Ö

DH Yönetici
28 Ekim 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
369 (Bu ay: 25)
Gönderiler Hakkında
Ö
10 yıl
Anlık Ping Artışı + Takılma Sorunu
Arkadaşlar 1 yılı aşkın süredir bu sorunu yaşıyorum ve çözemiyorum. Anlık ping artışım var. Sabit 60 pingim varken ping birden 250 e çıkıyor sağ üstte ping çizelgesi turuncuya dönüyor sonra yavaş yavaş 4-5 saniye de eski değerlerine ulaşıyor sonra tekrar oluyor oyun içinde 1 dakika da en az 2 defa başıma geliyor. Oyun kalitemi çok etkiliyor. Bunun yanı sıra oyunun bazen ağırlaştığını ve takıldığını hissediyorum. Bu sorunu yaşayıpta bir çözüm bulmuş arkadaşlarımız varsa gerçekten yardımlarını bekliyorum.
Ö
10 yıl
Son Zamanlarda Yaşanılan Dolandırılma Olaylarıyla İlgili
Merhaba arkadaşlar.

Aslında geçmişten beri yer yer talihsiz şekilde yaşanan ancak son zamanlarda league of legends bölümünde sıklıkla görülen dolandırılma olaylarıyla ilgili genel bir açıklama yapma gereği hissettim. Öncelikle belirtmek isterim ki yaşanan bu olaylardan ötürü bizlerde rahatsızız , bu gibi durumların yaşanmasını istemiyoruz ve bu olayların yaşanmaması için gerekli önlemleri almaya ve gerek görüldüğünde uyarılar da bulunmaya özen gösteriyoruz. Ancak sizlerin de bildiği üzere gerek ilgili bölüme konusunun açılması şartıyla hesap satımı gerekse oyun ile ilgili diğer alışverişleriniz tamamen sizin inisiyatifinizde olup donanımhaber ya da yöneticileri bu alışverişlerde belirli bir taraf ya da aracı değildir ve olamaz bu sebeple sizlerin yaptığınız alışverişlerde tamamen kendi iyiliğiniz için dikkatli olması gerekiyor.

Diğer bir konuya gelirsek ilgili konularda sıklıkla dolandırıcıların cezalandırılmadığıyla ilgili söylemler görüyorum. Bu söylem gerçeği yansıtmıyor. Aksini düşünen varmıdır bilmiyorum ama yönetimden hiç kimse müneccim ya da robot değil bundan dolayı sizlerin yaşanan bu dolandırılma vakalarıyla ilgili şikayet yoluyla ya da özel mesaj atarak yönetime ya da yöneticilere ulaşmanız daha sağlıklı ve çabuk sonuçların doğmasını sağlıyor. Gün içinde açılan x kişisi dolandırıcıdır konuları bazen gözden kaçabiliyor dolasıyla yaşanan bu olumsuzluktan yönetimin haberi olmayabiliyor.

Alışverişlerinizde daha dikkatli olmanız dileğiyle iyi forumlar.
Ö
10 yıl
Çözünürlük Ayarı Sorunu
Arkadaşlar , çözünürlük ayarı olarak 1920 x 1080 kullanıyorum ama oyun bu çözünürlüğü karşılamıyor. Diğer çözünürlük ayarları da çok kötü gösteriyor. Bu konuda yapabileceğim bir şey var mı ?
Ö
10 yıl
Anlık Ping Sorunu
Arkadaşlar bu sorun nedeniyle oynadığım oyunlardan zevk almamaya başladım. Aslında uzun bir süredir bu sıkıntıyı yaşıyorum ama önceleri daha hafif olarak yaşadığım bu problem son zamanlarda oyunu çekilmez bir hale getirdi. Oyuna sabit 60 fps - 60 ping ile girerken oyun içinde belirsiz zamanlarda anlık ping artışları oluyor örneğin ; birden 60 olan pingim 200 lere çıkıyor ve daha sonra yavaş yavaş tekrar 60 ' a iniyor. Bu oyunu tamamiyle oynamama bir engel değil ama oyun kalitesini çok düşürüyor. Bu sorunu yaşayıpta bir çözümünü bulmuş olan arkadaşlarımız yardımcı olursa sevinirim.
Ö
11 yıl
Renaissance Heroes Rehber ( Yeni Soluk MMOFPS )
Merhaba arkadaşlar bu konuda sizlere Türkiye'de ArkArena tarafından 2013 Nisan ayında kapalı beta ile yayınlanan ve şu an açık beta döneminde olan, hızlı ve dinamik oynanış yapısı ile fantastik bir MMOFPS olan Renaissance Heroes hakkında bir rehber sunacağız.
Renaissance Heroes Tanıtım Fragmanı

Oyunun sitesi ve İndirme adresi


Son yıllarda görmeye alışkın olduğumuz çağımızın silahlarıyla donatılmış oyunların aksine Rönesans dönemine ait barutlu tüfekler, uzun menzilli oklar ve yakın dövüş silahı olarak kullanılan topuzları barındıran oyun, bizlere oldukça farklı ve eğlenceli bir deneyim yaşama şansını sunuyor.

