S

Binbaşı
26 Temmuz 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
132 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
S
4 ay
İLKER REİS-YUNAN SAHİL GÜVENLİK BOTUNA KAFA TUTAN BALIKÇI
Bayadır kanalını takip ederim, işinin ehli bir balıkçı. Youtube kanalı açmaya karar vermiş. Gökçeadada yaşıyor. Aile babası. Devamlı bahsederdi yunan botlarının uluslararası sularda bizim balıkçı teknelerini taciz ettiğini. Bot derken silahlı asker bunlar. Birgün size çekicem diyordu. Tabii balıkçı adamlarda normalde kayıt için teçhizat olmadığı için pek fazla görüntülenememiş. Biz devamlı yaşıyoruz bunları diyor. Bizim sahil güvenliği çağırınca önüne katıp kovalıyormuş yunan botunu. Bu sefer gerek kalmamış kendi kovalamış kral Şimdi kanal açtığı için donanım da var, kayıt almış. Heryerde gündem oldu forumda göremeyince paylaşmak istedim. Mavi vatanı korumak için balıkçılar olarak buralarda olmamız gerek diyor. Çok önemli bir konu aslında. Teknik bilgisi olduğu için durumu ayrıntılı olarak da anlatmış. Böyle gizli kahramanlarımız da var.
https://www.youtube.com/watch?v=xN6mNlgFCEA
S
3 yıl
Gerçek boyunu öğrenince şaşırdığımız ünlüler
Arkadaşla konuşurken mevzu buraya geldi. En çok Fatih Altaylı'ya şaşırdım. Nedense adamı hep ortalama boyda biri gibi düşünmüştüm. Muslera'ya da arkadaş çok şaşırdı. Murat Boz da daha kısa görünüyor tv'de bence. Var mı başka ters köşe bildiğiniz?

Fatih Altaylı = 1.90
Fernando Muslera = 1.90
Murat Boz : 1.85

Sizden gelenler

Lady Gaga = 1.55
Leonardo DiCaprio = 1.83
Tolga Sarıtaş = 1.81
Czn Burak = 1.95
Şebnem Ferah = 1.55
Dr DisRespect = 2.03
Donald Trump = 1.90
Usame Bin Ladin = 1.95
S
5 yıl
Gigabit ethernet kartı 1 gigabit te kopuyor 100mbps de sorun yok. Nedeni nedir?
İşyerinde Acer Aspire 5755G laptop ile ağa bağlı olarak çalışıyorum. Birkaç ay önce sisteme fortigate bağlandı. Bağlantı yapıldığı gün ağ bağlantısı sorun vermeye başladı. Servis fortigate ile ilgili olmadığını kabloda sorun olabileceğini söyledi.
Bu arada ip çakışması vs.. birsürü şey denendi. Hatta firmadaki tüm pc lerin ipleri sabitlendi vs..
Ağ bağlantısında sarı ünlem çıkıyor ve onar dediğimde düzeltiyor. -Varsayılan ağ geçidi kullanılamıyor hatası düzeltildi- diyor.
Bu olaylar gerçekleşirken laptop a gelen kablo cat5 ve 100 mb/sn idi. Ana hub dan gelen kablo bölünerek bana geliyordu. Bundan da şikayetçiydim çünkü serverla etkileşimde bir program kullanıyorum. İşlerimi yavaşlatıyor.
Daha sonra tyco electronics netconnect cat7 kablo ile arada hiçbir hub vs olmadan direkt olarak ana hub a bağlandı. gigabit hız ile bağlanıyor. Sakın cat7 kablo yok ki cat6 var demeyin:) Çünkü server a bakan servis o ne ya biz bilmiyoruz cat7 kablo falan dedi. Soketini onlar bağlayamazmış aparatları yokmuş. Yorum yapmıycam...
Fakat düzelen birşey yok. Sorun aynen devam ediyor.
Zaman zaman kopmalar devam ederken aynı zamanda bariz olarak farkettiğim kopma internet üzerinde haber videosu izlerken olanlar.
Video başlayıp biraz ilerledikten sonra tüm ağ bağlantısı kopuyor ve sarı ünlem çıkıyor. Sadece internet bağlantısı değil servera da ulaşamıyorum.
Servis bu sorunu düzeltemeyip baştan savınca iş başa düştü ve denemeler yapıyorum.
Ethernet kartı yapılandırma ayarlarına girdim. Speed&duplex de Auto Negotiation seçili olan ayarı 100 Mbps Full duplex olarak değiştirdim. Doğal olarak gigabit olan bağlantı hızım 100 Mb/sn ye düstü. Fakat izlerken bağlantımı sürekli koparan bir haber videosunda bu ayardayken bağlantı kopmadı.
E tamam böyle devam et o zaman derseniz de çalıştığım program serverla veri transferi yapıyor ve kayıt işlemi yavaşlıyor.
Madem gigabit bağlantım var neden kullanmayayım.

Beni aylardır uğraştıran bu yılan hikayesini çözebilecek bir uzman var mı diye merak ediyorum.

Özetle

1-Öncelikle bu sorun başladığı gün kesinlikle fortigate in takıldığı gün. Daha önce böyle bir problem yoktu. İşletim sistemim ondan önce de win10 du. Yani tüm koşullar aynı.
2-Ethernet kartının Speed&duplex ayarlarını araştırırken karşılaştığım bir dökümanda Auto Negotiation ayarını her iki tarafta da seçili değilse sorun çıkarır demiş. Ama sorunun içeriğini açıklamamış.
3-Bu servis fortigate i bağlarken acaba bu ayarlarla ilgili bir hata yaptığı için mi bu kopma meydana geliyor yoksa fortigate bu soruna direkt olarak sebep olabilir mi.
4-Firmada aynı marka laptop kullanan birinin bilgisayarında da aynı şekilde video açtığımda bağlantı koptu. Fakat diğer marka
bilgisayarlarda bu sorundan yakınan yok.
5-Wi-fi ile varolan routerlardan biriyle ağa bağlandığımda bağlantı kopması kesinlikle yaşanmıyor.Sorun sadece ethernet ile kablolu bağlantıda yaşanıyor.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.