A

Binbaşı
05 Kasım 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
45 (Bu ay: 3)
Gönderiler Hakkında
A
4 yıl
C3 iç güneşlik
Arkadaşlar 2008 model c3 aracımın iç güneşliği kırık. İnternette sadece orijinali var. Onun da fiyatı 1000 TL civarında. 100 TL civarında alabileceğim iç güneşlik satan yerler var mı. Ayrıca iç güneşlikte otomobil markası önemli mi. İkisi de değişeceği için başka bir markanın iç güneşliği uyar mı.
A
5 yıl
Clio 4 motor arıza ışığı
Arkadaşlar, bir ay önce 2013 model benzinli clio 4 otomobil aldım.
Dört yıldır otomatik vitesli otomobil kullandığımız için ve eşim de hayatında ilk defa düz vites kullandığı için biraz zorlanıyoruz. Arabayı devirsiz kullandığımız oluyor. Son günlerde üç kere ikinci vitese atmamız gerekirken üçüncü viteste veya dördüncü viteste gaza basmadan gidince motor arıza ışığı yandı.
Arabayı boşa alınca geçti.
Bu arada araba devirsiz olduğu için titriyordu.
Sizce bir sorun var mıdır.
A
5 yıl
Arabam perte çıkar mı?
Arkadaşlar bugün(01.10.2017) eşim arabayı kullanırken çarpmışlar. Kusur karşı tarafta.

Sigortamı yaptığım adamı aradım. Bir tane usta gönderdi. İnternet ortamında tutanak tutuldu. Yarın kusur oranları belli olacak. Arabayı gelen ustanın özel servisine çektik. Ancak benim aracımın kasko değeri 24000 TL. En az 8-9 bin TL hasar var. Ki bu rakam arabayı satarken karşıma çıkar. Yetkili servise götürsem bu rakam daha yüksek çıkar ve pert kaydına oluşabilir böylece zarar etmemiş olurum diye düşünüyorum. Sizce yetkili servise mi götüreyim. Ayrıca yetkili servisin karşı tarafın sigortasıyla anlaşması var mıdır.
A
6 yıl
Asma Tavandaki Fare Ölüsü
arkadaşlar evimde asma tavan var. Çatıda sanırım fare ölmüş. İki gündür inanılmaz kötü bir koku var.
Ne yapabilirim. İnternette hiç bir kaynak yok.
A
6 yıl
Microsoft rezaleti
Arkadaşlar lumia 925 sahibiyim daha doğrusu sahibiydim. Ondan önce de 620 telefonum vardı. Telefonum 19 kasımda bozuldu 20 kasımda hepsiburadaya gönderdim. Hepsi burada teleservise göndermiş. 8 aralıkta değişim kararı çıkmış. O günden beri bekliyorum ortada telefon yok.
Esimin 20 Kasımda lg g2 telefonu bozuldu Bimeks e verdim dört gün sonra ramir edip gönderdiler. Bir arkadaşım garantisi olmatan sony z aldı 2013 yılında 2014 te bozuldu aldığı dükkana kargoyla gönderdi bir hafta sonra telefon tamir edilip geldi ama benim garantili telefonum 43 gündür gelmiyor. Ürün değişimi için servis Microsoft tan telefon bekliyor Microsoft u arıyorum hafta içinde ara diyor hafta içinde arıyorum e mail at diyor e mail atıyorum ses yok.
Bu arada dikkatinizi çekerim Microsoft un çağrı merkezi yok. Muhattap bulamıyoruz. Hepsi burada bizimle alakası yok servisi bekliyoruz diyor servis Microsoft u bekliyor ben 43 gündür telefonsuz kaldım.
Kisacasi windows Phone pişmanlıktır. Bunu Windows phone fanatiği olarak söylüyorum. Adamların daha servisi yok hatta çağrı merkezi bile yok.
A
7 yıl
Vodafone ve 3310 Özel Hizmet Saçmalığı
Arkadaşlar bu akşam Vodafonedan faturanız 112 tl dir diye mesaj geldi. Müşteri hizmetlerini aradığımda 3310 diye bir özel hizmet servisine üye olduğumu öğrendim. Halbuki kesinlikle böyle bir yere abone olmadım.
İnternette yaptığım araştırmada çok sayıda insanın bu şekilde onayı olmadan üye yapıldığını öğrendim. Üye olmak için ekran altında çıkan reklama tıklamak kafiymiş.
Saatlerdir müşteri hizmetleriyle görüşüyorum, birşey yapamayız diyorlar.
Ne yapmalıyım başına gelen oldu mu?
A
7 yıl
kanallar azalmış
Arkadaşlar 6 yıl Digitürk seyrettikten sonra uyduya geçtim. Bugün, tv yi açtığımda 200 kadar kanalın gittiğini gördüm. Uyduda tgs var. Markası next Hepsiburadadan 119 tl ye aldım.
Nasıl düzeltebilirim?
A
8 yıl
onedrive kullanımı
Arkadaşlar telefonumdaki fotoğrafları onedrive a yükledikten sonra telefon hafızası çok azaldı. Ayrıntıya baktığımda onedrive ın 2 gb den fazla yer kapladığını gördüm. Nasıl olur anlamadım. Onedrive ile internetteki buluta yüklemiş olmuyor muyum. Telefon hafızasında yer alacaksa ne gerek var. Acaba ben mi bir yerde yanlış yaptım.
A
8 yıl
fahiş zamlar ve boykot gerekliliği
mayıs ayında i30 gdi style modeli 43 bine alan bir forumdaşa pahalıya almışsın denilmişti. şimdi 58 bini geçmiş.
yani zam nispeti %35. peki kur ne kadar yükseldi, yaklaşık % 18; ötv artışıyla beraber en fazla %25 zam yapmaları gerekir ki bu tip sorunlu dönemlerde firmalar kardan feragat ederek indirim yaparlar, bir süre vergi ve kur artışını yansıtmazlar veya az yansıtırlar.

