuz olarak kullanabildiğim ağım var. İki bilgisayar arasında dosya alışverişi yapmak istediğimde yaşadığım en büyük sorun veri aktarım hızının normal sığanın çok altında olması. 10-15 GBlık dosyaları aktarmak istediğimde inanın bekleme süresi o kadar uzun oluyor ki ben dışarı çıkıp sinemaya falan gidiyorum desem yalan olmaz.

Donanımlarıma gelirsek:
USR 9108 modem kullanıyorum. Masaüstü bilgisayarımda yine usr kablosuz ağ kartı ve anakartımdaki nvidia güney köprüsünün eternet arayüzü mevcut. Dizüstü bilgisayarımda ise intel 2200bg kablosuz kart ve kendi eternet kartı mevcut.

İki bilgisayar arasında hem kablolu hem de kablosuz bağlantıda veri aktarım hızı %20 dolaylarında oluyor. Yeterince hızlı değil. Bekleme süresi çok fazla. İki bilgisayar arasındaki veri aktarım hızını nasıl arttırabilirim?

Ek: İlgili grafik
http://img231.imageshack.us/img231/7752/60337284ie7.png
K
16 yıl
Büyük/Küçük Harfe Çevirecek Program
Bir disk veya klasördeki dosya veya diğer klasörlerin adlarının ilk harfini ya da tüm harflerini büyük veya küçük harfe çevirecek bir program var mı arkadaşlar? El ile tek tek yapılamayacak kadar çok çok sayıda dosya ve klasör geçti de elime... Tek tıklamayla nasıl halledebilirim bu işi?
K
16 yıl
400 mm.lik Klavye
Arkadaşlar, piyasada genelde 450 milimetre veya daha büyük uzunluğa sahip klavyeler satılıyor. Ben ise biraz daha küçük olanları beğeniyorum; zaten masamın yapısı gereği daha büyükleri pek kullanışlı olmuyor. Çok daha küçük klavyeler olduğunu gördüm ama onlar genelde dizüstü bilgisaar klavyesi kıvamında. Sağ tarafta numara kısmı yok...

Herneyse, 400 mm civarında büyüklüğe sahip tipi düzgün klavye ya da klavye+ fare seti varsa bildiğiniz ve tavsiye edebileceğiniz, çok sevinirim. Çünkü nereye baksam hep büyük klavyeler gördüm, istediğim gibi birşey bir türlü bulamadım.
K
16 yıl
==> Sıradan Modem Wireless Yapılabilir mi?
Başlığa bakıpta elimde lehim cihazı beklediğimi sanmayın arkadaşlar :)

US-Robotics 9105 modemim var. Çok da memnunum lakin yeni alınan dizüstü bilgisayarı da internete bağlamak için bir çözüm arıyorum. En ucuz çözüm 3-5 metrelik bir ethernet kablosu alıp kullanmak. Ama kablosuz internetin de çekiciliği başka elbette.

Modemimde 4 adet port mevcut. Acaba diyorum bunlardan birine takılıp yayın yapabilecek bir aparat var mıdır? Tatmin edici hızda olması kaydıyla 802.11, kızılötesi veya mavidiş olması farketmez. Böylece masaüstü bilgisayar için bir portu kullanırken, kalan portlardan birini de böyle bir aparat ile dizüstünde kullanabilirim.

Fazla zamanım yoktu araştıracak, yarım saat baktım ve bulamadım açıkçası. Donanımhaberdeki arkadaşlar bilir, onlara sorayım dedim ben de :)

Var mıdır arkadaşlar böyle ethernet çıkışına takılıp yayın yapabilecek bir aparat?
K
17 yıl
==> MSN 7.0 İkonları Nereye Kaydediyor?
MSN Messenger'ın 7.0 beta Türkçe sürümünü kullanan arkadaşlara soruyorum. Birisiyle konuşurken karşıdakinin gönderdiği ikonları beğenirsek, üzerine sağ tıklayıp ekle diyerek diğer konlar arasına ekleyebiliyor ve daha sonra kullanabiliyoruz. Ama bilgisayarda bulamadım nereye kaydetiğini. Bilgisayara format attığınız anda, bunlar da kayboluyor haliyle. Bunları yedeklemek istediğim için sorayım dedim belki bilen vardır? Var mı?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.