C

Binbaşı
30 Haziran 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
62 üye
Görüntülenme (?)
242 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
C
5 yıl
Monitöre görüntü gelmiyor
Arkadaşlar merhaba. Bundan 1 ay önce ben evde değilken pc birden açılmamaya başlamış. Şimdi eve geldim sorunun nerede olduğunu anlamaya çalışıyorum fakat bulamadım. Kasa çalışıyor fakat monitörümde Cable Not Connected yazıyor. Denediğim şeyleri yazayım hemen

1-Monitörü ekran kartına vga to dvi kablosuyla bağlıyorum. Kabloda ve monitörde bi sıkıntı yok çünkü laptop'la monitörü birbirine bağladım aynı vga kablosuyla sorunsuz bi şekilde laptopun görüntüsünü monitöre verdim.

2- Ekran kartını çıkarıp Onboard grafik kartından açmayı denedim bilgisayarı fakat yine açılmadı. Yine cable not connected yazıyor.

3- Farklı hdd taktım, olmadı

4- Kasadaki parçalara toz temizliği yaptım yine olmadı.

Sorun nerede acaba? Ne yapmalıyım
C
6 yıl
Sıcaklık değerlerim normal mi bakar mısınız?
Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık 2 ay önce bilgisayarıma güzel bir temizlik yapmıştım. İşlemcinin ve ekran kartının gpu'sunun termal macunlarını yenilemiştim. Özellikle ekran kartını 6 yıldır falan kullanıyordum ilk defa içini açıp temizlemiştim. Her neyse temizledikten sonra çok güzel olmuştu sıcaklık değerleri çok düşmüştü ses falan kesilmişti. Fakat bu yaz aylarında oyunlara girince fanlar çok hızlı bi şekilde dönüyor çok gürültü oluyor. Havaların çok sıcak olmasına bağlayacağım fakat bu kadar da olmaz diye düşünüyorum yani sıcak hava için fazla bi ses. Normal kullanımda aşırı bir ses yok, normal bi fan sesi var.

İşlemcim ve ekran kartımın sıcaklık değerlerinde bi anormallik var gibi geldi bana.

Mesela ss'de gördüğünüz üzere yükteyken sıcaklık değerleri

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >


İşlemci: 48-26-65
Ekran kartı: 62-54-85

Değerler birbirine çok uzak sizce bu durum normal mi? Macunu eksik/yanlış sürmüş olabilir miyim çünkü yarım yamalak, güç bela sürmüştüm o temizliği yaparken.

Alttakiler de boştaki sıcaklık değerleri.

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

Sürdüğüm termal macunları yenilemeli miyim napmalıyım?
C
6 yıl
hayata dair..
C
7 yıl
bu haftasonu alacağım. Anakart-işlemci- kasa tavsiyesi?
Arkadaşlar bu haftasonu alacağım, 3'üne ayırabileceğim maksimum bütçe 700 lira. en iyi şekilde nasıl değerlendiririm yardımcı olur musunuz?

şu anki sistemim;

HD 5830
4 GB Ram
C
8 yıl
1000 liraya kasa-işlemci-anakart tavsiyesi
Merhaba tüm forum dostlarıma. Elimde HD5830 ekran kartı ve 2 modül 2GB olmak üzere ram var. Monitör ve diğer parçalar da var bende.

Şu an bilgisayarımı kullanamıyorum çünkü parçaların herhangi birinde bir sorun var ve bilgisayar servisine vermiş olsam da sorun nerede bulamadık. Ben de sistemimin eskimiş olmasından dolayı yeni bir tane toplayıp sorunu kökten çözmek istiyorum.

Şu anki sistemim:

Phenom II X2 555
4 GB RAM
HD 5830
FSP Saga II 500W

Ekran kartını hemen yenilemek istemiyorum çünkü yeni nesil oyunları oynama gibi bir açlığım yok şu an CS-FIFA vs. takılıyorum ekran kartını gelecek yıllarda güncellerim. Ram'ler de şu an yeter bana. Zahmet olmazsa biraz da geleceğe dönük bir üçlü yapar mısınız bana? Teşekkürler
C
8 yıl
PC Donuyor, Res Atıyor ve Mavi Ekran Veriyor
Merhabalar herkese. Arkadaşlar son 1-1,5 aydır bu sorunlarla boğuşuyorum ve artık çok canımı sıkmaya başladı ve çözüm de bulamıyorum. Özet geçeyim hemen umarım okursunuz.

Sorun şöyle başladı. PC res atıp duruyordu veya farklı hatalarla mavi ekranlar karşıma geliyordu. Bilgisayarı tekrar açtığımda ise bazen direk açılırdı bazen de "reboot or select proper boot device" ekranı geliyordu bilirsiniz o ekranı. O ekranı geçmek için de sata kablosunu oynatırdım bazen açılırdı veya açılmazdı bilgisayar. Ama güç bela, bir şekilde açıyordum. HDD kaynaklı olduğunu düşündüm sorunun, gittim yeni bir HDD aldım. Monteyi falan yaptım format attım 2-3 gün sorunsuz çalıştı PC ve ben de bir oh çektim. Fakat yine durduk yere res atmalar mavi ekranlar başladı. Sonra gördüm ki işlemcim yanıyor, 95 derecelere çıktığını gördüm. Hemen macununa baktım, bitmek üzereydi. Bu arada ramleri de kontrol ettim, onlar da aşırı ısınıyordu.

Ben artık uğraşmak istemediğimden sorunları bir kağıda yazıp PC dükkanına verdim, adam yeni bir işlemci fanı takıp ve macun sürüp geri yolladı bana. İyi güzel açtım PC'yi 2 gün güzelce çalıştı sadece 1 kere res attı. Fakat bugün yine başladı aynı sorunlar. Driver'larım güncel ve beta değil, format at derseniz de çok kez attım.

