C

Binbaşı
30 Haziran 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
63 üye
Görüntülenme (?)
313 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
C
7 yıl
Sıcaklık değerlerim normal mi bakar mısınız?
Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık 2 ay önce bilgisayarıma güzel bir temizlik yapmıştım. İşlemcinin ve ekran kartının gpu'sunun termal macunlarını yenilemiştim. Özellikle ekran kartını 6 yıldır falan kullanıyordum ilk defa içini açıp temizlemiştim. Her neyse temizledikten sonra çok güzel olmuştu sıcaklık değerleri çok düşmüştü ses falan kesilmişti. Fakat bu yaz aylarında oyunlara girince fanlar çok hızlı bi şekilde dönüyor çok gürültü oluyor. Havaların çok sıcak olmasına bağlayacağım fakat bu kadar da olmaz diye düşünüyorum yani sıcak hava için fazla bi ses. Normal kullanımda aşırı bir ses yok, normal bi fan sesi var.

İşlemcim ve ekran kartımın sıcaklık değerlerinde bi anormallik var gibi geldi bana.

Mesela ss'de gördüğünüz üzere yükteyken sıcaklık değerleri

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >


İşlemci: 48-26-65
Ekran kartı: 62-54-85

Değerler birbirine çok uzak sizce bu durum normal mi? Macunu eksik/yanlış sürmüş olabilir miyim çünkü yarım yamalak, güç bela sürmüştüm o temizliği yaparken.

Alttakiler de boştaki sıcaklık değerleri.

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

Sürdüğüm termal macunları yenilemeli miyim napmalıyım?
C
8 yıl
1000 liraya kasa-işlemci-anakart tavsiyesi
Merhaba tüm forum dostlarıma. Elimde HD5830 ekran kartı ve 2 modül 2GB olmak üzere ram var. Monitör ve diğer parçalar da var bende.

Şu an bilgisayarımı kullanamıyorum çünkü parçaların herhangi birinde bir sorun var ve bilgisayar servisine vermiş olsam da sorun nerede bulamadık. Ben de sistemimin eskimiş olmasından dolayı yeni bir tane toplayıp sorunu kökten çözmek istiyorum.

Şu anki sistemim:

Phenom II X2 555
4 GB RAM
HD 5830
FSP Saga II 500W

Ekran kartını hemen yenilemek istemiyorum çünkü yeni nesil oyunları oynama gibi bir açlığım yok şu an CS-FIFA vs. takılıyorum ekran kartını gelecek yıllarda güncellerim. Ram'ler de şu an yeter bana. Zahmet olmazsa biraz da geleceğe dönük bir üçlü yapar mısınız bana? Teşekkürler
C
9 yıl
PC Donuyor, Res Atıyor ve Mavi Ekran Veriyor
Merhabalar herkese. Arkadaşlar son 1-1,5 aydır bu sorunlarla boğuşuyorum ve artık çok canımı sıkmaya başladı ve çözüm de bulamıyorum. Özet geçeyim hemen umarım okursunuz.

Sorun şöyle başladı. PC res atıp duruyordu veya farklı hatalarla mavi ekranlar karşıma geliyordu. Bilgisayarı tekrar açtığımda ise bazen direk açılırdı bazen de "reboot or select proper boot device" ekranı geliyordu bilirsiniz o ekranı. O ekranı geçmek için de sata kablosunu oynatırdım bazen açılırdı veya açılmazdı bilgisayar. Ama güç bela, bir şekilde açıyordum. HDD kaynaklı olduğunu düşündüm sorunun, gittim yeni bir HDD aldım. Monteyi falan yaptım format attım 2-3 gün sorunsuz çalıştı PC ve ben de bir oh çektim. Fakat yine durduk yere res atmalar mavi ekranlar başladı. Sonra gördüm ki işlemcim yanıyor, 95 derecelere çıktığını gördüm. Hemen macununa baktım, bitmek üzereydi. Bu arada ramleri de kontrol ettim, onlar da aşırı ısınıyordu.

Ben artık uğraşmak istemediğimden sorunları bir kağıda yazıp PC dükkanına verdim, adam yeni bir işlemci fanı takıp ve macun sürüp geri yolladı bana. İyi güzel açtım PC'yi 2 gün güzelce çalıştı sadece 1 kere res attı. Fakat bugün yine başladı aynı sorunlar. Driver'larım güncel ve beta değil, format at derseniz de çok kez attım.

