S

Yüzbaşı
12 Haziran 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
37 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
S
7 yıl
Araç Muayene (Vergi Dairesi İçerir)
Cumartesi günü aracımı Tuzla-Orhanlı'da muayeneye götürdüm.Egzost emisyon ölçümü ve muayene yaptırmak üzere vezneye gittim,evraklarımı verdim fakat veznede görevli aracımı vergi dairesinde sorgulattığında araç sahibi olarak bir önceki sahibinde olduğunu söyledi.Noter kağıdı ve ruhsat olmasına rağmen yapamayacağını belirtti ve vergi dairesinden değişiklik yapılması gerektiğini söyledi.
Size sorum araç bu haldeyken tüm ceza,mtv vs.ödemediğim takdirde bir önceki araç sahibine mi yansıyacak?
Benim evime herhangi bir tebligat gelmedi,geleni de yatırdım makbuzları da mevcut.Aracı aldığım adamı aradım fakat ulaşamadım sanırım telefonunu değiştirmiş.Eğer plaka sorgulatıldığında aracımda borç görünüyorsa tarihe bakılarak borcun kime ait olduğu anlaşılır.Sonuç olarak vergi dairesinden düzeltme işlemi sırasında taraflar yüzünden üzerime almak istediğim çok sıkıntı olup,başım ağrır mı?Aracıma şu an alıcı bulduğum takdirde noterden satış olur mu?Bilgisi olan arkadaşlardan yardımlarını rica ederim.

Saygılarımla...


edit:imla
S
8 yıl
Arkadaşlar bi bakar mısınız(yardım içerir !)
Merhaba forumdaşlar.Sonunda ailecek arabasızlık canımıza tak etti ve bir araba almaya karar verdik.Her ne kadar forumda benzer konular açılmış olsa da konu açmak istedim.Meğer araba almak ne de zormuş
Alacağımız araç ailecek ilk arabamız olacak.o yüzden yılda kaç km yaparım bir şey diyemiyorum.Ama 10,000 - 15,000 km arası yol yaparım diye düşünüyorum.Bu sebeple dizel almayı düşünüyorum her ne kadar dizel araç için yıllık kriter min.20,000 km olsa da.Yoksa sizce benzin+lpg ye mi yönelmeliyim?Ayrıca ben size istediğim kriterlerimi de belirteyim.
- Dizel ve otomatik olacak
- Sedan olacak
- 2.eli güçlü ve yedek parça ucuz olacak.

Ben bir kaç modele baktım.
örneğin
2007-2008 ford focus sedan 1.6 tdci.Ancak sitede yer alan mevcut modellerin kmsi yüksek ve kazalı olduğundan içime sinmedi.
2009-2010 model hyundai accent era 1.5 crdi otomatik modeline de baktım fakat bu aracın şanzımanı da 4 ileri olduğundan aklımda soru işareti kaldı.Aracı kullanan bilen arkadaşlarımdan bu otomobilin artı ve eksilerini yazmasını rica edicem.
Yine siteden baktığım her ne kadar hb olsa da ve ilk arabam olacağından daha ucuz bir şeyler bakma ihtiyacı hissettim ve 18,000 19,000 tlye hyundai getz 15 crdi lere baktım.Ancak modelinin yüksek olması kafamda soru işaretleri bıraktı.20,000 tlden fazla verip de getz yerine başka bir segmentte araç almak daha mantıklı diye düşünüyorum.

Yorumlarınızı mantıklı şekilde yapmanızı temenni ediyorum.

Saygılar dilerim...
S
10 yıl
kaza yaptım ne yapmalıyım??
arkadaşlar merhaba.bugün akşam üzeri trafikte seyir halindeydim.önüme araba çıktı aniden.ben de aniden frene bastım ve arkamdaki ticari taksi bana çarptı doğal olarak.taksinin sağ ön tamponuna boya geçmi kısım kısım.numaralırımız aldık yarın haberleşip para ödeyeceğim adama.yani ödemem gerektiğini söyledi.her zaman arkadan çarpan suçludur deseler de hata bende olduğu kadar onda da var.benim burada hatam var mı?varsa bu boya işlemi için taksiciye ne kadar ödemem lazım???tokatlamasın bizi bayram bayram.yardımcı olursanız çok sevinirim...
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.