R

Yarbay
26 Mayıs 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
10 üye
Görüntülenme (?)
60 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
R
7 yıl
Asus Akıllı Batarya ile Oyun Oynamak
Merhaba forumdaşlar.

Daha önce ACER markalı laptop kullandım. Bataryası kolay çıktığından dolayı oyun oynarken bataryayı çıkarıyorum.

Ancak Asus laptopumda batarya bilgisayarın içine gömülmüş durumda. Yani içini açmadan çıkarılmıyor malesef. Oynayacağım oyun da Knight Online gibi saatler istediğinden bataryasız oynamak hem performansı düşürüyor hem kısa sürede bitiyor.

Bataryayı doldurmak için oyundan çıkıp fişe takmam gerekiyor. Ne yapmamı önerirsiniz? Gömülü bataryalarda %100 olduğu zaman, fişe takılı şekilde oynasam acaba batarya bozulur mu?
R
7 yıl
2015 YGS MATEMATİK SORULARININ TAMAMI!
R
7 yıl
YGS Sosyale Tarihi Damga ! Sosyal Fullemeyen Kalmayacak-Kitap Alma Derdine Son
[size=4]COОRAFYA Ölmeyen Link- RESMİ KAYNAK

[size=4]TARİH-ANAYASA-FELSEFE-YGS ŞİFRELEME de güncellenince ölmeyen link olarak siteye eklenecektir.
R
8 yıl
Psikoloji Sorusuna Yardım Eder misiniz ?
Biyoloji dersini işleyen öğretmen,öğrencilerinin vucudun organlarının işlevlerinin daha iyi anlaşılması için onları maket iç organların bulunduğu fen laboratuvarına götürür.Organların görevlerini ve işleyişlerini organların şekiller ve maketler üzerinden öğrenen öğrenciler için hangi öğrenim yönetimi uygulanmıştır ?
A) Deneme-yanılma yoluyla öğrenme
B) Motor öğrenme
C) Kavrayış yoluyla öğrenme
D) Model alarak(gözleme) yoluyla öğrenme
E) Sözel öğrenme
R
8 yıl
Mat 1 Soru 14
R
8 yıl
İntegral Sorusu
R
8 yıl
Yüksek Ücretli Yurt Yazın Arkadaşlar.Buyurun Yardımcı Olayım.
Merhabalar.Forumda birkaç KYK konusu gördüm ve geçen sene ben de aynı şeyleri yaşadığım için yardımcı olacağını düşünüp genel yurt ile yüksek ücretli yurt farkını yazayım dedim.

Geçen sene bir konu vardı ve arkadaş herkese yurtlar hakkında yardımcı oluyordu.İlk yurt sonuçları açıklandığında yüksek ücretli çıkınca çok korkmuştum.Dedim şimdi aylık 500 tl felan ödeyeceğiz heralde.O arkadaşın konusuna bakınca rahatlamıştım.

Yüksek Ücretli olması sizi korkutmasın fiyat olarak 150 157 tl civarı ödüyorsunuz.Genel yurtların ücretleri ise 105 tl. ( Yemek fişleri devlet tarafından veriliyor.)

Siz yurt parasını yatırınca yurdun bütün imkanlarından , nimetlerinden yararlanıyorsunuz.

Şimdi genel olarak genel yurtlarda ve yüksek ücretli yurtlarda yemek fişleri şöyle : Akşam yemeği için 4.5 tl sabah fişi 2.2tl

Bu fişleri parmak ile kullanıyorsunuz.Yurtlara kayıt yaptırırken parmak izinizi alıyorlar.Bundan snra yurda giriş ve çıkışlarınız , yemekhaneden yararlanacağınız zaman makineye parmak basıyorsunuz o şekilde işinizi görüyorsunuz.

Parmak bastığınızda ise görevli sizin adınızı , soyadınızı , oda numaranızı felan görebiliyor.

Neyse bu kısımlar çok önemli değil.Geçelim asıl konuya.

Yüksek ücretli yurtların genel yurtlardan farkı ise imkanlarının genel yurtlara göre daha iyi olması ve fiyat olarak yaklaşık 50tl fazla ödüyor olmanız.

Ben Kyk yüksek ücretli devlet yurdunda kalıyorum.

Genel yurtlardan farkı şu :

Bir defa genel yurt genellikle yola sıfır ve bahçesi olmaz.

Yüksek Ücretli yurtların büyük alanı var.Yemekhane , kantin ve sosyal imkanlar sosyal tesisler binasında ayrı şekilde.Kantinde 2 tane büyükçe LED ayrı duvarlarda tv mevcut.

Yurt içerisinde 2 adet basketboll sahamız ve sosyal tesis binamızda satranç odamız , masatenisi odamız vs. var.

Odalarımız 3 kişilik.Her odanın kendine ait tuvalet ve banyosu var.Genel yurtların odaları 8 er veya 6 şar kişiliktir ve her katta bir tuvalet ve banyo olur.

