L

Yarbay
23 Haziran 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
121 üye
Görüntülenme (?)
361 (Bu ay: 14)
Gönderiler Hakkında
L
2 yıl
Laptop Açılmama Problemi
Samsung marka bir laptopum var. Kafasına göre bir açılıyor, bir açılmıyor. Güç düğmesine basıyorum, fan dahil herşey çalışıyor ama ekrana görüntü gelmiyor. Kalıcı bir olay değil ama bazen de açılıyor. Neyden kaynaklıdır?
L
2 yıl
SFF-8784 Harddisk
Arkadaşlar bende Toshiba'nın W30DT-A-104 modeli mevcut. Uzun süre önce bozulmuş, uğraşmak istemeyip bir köşeye kaldırmıştım. Şimdi değerlendirmek istiyorum. Cihazın harddiski bozuk. Harddisk şu an piyasada olmayan SFF-8784 formatında. Harddisk tam olarak bu:https://www.dunyagrup.com/wd5000mpck-wd-blue-ultraslim-500gb-harddisk.html

Nasıl bir çözüm bulabilirim buna? Dönüştürücü buldum bir tane ama o da Amazon, Alibaba'da falan var. Dandik de bir şeye benziyor açıkçası, kalıcı bir çözüm olur mu bilemem. Önerilere açığım.
L
2 yıl
Erdoğan: Evlilik dışı hayat biçimi özendirilmeye çalışılıyor
"Batı çöküyor. Niye? Aile kurumu diye bir kavram kalmamış."

"Maalesef gençlerimiz genç yaşta evlenmiyor. Çoğu 30’u aşkın evleniyor ya da çoğu evde kalıyor. Böyle bir şey olur mu ya? Evlilik dışı hayat biçimi özendirilmeye çalışılıyor. Aman bunlara dikkat edin."

Videoyu izlemek için tıklayınız

Kaynak
L
2 yıl
Komşusuna ‘uyuyamıyorum’ diye mesaj attı saldırıya uğradı
Bakırköy, Yeşilköy'de alt katta bulunan komşusuna ‘Gürültü yapmayın uyuyamıyorum’ diye mesaj atan adama komşuları saldırdı. Saldırı sonrası yaralanan adam hastaneye kaldırılırken, gözaltına alınan komşu ve iki oğlu serbest bırakıldı. Saldırı anları binaya ait güvenlik kamera görüntülerine saniye saniye yansıdı.

Bakırköy'de 3 gün önce gece saatlerinde meydana gelen olayda edinilen bilgiye göre, Yeşilköy'de oturan İskender Karaduman gece yarısı gelen sesler üzerine aynı apartmanda oturan alt kat komşusuna "gürültü yapmayın uyuyamıyorum" diye mesaj attı. Karaduman'ın attığı mesaja sinirlenen ve ismi öğrenilemeyen alt kat komşusu iddiaya göre iki oğlu ile beraber yukarı çıkarak bağırmaya başladı. Kapıyı yumruklayan ve tekmeleyen kişiler daire sahibi elinde sopa ile kapıyı açtığı esnada Karaduman'a saldırdı. Evinde ve ailesinin yanında darp edilen Karaduman yaralanırken bina sakinleri durumu polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Kısa sürede olay yerine gelen sağlık ekipleri yaralı Karaduman'a ilk müdahaleyi yaparak hastaneye kaldırdı.

SALDIRI ANLARI GÜVENLİK KAMERASINDA

İskender Karaduman'ın saldırıya uğradığı anlar güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Görüntüler de alt kattan yukarı çıkan 3 kişi Karaduman'ın kapısını yumruklamaya ve tekmelemeye başlıyor. Görüntülerin devamında ise Karaduman'ın elinde sopa ile kapıyı açmasıyla 3 kişinin saldırdığı görülüyor. Bu sırada bağırma seslerine çıkan karşı daireden çıkan bir kişi araya girmeye çalışıyor. Kapıya gelen 3 kişi ayırmak için dışarı çıkan karşı daire sahibine de tepki gösteriyor.

SALDIRGAN 3 KİŞİ SERBEST KALDI

Saldırı sonrası ihbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri de daire sahibine saldıran alt kat komşu ile iki oğlunu gözaltına alarak polis merkezine götürdü. İşlemlerinin ardından alt kat komşu ile iki oğlu serbest bırakıldığı öğrenildi.

