S

Çavuş
27 Nisan 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
75 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
S
4 hafta
24 jant çocuk bisikleti önerisi
Tecrübeli arkadaşlar, 10 yaşında ki çocuğum için 24 jant alüminyum kadrolu orta kalite bisiklet tavsiyeniz olur mu? Teşekkürler, şimdiden.
S
2 ay
D-Smart Kandirmacasi
Sevgili Arkadaşlar, D-Smart kurulduğu günden beri abonesiyim. Bu yıl abone olmak istemediğim halde 24 ay sabit fiyatla hoşgeldin paketiyle beraber tüm kanallar açık olacak şekilde (üzerine basarak 3 kez müşteri hizmetlerine telefonda tekrar ettirdim) abone oldum. Üzerinden sadece 2 ay geçti ve ek paketlerin hepsi kapandı. Btk, şikayet var ve kendilerine maille şikayette bulundum. Daha olmadı tüketici hakem heyetine de şikayet edeceğim. Daha ne yapılabilir bilmiyorum ses kaydı incelenirse gerçek ortaya çıkar. Ama Dsmart'a yine yanıltmadı. Biz yandık siz yanmayın
S
4 yıl
HepsiBurada.com REZALETİ
HepsiBurada internet alışveriş sitesinden aklınız varsa alış-veriş yapmayın yaptırmayın. Ben yandım siz yanmayın arkadaşlar. Kısaca 10 günde yaşadıklarımı sizlerle paylaşmak istedim.
11 Mart 2017 tarihinde HepsiBurada.com internet alışveriş sitesinden satıcısı SamuraySport olan mağazasından .....Sipariş numarası ile 4 kalem ürün sipariş ettim. Ürünler 11 gün sonra 22 Martta Aras Kargo ile kargocu ile telefonla konuşarak karşı komşuma bırakarak imzada almadan teslim etmiştir. Akşam eve geldiğimde küçücük olan paketten şüphelendiğimden 1,5 dakikalık video çekerek naylon poşete sarılı içinde skechers ayakkabı, 2 takım çorap ve Puma çanta olması gereken paketten tahmin ettiğim gibi Puma çanta çıkmamıştır. Müşteri hizmetlerine ulaşmaya çalışıyorum ama nafile.
Başıma bunlar gelmediği için arada HepsiBurada sitesinden 2 tane daha sipariş verme gafletinde bulundum....numaralı siparişimde ise fatura gelmediği için defalarca siteyi aramama ve mail bırakmama rağmen faturayı mail adresime attıramadım. Site ürünleri faturasız yolladığı gibi mail adresine atmayı da tenezzül etmiyor.
....numaralı siparişimde ise sipariş ettiğim 3 üründen birini kafasına göre iptal etmiştir. Sebebi de tedarik edilememesiymiş. Fakat aynı ürünü sepete attığımda tekrar alabiliyorum şu anda.
Müşteri hizmetlerine daha önceki attığım mesajlarım için bile dönüş olmamıştır. Nasıl bir sitedir aklım almıyor. Ürünleriniz teslim edilmiştir şeklinde mesajlarda gelmeye devam ediyor bu arada. Ama gelen ürün var ama eksik bir de bizi değerlendirin diyor. Siz siz olun kaçın bu siteden. Milyonlarca para verip o kadar ünlüyle reklam çekmekle ne yazık ki bu işler olmuyor. Sağlıcakla kalın….
S
10 yıl
Peugeot Servis Arızası
Arkadaşlar başımdan yakın zamanda geçen deneyimi sizlerle paylaşmak istedim. Bu yazıyı Peugeot Genel Merkeze’de yazdım.
….. plakalı 2005 model Peugeot 307 XT 1.6 HDİ 2006 yılında 17.000 Km.’de yakın arkadaşımdan, temiz kullandığı için ve Peugeot’un bende uyandırdığı imajından dolayı diğer markalar arasında gidip gelmeme rağmen satın aldım. Aracımı 2006-2007 yılından beri servis olarak düzenli bir şekilde Adana’da Dörtler’e, Afy….. geldiğimden beri ise ……… götürmekteyim. Tatil sırasında arızalanan aracım için dahi (Antalya Haşim Balaban) yetkili servis kullanmaya özen gösterdim.
2006 yılından itibaren araçta normal yıllık bakımları haricinde (şu an aracım 50.000 Km.’de) BSİ kutusu(600 TL, İşçilik hariç 25 Temmuz 2007), Debriyaj kiti,Ön fren balatası(450 TL. İşçilik hariç 23 Nisan 2008), Fan Motoru(222 TL. İşçilik hariç 25 Temmuz 2009), Triger kiti,Su devir daim,Alternatör Kayışı(350 TL. İşçilik hariç 12 Nisan 2011) ve ilave olarak 1.000 TL.’nin üzerinde olan ve yaptırmadığım Volan problemim var.(Bu problem için Peugeot Genel Merkezi ile görüştüm gittiği yere kadar, yaptırmayın dediler belgem yok) 12 Nisan 2011 yıllık bakımları esnasında ödediğim ücret 581,48 TL.
