O

Yarbay
16 Kasım 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
10 üye
Görüntülenme (?)
89 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
O
3 ay
A101 KAMP SANDALYESİ REZALETİ
Arkadaşlar 14 gün önce a101den görseldeki sandalyeden aldım. Normalde 49 liralık kamp sandalyeleri varken daha iyidir diye 100 liralık olandan aldım. Balkonda kullanıyorum belkide üzerine 5-10 kere oturmuşumdur. Dün akşam otururken ayakları resimde anlaşıldığı gibi geriye doğru kırıldı be sandalyenin yere düşmesi ile kafamı balkonun zeminine vurdum. Beyin sarsıntısı geçirdim resmen , ciddi bir kaza atlattım , kafam köşe olan bir yere denk gelseydi çok ciddi sonuçlar doğabilirdi. Kilom 76 kg. ağır biride değilim.Allah cc yardım etti kafam düz zemine denk geldi. Aman diyim arkadaşlar dikkatli olun , 3-5 daha fazla verin sağlıklı şeyler alın. Ben ucuz atlattım başkası benim kadar şanslı olmayabilir................


< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
O
6 ay
TRABZONSPORUN BEKLENEN KASKETİ SATIŞA SUNULDU
Arkadaşlar rakam biraz tuzlu olsada Takımımız için göz yumacağız. Tam umutlarımız söndü derken taraftarı hayata döndüren bu takım için feda olsun. Güncel fiyatı 120 tl.ye satışa sunuldu ..........

https://tr.beinsports.com/haber/trabzonsporun-lisansli-kasketleri-satisa-cikti
< Resime gitmek için tıklayın >
O
geçen yıl
SAMSUNG 55Q60RAT AMATOR VIDEO INCELEME
Arkadaşlar ben alırken çok hevesle arayıp ama bulamadığım inceleme videosunu çekmeye çalıştım. Teknik detaylardan çok anlamadığım için pek girmedim. İnternette bir çok sayfada teknik detayları bolca mevcut zaten. Sadece kumanda , tv menüleri, çalışma hızı ve uygulamalara dair bir video hazırladım. Amatörce hazırladığım bu videoda kekelediğim , toparlayamadığım kısımlarda yaptığım sürçi lisanlar için kusura bakmayın. Ev ortamında ortalama bir telefon ile çekilen bir video işte. Almayı düşünen merak eden arkadaşlar için inşallah faydalı olabilecek bir kayıt olmuştur. Almayı düşünen arkadaşlardan bunların dışında merak ettikleri kısımlar olursa yardımcı olmaya çalışırım...........

https://www.youtube.com/watch?v=jdtX3rHUFCI&feature=youtu.be

Siyah ekran videosu =https://www.youtube.com/watch?v=an6mq5omoBc&feature=youtu.be

Samsung 55Q60R 55Q60RAT 55Q60RATXTK

< Resime gitmek için tıklayın >
O
geçen yıl
Baby Camera 360 veya hangisi ?..
< Resime gitmek için tıklayın >
Arkadaşlar BabyCamera 360 isminde bir ip kamera var. Fiyatı ve özellikleri ile F/P ürünü gibi duruyor. Bebeği dışardayken, işteyken gözlemlemek amaçlı kullanacağım. Bu kameranın kullanıcısı aramızda varmı acaba ? Randıman alınırmı arkadaşlar yardımlarınızı rica ediyorum veyahut farklı marka/model bunu al daha iyidir daha sağlamdır diyebileceğiniz kameralar varsa önerilerinize açığım. Bir kamerada karar kılablirsem bu gece sipariş edeceğim , şimdiden teşekkürler...