Bazen böyle olup donuyor res atmak zorunda kalıyorum;

< Resime gitmek için tıklayın >

Sık gördüğüm mavi ekranlardan biri bu;

< Resime gitmek için tıklayın >

Bir diğer sık karşılaştığım mavi ekran da "System Service Exception". Bazen de direk res atıyor PC... Ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz lütfen?
C
9 yıl
Bilgisayarım Çok Yavaşladı [çözüldü]
Merhaba arkadaşlar. Direk durumumu kısaca anlatayım ben.

Win7 kullanıyordum adam akıllı, son günlerde pc'nin aşırı yavaşladığı hissettim. Sonra dedim ki hazır bahanem oldu, 8.1 yükleyeyim dedim. Yükledim fakat çok yavaştı bilgisayar. Yani iki işlemi aynı anda yapsam ikisinden birisi illa ki çalışmayı durdurdu hatası veriyordu. Bi yandan Chrome'da bi sayfayı açıp diğer yanda Steam'de profilime girsem PC 10 saniye donuyor, sonrasında ise kendine geliyordu. Kendine geldikten sonra iki programda aynı anda açılıyordu. Veya Chrome'da 3 sekme açsam aralarında geçiş yaparken çalışmayı durdurdu hatası veriyor. Eskiden 15 tane açardım sekme bir şey olmazdı.

8.1'in bana kötülüğüdür diyerek tekrar 7'ye geçeyim dedim fakat sonuç aynı. Sistem kurulum sürecinde bazı hatalar falan meydana gelmişti 7 kurduktan sonra tekrar 7 kurdum hatasız vs. normal kurulum. Yine yavaş. Şu an hala 7'deyim.

AMD Phenom II X2 555
HD 5830
4 GB RAM

Değerlere baktım, CPU-GPU ısı değerlerim normal. Nereden kaynaklanıyor olabilir bu sorun?

Herkese teşekkürler
C
9 yıl
FIFA serverlarının durumu? (PC)
Merhaba arkadaşlar. Şimdi malum her sene bir FIFA oyunu çıkıyor. Fakat çıkan her yeni oyun, önceki oyunu eskitiyor mu?

Mesela bugün FIFA 14 aldım diyelim PC platformu için. Eh PC oyuncuları konsol oyuncularına nazaran daha azdır diye düşünüyorum. FIFA 14'ü PC'de oynayan arkadaşlar cevap verebilirler mi? Serverların durumu nasıl, hala oyuncu bulabiliyor mu oyun?

Veya şöyle sorayım. FIFA 15 çıktığında hemen eskir mi FIFA 14? Ne zamana kadar yaşar oyunun online'ı

Teşekkürler

dipnot:aynı konudan yüzlerce açıldığının farkındayım. fakat güncel olması açısından bir de ben açayım dedim.
C
9 yıl
Mağara falan ama tekrar izleyip gülelim hohahlhah
C
10 yıl
Zoretanin Kullanımı [ Öncesi ve Sonrası SS'li]
Arkadaşlar 6 ay sonra tekrardan merhaba Yüzüm gülüyor çünkü alttaki ss'lerden de anlayacağınız üzere vücudumda tek bir pürüz yok artık. Sivilceden eser yok.

Önceden konu açmıştım, keşke daha önceden gitseymişim doktora, şimdi hep izler kaldı.

Her neyse uzatmayayım ss'leri koyayım. Önceki halimden iğrenmeniz muhtemeldir..Fotoşok falan yoktur, doğal sonuçlardır.

< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >

Sağ tarafımdaki izler daha az o yüzden solumu çektim görünsünler diye..Tıraşlı halini görelim bir de demeyin, çünkü görünürde değişen bir şey olmayacak kılların altında herhangi iz vs. yok. Görünen neyse o.

Aklıma gelen başlıca soruları bir de kendi açımdan cevaplamaya çalıştım;

Soru: Tedavi süreci nasıldı? Zor muydu?
Cevap: Çevresindekilere göre yaşayan birisi için evet zor olabilir. Yüzün gözün kuruyor, sinir katsayın artıyor ama onun dışında bir şey yok.

Soru: Farklı ilaçlar var; Zoretanin ve Acnegen gibi.. Aralarında fark var mı?
Cevap: Yok. Zoretanin paralı aldığınız Acnegen ise devletin verdiği ücretsiz ilaç. Sadece isim farkları var. Ben de acnegen kullanıyorum zaten.

Soru: İntihar falan diyorlar..Hayırdır?
Cevap: İlacı kullanırken 4 ay biraz güçlü olmak gerekiyor çünkü iyileşeceğinizin farkında olmalısınız. Ha sivilcelerden bağımsız bi intihar düşünceniz varsa bilemem, uygulamak size kalmış. ben olsam ederdim.