Odalarımızdaki çalışma masalarımız kitaplık şeklinde ve her kişinin kendine ait kitaplıklı çalışma masası var.Genel yurtarda 1 odada sadece 1 masa var.

Odalarımızdaki yataklarımız baza şeklinde ve gayet rahatlar.Genel yurtlarda bu sistem yok ranza sistemi var.

Her odaya ait mini buz dolabı var.Yiyecek saklarken çok rahat ediyoruz.Genel yurtlarda bu yok.

Ayrıca elbise dolaplarımız demir dolaplı değil.Yer kaplamayacak şekilde koridorumuzda ve duvara gömmeli olarak tasarlanmış.Çokça geniş ve her türlü bölmesi mevcut.Genel yurtlarda demir dolaplar mevcut.

Sosyal imkanlarımız güzel.Yurt karma bir yurt.Dişi erkek karma. ( Bu her yerde aynı olmayabilir. )

Yemekler çok çeşitli.Her gün döner var mutlaka.Akşam yemeklerimiz en az 20-21 çeşit oluyor.Sabahları hamburger , sıcak patates kızartması oluyor her daim.Simit , poaça felan -var.Bunun dışndaki standart kahvaltıları saymıyorum ( salam , sosis , sucuk , peynir , reçel , tost ...)


Genel yurtlarda da yemek benzer olabilir.

Bir de çamaşır olayları merak ediliyor.Çamaşırhane odaları mevcut.Odada 3-4 tane çamaşır makinesi ve kurutma makineleri var.Oraya makineleri boş buldukça atabilirsiniz.Zaten atmak isterseniz sıkıntı olmaz çamaşırlarınızı yıkarsınız.Hemen yanındaki kurutma makinelerinde çamaşırlarınızı dolap kuruluğunda kurutabilirsiniz.Ama çamaşırlarınızı kurutmaya atarken makinenin kurutma suyunu boşaltın. bazı arkadaşlar bunu bilmiyorlar , çamaşırlar ıslak çıkıyor.

Bu arada çamaşır deterjanınızı kendiniz alıyorsunuz.

İnternetimiz bu sene bağlandı.Yani bize nasib olmadı ama inşallah okullar açılınca göreceğiz.Biz 2.dönem finallerdeyken hatlar döşendi , modemler takıldı.Her odanın karşısına modem döşediler.

Bizim yurt genel olarak böyle.

Aklıma gelenler bunlar.Sorunuz varsa konu altına ekleyin cevaplamaya çalışayım.Yurtlarımız gayet temiz ve güvenli arkadaşlar.Temizlikten şüpheniz olmasın derim.

Duvarlarda yangın önlemi içn cihazlar koymuşlar.Sigara dumanı dahil alırsa alarm ötüyor , belli bir sıcaklık ve duman algılarsa etrafa su saçıyor.
R
9 yıl
YGS'de fen bölümüne geçebilen var mıydı ?
Zaman yettiremediğim için Kimya bölümüne geçmeye fırsat olmadı.

Eleme , süzme soruları , bağ soruları felan var mıydı ? Çözümlere kadar da sabredemiyorum :S merak ediyorum.

Soru tipleri kolaysa kahrolacağım
R
9 yıl
YGS Başvuru Hatası
Lütfen aşağıdaki hataları düzeltiniz:
Sınav Merkezi 1. Tercihiniz ancak okulunuzun bulunduğu il veya adres iliniz olabilir. Lütfen seçiminizi düzeltiniz.
Sınav Merkezi 2. Tecihinizi sadece ADANA/MERKEZ, ADANA/CEYHAN, ADANA/KOZAN, MERSİN/MERKEZ, MERSİN/ANAMUR, MERSİN/SİLİFKE, MERSİN/TARSUS, OSMANİYE/MERKEZ, OSMANİYE/KADİRLİ arasından yapabilirsiniz. Lütfen seçiminizi düzeltiniz.

Mersinliyiz ama Mustafa Kemal Üniversitesinde okumaktayım.Eskiden istediğimiz ilde giremiyor muyuz artık sınava ?
R
9 yıl
Toshiba 1 Tb Harici Diski Düşürdüm :S
Arkadaşlar Toshiba 1 tb harici diski düşürdüm.Çok dikkatli kullanıyordum ve çok nazik davranıyorum.Çantasının da iyisini almıştım darbe almasın diye.Yataktaydı laptop onu yer değiştirirken yorgandan kaydı ve yataktan betona düştü.

Yurt ortamında böyle sorun oldu :S Ne güzel evde düşürmüyorum hiç.

Sorunsuz çalışıyor ancak gene de içime kurt düştü , bu düşüş Harici diskin ömrünü azaltmış mıdır sizce ? Verileri başka bir yere yedeklememi önerir msiniz ?

Geçen sene almıştım.Özelliklerine düşme ve şoka karşı titreşimli felan yazıyordu ama gene de içim rahat değil :S
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.