Baby Camera 360
İnceleme Videosu
O
3 yıl
PASSAT B6 KASA ve SUZUKİ GRAND VİTARA arasında kararsızlık
Arkadaşlar yaklaşık 20 gündür içerisinde bulunduğum kararsızlık hakkında nihayetinde araçları tanıyan kullanıcılara erişebileceğim bu platforma danışma kararı aldım. Mevcut aracımı satıp , ekonomik olarak daha düşük bütçeli bir araç alma arefesindeyim.Tahmini bütçem 50-60 bin tl. arası olacak ve bu bütçeye göre radarıma çarpan iki araç var. 2006-2009 modeller arası PASSAT B6 kasa 2.0 tdi DSG ve yine 2006- 2009 modeller arası GRAND VİTARA 1.9 DDIS (Diğer adı ile 1.9dci) manuel.

Evet segment olarak biraz farklı segmentler ancak , iki araçta kasa , donanım , motor ve bagaj olarak beğendiğim ve ihtiyaçlarıma karşılık verebilecek araçlar olduğu için bu iki araç arasındayım. Yakıt ve performanstan ötürü passata biraz daha yakınım gibi ancak DSG den ötürü kafamda soru işaretleri var. Bu aşamada sorun yaşamayacağımı düşündüğüm GRAND VİTARA devreye giriyor. Ayriyeten suv denememde hiç olmadığı için acaba bir sürede bu sınıfta bir aracamı binsem diye düşünüyorum.

Özetle arkadaşlar; bu yıllardaki passat ve 2.0 TDİ DSG kombinasyonu muhtemelen de 150.000 - 200.000 km.ler arası beni üzermi. Bu 2.0 motorlardaki dsg.ler sorunlu olarak bilinen seridenmi bilmiyorum. Sorunlu seri ise manuel vites B6 da düşünebilirim. Grand Vitarada ise tek endişem şehir içi kullanım ağırlıklı olacağı için kabalığı ve yakıt konusu pişman edermi bilemiyorum. 5 kişilik bir ailem var bu nedenle küçük araç düşünmüyorum.

Bu şartlar altında hangisini neden tercih etmeliyim sizce ?..
< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >
O
3 yıl
NAVİMEX CAR MULTİMADİA HIZLANDIRMA HK.DA !..
Arkadaşlar android tabletler kısmına konu açtım ama sanırım o bölümde bu işi daha önce deneyen çıkmadı. Birde şansımı burada denemek konuyu sizlerle paylaşmak istiyorum, akıl akıldan üstündür belki deneyen uğraşan bir arkadaş denk gelir. Arkadaşlar konu şu ;

https://mobile.donanimhaber.com/navimex-car-multimadia-hizlandirma-hk-da--132502160

Aracımda navimex marka doubledinn multimedia kullanıyorum. Android 5.1 sürüm ve birnevi bununda bir tablet olduğunu düşünüyorum. Yaklaşık 2 yıllık bir cihaz ilk aldığım dönemden beri 1gb rama rağmen çalışmasından oldukça memnunum. Diyeceksiniz ki öyleyse sorun ne ; sorunum şu bu cihazı wifi ile internete bağladımmı performansı bir anda kayboluyor. Dokunmaları geç algılamaya yaptığım işlemleri geriden takip etmeye başlıyor. 

Mesela yapmak istediğim işlem ; cep telefonuma whatsaptan gelen bir konuma gitmekse, yaptığım şey teypten crome açıp whatsap webi açıp telefonumla eşleştirip konumu cihazdaki androidin haritalarından açmak. Fakat bunları yapmak istediğimde çok kasıyor, çok zaman kaybettiriyor. 

Şahsen sahip olduğu donanımla bu kadar yorulmadan ufak tefek takılmalarla bu tarz işlemleri şuanki halinden daha rahat yapabileceğini düşünüyorum. Acaba diyorum cihazdaki bazı gereksiz şeyleri kaldırabilirsem , ramda yer açabilsem bu tarz işlemlerde biraz rahatlarmı ?.. 