12 Nisan 2011 yılında yıllık bakımım esnasında arka park sensörümün çalışmadığını belirterek bakmalarını rica ettim. Servis elemanı vites kolunu geri vitese çektiğinde dıd…şeklinde park sensörünün devreye girdiğini gösteren sesi duydu ve park sensörünün çalıştığını söyledi. Bende sesin geldiğini fakat sistemin uyarı yapmadığını ifade ettim. Ayrıntılı bakmalarını istedim. (Sensör bozulduğunu bilmediğim durumda geri geri giderken az kalsın çarpacaktım ben de bu vesile ile öğrendim sensörün çalışmadığını) Sonunda ikna oldular sensörün bozuk olduğuna. Bana arka park sönsürünü sağlayan kutunun içine (bu kutu bağaj içinde ve her yeri kapalı) su girdiğinden dolayı bozulduğunu söylediler. Bende kutucuğu görmek isteyince gösterdiler. Yenisinin fiyatının 400 TL. gibi bir fiyat olduğunu öğrenince(Park sensörleri piyasa fiyatı tabii ki orijinal Peugeot değil 40 TL’den başlıyor) “kalsın daha sonra taktırırım piyasada bulunan diğer markalardan, elzem bir parça değil nasılsa, arkaya kendim bakarım, o parayı vermem” diye düşündüm. (Mekanik bir parça olsa 1 dakika düşünmem değiştiririm)
Bana tamir ettirebileceklerini söylediler. Bende ne kadara mal olacağını ve tamir sonrası çalışıp çalışmayacağını sorduğumda problemin kutucukta olduğu, tamir olması durumunda park sensörünün görevini yapacağını söylediler. (Servis müdürü ve elektrikçi) Bana bilgi vereceklerini yapılıp yapılamayacağını bildireceklerini söylediler. Parçayı bırakarak yıllık bakımlarımı da yaptırarak servisten ayrıldım.
Zaman zaman Peugeot’u arayarak parçanın tamir olup olamayacağını sordum. Sürekli aradığımda hep aynı cevapla parçanın tamirde olduğu bana daha sonra bilgi verileceği söylendi. 19 Mayıs günü aradığımda parçanın geldiği ve tamir edildiği söylendi. Servise gittiğimde parçayı taktılar fakat sensör çalışmıyordu. Sensörün sağ arka tarafında da problem olduğu bu parçanın 187 TL. fiyatı olduğu söylendi. Ben de bu fiyata taktırmamım mümkün olmadığını, neden problemin sadece kutuyu tamir ederek giderileceğini söylediklerini ekstra olan bu maliyeti karşılamıyacağımı ifade ettim. Benden kutunun tamir ücreti olan 140 TL.(kargo ücreti işçilik) talep ettiler. Servis müdürü Sonuçta sensörün çalıştığına dair sesin geldiğini ifade etti. Ben de zaten tamire gitmeden önce bu sesin olduğunu ifade ettim.(Son noktada bu ücret 80 TL.’ye indi) Ben de daha önce böyle konuşulmadığını, sorunumun giderilmediğini ve ücreti ödemeyeceğimi ifade ettim.
Bu arada sensörle ilgilenirken aktif olan uzaktan kumandayla çalışan, (klavuzda belirtilen) A düğmesine bir uzun basışla açık olan camlarında kapanmasını sağlayan sistemin çalışmadığını fark ettim. Bu durumun düzelmesi için (servis müdürü dahil) bir saatin üzerinde uğraşıldı. Fakat geldiğinde bozuk olduğu veya akünün zayıf olduğundan dolayı ön camlara akımın gitmediğini söylediler. Fakat seyyar aküyü taktıklarında da sonuç vermedi.
Servis müdürü beyefendiye bu ücreti ödeyemeyeceğimi , sorunumun giderilmediğini ifade ettim. Servis müdürü bana bağırarak bir daha servislerine gelmememi, arabaya fazla para vermeyeceksem Tofaş, Şahin almam gerektiği , bir an önce arabamı satmam gerektiği, servislerine geldiğim takdirde hizmet verilmeyeceğini diğer çalışanların önünde ifade ederek beni servisten kovdu. Ben hiçbir şekilde tepki vermeyerek (tepki versem durum başka yönlere kayacaktı) sadece benimde kendi servislerini zaten kullanmayacağımı iade ettim.
Çıkışta bir sinirle Afy…… Renault yetkili servisi …….servis müdürü …. bey’in yanına gittim. Bozulan sistemimden ve durumu anlattım. Hemen bir arkadaşı yanına çağırdı. Ve Peugeot Afy…. Yetkili Servisi ….. Servis Müdürü dahil yapamadığı arızayı camları açmaya yarayan butonları bir uzun basışla yukarıya doğru itmesiyle sistem çalışmaya başladı.(Bu özellik bütün Renault vb. gruplarında aynıymış ayrıca daha sonradan okudum Peugeot forum sitelerinde arızanın bu şekilde giderileceği yazılı)
Sevgili Peugeot bu yazıyı tüm samimiyetimle size yazıyorum. Sizde aynı samimiyetle ve Türk insanına verdiğinizi değeri göstererek cevaplandıracağınıza ve gereğini yapacağınızı umut ediyorum.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.