Y

Teğmen
18 Kasım 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
9 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
Y
9 yıl
Playstation Store'da artık Paypal kullanılabilir oldu!!!
Y
9 yıl
Sony yeni bir ödül sistemi duyurdu "Sony Rewards"
Bu sistemi anladığım kadarıyla çok kısa bir şekilde açıklamak gerekirse, Sony için harcadığınız paralar size belli bir oranda puan olarak dönüyor ve bu puanları yine Sony ürünleri almak için kullanıyorsun. Şuan için yalnızca Amerika'da kullanılacakmış. Ayrıca birde Playstation kart çıkarmışlar daha fazla puan kazanmak isterseniz diye < Resime gitmek için tıklayın >


Daha detaylı bilgi için Sony harca kazan
Y
11 yıl
26 tl ye BF3
Kardeşlikten aldigim bf3 te bir kisilik bosluk vardi, arkadaşlarıma soyledim kotali kullandiklari icin alamadilar. Eger isteyen varsa 26 tl karsiligi hesap bilgilarini yollayabilirim. 18 kasimdan once forumda yapilan bir kardeslikten alindi...
Y
13 yıl
Playstation 3'e yeni kontroller
Sony E3 konferansında yeni kontroller hakkında ufak bir tanıtım yaptı. Tanıtımda projenin sadece bir tanıtımdan ibaret olduğunu ve ileriye yönelik çok sağlam oyunların yapılabildiğini göstermek istediklerini belirtti. Bu kontrol için sadece bir EYETOY'a ihitiyacımız var, elimizde tuttuğumuz nesne ise şimdilik öylesine bir nesne...

Video: video 1

video 2

kaynak: PlayStationTürk

Üzerinde çalışılırsa güzel şeyler olucak gibi....
Y
13 yıl
viewsonic vx922 sorun!!!
Herkese slmlar, kasım 2006 da büyük bi mutlulukla aldığım monitörüm garip bir arızayla karşılaştım. Sorunum şöyle, bilgisayarı açıyorum, monitörü de açtıktan sonra devamlı yanması gereken yeşil ışık yaklaşık 2 saniye yanıyor sonra sönüyor sonra tekrar 2 saniye yanıyo sonra tekrar sönüyo bu olay devamlı olarak tekrar ediyor ben monitörü kapatana kadar. dvi ile bağlıyodum değiştirdim analog la bağladım yine aynı, ekran kartının 2. çıkışına taktım gene aynı. fakat monitöre hem dvi hem analog girişlerini takıp ekran kartının çıkışlarınada bu iki kabloyu bağlayınca yeşil ışık çok hızlı bir şekilde yanıp yanıp sönüyo sonra sanki görüntü gelicekmiş gibi oluyo (anlık bir parlama oluyo) sonra tekrar hızlı bi şekilde yanıp sönmeye başlıyor, kısa bir süre sonra yeşil ışık devamlı olarak yanmaya başlıyo fakat monitörde siyah bi ekranda kalıyo. bu durumdayken monitörü kapatım açıyorum yanıp sönme devam ediyo fakat birden görüntü geliyo. bi kaç gün bu teknikle açtım monitörü ama artık açılmıyo
ekran kartından mıdır acaba dedim başka bi monitöre bağladım monitörden görüntü aldık sorunsuzca , acaba dedim kablodan mı başka bi pc de ve başka bi kabloyla bağladım monitörümü (anolgtan) fakat ''2 saniye yanıyor sonra sönüyor sonra tekrar 2 saniye yanıyo sonra tekrar sönüyo '' olayı karşımıza çıktı muhtemelen problem monitörden. garanti süreside doldu
böyle bi sorunla karşılaşan oldumu bilmiyorum ama sorunum bu. yorumlarınız için şimdiden sağolun...
Y
15 yıl
HD 2900 XT sizi kesmediyse...
Daha HD 2900 XT'nin teri soğumadan ATI duyuruyu yaptı: DirectX 10+ destekli Radeon 3000 yolda.

< Resime gitmek için tıklayın >

Advanced Micro Devices geçenlerde yaptığı açıklamada HD 2000 serisi grafik yongalarının büyük gecikmeler yaşamasına rağmen firmanın piyasaya yeni ürünler sürmekte kararlı olduğunu belirtti. Bu bağlamda firmanın grafik üretim grubu ATI'ın da çoklu GPU tekonolojisini geliştirmenin yanında DirectX 10+ destekli kartların üretimine yoğunlaşacağı bildiriliyor.

