V

Yarbay
07 Haziran 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
33 üye
Görüntülenme (?)
77 (Bu ay: 3)
Gönderiler Hakkında
V
2 yıl
RX 580 için Sistem Önerisi
Merhaba, arkadaşımın eski bilgisayarına ufak bir dokunuş yapmak istiyoruz. Yapmışken ekran kartı olarak ileriye yönelik olsun diye mutlaka RX580 istiyoruz. Bunu da muhtemelen 4 GB alacağım. İzledim araştırdım epey gerekli görmüyorum onun için 8 GB olanı.

Şu an hali hazırda kurulu sisteminde Amd Fx 6300 var... Darboğaz yaşamayacak şekilde bu sistemi en uyguna nasıl güncelleyebiliriz? Şu an aradığımız sadece darboğaz yapmasın. 8350 ile sorun yaşamayan kullanıcılar okudum. Ben yine de acaba eski sistemlerden birine mi çevirsem diyorum. 2600K lı bir sistem gibi. Yani anakart işlemcisi 600-700 ye hallolabilecek ve darboğaz yapmayacak bir anakart işlemciye mi geçsem. Yoksa 8350 mi alıp taksam? X79 Anakartlar pahalı diye onu geçtim. 6500 gibi işlemciler çok pahalı. Dediğim gibi 600-700 civarlarına çözmek istiyorum. İleride sistemi komple değiştireceğiz. Ama bir yıl kadar keyifle oyun oynamak için idare etmesi lazım. Fps derdi yok kasmasın yeter
V
3 yıl
Ruhsatı Yanınıza Alıyor musunuz? Anket Eklendi !
Yıllardır ne eve girerken ne de başka yerde uzun süreli kalacak olsam bir gün bile ruhsatı yanıma/eve almadım. Hep arabada durur ruhsat. Hatta çevirmeye girmedikçe bakmam bile yerinde mi duruyor mu diye. Hani şu an baksam ruhsat çalınmış olsa ne ara çalındığını bile bilmem o derece.
Sizde durumlar nasıl? Gerçekten her gün ruhsatı eve götürüp getiren var mı? Ruhsatlı şekilde araç çalınsa ne değişir ihbar ettikten sonra bunu da merak ediyorum.
V
4 yıl
Tahsin Hasoğlu'dan DonanımHabere Gönderme :) Google Hastanesi
Sosyal Medyada mizahını sevdiğim kişilerden biridir. Son videosunda Donanımhaber Ölücülerine değinmiş bayağı güldüm :)
Videoyu izlemek için tıklayınız
V
4 yıl
Chrome - Konudaki Resimler Sürekli Açık - Kapanmıyor
Sinirden delireceğim nedir bu sürekli açık halde geliyor. Konuyu okumak için aşağılara inmek zorunda kalıyorum her seferinde. Gizli pencerede sorun yok normal çalışıyor. Ama normalde sürekli açık geliyor. Tüm uzantıları kaldırdım yine açık nedir bu Allah aşkına. Konudaki resimler kısmı kapanmıyor da.
V
4 yıl
iPhone 5S - Cihaz Servis Yok Diyor !
Arkadaşlar eşimin 5S cihazı şebekede sürekli aranıyor duruma geçti. Sonra ne yaptıysam düzelmedi. Uçak modu, Ağ ayarları sıfırlama, Komple sıfırlama vs hepsini denedim olmadı. Hattı çıkarıp yeni hat taktım yine olmadı. Telefon sim aart yuvasına tepki vermiyor. Sim yok diye. Sürekli aranıyor diyordu. Sonra DFU yükleme yapayım dedim. İndirip kurdum, herşeyi yapıyor fakat son andaki "iPhone Firmware geri yükleniyor" adımında hata veriyor... iTunes güncel sürüm. iOs sürümü 10.3.1...

Ne yapabilirim gitti mi cihaz ?