Olayın görüntüleri:http://www.hurriyet.com.tr/video/gurultu-yapmayin-uyuyamiyorum-mesaji-attigi-komsularinin-saldirisina-ugradi-41397882

Kaynak:http://www.hurriyet.com.tr/gundem/komsusuna-uyuyamiyorum-diye-mesaj-atti-dehseti-yasadi-41397878
L
2 yıl
İngiltere'de sekste şiddet normalleştiriliyor mu?
BBC adına yapılan bir araştırma, İngiltere'de 40 yaşın altıdanki kadınların üçte birinin rızaya dayalı cinsel ilişki sırasında istemedikleri halde "tokatlama, boğma, havasız bırakma, ağız kapama ve tükürme" gibi şiddet eylemlerine maruz kaldıklarını gösterdi.

Ankete katılanların yüzde 20'si -isteyip istemediklerinden bağımsız olarak - bunlara maruz kaldıkları için korktuklarını ya da kötü hissettiklerini söyledi.

BBC Radyosu'nun bu konudaki programına katılan Anna adlı 23 yaşındaki bir kadın, farklı erkeklerle cinsel ilişkisi sırasında 3 kez benzer eylemlere maruz kaldığını anlattı.

Anna, "Bir erkek saçımı çekti ve beni tokatlamaya başladı. Sonra ellerini boynuma geçirmeye çalıştı. Çok korktum. Sokakta size biri tokatlasa ya da boğmaya çalışsa bu saldırıya girer. Bazı kadınların bunu istediğini biliyorum ama erkeklerin tüm kadınların bunu istediğini düşünmesi yanlış" dedi.

Deneyimlerini arkadaşlarına anlatmadan önce bunun çok yaygın olduğunu bilmediğini söyleyen Anna, sonraki deneyimlerinde de benzer şeyler yaşadığını ve erkek arkadaşıyla ilişkiye girdikten sonra bazı yerlerinin morardığını ve günlerce acı duyduğunu belirtti.

'Cinsel ilişkiye rıza göstermek, şiddetin ciddiyetini azaltmaz'

Savanta ComRes adlı kamuoyu araştırma şirketinin İngiltere'de yaşları 18 ile 39 arasında değişen 2002 kadınla yaptığı araştırmada, "Tokatlama, boğma, havasız bırakma ve tükürme" eylemleri sıralanarak "Rızaya dayalı cinsel ilişki sırasında bunlara hangi sıklıkla maruz kaldınız?" sorusuna katılımcıların yüzde 8'i "Her zaman", yüzde 12'si "Çoğu zaman" ve yüzde 22'si de "Bazen" diye yanıt verdi.

Sonuçları yorumlayan "The Centre for Women's Justice" adlı kadın kuruluşu, "Şiddete, tehlikeli ve aşağılayıcı eylemlere rıza göstermeleri için kadınlar üzerindeki baskı artıyor. Bunun en olası nedeni ekstrem pornografinin kolay erişilebilir olması, normalleştirilmesi ve yaygın olarak tüketilmesi olabilir" açıklamasını yaptı.

Women's Aid adlı başka bir kadın kuruluşunun Başkan Yardımcısı Adina Claire de "Cinsel ilişkiye rıza göstermek, tokatlama ya da boğma girişiminin ciddiyetini azaltmaz" dedi.

Kaynak:https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-50590381
L
2 yıl
Berlin'de devriye gezen Neonaziler
L
2 yıl
Doğum günü katliamı
Muhammet Gürsoy, doğum gününü kutlama bahanesiyle sevgilisi Merve’yi ve arkadaşı Ekim’i parka çağırdı. Böylece işlediği çifte cinayete kolayca ‘namus meselesi’ diyebilecekti. Öyle de oldu, “Aldattı, öldürdüm” dedi.

< Resime gitmek için tıklayın >

Aydın Efeler'de yaşayan Merve Kotan, 19 yaşında hayat dolu bir kızdı. 3 kardeşi, anne ve babasıyla mutlu bir hayatı vardı. Üniversite sınavına hazırlanmış, ek tercih sonuçlarını bekliyordu. Çok girişken ve sosyal bir insandı. Sokak hayvanları onun birinci önceliğiydi. Hayvanlarla ilgili başlatılan imza kampanyalarına ve yardım etkinliklerine destek olur, bireysel olarak da sokak hayvanları için çabalardı.

