P

Çavuş
31 Mayıs 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
35 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
P
2 ay
garip bir internet sorunu
arkadaşlar benim henüz çözemediğim bir sorunum var. uydu alıcımı kablo ile internete bağlıyorum. ne zaman kabloyu modeme taksam internet gidiyor. kabloyu çıkarınca internet tekrar geliyor. sanki bir çakışma var. nasıl çözebilirim?
P
geçen yıl
Müzik notaları sitesi
Arkadaşlar bildiğiniz iyi bir site var mı müzik notaları için. Ben biraz arama yaptım ama iyi bir site bulamadım. Başka bir kaynak da olabilir uygulama vs yeter ki arşiv sağlam olsun
P
2 yıl
muhabir banka ücretlerinden kurtulmanın yolu
arkadaşlar benim büyük bir sıkıntım var ve yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. ben araştırma yaptım ancak bir çözüme ulaşamadım. yabancı bir firma için çeviri yapıyorum. her ay yaklaşık 240 dolar civarında bir ödeme alıyorum. para yurtdışından enpara usd hesabıma geliyor. ağustos ayı öncesi her ödemede enpara benden 3 dolar civarında bir kesinti yapıyordu. ağustos ayından beri muhabir banka ücreti olarak ekstra 16 dolar civarı bir kesinti daha yapılıyor. az para değil bu. gönderen firmaya sordum biz herhangi bir değişiklik yapmadık diyorlar. enpara ise açıklama olarak muhabir para ücreti sizden alınmamasını istiyorsanız gönderici masraf üstlenmeli göndermeli diyor parayı. ancak dediğim gibi gönderen firma biz herhangi bir değişiklik yapmadık diyor. ağustos öncesi dediğim gibi sadece her ödemede 3 dolar alıyordu enpara. bazı bankalar yazdım sordum hepsi dolar transferinde muhabir banka ücreti kesilir diyolar. durumu açılayabilecek ve çözüm önerebilecek birileri var mı? neden böyle oldu ve nasıl kurtulunur bu muhabir banka ücretinden?
P
4 yıl
Mac Kullanıcı Sorunu
Merhaba arkadaşlar. Mac cihazlarla ilgili pek bilgim yok. Internette tanıştığım bir arkadaştan eski bir masaüstü mac satın aldım. Şimdi bazı programları güncelleyebilmem için apple kullanıcı bilgilerini istiyor. Ancak satan kişi email şifresini hatırlamıyor. Uzun süre önce satın aldığı için eski artık kullanmadığı bir email adresini girmiş zamanında. nasıl çözülebilir sorun, neler yapılabilir?
P
5 yıl
Garip bir ekran sorunu
Arkadaşlar merhaba. Güncel bir sorunum ile ilgili fikirlerinizi almak istedim. ASUS K53sj notebook'um var. Eski bir makine biliyorum ancak uzun yıllardır sorunsuz çalışıyordu. Geçen yaz ekran gittiği için led ekranı değiştirmek durumunda kaldım. Altı ay makineyi sorunsuz kullandım. Ancak son zamanlarda çalışırken bazen birden bire görüntü gidiyor (siyah ekran) ve ekran çerçevesinin alt orta kısmına parmakla bastırdığımda görüntü yeniden geliyor. Bir süre sonra sorun tekrarlanıyor. Makine bu arada normal çalışıyor başka herhangi bir sorun yok. Şimdi sorun led ekranla mı ilgili sizce ve ekranı aldığım yere gönderip tamrini/yenisini mi isteyeyim. Yoksa sorun flex yani ekran kablosu olabilir mi? Malum kablo da oldukça eski. Karar veremedim sorun kabloda mı yoksa led ekranda mı:(
P
5 yıl
ASUS K53sj Siyah Ekran
Merhaba arkadaşlar. Sorun büyük. Dün itibarı ile ASUS K53sj notebook siyah ekran vermeye başladı. Makine normal çalışıyor hatta hdmi üzerinden görüntü alabiliyorum tvde. Ancak notebook ekranına görüntü gelmiyor. Sonra cep telefonu ışığını tuttum notebook ekranına ve çok belirsiz olarak görüntünün geldiğini gördüm. Sorun renk ya da parlaklık ayarı ile ilgili değil. Biraz araştırdım LED ya da inverter (ne olduğuna dair fikrim yok) bozuk sanırım. Bir teknik servise sordum panel değişmesi gerekebilir dediler. Tabii maliyet ile ilgili bilgi vermiyorlar. 10 yıllık makine fazla da yatırım yapmak istemiyorum. Sizce sorun nerededir. Inverter mi panel mi? Panel satın alsam kendim takabilir miyim? Ortalama 250-300 lira sanırım.