Eski ve tecrübeli oyuncuların çok iyi bildiği Quake'e ve Unreal Tournament’a birçok yönüyle benzeyen oyun da zeminden can, zırh ve cephane gibi özellikleri toplayıp karakterimizin özelliklerini arttırmamız mümkün. Oyunda şu an 8 farklı karakter bulunuyor ve her birinin kendine özgü hikayesi ve özelliği mevcut. Hamamları, sarayları, villaları, kütüphaneleri, Türk motifleriyle döşeli küçük haritaları ile aksiyonun hiç bitmediği Renaissance Heroes, Unreal Engine 3 motorunun gücünü de arkasına alarak oyunculara görsel anlamda tatmin edici kaliteye sahip grafikler sunuyor.

Oyundaki ara yüzlerin basit ve anlaşılır olması, karakterimizi ve silahlarımızı çabucak ayarlayıp eğlenceye atılmamızı sağlıyor. Silahları güçlendirme seçeneği de bulunan oyunda, silahlarımızı silah geliştirme bölümünden herhangi bir sanatçıyı seçip güçlendirebilir ve ilginç bir sistem olan rüşvet sistemiyle sanatçıya rüşvet verip, güçlendirmenin daha başarılı olmasını sağlayabiliriz. Oyundaki görev ve başarı sistemi de oldukça gelişmiş ve görevleri tamamladıkça daha fazla bonus kazanma şansımız bulunuyor. Oyundaki başarı sistemiyle kendi başarı sıralamamızı ve oyundaki en iyi oyuncuların istatistiklerini görebiliyoruz.

Oyun Modları


Şu anda güncel olarak 6 farklı oyun modu oyunculara sunuluyor. Farklı mod türlerine göre değişiklik gösterebilen oyuncu sayılarında maksimum 6 vs 6’ya kadar çıkılabiliyor. Oyun modlarını biraz daha incelemek gerekirse; maç sonunda en fazla öldürme sayısına sahip olan takımın kazandığı ölüm maçı, arkadaşlarla birlikte oynanabilen bir oyun moduyken, rakip takımın merkezine girerek puan kazanılan “Hezarfen” gibi farklı ve eğlenceli modlar da mevcut. Ayrıca belirlenmiş bir noktayı ele geçirerek ve bir yandan da aynı bölgeyi ele geçirmeye çalışan rakip takımla savaşarak oldukça hareketli ve zevkli “Hakimiyet” adında başka bir oyun modu da bulunmakta. Bayrak ele geçirerek puan kazanılan “Kaptı Kaçtı” gibi farklı bir oyun modunun yanında, rakibinize meydan okuyabileceğiniz “Düello” modu ve herkesin tek olduğu ölüm maçı da Renaissance Heroes’un diğer oyun modlarından.
Oyundaki farklı özelliklerden birisi de Nispet sistemi. Bizi çok eğlendiren ve rakibi de bir hayli sinirlendiren bu sistem oyuna çok iyi işlenmiş durumda. Rakip oyuncuyu öldürdükten sonra Z tuşuna basarak uygulanan sistemde, nispet yaparken ölmezsek ve nispet başarılı olursa karakterimiz ekstra can, zırh veya cephane gibi özellikler kazanıyor. Ve bu özellikler de hayatta kalmamızı birinci dereceden etkiliyor.


Oyunun Farklı Yönleri


Görmeye pek alışık olmadığımız, FPS oyunlarında bir yenilik olan Gazap modu ise dengeleri değiştirecek şekilde tasarlanmış. Bu moda sol alttaki Gazap barının dolması halinde hiç bir tuşa basmadan girebiliyoruz. Gazap barının dolması için art arda ölmemiz ve takımımızın kaybediyor olması gerekmekte. Gazap moduna girdiğimizde silah hasarı, can, zırh ve hareket hızı gibi özelliklerimizin limitleri oldukça yükseliyor fakat bu mod sınırlı bir süre içinde geçerli. Maç sırasında silah güçlendirmek için ekstra malzemeler kazanmamız da mevcut. Bu malzemeleri kazanmak için rakibin üstüne zıplayarak öldürme, bomba ile öldürme veya maç sırasında bir görevi tamamlama yolu ile kazanabiliriz.


