S

Teğmen
26 Haziran 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
33 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
S
3 yıl
Eski Samsung Star Wifi data kurtarma
Merhabalar, elimde liseye giderken büyük hevesle alıp şimdi yüzüne dahi bakmadığım basmatik ekranlı Samsung Star wifi modeli var. Belli bir süre kullanması için Babama vermiştim şimdi ise ekranı tamamen işlevini yitirmiş bu yüzden telefonun çoğu işlevini kullanamıyorum. Fakat şuan içindeki bazı eski mesaj numara fotoğraf vs gibi verilere ulaşmak istiyorum ve internette sadece android telefonlar için bu tarz konular mevcut. Java tabanlı telefonlar için ne yapılması gerek bilen var mı acaba ?
S
4 yıl
Ekranı bozuk ve şifresi olan Iphone 5 i pc de nasıl kullanabilirim ?
Selamlar DH, bugün zaten yarım yıldır muz kabuğu gibi ayrık ekranıyla ve ömrü dolmuş bataryasıyla kullandığım iphone 5 i yere düşürdüm ve LCD artık açılmıyor. Telefon windowsta bağlandı olarak gözüküyor fakat itunesta herhangi bir işlem yapamıyorum çünkü şifrem girili değil ve ekran algılamadığı için giremiyorum ve siri de kökten kapalı olduğu için home tuşuyla siriye ulaşamıyorum. Bu sorunu çözmenin ucuz ve hızlı bir yolu var mıdır ? Çünkü simkartımdaki internetimi kullanmak istiyorum.
S
4 yıl
Windows 10 güç planı sorunu
Merhabalar, dün PC mi formatladım fakat yüksek performans ve düşük güç modu adı altında windowsta bulunan düz güç planları sistemde yoktu. Ben de gidip özel plan oluşturdan yüksek performansı seçip özel planı kullanıyorum. Bunun normal yüksek performanstan bir farkı var mıdır ? Core parkinge baktım parked core sayısı 0 dı başka bir etmeni daha var mıdır eğer farkı var ise doğal güç planını tekrar formatlamadan sisteme geri nasıl yüklerim ?
S
4 yıl
İki diski de GPT ye çevirmeli miyim ?
Geçen bir hatadan dolayı boot klasörüm zarar görmüştü ve format atmak zorunda kaldım fakat madem yeni bir başlangıç yapıyoruz başlangıcımız da gıcır olsun diyip uefi format amtak istedim. Şuan sorum şu çabuk cevaplarsanız sevinirim çünkü format atmak üzereyim. 2 adet diskim var C ssd ve D HDD ikisini de gptye çevirmeli miyim ? bazı programların veri kaybı olmadan gpt çevirisi yaptığını okudum hdd de 930 gb dosyam var gpt çevirmem gerekli olur mu ?
S
4 yıl
Windows 10 appstore konusunda yardım
Öncelikle merhaba. Çeşitli windows servislerini kapattıktan sonra olsa gerek windows appstore ve ona bağlı olan uygulamaları kullanamıyorum. powershell komutu,wsreset,kullanıcı adıyla bağdaşan registry keyi silmek, sfc taraması herhangi bir işime yaramadı. Sorunu kökünden halletmem gerek. Bununla alakalı yardımcı olabilecek var mı ?
S
5 yıl
Format sonrası veri kurtarma
Merhabalar bilgisayarım benden habersiz formata gittiği için yedekleme yapamadım ve 8 10 yıldır pcyi ilk aldığım günden beri D sürücüsünde biriktirdiğim dosyalarım gitmiş ve sürücü tek parça haline gelmiş. Kaybettiğim dosyalar genellikle tek ve büyük bir klasör içinde birkaç klasörden oluşan mğzik resim ve çeşitli zımbırtılardı. Bu dosyaları aynı olduğu şekilde klasörün tamamıyla kurtarabilecek bir program biliyor musunuz ?
S
6 yıl
ısınıp (veya anormal bir nedenden) kapanma sorunu
Win7 yi uzun süredir kullanıyorum arkadaşlar win 8.1 ve win 10 a birer kez olmak üzere yükseltme ile geçiş yaptım. Bu geçişler sonrasında sanki nilgisayar yeni yeni ısınmaya başlıyormuş veya ben gidip windows 10 a geçtim diye battlefield hardline oynuyormuşum muamelesi yaparak kendini aniden kapatıyordu. Bu durumun ısınmasıyla bir alakası olduğunu düşünmüyorum (tabi ki alakalı) çünkü işlemci sıcaklığım win 7de de 8.1de de 10da da 80 90 arası oynuyor... ama işin garip tarafı bu kapatmayı win7 1 kere bile yapmadı. Bu tür bir sorunla karşılaşıp win10u temiz 0 dan kurup çözen bir arkadaş varsa söyleyebilir mi boşu boşuna zaman ve data kaybı yaşamak istemiyorum bu tür bir sorunla karşılaşıp 0 dan kurduğunda düzeltebilen oldu mu ? Win 7 ye 2. geri dönüşüm oldu. Ama win10daki fps artışını gördükten sonra win7de kalmak istemiyorum
S
6 yıl
Windows olddaki windows dosyalarını şuanki kullanıcıya taşıma
Merhabalar dh, Geçen gün gaza gelip win 7 den win10 a yükselttim fakat win8 ve sonrasında gelen tüm windowslarda bilgisayarım aşırı ısınma yüzünden kendini oyun oynarken (bazen oynamadan) kapatıyordu win10 da da bu sıkıntıyla karşılaştım ve tekrar usb ile dosyalarımı kaybetmek istemeyerekten format attım. Windows old dosyası win10 olmasına rağmen windows 10 daki kullanıcı ayarlarını kayıt dosyalarını, kullanıcı haklarını ve diğer tüm dosyaları eski haline getirmem mümkün müdür ? 2 Saat sürücüleri tekrar yüklemek ve tekrar bunun gibi şeylerle uğraşmak istemiyorum.Windows olddaki win10 u dostan tekrar açma şansım ve windows kolay aktarımla bunu yapabilir miyim ? Windows 7 gurularından cevap bekliyorum
S
6 yıl
Patates haşlamaya yardım lütfen
Core2 duo e4700 işlemcimi güvenlik sınırları içerisinde overclock yapmak istiyorum zaten pek fazla menzili de yok. Stok fan ile fsb,çarpan ve voltaj değerlerini kaça çıkartabilirim ? Geçen gün kendim kafadan atma bi ayar yaptım pc 30 dakka bios ekranında takıldı ve klavyeye güç gelmedi. Anakartım Foxconn45cmx/gmx/cmx-k, phoenix awardbios 6.00
Şu bilgisayarı 2015 yılında biraz daha kullanabilmem lazım oc nincalarını bekliyorum
S
7 yıl
Win 8.1 embedded industry pro flash player sorunu?
İnternetten bir video açtığımda video açılır açılmaz firefoxta flash player plugini çöküyor 32 bit firefox kullanıorum işletim sistemim 64 bit çözümü olan arkadaşlar var mı ?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.