A

Yüzbaşı
23 Nisan 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
7 üye
Görüntülenme (?)
372 (Bu ay: 5)
Gönderiler Hakkında
A
9 ay
BİLGİSAYAR KASASI İÇİNE EKRAN TAKMA
Arkadaşlar merhaba; bilgisayar kasamın egzoz fan bölümüne fan yerine ekran takmak istiyorum. Elimde 7” hdmı çıkışlı ve USB den güç alan çerçevesiz ekran mevcut. Anlamadığım konu bu ekranda nasıl sabit bir görüntü oynatılıyor ? Bendeki sadece ekran. Arkasında ayrıca takılan bir kartı yok. Aida 64 sensorpanel için kullanıyorum. Lakin ben kısa video ya da hareketli duvar kağıdı gibi bir şey oynatmak istiyorum. Nasıl oluyor ? Alttan başlat çubuğu gözüksün istemiyorum ve bilgisayarı çalıştırdığımda otomatik devreye girsin istiyorum. Örnek resim paylaşıyorum. Egzoz fanı olmayan kasa resmide bana ait.

şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.
< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >
A
geçen yıl
ÇEKİLİŞ YAPACAĞIM NASIL DUYURABİLİRİM ?
Merhaba arkadaşlar referanslarıma da bakabilirsiniz. Çevremi genişletmek, YouTube kanalımın kitlesini büyütmek için çekiliş yapmak istiyorum. Elimde Asus Rog Core II Gaming mouse var hazırda. Bunun dışında başka ekipmanda sipariş edebilirim direk.
sizce nasıl duyurabilirim? Çekilişi nasıl yapayım ?
cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler ☺️
A
2 yıl
20 SENELİK BİLGİ TEKNİK YARDIM KANALIMA BEKLERİM
A
3 yıl
M2 SSD HAKKINDA BİLGİ YARDIMI
Elimde 500 GB aktif olarak kullandığım M2 Ssd mevcut. Sistem dosyaları ve bir kaç oyunum kurulu. Lakin artık yetmiyor. C üzerinde yani m2 üzerinde çalışmasını istediğim yeni oyunlarım var. Alanım yetersiz. Sizce 500 GB bir tane daha aynı M2 Ssd den alıp Raid mi yapsam ? Böyle ortalama 900 GB civarında bir alana sahip olurum. Yoksa mevcut olanı satıp 1 TB m2 Ssd mi alsam ? Hem fiyatlar ciddi yükseldi onu düşünüyorum, hem elimdeki m2 sağlıklı ve anakartım 2 adet m2 destekliyor kendinden slotu var. Yorumlarınızı rica ediyorum, teşekkürler.
A
4 yıl
ASUS ROG STRİX 2070 OC 20 GÜNLÜK COİL WHİNE
Merhaba arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi Asus Rog Strix 2070 Oc kart sahibiyim. 20 gün önce yani 09/03/2019 tarihinde Vatan Bilgisayar DENİZLİ şubesinden satın aldım. İlk günler çok az olan ses, birden artık gösterdi. İlk zamanlar hemen getirmedim çünkü çok azdı. Ama şimdi oyuna girildiğinde çok şiddetli ses alıyorum ve kasa masaüstünde olduğu için duyuluyor. Orjinal oyunlarım mevcut. Oyun farklılık göstermiyor. Aslında aldığım fps de, aynı oyun incelemelerine göre düşük gözüküyor az. Hatta donanımım, inceleme donanımlarından daha yüksek olduğunu düşünürsek daha fazla fps almam gerekir. Tabii sistem tamamen güncel. 1 ay içerisinde tüm parçaları yeniledim. Durum da bir değişiklik olmadı. Bu akşam Vatan Bilgisayara teslim edeceğim, saolsun Şube Müdürü kendisi ilgileneceğini ve 30 gün içinde değişim ve para iadesi hakkım olduğunu söyledi. Arıza olduğu takdirde uygulama bu şekildeymiş.

Bu durumu sizler ile paylaşmak için konuyu açıyorum. Asus Türkiye, anlaşmalı servisi ve Vatan Bilgisayarın bu durum karşısında tutumu ne olacak hep beraber takip etmiş oluruz diye düşündüm.

Bu zamana kadar çok olumsuzluk duydum, Asus da dahil bir çok markada duydum. Ama yıllardır Asus ürünleri kullanmama rağmen ilk kez böyle bir duruma denk geldim. Sonucu ve gelişmeleri hep beraber takip ederiz.