SANATA ÇOK İLGİLİYDİ

Hayatı boyunca şahit olduğu hiçbir haksızlığa sessiz kalamayan Merve, olaylara anında müdahale ederdi. Aynı zamanda çok yetenekli bir kızdı. Çizime ve sanata hem sevgisi hem de ilgisi vardı. Kendi yaptığı bileklikler, rüya kapanları, çizimler ve birçok tasarımı bulunuyordu. Yaptığı bilekliklerin sayısı artıp insanlar tarafından beğenilince instagram'da sayfa açıp satmaya başlamıştı. Bu onu çok motive etse de sınava hazırlanırken çok zaman ayıramamaya başlamıştı.

ARKADAŞLARIN RİCASIYLA

Bu yılın başlarında tanıştığı Muhammet Gürsoy'la (27) bir ilişkisi vardı ama ilk önceleri iyi giden ilişkide sorunlar çıkmaya başlamıştı. Merve tartışmaların boyutu büyüdüğünde birkaç kez Muhammet'ten ayrılmaya karar verdi. Her defasında arkadaşlarının araya girmesiyle yeniden başlıyordu ilişki.

Cinayetlerin yaşandığı park. 3 kişi bu parkta doğum günü kutlamak için buluşmuşlardı. Ancak bu doğum günü partisi, Gürsoy'un korkunç planının bir parçasıydı.

İKİSİNİ DE ÇAĞIRDI

Muhammet'e geri dönmesinde biraz da yaşadığı korkunun etkisi vardı. Çünkü Muhammet onu sindirmişti. Merve'yi her defasında tehdit ediyor ve korkutuyordu. Ailesine de bir şey anlatamayan genç kız çaresiz geri dönüyordu Muhammet'e. Ancak Merve'nin kendisinden bir gün sonsuza dek ayrılacağını bilen Muhammet bu sırada korkunç planının hazırlığı içindeydi. Tarihler 15 Ağustos'u gösterdiğinde Muhammet, "Bugün doğum günümü kutlayacağız" diyerek arkadaşı Ekim Türkmen'i (22) arayıp Nevzat Biçer Parkı'na gelmesini söyledi. Hemen ardından Merve'yi arayıp doğum gününe çağırdı.

'NE OLUR YAPMA' DEDİ

Üç kişi parkta oturmuş sohbet ediyor, bir şeyler içiyordu. Ama o 3 kişiden biri oraya cinayet işlemeye gelmişti. Çünkü Muhammet'in arabasında iki gün önce satın aldığı silah vardı. Muhammet, parkta geçirdikleri vaktin sonunda kendisinden ayrılmak istediğini söyleyen Merve ile tartışmaya başladı. Gözü dönmüş adam otomobilinden aldığı silahla önce bir el havaya ateş etti. Bu sırada Merve ona yalvarıyor, 'Ne olur yapma' diyordu.

2 KİŞİYE 3 KURŞUN

Ancak Muhammet silahı doğrulttuğu Merve'yi gözünü kırpmadan başından tek kurşunla vurdu. Katilin işi daha bitmemişti. Sıra Ekim'deydi ve Ekim'e de iki kurşun sıktı. İki genç oldukları yere yığıldılar. Çevredekiler silah sesleri üzerine polisi ve sağlık ekiplerini aradı ama ikisi için de artık çok geçti. Merve ve Ekim oracıkta can verdiler. Muhammet Gürsoy olay yerinden kaçsa da polis tarafından kısa sürede yakalandı. İki cinayetten tutuklanan Gürsoy, 14 Kasım'da hakim karşısına çıktı.

BABASI İSYAN ETTİ

Soğukkanlı katil mahkemede anlattıklarıyla da kan dondurdu. Çünkü onun iddiasına göre, Merve ve Ekim'in ilişkisi vardı, o da bu cinayetleri namusunu kurtarmak için işlemişti. Katil, 'Aldatıldım ve öldürdüm' dedi. Duruşmada tanık olarak dinlenen baba Salih Kotan da bu açıklamaya tepki göstermekte gecikmedi. Acılı baba, Merve ve Ekim'in arasında bir ilişki olduğunu reddetti. Muhammet Gürsoy'un ikisini de o gün bilerek oraya çağırdığını; böylece olaya kolayca 'namus meselesi' süsü vermeyi planladığını söyledi.

