A

Yüzbaşı
15 Mart 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
50 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
A
11 yıl
Turkcell - Yurtdışında mesaj alma ücretli mi?
Başlık da yazdığım gibi, yurt dışına gideceğim ve roamingde iken mesaj almak ücretli midir?
A
11 yıl
iGO Primo Turkey Güncelleme - Canlı Trafik geldi
Bugün iGO Turkey güncellemesi geldi. Açıklamada 2011.07 haritası ve canlı trafik verisi olduğu yazıyor. Şu an iniyor.
A
11 yıl
iPhone 4 vs iPhone 4S Pil Karşılaştırması
iPhone 4S'de gördüğüm kadarıyla standby süresi 300 saatten 200 saate düşmüş, %33 azalma hiçde küçümsenmeyecek bir durum. Ayrıca wifi üzerinden internet de 10 saatten 9 saate düşmüş ama 3g konuşma 1 saat artmış. Sonuçta benim anladığım ortalama kullanımda iPhone 4 şarjı ortalama 1,5 gün giderken bu 1 gün gidecek gibi duruyor.

< Resime gitmek için tıklayın >

http://www.apple.com/iphone/compare-iphones/
A
11 yıl
Asıl hayalkırıklığı: iPod ve iPod Touch
Herkes iPhone 4s'e yüklendi ama bence yeni iPod ve iPod Touch'lar daha büyük hayalkırıklığı yarattı. iPod hiç değişmedi, touch'nın ise sadece beyaz rengi geldi.
A
11 yıl
App store'a kiralama hizmeti mi geliyor?
Cultofmac'in son haberine göre iTunes son betasında app kiralaması hakkında bilgiler bulunmuş. Pahalı uygulamaların düşük bir ücret karşılığı kısa süreli kiralanması veya 1$ olan uygulamaların bedava kiralanması söz konusu olabilir. Belirli süre sonrası app kendini cihazdan silecek. Belki yarınki etkinlikte tanitabilinir

< Resime gitmek için tıklayın >

http://www.cultofmac.com/120145/hidden-strings-inside-latest-itunes-beta-say-youll-soon-be-able-to-rent-your-apps/
A
11 yıl
Android, iOS'u geçti ama...
Millennial Media'nın ağustos ayında yaptığı araştırmaya göre şu an için Anroid kullanımı, iOS'un önünde gidiyor ama üretici bazında bakıldığında ise Apple %23,19 ile liderliğe oturuyor.

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

http://9to5mac.com/2011/09/23/in-mobile-apple-and-google-continue-to-rule-the-landscape/
A
11 yıl
iPhone için Mac OS X Lion teması - Gördüğüm en sağlam tema
Videoyu izlemek için tıklayınız

Cydia'ya 'fnetdesigns.com/cydia/repo' reposunu ekleyin ve 'Theme Outlet'i yükleyin
'Theme Outlet'i çalıştırın ve 'OS X Ultimatum' kurun. DreamBoard'u açın ve 'OS X Ultimatum'u seçin.
A
11 yıl
Snapseed uygulaması bedava olmuş
Normalde 4.99$ olan uygulama 20 - 23 eylül tarihleri arasında bedava olmuş. İndirmeniz tavsiye edilir.

< Resime gitmek için tıklayın >

http://itunes.apple.com/tr/app/snapseed/id439438619?mt=8

Snapseed, App Store üzerinde yer almasından kısa bir süre sonra haftanin uygulamasi seçilecek kadar basarili bulunan bir fotograf uygulamasidir.
Snapseed ile fotograf çekimi öncesinde ve sonrasinda birbirinden basarili ve etkileyici düzenlemeler yapmak mümkün. Söz konusu düzenlemeler sizin özgürce hareket edebilecegini bir arayüz üzerinden sunuluyor. Yine yaraticiliginiza bagli olarak serbest bir sekilde hareket edebilmenizin yani sira belirli formatlari görsellere uygulayabiliyorsunuz.
Renk ve isik düzenlemeleri yapilmasina da imkân taniyan Snapseed, sahip oldugu dört farkli çekim efekti ile çok ugrasmadan etkili fotograflar elde etmek isteyenlerin ihtiyacini da görüyor.
Facebook, Twitter ve Flickr baglantisi kurabilen Snapseed (iPhone, iPod Touch ve iPad Icin Fotograf Efekti Uygulamasi) uygulamasi, fotograf çekmeyi çok seven ve yaraticilga önem veren kullanicilar için biçilmis kaftan.