< Resime gitmek için tıklayın >
A
4 yıl
ASUS ROG STRİX 1070 OC FPS DÜŞÜŞÜ VE CIZIRTI SESİ
Arkadaşlar 6 aylık ekran kartımda son bir kaç gündür bir ses geliyordu. Ama böyle elektronik bir cızırtı gibi. Yani fan sesi demek zor. İlk fark ettiğimden psu dan geliyor sandım, her şekilde test ettim, ölçümleri yaptım, hiç sorun olmadı. Kartta bazen oyunlarda bazı sahnelerde 60 fps sabit iken, bir de 35 e çekiyordu. Bunun üzerine Asus Türkiye ile görüşmelere başladım. Tüm dediklerini yaptım. Farklı sistemde de denedim. Ama durum değişmedi. En son olarak bir sonraki akşam aynı oyunda 30 fps ye inip bir daha çıkmayıp, elektronik cızırtı sesi ciddi yükseldi. Ama aynı bahsi geçen sistemde 2070 ekran kartı denedim hiç sorun olmadı. Sizde bu arıza nedir tam olarak ? Asus a gönderdim. Daha yönlendirdikleri servise ulaşmadı. Düşüncelerinizi merak ediyorum. Teşekkürler.
A
4 yıl
UPS (KESİNTİSİZ GÜÇ KAYNAĞI) TAVSİYESİ
Merhaba arkadaşlar; mevcut Ups im ömrünü doldurduğu için yenisini almak istiyorum. Ama eski Ups de yaşadıklarımı yenisinde de yaşamak istemiyorum. Kısacası;

- Fransız bir model olması
- Oldukça az yer kaplaması (Çocuğumuz bulamasın, saklayabileyim)
- Garantili olması
- Sistemi bir uyarı anında 3-5 dakika süre tanısa kapatmam için yeterli.

Tavsiyelerinizi bekliyorum, Teşekkürler.
A
5 yıl
PSU (GÜÇ KAYNAĞI) HK. YARDIM&FİKİR
Merhaba arkadaşlar, mevcut bir sistemim vardı, bu sene içerisinde dış kasası da dahil, 2 bileşen haricinde her donanımı adım adım değiştirdim. Sadece 1 adet ssd eski zamanda kalma kaldı, 1 adette Psu. Benim sorum psu hakkında. Ortalama 4 yıllık, hiç bir sorunu yok, sistemimde bir önce ki donanımlar olsun, yeni hali olsun, hiç birinde donma, reset, performans düşüşü gibi sorunlar yaşamadım. Seasonic marka, full modular, kısacası hiç bir sorunum yok. Sadece sistemdeki en eski bileşen olmasından ötürü sizce yenilemek gerekli mi ? 850 Watt full modular. Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.
A
7 yıl
Kasam sizce nasıl ?
Merhaba arkadaşlar kasanın fiziki yapısını bozmadan bir şeyler yapmaya çalıştım. Sizinde görüşlerinizi bekliyorum. Şualıp takılabilir, şöyle yapılabilir dediğiniz şeyler var ise resim ile paylaşmanızı rica ediyorum.
< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >
A
7 yıl
USB SORUNU ENTERESAN
Merhaba arkadaşlar; gerçekten enteresan bir USB sorunu ile karşı karşıyayım. Aslında tam olarak sorun değil, anakartım da çok fazla USB girişi var. Her şekilde işimi görüyorum. Ama gene de kafama takıldı. Öncelikle şunu söylemek isterim, yazılım montaj vs. Hiç bir sorunum yok.
Frisby marka bir harici disk kutusu satın aldım. Bu harici disk kutusuna diski yerleştirdim. Ama bilgisayarın sadece bir USB 3.0 portu bu cihazı görmüyor. Diğer USB 3.0 ve 2.0 lar görüyor. Görmeyen bu USB 3.0 porta farklı cihazlar taktığımda sorunsuz olarak çalışıyor. Böyle bir durum ile karşılaşan oldu mu ? Kafama takıldı. O cihazın çalışmadığı USB porta ne taksam görüyor, sadece bir tane cihazda tanınmayan USB hatası verdi. Ama devam edince bir çok cihaz ile denedim herşeyi görüyor. Bir tek bu harici kutuyu görmüyor. Sizce nedendir ?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.