Arkadaşlar bu konularda tecrübeli arkadaşlardan ricam eğer oluru ve faydası olursa ROM ATMA veya ROOTLAMA gibi işlemlerle bu cihazın performansını arttırma şansımız olur mu ?.. Oluru var diyecek arkadaşlardan sırayla ne yapmam gerektiğini hangi programları kullanacağımı, beni yönlendirmelerini rica edeceğim. 

Cihazın donanım ve yazılım bilgi görselleri diğer konuda var. Şuan bulunduğum ortamdaki çekim gücünden ötürü bu konuya resim ekleyemedim maalesef.
O
3 yıl
NAVİMEX CAR MULTİMADİA HIZLANDIRMA HK.DA !..
Arkadaşlar öncelikle konu doğru yerdemi bilemedim ama en sağlıklı bilgiye bu başlık altında bulabileceğimi düşünüyorum.

Aracımda navimex marka doubledinn multimedia kullanıyorum. Android 5.1 sürüm ve birnevi bununda bir tablet olduğunu düşünüyorum. Yaklaşık 2 yıllık bir cihaz ilk aldığım dönemden beri 1gb rama rağmen çalışmasından oldukça memnunum. Diyeceksiniz ki öyleyse sorun ne ; sorunum şu bu cihazı wifi ile internete bağladımmı performansı bir anda kayboluyor. Dokunmaları geç algılama başlıyor yaptığım işlemleri geriden takip etmeye başlıyor.

Mesela yapmak istediğim işlem ; ceptelefonuma whatsaptan gelen bir konuma gitmekse, yaptığım şey teypten crome açıp whatsap webi açıp telefonumla eşleştirip konumu cihazdaki androidin haritalarından açmak. Fakat bunları yapmak istediğimde çok kasıyor, çok zaman kaybettiriyor.

Şahsen sahip olduğu donanımla bu kadar yorulmadan ufak tefek takılmalarla bu tarz işlemleri şuanki halinden daha rahat yapabileceğini düşünüyorum. Acaba diyorum cihazdaki bazı gereksiz şeyleri kaldırabilirsem , ramda yer açabilsem bu tarz işlemlerde biraz rahatlarmı ?..

Arkadaşlar bu konularda tecrübeli arkadaşlardan ricam eğer oluru ve faydası olursa ROM ATMA veya ROOTLAMA gibi işlemlerle bu cihazın performansını arttırma şansımız olur mu ?.. Oluru var diyecek arkadaşlardan sırayla ne yapmam gerektiğini hangi programları kullanacağımı, beni yönlendirmelerini rica edeceğim.

Cihazın donanım ve yazılım bilgilerini görsellerde paylaşıyorum.
< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >
O
4 yıl
OTOMATİK KAPANAN AYNALAR VE JAMMER İLE OTO HIRSIZLIĞI HK.DA !..
Arkadaşlar aracımın aynaları aracı kilitlediğimde otomatik kapanıyor. Az önce aşağıda detaylarını vereceğim haberi izlerken aklıma bu özelliğin bu tarz hırsızlıkların önüne geçebilirliği düşüncesi geldi. Daha önceden de çokça duymuştuk jammer ile sinyal keserek aracın kilitlenmesini engelleyerek , kullanıcının aracım kilitlendi düşüncesiyle aracın başından ayrılmasını bekleyip araçları soyuyorlar ve bu durum son zamanlarda sıkça yaşanmaya başladı. Bu aşamada araç kilitlenmediği için aynalarda kapanmayacak ve kullanıcının birşeylerin yolunda gitmediğine dair uyarılmış olmasını sağlamaz mı?

Mesela ben hep kilitlediğimde veya kilitlesem bile unutunca aracın kilitlenip kilitlenmediğini anlamak için dönüp bakarım, aynalar kapalı ise içim rahattır.