Düzenleme: Evdeki bilgisayarımd DFU ile kurabildim. Şu an da sim bir gidiyor bir geliyor. Sim karta tepki vermiyor cihaz. Kapatıp açınca çekiyor. Sonra yine servis yok yazıyor.
V
4 yıl
Türk Telekom - 18 Mart Çalarken Dinlet - Arama Yapılamıyor !
Arkadaşlar 10 dakikadan fazladır arama yapılamadı. Kimi ararsak arayalım Türk Telekom 18 Mart Şehitleri Saygıyla anıyoruz diye bir dinleti geldi. Kimse kimseyi arayamadı. Saldırı değildi sanırım. Beceremediler galiba. Var mı bir bilgisi olan ?
V
4 yıl
Mavi Ekran - System PTE Mimuse Hatası - Windows 10
Arkadaşlar yeni PC dizdim. İmzamdaki donanımlar var. Ram olarak şu an Kingston HyperX Fury 8GB - 2400 Mhz var geçici olarak. Bilgisayar bazen mavi ekran veriyor. Mavi ekranı da sadece Windows açıldıktan sonra masaüstünde iken bir kaç sn sonra veriyor. Sadece o ara yapıyor arasıra. Bazen de inat etmiş gibi art arda yapıyor ama. Format attım düzelmedi. Ramtest86 ile ram testi yaptım, hata bulmadı. Ne yapacağımı şaşırdım. Daha yeni donanımlar hemen hepsi SSD ve HDD haricinde.

Bu arada Bios güncel, deneme amaçlı bir önceki sürüme döndüm bişey değişmedi. Sürücülerin hepsi güncel. Şu an sistem yeni formatlandı ama hala devam ediyor sorun arasıra dediğim gibi.
V
4 yıl
Anne karnında bebeğimizi kaybettik
Nereden başlasam bilmiyorum. Dün bile forumda bebeğimize hazırlık yapıyoruz derken bugün bebeğimizin anne karnında vefat ettiği haberini aldık. Henüz 10 haftalık kadar olsa da o kadar büyük bir heyecanla bekliyorduk ki anlatamam. Çok zor bir duygu, daha bu aşamada bile. Gerçekten çok büyük bir heyecanla bekliyorduk. Kendimi tutmakta çok zorlanıyorum. Allah'ım böylesini hayırlı görmüş. Veren de O, alan da... Başımız üstüne deyip sabır ile acımızın geçmesi için dua ediyoruz. Sizlerle paylaşıp biraz olsun rahatlamak istedim. Allah'ım beterinden korusun her daim cümle evlatlarımızı... Dua edenlerden Allah razı olsun...
V
4 yıl
Volvo ile Şahin Kazası ! Kuş Serisi Artık Kaldırılmalı !!!
Arkadaşlar bugün başka bir forumda gördüğüm kazayı sizinle paylaşmak istedim. Tabiri caizse, arkadaşın yazdığı gibi Volvo'nun haberi bile olmamış kazadan. Volvo ile Şahini elbette kıyaslayacak değiliz. Ama! Üzerinde can taşıyan bir aracın bu kadar dayanıksız olması gerçekten kabul edilebilir değil. Üstelik piyasa bu araçlara bir de 14-15 Bin TL isteyenlerle dolu.

Yapmayın, uzak durun şu araçlardan...


< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
V
4 yıl
6800K Anakart Tavsiyesi
Arkadaşlar merhaba, render işleri ile uğraşıyorum. 6800K İşlemci alacağım da Anakarta emin olamıyorum fiyattan ötürü. Asus Deluxe II almayı düşünüyorum. Çok özelliği var, yeni özellikler vs ama o kadar para vermeye değer mi bilmiyorum. 1800 TL gibi bir fiyatı var. Daha önce X79 Deluxe vardı. Pek çok özelliğini kullanmıyorum da. İş yerimde de x99 Deluxe var onun da wifi hariç bişeylerini kullanmıyorum. Corsair H115i ile soğutup O.C yapacağım ihtiyaç olunca işlemciyi. SLI yapmayacağım şimdilik. Yapacak olursa Xeon yapılarına geçtikten sonra bakacağım. Şu an en fazla 1 adet Gtx 1080 takabilirim. Sizce hangi anakartı almalıyım ?

Tavsiye verirseniz çok sevinirim. Aslında ihtiyacım olan çok şey var. Yani Daha uygun bir anakart da bana aynı faydayı verecekse aradaki 500 TL gibi bir şeyle diğer ihtiyaçlarımı da kapatabilirim. Ama önemli olan performans. Aradaki farka değecek performans ve özellikle var ise Asus Deluxe II alacağım.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.