P

Yüzbaşı
28 Mart 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme (?)
50 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
P
11 ay
THY Bilet Değişimi-İadesi
Merhabalar,


Biraz taradım ama bir şey bulamadım. Tüm bu virüs süreçleri olmasaydı balayı tatili için yurt dışına çıkacaktık. Fakat 6 gün sonraki biletimiz için ne yapacağımızı bilmiyoruz. Uçuş iptal olmadığı için bilet iadesi alamıyoruz. Tek alternatif değişiklik gibi. Seneye aynı rotayı almak istiyoruz fakat daha önce değişiklik veya açığa alma işlemi yapan var mı? Özellikle değişiklik olursa kur farkı bilet farkı vesaire ödemek zorunda mı kalacağız? Bilgiler tatmin edici değil.
P
3 yıl
2016 Model Hyundai i20 Style Pan
Merhaba,

Kasım 2016'da trafiğe çıkan Hyundai i20 Style Pan aracımı satıyorum.
Araç boyasız, değişensiz, kısacası hasarsızdır. Rengi lansman rengi olan kaşmir kahvedir. Cam tavanlı Style paketidir.
10500 km'de, senelik bakımını üç hafta önce yaptırdım. 4 sene daha garantisi var.İçi de dışı da alındığı gündeki temizlikte.
Motor 1.2, benzinlidir. Garajda muhafaza edildiğinden dışında hiçbir yıpranma yoktur. İçeride sigara içilmemiştir.

Fiyat 58000 TL. İstanbul Beylikdüzü'nde görülebilir.

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
P
4 yıl
VPN Özellikli Modem - Youtube Hız Sorunu
Arkadaşlar merhaba,
TTNET Hipernet 35 mbit paketinden kullanıyorum. İternet hızım varken Youtube'da video izlerken sağ tıktan istatistiklere baktığımda bağlantı hızım 1 mbit görünüyor.

Evimden 200 metre ileride çalıştığım ofiste ise 50 mbit internet var, aynı hat üzerinden besleniyor yani. Youtube'da video izlerken yine istatistiklere baktığımda bağlantı hızının 48 mbit olduğunu görüyorum.

Burada düşünerek vardığım tek sonuç modem farkı olabilir. Evde dandik bir Zyxel modem var 100 liralıklardan. Ofisteki modeme baktım, Zyxel Vmg3312. Özelliklerinde ise vpn var. Yani bu modem kendi kendine bize vpn hizmeti mı sağlamış oluyor? Yoksa farklı bir ayarı olabilir mi? Ona göre eve de paraya kıyıp bu modemden alacağım. Bir fikriniz var mı?
P
5 yıl
Amerika'dan Telefon Getirme Tecrübesi Bulunanlar?
Arkadaşlar merhaba,
Arkadaşım şu an Amerika'da ve iPhone7 almak istiyor. Türkiye'de garantisi geçen kodu alması gerekiyor bunu biliyorum. AT&T ve T-Mobile ABD'de bu kodlu telefonlara sahip operatörler. Sorum şu; Apple Store'dan bu kodu sorup alamaz mıyız? Yoksa bu iki operatörden birine gidip unlocked cihaz mı almalıyız? Bu konuda nasıl hareket etmeli yardımcı olacak var mı?
P
5 yıl
Yurtdışından İki Telefon Getirmek
Ahali merhaba,
Şu an İngiltere'deyim. Yeni çıkacak iPhone modelinden arkadaşlarıma iki adet alıp kapalı şekilde ülkeye sokmak istiyorum. İşletecek pasaport mevcut, telefon sahiplerinin pasaportlarına işlenecek. Sorum şu ki iki cihaz ile ülkeye giriş yapabilir miyim, yasal olmayan bir durum var mı?
P
5 yıl
İngiltere ve Banka?
Merhaba arkadaşlar,

Temmuz'da 3 aylığına İngiltere'ye gidiyorum. Banka olarak hangisini tavsiye edersiniz bilen var mı? Kredi kartı harcamalarında komisyon kesiliyor mu detaylı anlatabilecek birisi var mı?
P
5 yıl
İnternet Kalitesi Hakkında Uzman Sorusu
Merhaba forum ahalisi. Bir sorum olacak ve direkt olarak konuya giriyorum.
Evde TT 16 Mbit 75GB kotalı paketi kullanıyorum. Fiber mi değil mi açıkçası çok bilmiyorum. Speedtest'te yaptığım hız testinde 13-14 Mbit performans gösteriyor. Gerçekten de indirme yaptığım zaman bu hızlara ulaşabiliyorum. Fakat Youtube videoları veyahut dizi sitelerinden izlediğim videoların kalitesi çok düşükte kalıyor, kaliteyi yükselttiğimde yüklenmiyor.

Evde çok karışık bir modem sistemi var. Ana kablo sigorta kutusunun içinden geliyor. Ben de modem görüntü kirliliği yapmasın diye modemi direk sigorta kutusunun içine attım. Fakat sigorta kutusunun üzerini bir ayna ile kapatıyoruz. Ayna internet kapasitesini oldukça düşürdüğünden dolayı iki adet router ile bir kendi odama bir de salona uzantı yaptık.

Şimdi, belki artık kaliteli videolara hız yetmiyordur diye düşünsem de bugün şirkette izlediğim video çok kaliteli göründü. Hız testi yaptığımda da 12 Mbit performans çıktı. Dolayısıyla ben de evde de aynı kaliteyi yakalamak istiyorum.

Bu karmaşık modem sisteminden kaynaklanan bir durumdur, yoksa aklıma sadece Google DNS kullanmam geliyor. Yardımcı olabilecek var mı?
P
6 yıl
Inter Maçı Kombine/Passolig
Merhaba arkadaşlar, Inter maçı için passolig geçmiyor. Kombinesi passolige yüklü olan arkadaşım bana kartı verdi fakat bende passolig yok. Bu maça girebilir miyim bilgisi olan var mı?
P
6 yıl
LG Smart Tv Hdd'yi Bozdu
Arkadaşlar LG LF650V televizyonuna taktığım 500 GB hdd içindeki müzik klasörüne ulaşamıyorum. Dosyalarımı nasıl kurtaracağım hakkında bilgisi olan var mı? Hdd'de 4 tane ntfsck başlıklı klasör oluşmuş içlerinde bir sürü veri var. Müzik klasörü de duruyor ama açamıyorum hata dosya dizin bozuk vey okunulamaz durumda diye.
P
6 yıl
Internet Erişimi Gözüktüğü Halde Baglanti Kurulmuyor
Merhaba arkadaslar,

Evde zyxel modem ile iki adet air ties access point kullaniyorum. Ana modem olan zyxel'in wireless seçeneği kapali. Yani sadece iki access point ile internet bağlantısı kuruyorum(dum). Gece ne olduysa sabah hiçbir şekilde bağlantı kuramamaya başladım. İki access point de sıkıntısız çekiyor, bağlantı var gibi gözükse de bilgisayarda firefox sunucu bulunamadi hatasi veriyor, telefonda da ip adresi alınıyor yazıyor ama bağlanmıyor.

Iki defa ana modemin fişini çekip taktım fakat değişen bir sey yok. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Not: Evdeki sabit telefonda problem yok, çalışıyor. Yani hatta problem yok gözüküyor. Ayrıca modem arayüzüne de giremiyorum. Bağlanamadı hatasi veriyor firefox.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.