Alıntıdır
A
11 yıl
Turkcell'den Navigasyon - Yol Bilgisi (22.09.2011 Uygulama Appstore'da)
Turkcell Yolbilgisi

Biliyorsunuz geçtiğimiz bayramda iGO Türkiye için geliştirdiği navigasyon uygulamasını çok kısa bir süre için ücretsiz yapmış, biz de hemen paylaşmıştık. Fakat o gün uygulamanın ücretsiz veya indirimli versiyonundan birçok takipçimiz yararlanamamıştı. Turkcell bu kullanıcıların sesini duymuş olacak ki, Turkcell Yolbilgisi isminde, dün gece kendi aboneleri için ücretsiz bir navigasyon uygulaması yayınladı.
Her ne kadar uygulama App Store’dan ücretsiz olarak indiriliyor olsa da, aslında haftalık 1.5 TL’lik bir abonelik ücreti mevcut. Uygulamanın App Store açıklamasında da şöyle yazıyor: “Turkcell YolBilgisi haftalık 1.5 TL ücretli bir servistir. Kampanya kapsamında 31 Ekim 2011′e kadar ücret alınmayacak, bu tarihten sonra kullanım ücretlendirilecektir. Kullanım sırasında kullanıcılardan data ücreti alınmayacaktır.”
Uygulama sadece Turkcell abonelerine hizmet verdiğinden uygulamayı ilk olarak EDGE veya 3G internet bağlantısı aktifken çalıştırmak gerekiyor. Ben de bunu ilk Wi-Fi’dan açtığımda aldığım garip hata mesajı sonrası farkettim. Muhtemelen Turkcell, abonesini tanıyabilmek ve aşağıdaki abonelik işlemini başlatabilmek için ilk seferde Hücresel Veri (3G/EDGE) istiyor.

< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >

Abonelik işlemi tamamlandıktan sonra da uygulamayı ister Wi-Fi’dan, istersek de 3G’den kullanabiliyoruz. Hatta internet bağlantımız hiç olmasa dahi kullanabiliyoruz harita ve konum bilgileri uygulama içeresinde gömülü olduğundan. Muhtemelen sadece anlık trafik bilgileri için internet bağlantısı lazım oluyor.

< Resime gitmek için tıklayın >

Uygulamayı gece yarısı indirip hızlıca mahallede bir tur atıp deneme imkanı buldum. Bu yüzden çok detaylı tecrübe edebilmiş değilim. Fakat gözüme çarpan en büyük eksiklik, uygulamanın Retina Display desteğinin olmaması. Bu yüzden iPhone 4′de ekranlar ve yazılar kötü gözüküyor. (Küçük firmalar yapsa belki anlarız ama Turkcell gibi büyük firmaların bu tip önemli detaylara dikkat etmesi lazım.)

< Resime gitmek için tıklayın >

Uygulamadaki arama özelliğinin de oldukça başarılı olduğunu söyleyebilirim. Daha doğrusu test amaçlı aradağım tüm sokak ve önemli yerlerin adresini hemen buldu. Zaten adresi bulduktan sonra yol tarifi almak oldukça kolay.

< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >

Uygulamada yol tarifi haricinde benzin istasyonları ve eczaneler de yer alıyor. Fakat gördüğüm kadarı ile akaryakıt istasyonu olarak sadece Shell listeleniyor. Ayrıca Turkcell Pusula uygulamasında olduğu gibi gece ve hafta sonu nöbetçi eczaneler de listeleniyor.

< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >

Uygulamayı diğer rakiplerinden ayıran en büyük özelliği de büyük illerde trafik yoğunluğunu da göstermesi. Uygulamayı sabah trafiğin yoğun olduğu saatte de kullandığımda yukarıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi boğaz trafiğini gerçekten yoğun gösterdi.

< Resime gitmek için tıklayın >

Bir de uygulamada İstanbul’da yaşayan kullanıcılar için önemli bir ayrıntı düşünülmüş ve köprünün kullanılması gereken rotalarda bize hangi köprüyü kullanmak istediğimiz soruluyor. Son olarak diğer navigasyon uygulamalarında olduğu gibi hız limitlerine uymadığımızda sesli uyarı devreye giriyor.

< Resime gitmek için tıklayın >

Çok sık navigasyon uygulaması kullanan biri olmadığım için benim incelemem biraz sığ kalmış olabilir. Fakat uygulamayı tecrübe etme imkanı olan bu konunun uzmanı arkadaşlar da yorumlarını paylaşabilirse çok sevinirim. Her ne kadar haftalık 1.5TL’lik servis ücretini çok bulsam da, Kredi Kartsız Apple ID‘si olup navigasyona ihtiyaç duyan Turkcell aboneleri için bir fırsat diyebilirim.
Aşağıdaki linki kullanarak Turkcell Yolbilgisi uygulamasını ücretsiz olarak App Store’dan indirebilirsiniz. Fakat uygulamayı kullanabilmek için Turkcell abonesi olmak gerekiyor.

http://itunes.apple.com/tr/app/turkcell-yolbilgisi/id460376699?mt=8

Yazan: Mustafa Tan

http://www.iphoneturkey.biz/2011/09/turkcell-yolbilgisi.html 'den alıntıdır.
A
11 yıl
Atari arcade - iPad için joystick
Atari firmasi iPad için joystick tanıtttı. iPad hem yatay hem de dikey olarak cihaza konulabiliniyor. Bağlantı ise bluetooth ile sağlanıyor. Fiyatının 99$ az olması bekleniyor.

< Resime gitmek için tıklayın >
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.