P
8 yıl
Kawai 8116qc tablet kullancıları-yardım istemi
merhaba arkadaşlar. çok büyük bir sorunum var. kawai 8116qc Windows 8.1 tabletim çöktü ve yeniden kurmak zorunda kaldım. Defalarca denedim ancak kurulum sonrası dokunmatik ya hiç çalışmıyor ya da saçmalıyor (dokunulan kısımlardan çok farklı yerlere sıçrıyor imleç). Bu tabletin sürücüleri hiçbir yerde yok. Üretici sitesi dahil. Firmaya defalarca yazdım ancak yanıt vermediler. Telefonla da ulaşmak imkansız. Satın adlığımı pişmanım diyebilirim. Donanım bilgilerinde 1680 model bir dokunma aygıtı bilgisine ulaşılıyor. Ancak netten indirip denemediğim sürücü de kalmadı. Defalarca da yeniden format denedim. Firma yardımcı olmayacak anladım. Bu tableti kullanan arkadaşlar sürücüleri paylaşabilirler mi rica etsem? Driver backup gibi yazılımlarla sanırım mevcut sürücülerin yedeği alınabiliyor. Başka türlü artık aklıma hiçbir şey gelmiyor. teşekkür ederim.
P
10 yıl
zyxel modem bağlantı sorunu
merhaba arkadaşlar. enteresan bir sorun var. cafemizde vmg3312 zyxel modem kullanıyoruz ttnetin. bazı müşterilerimiz internete bağlanamıyor. bazılarında ise herhangi bir sorun yok. girdikleri şifre de doğru ancak herhangi bir bağlantı sağlayamıyorlar. bağlantı kuramayan bir tableti inceleme fırsatım oldu. tablete elle ip girilince bağlantı sağlanıyor. sanırım ip ataması ile ilgili bir sorun var. ama sadece bazı cihazlarda yani sorunsuz bağlantı kurabilen tablet, cep ve bilgisayarlar var! neler yapılabilir?
P
10 yıl
ip kamera bağlantı kopması
merhaba arkadaşlar uzun süredir çözemediğim bir sorunum var ve sizlerden yardım talep ediyorum. internetten db power marka ip kamera satın aldım. yaygın olarak tercih edilen bir kamera. kurulmu gerçekleştirdim. kamera ayarlarını tamamladım. dyndns, kablosuz ayarlar herşey tamam. modemden de port açtım.
kamera iç ağdan görüntülenebiliyor explorer ile. arada sırada dyndns web adresi ile de uzaktan internet aracılığı ile kamerayı izleyebiliyorum. ancak bir süre sonra iç ağda herşey yolunda iken kameraya uzaktan ulaşamıyorum web adresi ile. dediğim gibi iç ağda bir sorun yok ancak belirli zamanlarda uzaktan izlemek mümkün
olmuyor ve web adresini girdiğimde sayfa yüklenemiyorum. kameranın elektrik kablosunu çıkarıp yeniden takıp biraz beklediğimde ise sorun çözülüyor ve yine bir süre sonra dışta-uzaktan erişim gidiyor. modemde de cihazda da tüm ayarları kontrol ettim ancak web erişiminin yani uzaktan erişim belirli süre sonra kopmasını çözemedim.
neler yapılabilir?
P
12 yıl
hosting teklifi
arkadaşlar hostgator firması reseller hesabım mevcut. ihtiyaçtan ötürü mevcut paketleri çok daha uygun fiyata verebilirim. ödeme olarak paypal kabul edebilirim. linux hosting. ilgilenenler msn adresimden ulaşabilirler. önerim sadece bugün için geçerli. ersoy@hotmail.com.tr
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.