şimdi ise kur ve ötv ye ilaveten işletmeler i30 misalinde olduğu gibi kendileri de %10 dan daha fazla zam ekliyorlar. yani bildiğimiz zam çeşitlerinin ötesinde bir zam ile karşı karşıyayız.

normal bir piyasa ortamında zamlar ya işletmelerin satışları iyi gittiği için (arz-talep dengesi) yapılır, ya vergi artışı olur(ötv), ya maliyetlerde olur(kurlar). x zamanda y mamulünde bir artış olduğunda denilebilir ki euro şu kadar arttı bu da fiyatlara yansıtıldı veya vergi artışı meydana geldi, artış yansıtıldı. bu durumu 2011 sonbaharında özellikle ticari araçlarda görmüştük. o dönemde işletmeler bu artışı belli bir süre fiyatlara yansıtmamışlardı. kampanyalar yapmışlardı. şimdi ise üç koldan yapılan zamla karşı karşıyayız.

bu arada faiz artışı da aslında zam demektir. çünkü araç satışlarının çok büyük kısmı kredi çekilerek yapılıyor. faiz artışı nedeniyle araç daha pahalıya alınacaktır.

ancak 2014 ocak başı itibariyle görüyoruz ki vergi artışı, kur artışı aynen yansıtılmakla kalmamış bir de % 10 larda artışı işletmeler kendileri yapmışlardır. bunun nedeni ise son yıllarda araba satışlarının yüksek yüzdelerle artmasıdır.

bu durumda tüketicilere düşen aynen doksanların başındaki cola boykotunda olduğu gibi sıfır araba almama boykotu yapılmalıdır.
A
8 yıl
siz ne düşünüyorsunuz?
http://m.sahibinden.com/classifiedDetail.html?id=149355019&rnd=3561 ilanindaki araca bakmayı düşünüyorum. sizce nasıl görünüyor. bir de bu arabaların yarı otomatik vitesi sorunlu mudur?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.