Bazen böyle olup donuyor res atmak zorunda kalıyorum;

< Resime gitmek için tıklayın >

Sık gördüğüm mavi ekranlardan biri bu;

< Resime gitmek için tıklayın >

Bir diğer sık karşılaştığım mavi ekran da "System Service Exception". Bazen de direk res atıyor PC... Ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz lütfen?
C
8 yıl
Bilgisayarım Çok Yavaşladı [çözüldü]
Merhaba arkadaşlar. Direk durumumu kısaca anlatayım ben.

Win7 kullanıyordum adam akıllı, son günlerde pc'nin aşırı yavaşladığı hissettim. Sonra dedim ki hazır bahanem oldu, 8.1 yükleyeyim dedim. Yükledim fakat çok yavaştı bilgisayar. Yani iki işlemi aynı anda yapsam ikisinden birisi illa ki çalışmayı durdurdu hatası veriyordu. Bi yandan Chrome'da bi sayfayı açıp diğer yanda Steam'de profilime girsem PC 10 saniye donuyor, sonrasında ise kendine geliyordu. Kendine geldikten sonra iki programda aynı anda açılıyordu. Veya Chrome'da 3 sekme açsam aralarında geçiş yaparken çalışmayı durdurdu hatası veriyor. Eskiden 15 tane açardım sekme bir şey olmazdı.

8.1'in bana kötülüğüdür diyerek tekrar 7'ye geçeyim dedim fakat sonuç aynı. Sistem kurulum sürecinde bazı hatalar falan meydana gelmişti 7 kurduktan sonra tekrar 7 kurdum hatasız vs. normal kurulum. Yine yavaş. Şu an hala 7'deyim.

AMD Phenom II X2 555
HD 5830
4 GB RAM

Değerlere baktım, CPU-GPU ısı değerlerim normal. Nereden kaynaklanıyor olabilir bu sorun?

Herkese teşekkürler
C
8 yıl
FIFA serverlarının durumu? (PC)
Merhaba arkadaşlar. Şimdi malum her sene bir FIFA oyunu çıkıyor. Fakat çıkan her yeni oyun, önceki oyunu eskitiyor mu?

Mesela bugün FIFA 14 aldım diyelim PC platformu için. Eh PC oyuncuları konsol oyuncularına nazaran daha azdır diye düşünüyorum. FIFA 14'ü PC'de oynayan arkadaşlar cevap verebilirler mi? Serverların durumu nasıl, hala oyuncu bulabiliyor mu oyun?

Veya şöyle sorayım. FIFA 15 çıktığında hemen eskir mi FIFA 14? Ne zamana kadar yaşar oyunun online'ı

Teşekkürler

dipnot:aynı konudan yüzlerce açıldığının farkındayım. fakat güncel olması açısından bir de ben açayım dedim.
C
9 yıl
Ateri aldım ama kullanamıyorum (SS'li) edit: iyi ki varsınız, yaptım
Yöneticilere Not:Biz de biliyoruz konunun Retro Konsollar bölümünde olacağını, ama kimi kimsesi yok ölü topraklar.

Geçenlerde nostalji olsun diye sipariş etmiştim. Geldiğinde büyük bir sevinçle oturdum başına ama bir sorunum var

bilirsiniz hani ateriyi bağladıktan sonra uygun ateri kanalını arıyoruz ya? heh işte benim sorunum da tam olarak bu. doğru kanalı 2 saat aramasına rağmen bulamıyorum. aslında ateri çalışıyor oyunlara falan giriyorum, sallanmalı ve renksiz görüntü olmasına rağmen oynanıyor mario falan. ama işte doğru kanalı bulamıyorum yine de oyun zevki 0

beyler ne yapacağım ne edeceğim, vallahi bön bön bakıyor bana içim acıyor oynayamıyorum. bu benim tüplü tv'yle 10 yıl önce oynardım, aynı tv'de ha. 99 numaralı kanalda oyun oynardım şimdi yine aynı kanalda ama yok işte.

her şeyini taktım ettim ama.. yardım edin şu çarliye

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
sağolun valla ek bir aparat sayesinde yaptım. ayna gibi görüntü veriyor vicdansız, yemeğimi yiyeyim hemen prensesi kurtarmaya gidiyorum

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

dostum sen de sağol. o şeyi söylemeseydin yapamazdım vallahi

@Kedici_Playboy
C
9 yıl
Ateri'yi bagladigimda dogru kanali bulamiyorum
Arkada?lar merhaba bugün microgenius bi ateri aldim. ama bir sorunum var

Her neyse iyi güzel ben bunu küçük, tüplü televizyonuma bagladim fakat hani hatirlayaniniz vardir dogru kanali ariyorduk ya? Heh iste 2 saat kanal aradim ama hiç cam gibi görüntüyü veren o ateri kanalini bulamadim. Ateri kanali diyorum anladiniz siz ama baska ne diyecegimi bilemedim Ben nasil bulacagim bu kanali? Çünkü ayni televizyonda tee 10 yil önce ayni ayarlarla aterim çatir çatir çalisiyordu. Ince ayar falan hepsini yaptim bulamiyorum dogru kanali

ateriyi scart kablosuyla baglamadim tv'ye. adaptörü taktim ve asagida linkte verdigim kabloyla bagladim.

http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/rf-kablo-atari-kablosu-dvd-ara-kablo-1-5-mt-58734329

Bir de aterinin yaninda bu geldi. ateride giris yeri var haliyle ama tv'de yok bunla bir sey yapip açabilir miyim pek bilmiyorum detay verir misiniz

< Resime gitmek için tıklayın >
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.