Vodafone'u uyandırmamak için bir konu açıp sorayım dedim upload hızları arttı mı? Sol altyapısından vdf fiber hizmeti alıyorum normalde olması gerekenden 4 kat daha yüksek upload hızım var |
Vodafone'u uyandırmamak için bir konu açıp sorayım dedim upload hızları arttı mı? Sol altyapısından vdf fiber hizmeti alıyorum normalde olması gerekenden 4 kat daha yüksek upload hızım var |
vodafone 99 mbit 99 tl kampanyasına 2 sene önce katıldım iyi güzel geçti taahhüt süresi bitti taşındığım için daha düşük ve uygun fiyatlı paket bakayım dedim ama çok bir fark göremedim ne yapmak lazım iyi bir teklif almak için bilen var mı |
Merhaba, oyun kriterini dışarda bırakarak 3500 TL bütçe ile aşağıdaki monitörlerden hangisini almak gerekir?
]https://www.samsung.com/tr/monitors/high-resolution/uhd-monitor-28-inch-lu28r550uqmxuf/ ]https://www.lg.com/tr/monitor/lg-27UL550-W ]https://www.viewsonic.com/tr/products/lcd/VX2776-4K-MHD.php ]https://eu.aoc.com/tr/monitors/u27p2 Oyun oynamıyorum, oyun oynamak ciddi bir iştir. Ben o kadar zaman ayıramıyorum maalesef. Buna göre önerilerinizi bekliyorum veya farklı öneriniz varsa 3500 TL bütçe bandında o öneriyi de paylaşabilirseniz sevinirim. |
merhaba, çalışma odası için yan yana iki bilgisayar masası ve bu iki bilgisayar masasında ayrı ayrı masaüstü bilgisayarlar için 4-4 priz ihtiyacım var (1 adet kasa için, 1 adet monitör için, 1 adet hoparlör için, 1 adet telefon şarj cihazı için). Çalışma odasının duvarında 1 adet priz var bu nedenle 8 prizde buradan güç alacak. Tek seferde 8'li uzatma kablosu mu bağlamam gerekir yoksa 3'lü + 6'lı uzatma kablo alıp birbirine mi bağlamam gerekir, güvenli ve sorunsuz şekilde nasıl işlem yapmam lazım? duvardaki priz için kapının hemen yanında kapının üzerinden geçirip kapının diğer tarafında bilgisayar masalarının bulunduğu duvar tarafına almak istiyorum, bu şekilde mesafeyi ölçtüğümde 6-7 metreye ihtiyacım oluyor 5 metre 3'lü alıp buna 2 metre 6'lı taksam doğru olur mu, doğrudan 7 metre uzaunluğunda 8 li (akım korumalı topraklı ürün) uzatma kablosu bulamadım sanırım 8'li uzatmalar pek tercih edilmiyor genelde 1,5 2 metre uzunluğunda üretilmiş kendim 8'li prize 7 metre kabloya yapabilir miyim veya elektriçiye söylesem yapabilir mi? siz olsanız ne yapardınız? |
Merhaba yakında taşınacağım taşındığım yerde tt fiber altyapısı var, pandemi nedeniyle evden çalışıyorum sektörüm finans bu nedenle internet bağlantısının kopmaması çok önemli bağlantı sorunu yaşamayacağım 100 mbit fiber tarifeli bir firma arıyorum öneriniz var mı? |
Merhaba, 1500-2000 TL civarı bir bütçem var. Bilgisayarımı %70 oranında dizi-film-maç izleme ağırlıklı izleme, %25 günlük kullanım amaçlı kullanıyorum (haber okuma, sitelerde gezinme, alışveriş yapma), %5'lik nadiren de eğitim amaçlı (Udemy kursları gibi) kullanıyorum. Uydu alıcısını bağlayıp TV Izlemeyi de düşünüyorum, özellikle milli maçları. Oyun oynama alışkanlığım yok, bu yüzden kullanmayacağım özelliklere gereksiz yere fazla ödeme yapmak veya yanlış marka-panel tercihi yapmak istemiyorum. Daha önce Samsung LED (24" ana monitör) ve AOC IPS LED monitör (22" ikinci monitör) olarak kullandım. Samsung monitörüm arızalandığı için ikinci monitörüm AOC ile idare etmeye çalışıyorum ama 24" bile küçük gelirken 22" inç monitörle bu iş yürümeyecek. Bir kere alıp en azından bir 4-5 sene kullanmak istiyorum hem de 27" ekran keyfini yaşamak istiyorum. Günlük kullanımda monitörle aramdaki mesafe 90 cm, dizi film izlerken bu mesafeyi biraz daha arttırıp 100-110 cm mesafe bırakabilirim.