Aslında pek çoğumuzun bu özelliği çok önemsemediğimiz aşikar ancak İstanbul Ankara gibi büyük şehirlerde ve heran soyulma riski taşınan bölgelerde bu jammer olayına araca birnevi güvenilirlik kazandırmazmı, ne dersiniz ?..http://www.milliyet.com.tr/jammer-ile-soygun-1-milyon-lirasi-gundem-2594427/

Jammer ile soygun 1 milyon lirası gitti

Oto hırsızları, bir işadamının arabasını jammer ile uzaktan kumandayla kilitlenmesini engelleyip, kapısı açık kalan araçtan işadamının çantasını çaldı.

İstanbul Ataşehir’de yaşanan jammerlı soygun iddiaya göre şöyle yaşandı: İşadamı Hamdi Murat Esen, geçtiğimiz salı günü saat 18.00 sıralarında arabasını bir dükkanın önüne park etti. Yanında bulunan eşiyle bir akrabalarını ziyarete gitti. İki saat sonra ise araçlarına binerek evlerine döndü. Vatan Gazetesi'nden Çağdaş Uluş'un haberine göre evlerine geldiklerinde Murat Esen, arabanın bagajındaki çantasını almak istedi. Ancak bagajı açtığında çantanın yerinde olmadığını görünce soluğu polis merkezinde aldı. Esen, çantasında 1 milyon TL değerinde çok sayıda çek, 185 bin TL para, ruhsatlı glock marka tabancası ile bankamatik ve kredi kartının olduğunu belirterek şikayetçi oldu. Arabasını park ettiği yerin orada bulunan dükkana ait kamera kayıtlarının incelenmesini talep etti.

MOBESE yok

Polis olayla ilgili soruşturma başlatırken işadamı Hamdi Murat Esen’in avukatı Cesim Parlak olayın yaşandığı bulvarda son 6 aydır buna benzer çok sayıda olayın yaşandığını belirterek, “Bölgede kafe, restaurant ve İSPARK çalışanları hatta polisler bile MOBESE kamerası olmamasına değiniyor. Bir yerde suç varsa önlemek için ilk olarak kamera sistemi kurmak gerekir. Bu sistem sayesinde ya caydırıcılığa neden olursunuz ya da hırsızları tespit edersiniz. Ancak MOBESE olmadığı için şikayetçilerin mağduriyetleri giderilemiyor. Hırsızlar eldiven kullandıkları için de parmak izi alınamadığından sonuca gidilemiyor” dedi.
O
4 yıl
KENDİSİNE BIÇAK ÇEKEN MOTORCUYU TEKME TOKAT DÖVDÜ !..
Evet arkadaşlar az önce haberlerde izledim; motorcu terörünü çok kez duyduk bu seferki bıçak çekiyor ama otomobil sürücüsünün hakkını yememek lazım

Şişli'de trafikte çıkan tartışma sonucunda motosiklet sürücüsü, otomobil sürücüsüne bıçakla saldırdı. Sürücü ise kendisine bıçakla saldıran motosikletliyi tekme tokat dövdü. O anlar ise güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

Olay, önceki gün saat 15.30 sıralarında Şişli İncirli Dede Caddesi üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, aynı istikamette seyir eden motosiklet ile otomobil sürücüleri arasında trafikte yol verme yüzünden tartışma çıktı. Tartışma sonucunda motosikletinden inen sürücü, otomobil sürücüsüne bıçak çekerek onu tehdit etti. Hemen sonra çevredekilerin araya girmesinin ardından sürücüler arasında çıkan tartışma bir anda kavgaya dönüştü. Birbirine tekme ve yumruklarla vuran sürücüleri çevredekiler tekrar araya girerek ayırdı.

http://milliyet-p.mncdn.com/web/video/2017/12/08/1675666_360p.mp4
O
4 yıl
SAATLİK VODAFONE GİRİŞ VE ÇIKIŞ AKABİNDE YASAL TAKİP !..
Evet arkadaşlar , başlıkta da yazmaya çalıştığım gibi böyle bir süreçten geçtim. Olayı anlatayım da bu ülkede ne şartlarda yaşadığımızı bir kez daha hatırlayalım;

