Y

Yüzbaşı
30 Haziran 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
40 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
Y
4 yıl
Yakıt fiyatlarına tepki olarak doğdu "FIAT PUNTO"
Doğdu biraz yanlış oldu öldü desek daha doğru ancak bulunamayacak bir araç değil. Serdivan-akyazı arası git gel 70 km parkurda 80 sabit tek kişi az yakıt ve lastik basınçları ayarlanmış şekilde 49 ort hızla 2.5 litre ortalamayı yakalamayı başardım. Görüldüğü gibi yakıt konusunda motorsikletle yarışıyor hatta çoğundan daha az yakıyor.
Yakıt şehir içi 5.0 litre
Şehir dışı 3.5-4.0 litre
Altı aylık mtv 290 lira
Trafik sigortası 500 lira
10bin bakımı selenia 5w30 120 lira + Yağ filtresi 25 lira + Hava filtresi 20 lira = 165 lira
Her şeye zam geldiği günümüz şartlarında daha ekonomiği varsa hodri meydan buyrun

< Resime gitmek için tıklayın >
Y
5 yıl
S600 maybach olmuş 1.5 milyon eu
Ben asgari ücretle aracımı her sene değiştirdiğimi varsayarsak 6473 sene çalışsam arabayı alamıyorum bunu geçtim daha her öğün ailemi nusrete yemeğe götüremiyorum 15 çocuklular napsın memleket perişan
Y
6 yıl
HDi motor çok yakıyo diyen biri vardı
Geçenlerde birisi hdi aracının şehirler arası yollarda süratli bir şekilde sürdüğünde yaklaşık 10 litre yaktığını söylemişti. Ben de merak edip sakarya düzce arası yolda sayaçları sıfırlayıp hiç durmaksızın 170-180 arası ilerledim eve vardığımda sonuç şaşırtıcı bir şekilde ortalama 6.5 yazıyordu. Aracım 1.3 75bg multijet punto. Bahsi geçen araç da yanılmıyosam 308 olması lazımdı. Uzun yolda dip gaz, küçük motor, 5 vites gibi yakıt tüketimini arttırıcı unsurlar düşünüldüğünde multijet motorun yine ne olursa olsun seneler geçse dahi rakipsiz bir motor olduğunu kanıtlıyor. Niye böyle bir yazı yazdım derseniz en iyi en az yakan dizel hdi, dci gerisi hikaye fiat çöp gibi yazarlara ithafen böyle bi deneme yapma ihtiyacı duydum. Kalkışta ışıklarda ford focus tdci araçla 160a kadar kafa kafaya gittim sonrasında ise uzun şanzımanın etkisiyle ford yürüdü. Ancak söylemeden de edemeyeceğim yine 150-160 civarı seyrederken accent blue crdi bi aracın şimşek gibi sollamasını da gördüm. Büyük ihtimal stock bi araç değildi. Toplamak gerekirse hala multijet motor hem tüketim hem de performans olarak dizel motorlarda rakipsiz bi konumda.
Y
7 yıl
bakmayın sildim
...
Y
7 yıl
FACEBOOKU SALLAYACAK RAP 2016

ilk deneme için fena değil

Videoyu izlemek için tıklayınız
Y
7 yıl
Ahlak bir mason kavramıdır
Ahlak denen şey bunca zaman insanlığı kısıtlamış bir özgüven törpüsüdür. Amacı açıktır ki insanları özgürlüğünü daraltarak yaşama sevincini bitirmek ve başarısını kısıtlamaktır. Mason localarında üretilen bu kavram günümüz gençliği üzerinde etkisi git gide azalmaktadır. Hayatı sınırsız yaşayan gençlerimizin hayattaki başarı oranı git gide artmaktadır. Bu zehirden kurtulmanın yolu ise bize "ahlak" öğretmeye çalışan kısıtlamacı kurallar topluluğunu kulak arkası etmektir. Unutmayın ki masonlar bize bizden daha yakındır, adeta ensemizdedirler.
Y
7 yıl
Kurtuluş reçetemizi açıklıyorum
Bu ülkeye hiçbir faydası olmadığı gibi ülkenin arkasına paraşüt olan sürekli sorun çıkaran doğuyu satmak. Doğu parayla satılıp o paraya yunanistanın borcunu ödeyip büyük birleşmeyle batıya olan kapımızı açacağız ve sonrasında halife liderimiz recep tayyip erdoğan ile peygamber efendimizin müjdelediği romayı fethedeceğiz ve yeni osmanlıyı sağlam temeller üstüne kuracağız. Doğu için çok düşünmenin anlamı yok zira onlar da zaten kendi kendilerini idare edemeyecekleri için tekrardan yeni osmanlıya katılcaklar. Böylelikle cihat liderimiz halife erdoğan ile türkler yeniden tüm dünyaya yayılarak islamiyeti tek dünya dini haline getirecek.
Y
7 yıl
Allah akıl fikir versin gittiğiniz dandik üniversitelerde sanmıyorum ama başarılar
Y
7 yıl
x550jknın halefi ne zaman gelir
böylesine kutsal bir bilgisayarın halefi ne zaman gelir heycanla bekliyorum. geçen yazın bilgisayarı x550jk ondan öncesinin dell7537 idi peki bu yazın bilgisayarı ne olacak rez alın
Y
7 yıl
kolay gelsin acemiler
napiyonuz sinava az kaldi bu sene iyi kitlicekler sizin gibi zayif ogrenciler gumlerken benim gibi ogrenciler anninin akiyla cikicak
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.