Maalesef AMD'nin R700 kod adlı grafik işlemcisi hakkında alimizde pek bir bilgi yok. Açıklamada belirtilenler ise yeni grafik yongasının DirectX 10+ , PCI Express 2.0 , ATI Avivo HD video motoru , evrensel video kodlama (UVD) , DisplayPort bağlantısı ve tüm bunların yanında ATI CrossFire çoklu GPU teknolojisini destekleyeceği yönünde.

Yeni ürün ailesi 55nm işlem teknolojisi ile üretilecekken halihazırda bu teknoloji Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) adlı firmada mevcut. Eğer AMD herhangi bir nedenden dolayı yeni grafik işlemcilerini ertlemezse yeni R700 yongalı kartlar 2008'in başlarında aramızda olacaklar.

Kaynak
Y
15 yıl
Ayaklar için bir fare
Footime'dan Ayak Faresi: Bu fareyi ellerinizle değil ayaklarınızla yönetiyorsunuz.

< Resime gitmek için tıklayın >

Kendisine Foot-Mouse ismi verilen, Footime'a ait (Bilila.com)olan bu fareyi ellerinizle değil ayaklarınızla kullanıyorsunuz. Sağ ve sol fare tuşlarının yanında tekerleğin de görevini devralan bir pedal sayesinde fare ayak ile kontrol edilebiliyor.

Bilgisayarı yoğun olarak kullanan, müzik ve video düzenleme ile uğraşanlar veya mühendisler için ilgi çekici olması bekleniyor. Farenin kullanımının aynı araba sürer gibi kolay olduğu iddia ediliyor. Sonuç: Eller için daha az stres

Fare sisteminin fiyatı ise 200 Dolar civarında.

Kaynak
Y
15 yıl
Bittorent admin tutuklattı!
Telif hakları ihlaline karşı alınan sert tedbirlieri hayata geçiren İspanya Emniyet Müdürlüğü geçtiğimiz gün iki torrent sitesini kapattırdı. Todotorrente.com ve trackertdt.com isimli iki site hem kapatıldı hem de konu ile ilgili üç administrator (sistem yöneticisi) tutuklandı. Haklarında "telif yasaları ihlali" gerekçesi ile dava açıldı.

Todotorrente.com İspanya'nın en aktif torrent sitelerinden biri ve binlerce kullanıcısı bulunuyor. Açılan davada sitenin telif hakları sahiplerini en az 500.000 Euro zarara uğrattığı ve bu arada 30.000 Euro haksız kazanç elde ettiği iddia ediliyor.

Bu işlem İspanya'da ilk defa olmuyor. Geçtiğimiz yıl aynı gerekçe ile bir çok torrent sitesi kapatılmış ve yaklaşık 15 sistem yöneticisi tutuklanmıştı.


http://www.chip.com.tr/konu.asp?id=4096
Y
15 yıl
Dünyanın en teknolojik plajı
Böylesi görülmedi. 3 milyon dolarlık projeyle dünyanın en teknolojik plajı kurulacak.

Sıcaklarla boğuştuğumuz şu günlerde teknoloji sevdalıları olarak biz de deniz ve kumla ilgili bir haber görünce balıklama daldık. Karşılaştığımız haber ise hem teknolojiyi hem de kumsalı bize getirdi.

New Jersey'de hayata geçirilmesi planlanan 3 milyon dolarlık projeye göre sahil şeridi tamamen teknolojiyle donatılacak. Plaj ziyaretçilerine Wi-Fi ağı, radyo frekansıyla yayın yapan kimlik yongaları ve ücretsiz internet erişimi gibi temel özelliklere sahip bir hizmet sunulacak.

Girişte bileğe takılacak akıllı bilezikler üzerinden banka hesabı aracılığıyla ücretler anında tahsil edilebilecek veya dileyenler yemek ya da park ücreti gibi çeşitli konularda kredi kartıyla ödeme yapabilecekler. Böylelikle dışarıdan sahile girmeye çalışanlar da (bu cihazı kullanmadıkları için) tespit edilerek kolayca engellenebilecek.

New Jersey güney kıyılarında kurulması düşünülen sistemde plajın günlük kullanımına 5, haftalık üyeliğe 10, tüm yaz boyunca giriş hakkı için ise 20$ ücret alınacak.

Amerika'da ülke çapında çoğu California ve Florida'da olmak üzere toplam 20 sahil şeridinde kablosuz internet erişimi hizmeti sunuluyor.

http://www.chip.com.tr/konu.asp?id=4089
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.