Karakter Rehberi


Her karakterimizin kendine özgü bir hikayesi ve oynanışa etki eden bazı yetenekleri var. Oyundaki karakterlerin yeteneklerine ve hangi alanda uzman olduklarını anlamak açısından önemli detaylara bir göz atalım.


Rossi''Rossi 23 yaşında, hem genç hem de yakışıklı bir savaşçı. Kendisi Da Vinci’nin bilinmeyen öğrencisi ve rahmetli hocasının rüyasını gerçeğe dönüştürmek için yola çıktı.''

Rossi hocasının da öğrettiği gibi tam bir tüfek ustası. Kendisi tüfek saldırı hasarı bonusu ve daha fazla cephane taşıma gibi özelliklere sahip. Bu iki yetenek birbirini tamamlıyor ve Rossi oyunda bulunan tüfekler ile kullanıldığına durdurulmaz bir canavara dönüşüyor.Medici''Medici ismini oyunun hikasinden hatırlıyorsunuzdur. O kilise muhafızlarının şimdiki lideri ve tek amacı Da Vinci makinesini bulup dünyaya hükmetmek. Henüz 28 yaşında olması ise buna engel değil.''

Medici liderlik rolünü fazlasıyla hak eden bir karakter. Tüm silahlarda arttırılmış atış hızı ve diğer karakterlere göre daha fazla başlangıç cephanesine sahip. Bu da demek oluyor ki eğer Medici’i seçtiyseniz sürekli ateş etmelisiniz. Medici’nin bu özellikleri savaş alanında daha fazla kalmasına yardımcı olurken, birebir savaşlarda atış oranı ile avantıjlı olmasını da sağlıyor.Bart''Bart 64 yaşında olmasına rağmen henüz savaşmaktan vazgeçmemiş. Kendisi St. Gregory Manastırı’nın son muhafızı. Kilisenin etkisini kaybettiği bir zamanda kendinden geçerek Jaque isimli karakteri diriltmiş ve kafasına göre yol almaya başlamış. Da Vinci’nin makinesini ise kiliseyi eski haline getirmek için istiyor. Bart anlayacağınız üzere dinine oldukça bağlı biri.''

Bart açıkçası birçok oynanış biçimine hitap eden bir karakter olmuş. Kendisi tüfek ile saldırdığında fazladan kritik vuruş kazanırken bunun yanında bir de yakından kullanılan silahlar ile daha fazla hasar verme gibi bir özelliğe sahip. Benim gibi yakın dövüş silahlarını seven biri için bu yetenek oldukça gerekli. Fazladan tüfek kritiği ise yine birebir mücadeler ile sıkça karşılaşan oyunculara rakibine daha fazla hasar vererek hayatta kalma şansı tanıyor. Bart bu sayede oyunu hızlı oynamayı sevenlere de oldukça hitap ediyor.


Jaque''Bart 400 yıl kadar önce barış kuvvetlerinde sıradan bir asker iken bir gün Bart tarafından diriltilerek savaşa mahkum ediliyor. Da Vinci makinesini mezarına geri dönebilmek için istiyor. Jaque kaba görünüşüne rağmen aslında duyguları olan bir robot.''

Jaque arttırılmış defansı ve zırh puanı ile oyunun en sağlam tanklarından bir tanesi. Bu önemli yetenek sayesinde Jaque rakiplerine göre çok daha uzun süre hayatta kalabiliyor. Ben Jaque isimli karakteri bir yakın dövüş silahı ile oynamanızı tavsiye ediyorum. Çünkü bu yüksek zırh ve defans size rakipleriniz arasına kolayca girme yetisi kazandıracakır. Jaque uzun süre hayatta kalabildiği için kalabalık çatışmalarda da her zaman takımı için bir artı oluyor.


Barossa''O kiliseden intikam almanın yollarını arayan muhteşem bir korsan. Da Vinci makinesini köle pazarında satılan arkadaşlarını kurtarmak için istiyor. Bu nedenle Barossa’yı az da olsa Spartacus’e benzetebilirsiniz.''