AİLESİNE SALDIRDI

Babanın, "Böyle cani bir insan namustan bahsedemez" dediği sırada duruşma salonu karıştı. Elleri kelepçeli Muhammet Gürsoy, Salih Kotan'a saldırdı. Bu sırada babasını korumaya çalışan 16 yaşındaki Emre Kotan'ın da boğazını sıkan Muhammet Gürsoy'a polis ekipleri müdahale etti. Ara verilen duruşmanın ardından olaylar yine durulmadı. Aile yakınları arasında arbede çıktı. Emre Kotan, darp raporu alıp Gürsoy'dan şikayetçi oldu. Kotan ailesi o gün kendileri için koruma kararı aldırdı. Çünkü aile boyu tehlike altında olduklarını düşünüyorlar.

'BU CİNAYETLERİ DURDURABİLİRİZ'

Duruşmada kendilerini yalnız bırakmayan çok sayıda kuruluşa teşekkür eden abla Esra Kotan, "Türkiye'deki tüm kadın kardeşlerimi hem bu mücadelenin parçası olmaya hem de çevrelerinde şahit oldukları bu gibi durumlarda sessiz kalmamaya davet ediyorum. Kendileri yardım edemiyor olabilir belki ama mağdur olan kadınların haklarını ve nasıl koruyabileceklerini kendilerine anlatacak kurumlara yönlendirebilirler. Çünkü biliyoruz ki bu gibi ölümler çoğunlukla önlenebilir ölümler. Kişiler hayattayken bu durumların önüne geçmek için çabalamamız şart. Kadın cinayetlerini durdurmak için hepimize görev düşüyor" dedi.

Kaynak:https://www.milliyet.com.tr/gundem/dogum-gunu-katliami-namus-meselesi-demek-icin-6081629
L
2 yıl
Hangi birayı tercih ediyorsunuz?
Bira seven arkadaşlar, hangi bira markasını tercih ediyorsunuz?

Ben Weihenstephaner Vitus seviyorum ama diğer biralara oranla pahalı.
L
2 yıl
74/B'den Yenilen Ceza
74/B'den (yaya geçidine yaklaşırken yavaşlamamak yayaya geçiş hakkı vermemek) 488 TL ceza yedik. Cezayı ödedik, tutanak geldi. Normalde tutanakta fotoğraf olması gerekmiyor mu?
L
2 yıl
Otomobil ile çarpışan halk otobüsü devrildi, 22 yaşındaki kız hayatını kaybetti
Sivas'ta bir halk otobüsüyle otomobilin çarpıştığı kazada 22 yaşındaki üniversite öğrencisi Emel Duruduygu hayatını kaybetti. Duruduygu ve emniyet kemeri takmayan otobüs şoförünün araçtan dışarı savrulduğu anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

Sivas'ta otomobille çarpıştıktan sonra devrilen halk otobüsündeki 1 yolcu öldü, sürücü yaralandı.

Mustafa Başpınar (56) yönetimindeki 58 H 0067 plakalı halk otobüsü, Eğri Körü Mahallesi İsmet Yılmaz Caddesi yakınlarında sürücüsünün ismi henüz öğrenilemeyen 58 MA 0095 plakalı otomobille çarpıştı.

Çarpışmanın etkisiyle halk otobüsü boş araziye devrildi. Otobüste bulunan Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü 4. sınıf öğrencisi Emel Duruduygu (22) olay yerinde hayatını kaybetti, otobüs şoförü Başpınar yaralandı.

Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne kaldırılan yaralının sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Duruduygu'nun cesedi otopsi için aynı hastanenin morguna kaldırıldı.

Kazanın ardından otomobilde bulunan ve olay yerinden kaçan 2 şüphelinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Araç içi görüntüler aşağıdaki linkte mevcut:
https://www.ntv.com.tr/turkiye/otomobil-ile-carpisan-halk-otobusu-devrildi-1olu-1-yarali%2civyck2eU4UG_ALnvkYiJ1w
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.