Her türlü görüşlere eleştirilere ve önerilere açığım, şimdiden teşekkür ederim. |
merhaba konuya güncelleme olarak eklemem gerekiyor sadece ilk jenerasyon 151 adet pokemonun (bulbasaur'dan başlayıp mewtwo'da biten) pokemonları bastırdık. Sonrasında pandemi araya girince devamı gelmedi ne yazık ki. Baskıyı yaptıran arkadaşla iletişimi kaybettim ama kendisi bu konuyu okuyorsa yine burdan teşekkür ederim uygun bir maliyete kaliteli bir baskı aldık. Eleştiren arkadaşlar olmuş bunlar taso değil bunlar ojinal değil diye o arkadaşlarında canı sağolsun baskı için katılan arkadaşların hepsinin niyetini bilemem kimsenin aklından geçeni okuma kabiliyetim yok ama en azından kendi adıma cevap vermem gerekirse orjinal bir taso olmayacağını bilerek ve kabul ederek bu projeye girdim. Nedeni orjinal taso satan arkadaşların çok uçuk fiyatlar istemesi ve benim ne kadar orjinal ne kadar imitasyon olduğunu ayırt edecek teknik bir bilgimin olmaması. Orjinal taso satıyorum diyen kişilerle görüştüğümde bana pekte güven vermediler, iki kelimeyi bir araya getirip cümle kuramayan adama da güvenip 4-5 bin tl verecek bir mentaliteye sahip değilim. Parası çok olan arkadaşlar için bu miktarlar belki sorun değildir ama benim için güven vermeyen birine ödenecek meblağlar değil. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Konuyu yanlış foruma açtıysam affola, moderatörlerden ricam uygun bir yere taşınmasıdır böyle bir durum varsa. Pokemon tasoları 2. elde fahiş fiyata dandik kalitede satıldığı için, site dışından birkaç arkadaş izmir'den bir matbaa ile anlaşarak pokemon taso bastırmaya karar verdik. Her ay bir serinin bastırılması planlanmaktadır. Ocak ayında toplamda 151 pokemon (bullbasaur ile başlayıp mew ile biten) + 49 ana karakter (ash, misty, brock vb.) olmak üzere toplam 200 taso bastırılacaktır. Orjinal tasonun boyutlarının ölçülerinin alınıp kalıp çıkarılarak kredi kartına benzer bir plastik materyal üzerine (mat polimer malzeme olarak geçiyormuş) dijital baskı ile yapılacaktır. Şu anda 200 taso için 180 tl fiyat alındı. Tasoyu bastıracak kişi ben değilim, Diyarbakır'da yaşayan Serhat isminde bir arkadaş. Ödemenin tamamı peşin olacak ve teslimat için zebramo üzerinden hesap oluşturup site üzerinden kargo ücretini içeren bir ürün girilecek (gazoz kabağı gibisinden) o ürünü sipariş vermesi yeterli olacaktır böylece zebramoya girmiş olduğunuz adres için üretilecek kurye kodunu arkadaşımız kuryeye vererek tek tek adres girişiyle bir daha uğraşmasına gerek kalmadan hızlıca süreç tamamlanmış olacak. Ptt kurye ile gönderim sağlanacaktır. Daha fazla bilgi almak ve sipariş vermek isterseniz whatsapp grubuna katılmak için pm ile grup linkini isteyebilirsiniz. < Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın > Aşağıda da videolara bakabilirsiniz örnek olması amacıyla çıkarılan setin videosu. |
Merhabalar, görebildiğim kadarıyla sol'den vdf'a geçiş için detaylı bir bilgilendirme konusu açılmamış kendi tecrübelerimle objektif olmaya çalışarak süreci anlatmaya çalışıcam. Ağustosta Sol taahhütüm biteceği için yeni kampanya bakarken yüksek hızlarda sol'de fiyatların uçtuğunu görünce alternatif aramaya başladım. Bulunduğum sitede Sol fiber altyapısı olduğunu bildiğim için kısa bir araştırmayla Millenicom ve Vodafone'un bu altyapı üzerinden fiber hizmeti verebildiğini gördüm. Millenicom'u daha önce adsl hizmeti için kullanmıştım hizmetlerinden o dönem memnun kaldığım için ilk etapta millenicom'un paket ve kampanyalarına baktım ancak temmuz ayında şikayet konularının artması beni düşündürdü bu sırada 99 mbps 99 TL kampanya konusunu gördüm tarih sırasına göre aşama aşama işlemler sırasıyla:
< Resime gitmek için tıklayın > Speedtest 93-94 mbit download, 4,8-5,2 civarlarında upload gösteriyor ping ise superonline sunucularına 5 ms gösteriyor. Soldayken yine sol sunucularına ping 3 ms alıyordum benim için 2 ms kayıp fazla değil. Netflix bağlantısını fast.com üzerinden kontrol ettim akşam saat 7-8 civarlarında 35-40 mbps olarak ölçülürken şu anda 11:30 itibariyle 20 mbps olarak ölçüyor. (Avrupa'da şu an prime time olduğundan kaynaklı olabilir malum birçok Avrupa ülkesi bizden 2 saat geride veya başka bir neden olabilir bu düşüşün nedenini ayrıca araştırıcam, bilgisi olan varsa bilgi verirse sevinirim. Ping ise fast.com'da 55 olarak görünüyor.) -Vodafone müşteri hizmetleriyle görüşerek online abonelik işlemleri için giriş bilgilerimi almak istediğimi belirttim, sağolsunlar kısa sürede giriş bilgilerimi gönderdiler telefona vodafone yanımda uygulamasını kurup bu bilgilerle giriş yapıp görüntüleyebiliyorsunuz veya jetfatura.com sitesi var buradan da aynı giriş bilgileriyle giriş yaparak abonelik bilgilerinizi ve fatura bilgilerinizi görebiliyorsunuz. Henüz faturam olmadığı için herhangi bir ekran görüntüsü koymadım. Bugün bu işlerle uğraştığım için henüz Superonline ile görüşüp abonelik iptal talebini oluşturamadım onu da yarın yapacağım yine işlem aşamalarını burdan yazarım. Umarım bilgi almak isteyen arkadaşlara objektif bilgiler verebilmişimdir. Buradan @burakkosucu hocama şu ana kadar gösterdiği olumlu yaklaşımı ve samimi cevapları için teşekkür ederim. Not 1: Kampanyanın vodafone bayi kanallarına verilen resmi tanıtım çıktısının fotoğrafını çekmiştim buradan paylaşayım okumak isteyen olursa diye kötü açı için kusura bakmayın o sırada dikkat edememişim. < Resime gitmek için tıklayın > Not 2: Millenicom 2009 yılında adsl hizmeti için kullandığım servis sağlayıcıydı ve o dönem yaşadığımız bölgede adsl altyapısı iyi olduğu için memnun kalarak kullanmıştım sonra 2011 yılında şu anda ikamet ettiğim yere taşınınca Sol fiber altyapı olması nedeniyle millenicom aboneliğimi iptal ettirip Sol'e geçiş yapmıştım. 2 hafta kadar önce kardeşimin istanbulda ikamet ettiği eve adsl bağlantısı yaptılar daha önce turknetle ve vodafone ile başvurduğumda port yok beklemeniz gerekiyor demişlerdi millenicom nasıl olduysa gelip bağlamış enteresan geldi belki adsl bağlatmak için port bekleyen arkadaşlar varsa birden fazla taahhüt yaptırmayan firmalara başvursun içlerinden birisi bir yerden port bulup bağlar belki denemekten zarar gelmez. Bu arada millenicom benim kullandığım dönemde iyi bir servis sağlayıcıydı şu anda da kardeşim 2 haftadır bir sorun yaşanmadığını belirtiyor ama onun altyapısı türk telekom adsl altyapısı şu ana kadar bir sorun yaşamamış. Not 3: Lokasyon olarak İstanbul/Ümraniye tarafındayım buradaki sol altyapısında 2011-2019 arası süreçte toplasanız 4 kere internet gitmemiştir altyapıya güvenerek biraz da alternatif servis sağlayıcı denemek istedim sizde alternatif ararken mutlaka altyapınızın durumuyla ilgili bilgi alın eğer yeniyseniz orada sizden eski komşularınız varsa onlardan bilgi alabilirsiniz ne kadar süre kullanıyorlar kaç kere kopma yaşandı gibisinden. |
Eski bir üyeyim crater kapandıktan sonra oyunu bırakmıştım ama bir arkadaşın önerisiyle bu delugerpg midir nedir o zımbırtıya baktım henüz live battle sistemini test edemedim ama çalıştığı söyleniyor. Eğer böyle live battle sistemi çalışan başarılı bir web tabanlı pokemon oyunu varsa, yıllar önce yapılan ve katılmayı çok istediğim halde katılamadığımhttp://forum.donanimhaber.com/m_13392785/mpage_1/key_/tm.htm linkindeki turnuvanın bir benzerini yaparak yıllar sonra güzel bir heyecan yaşayabiliriz. Öneri, görüş ve yardım bekliyorum. |