Bundan 2-3 yıl önce vodafoneda türkcele göre avantajlı bir pakete denk geldim. Uzun yıllar geçtiği için şuan paket adını ve özelliklerini hatırlayamıyorum.Trabzon forum avm vodafon bayiinde o pakete geçmek istediğimi beyan ederek ilgili imzalarla hattımı vodafona taşıdım. Bir kaç gün sonra falanca özellikli hattım aktif edildiğine dair bir mesaj geldi. Mesajı okuyunca istediğim tarife olmadığını farklı bir tarifenin olduğunu görünce direk müşteri hizmetlerini aradım ve istediğim paket olmadığını beyan ettim. Müşteri hizmetleri olayi inceleyip bana geri dönüş sağladı. Bayi beni süresi bitmiş bir tarifeye geçirmeye çalışmış, tarifenin süresinin bittiğini bayi bilmiyormuş ve sistemde beni otomatikmen en yakın pakete atamış. Paket ve fiyatına bakınca uzun yıllar kullandığım Türkcellden hiçbir farkının olmadığını görünce ben Türcelle geri döneceğim hattımı iptal edin dedim. Bu çıkışın üzerine müşteri hizmetleri bana, sorunun bayii odaklı olduğu için bir sefere mahsus kapanan tarifeye beni alacaklarını söylediler. Bende çok memnun olurum dedim ve telefonu kapadık. Akşam üzeri vodafone bana geri dönüş yaptı ve sistemde kapanan tarifeyi geri açamadıklarını ve beni tarifeye geçiremediklerini söyledi. Bende o zmn hattı iptal edin ben Türkcele geri döneceğim diyerek telefonu kapatıp Türkcell bayiine gidip kendi hattımı aktif ettirdim.

Bu konunun üzerine 2-3 sene geçti , bir avukat beni arıyor diyorki ödenmemiş vodafone fatırasından dolayı yasal takip başlatacağız. Olayı anlattım avukata bana vodafone ile görüş sana yardımcı olurlar dedi.

Ben günlerce aradım saatlerce telefon görüşmem oldu , defalarca 10 dk bnm hikayemi dinleyip tamam seni ilgili merciye aktarıyorum diyerek konuyu geçiştirmeye çalıştılar. Her aktarıldığım yer benden konuyu baştan dinledi başka kişiye aktardı. Bildiğiniz sanki yıldırma politikası. Sonunda hat düşüyor ve ben tekrar bağlanamıyorum. Defalarca oldu bu olay.

Bugün yine şansımı deniyim dedim ve bağlandığım yer bana o faturayı ödeyeceksin diyor. Anlatıyorum , bnm imzaladığım tarife değil , kendi hatanız beni zorla bir tarifeye sokup fatura ödetemezsiniz etik değil yaptığınız diyorum özetle avukata anlat diyor. Ya 60 tl fatura faizi ile ne kadar bilmiyorum da öderim ödemesinede böyle bir faturayı ödemek zoruma gidiyor. Bildiğiniz enayi faturası bu ...

Ülkede öyle bir ülkeki 60 tl. için binler harcamak lazım ,mahkemelerde aylar yıllar harcamak lazımki suçsuzluğum , haklılığım gün ışığına çıksın.

vodafonenin bu durumda kendi hatasını veya bayiisinin hatasını kabullenip bu faturayı iptal etmesi gerekirken bu haksız kazanç için bana dayatma yapması firma kalitesini gün ışığına çıkarıyor kanaatindeyim.

Bütün sosyal medyada bu konuyu paylaşmayı düşünüyorum , şikayet vara yazmayı düşünüyorum.

Sizler ne düşünüyorsunuz bu hususta arkadaşlar. Öde kurtul mu dersiniz yoksa direnmelimiyim

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.