Soru: Ben ilacı aldım ama ne zaman kurumaya başlar bu dudaklarım falan?
Cevap: Benimki sanırım 4 veya 5. gün başlamıştı. Siz kullanın, kurutur o merak etmeyin.

Soru: İlaçla beraber bir besin programı yapmamız gerekiyor mu? Yoksa bulduğumuzu yiyelim mi?
Cevap: "Aknenin beslenme tarzı ile bir ilişkisi olmadığı bilinmelidir." --Zoretanin bilgilendirme kitapçığı

Soru: Hocam 2.ayımdayım. Bu ilaç sivilceleri söndürüyor diyorlardı ama bende daha çok çıktı. Neler söylersin?
Cevap: Çıkacak. Doktorumun söylediklerini söyleyeyim size. Vücudunuzun her yeri sivilce şuan. Bu ilaç da ilk 3 ay o sivilceleri vücudunuzda açığa çıkaracak. Ama merak etmeyin, sönecekler. Gerçek iyileşmeyi 4.ay başlarında yavaştan görmeye başlayacaksınız.

Soru:Dudaklarım ve ağız çevrem kupkuru. Yemek yiyemiyorum, gülemiyorum çok acıyor dudağım. Ne tavsiye edersin?
Cevap: İlaçla beraber doktorunuz muhtemelen bi nemlendirici krem falan yazmıştır. Alın onu, ama yüzünüzün kuruyan yerlerine sürün. Dudağınız için size müthiş bir ürün vereceğim, eczanelerde bulabilirsiniz. 6 ya da 7,5 liraydı sanırım fiyatı.

http://www.nivea.com.tr/Urunler/Dudak-Bak%C4%B1m/ESSENTIAL-CARE

Soru: Eklem ağrısı falan diyorlar..?
Cevap: Yani bilemem..Şahsım adıma konuşayım evden dışarı çıkmadığım için bende normalde de vardı. Ama son dönemlerde arttığını hissettim gerçekten.

Soru: Spor yapsak bir şey olur mu?
Cevap: Evden çıkmadığım için bilmiyorum

Soru: İlaçla beraber alkol ve sigara kullanımı zararlı mıdır?
Cevap: Kullanılmaması gerektiğini yazıyor. Ama geçenlerde forumda bir cildiye doktoruna sordum ilaçla beraber sigaranın zararı var mıdır diye. Extra olarak yok dedi. Alkolu bilemem doktorunuza sorabilirsiniz.

Soru: Büyümeyi durduruyormuş diyorlar. Peki bu doğru mu?
Cevap: İlginçtir..Benim boyum geçen sene 181'di. 4 gün önce ölçtüğümde 179 çıktım, tekrar tekrar ölçmeme rağmen. Bende durdurmamış sanırım kısaltmış Ve yine söyleyeceğim gibi her gün tek bir sandalyede genelde yamuk oturduğumdan dolayı kemik iskeletimde de sorunlar ortaya çıkmış olabilir..Kesin cevabım yok belki boy muhabbetini bile benim yanlışımdır bilmiyorum açıkçası.

Soru: Dövme yaptırsak bir şey olur mu?
Cevap: Doktor değilim bilemem ama düşününce olur gibime geliyor. Çünkü 6 aylık tedavide cildimiz tamamen yenilendiği için sorun olabilir kanımca. Doktorunuza başvurabilirsiniz

Soru: Gözlerde bulanıklık yapıyormuş..?
Cevap: Buna da net cevap veremem. Zaten gözlerim bozuktu. Bulanık görürdüm her yeri ama ahım şahım bi artma olmadı sanki.

Soru: Kısırlığa yol açıyormuş diyorlar.. Doğru mu?
Cevap: Bununla ilgili Zoretanin bilgilendirme kitapçığında yanlış bir algı olduğu ve böyle bir şeyin olmadığı yazıyor. Bakıcaz artık gelecekte neler olur, test etmek lazım

Sorunuz olursa konu altından yazın. Elimden geldiğince cevaplayacağım. Google'dan falan gelen misafir arkadaşlar da foruma kayıt olup sorabilirler.
C
10 yıl
asd
asd
C
10 yıl
iyi geceler canlar
allah rahatlık versin

< Resime gitmek için tıklayın >
C
10 yıl
oha severin ölürün yatarken masal okurun yerin
bu ne tatlı bişi la ben de bundan yapmak istiyom kıslar pm

http://seenive.com/v/982318500645625856
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.