L

Binbaşı
08 Temmuz 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme (?)
149 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
L
6 gün
3.5sn'de 90km/saat hıza ulaşabilen drone
Japon teknoloji üreticisi olan Sony Airpeak S1 profesyonel drone modelini tanıttı. Drone camiasında pek de karşımıza çıkmayan Sony bu sefer iyi bir atılım yaptı. Üretilen bu profesyonel drone, DJI modelleri ile yarışabilecek mi. İşte fiyatı ile dudak uçurtan Airpeak S1.
L
geçen hafta
Ücretsiz FotoEdit
Bu yazımızda sizlere 2021 yılında en iyi ücretsiz fotoğraf düzenleme uygulamaları listesini vereceğiz. En iyi ücretsiz fotoğraf editleme uygulamaları günümüzde herkesin ihtiyacı olabilecek bir konudur. Çoğumuz ev ortamında Adobe Photoshop kullanırız. Ancak ücretsiz bir uygulama listesine her zaman ihtiyaç duyabiliriz.
L
geçen hafta
Hiperfocal mesafe, Hiperfocal distance nedir?
Hiperfokal Mesafe Nedir? Ne Zaman Kullanılır?
Hiperfokal mesafe nedir sorusu fotoğrafçılar ya da fotoğrafla ilgilenmeyi düşünen kişiler tarafından bilinmesi gereken konulardan biridir. Orijinal adı Hyperfocal Distance olan Hiperfokal mesafe, özellikle manzara fotoğrafçıları için oldukça önemlidir. Fotoğrafta sonsuz netlik yapabilen bu kavram ile fotoğraftaki her nesnenin baştan sona net çıkması için bu mesafenin bilinmesi ve hesaplanması gereklidir.

Daha fazla bilgi için hiperfocal distance tıkla.
L
geçen hafta
Sony A6500 İncelemesi
Sony A6500 Hangi Yenilikleri Kapsıyor

Önceki modellerde olmayan en büyük yenilik dokunmatik ekran oldu. Bu gövdenin pahalı olmasının en iyi sebeplerinden diğeri de sahip olduğu 5 eksenli görüntü sabitleme sistemi. Sony'nin full frame fotoğraf makinelerinde görmeye alışık olduğumuz bu görüntü sabitleme sistemi artık Sony A6500 için de gelmiş oldu.

Sony A6500 inceleme hakkında tüm bilgi için tıkla.
L
geçen hafta
Manyetik Fren Nedir?
Manyetik Fren Nedir?
Manyetik fren nedir? Manyetik frenlere olan talep teknolojinin gelişmesi ile oldukça arttı. Manyetik frenler, adı üzerinde manyetik ve elektrik yardımı ile çalışırlar. Klasik frenlere göre bu yeni tip manyetik frenler daha az sürtünmeye maruz kaldığı için çok daha sağlamlar ve uzun yıllar boyunca çok bakıma ihtiyaçları olmadan ve sorun çıkarmadan kullanıma uygunlar. 

Daha fazla bilgiyi Magneteksan'da bulabilirsin.
L
2 hafta
En İyi Fotoğraf Saat Kaçta Çekilir?
En iyi fotoğraf saat kaçta çekilir sorusu ışığın geldiği açı ile ilgili olup önemlidir. Özellikle doğa fotoğrafı, deniz manzarası fotoğrafı, selfieler, dış çekim tercih edilen düğün fotoğraflarında mükemmel sonuçlar elde etmek için en uygun saati bulmak gereklidir. Bu durumda ‘Fotoğraf için uygun saat mi olurmuş.’ diye düşünenleriniz olmuştur. Her saat diliminde fotoğraf çekebilirsiniz. Ancak her ayrı saat fotoğraf üzerinde aynı etkileyiciliği yaratmamaktadır. Bu nedenle fotoğraf için uygun saati bilerek neyi, nasıl çekeceğinizi çok daha kolay planlayabilirsiniz.
L
2 hafta
Smart TV Nedir? Smart HDR Nedir?
Smart TV Nedir?
Smart TV nedir sorusu, son yıllarda sıklıkla cevap aranan sorulardan biridir. İlk Smart TV patenti 1990’lı yıllarda alınmış olsa da bu televizyonlar son yıllarda oldukça ulaşılabilir hal gelerek karşımıza çıkmaktadır. Smart TV; LCD, LED ve plazma gibi televizyonların sahip olduğu işletim sistemi sayesinde ekstra özelliklerin kullanılabilmesine olanak sağlayan sistemdir. Yeni nesil teknolojiyle üretilen Smart TV’ler, ülkemizde daha çok akıllı TV olarak bilinmektedir. Smart HDR Nedir?
L
2 hafta
A6300
Sony aynasız fotoğraf makinelerinden biri olan Sony A6300 İnceleme için tıkla.
L
geçen ay
Sisli Havada Fotoğraf Çekimi Nasıl Yapılır?
Sisli Havada Nasıl Fotoğraf Çekilir? Fotoğraf Çekme Teknikleri
Olumsuz hava koşulları içerisindeyken sisli havada fotoğraf nasıl çekilir? Bu durumda elbette ki farklı teknikler kullanılmaktadır. Gelin birlikte bu tekniklerin neler olduğuna göz atalım.
L
geçen ay
Fotoğraf Netleştirme Uygulaması
Fotoğraf netleştirme uygulaması hakkında daha fazla detay almak için linke tıklayın.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.