Barossa gerçekten oynamaya değecek iki farklı yeteneği bünyesinde barındıran bir karakter. İlk olarak bu dev korsan headshot önleyici bir kaska sahip. Bu kask sayesinde oyunun en etkili ve sinir bozan silahı olan arbaletlere ve onları kullanan karakterlere (ilerde değineceğiz) karşı avantıjınız olmuş oluyor. İkinci güzel şey ise özel silahlar için arttırılmış hasar bonusu. Bildiğiniz gibi haritalarda bulunan sarı toplardan alırsanız limitli cephanesi bulunan bir özel silaha sahip oluyorsunuz. Genelde bazuka benzeri olan bu silahı kullanmayı seviyorsanız Barossa’yı mutlaka denemelisiniz.


Aisha''Aisha içimizden biri. Türk İmparatorluğunun yetiştirmiş olduğu en iyi ajanlardan biri olan Aisha, henüz 23 yaşında genç ve alımlı bir bayan. Özgürlüğünü elde edebilmek için Da Vinci’nin makinesini istiyor. Özgürlüğe olan inancınısı asla kaybetmemiş anlaşılan...''

Aisha yani Ayşe şu an oyunun en çok tercih edilen karakteri durumunda. Şüphesiz ki bunun ilk sebebi karakterimizim arbalete olan sevgisi. Aisha arbalet ile daha fazla hasar verme yeteneğine sahip, bu da onu başarılı bir suikastçi yapıyor. Bir diğer özelliği olan bonus can puanı ile Aisha karakteri ‘’camper’’ dediğimiz FPS oyunların korkulu kitlesi olan ‘’pusucular’’ için biçilmiş kaftan. Eğer bu hızlı oyunda daha fazla taktik geliştirip tempoyu biraz yavaşlatmak istiyorsanız, Aisha tam size göre bir seçim.


Alphon''Alphon 40 yaşında. Kendisi dolandırıcılığı ve palavrayı seven bir kaşif. Da Vinci makinesini, Eden Bahçesini bulmak ve dünyaya kendini kanıtlamak için istiyor.''

Alphon aslında oynanış olarak Jaque’e fazlaca benzeyen bir karakter. Benzer olarak Alphon da yüksek can puanı ve defans gibi özelliklere sahip. Aynı şekilde bu karakter de yakın dövüş için oldukça uygun. Uzun süre hayatta kalma yetisi ile Alphon rakiplerinin arasına kolayca girebilir ve onları etkisiz hale getirebilir.


Sika''Cumhuriyetçilere karşı savaşan, kilisenin yanına sığınmış simyacılardan. Simyacılar kilise için çalışageldiler ancak hiçbir zaman efsanevi Semender'e ulaşamadılar. Simyacı bir ailenin soyundan gelen Sika, DaVinci makinesini; Semender’i bulmak için istiyor. Fakat görünüşte henüz çocuk denebilecek yaşta yani 17 yaşında bir genç kız Sika...''

Sika oynanış olarak tamamen hedef alma üzerine kurulu bir karakter. İlk yeteneği olan ‘’Arbaletle kolay atış’’ sayesinde arbalet kullanırken düşmana hedef aldığınızda hitbox dediğimiz hedef göstergesi hafif büyüyor. Tam bu sırada yaptığınız atışlar ile düşmanı kolayca vurabiliyorsunuz. Sİka’nın bir diğer özelliği ise Headshot atmanın yani kafadan vurmanın kolay olması. Masum güzelliğinin altında can yakıcı bir savaşçı bulunan Sika’da gizli silahlardan birisi.


Artılar / Eksiler

+ Hem seslendirmeler hem de içeriğin tamamen Türkçe olması.
+ Ücretsiz olması.
+ Oyunda hiçbir şekilde hilenin bulunmuyor olmaması ve bunun getirdiği huzurlu bir oyun ortamı.
+ Tamamen kendine has bir tarzı olması, piyasadaki oyunlardan farklı ve dikkat çekici olması.
+ Oyunda bol silah seçeneği olması.
+ Seviyenin hızlı ilerlemesi ve üst seviyelerde ki çarpıcı silahlara daha erken sahip olunabiliyor olması.
+ Nispet sistemi ile rakibe tatlı sataşmalarda bulunabiliniyor olması.
+ Silahların oyunda ücretsiz olarak alınabilmesi, görev yaptıkça hediye olarak da gelmesi.
+ Silah satın aldığınızda siz oyunu oynamadığınızda, silah süresinin işlememesi. Yani bir hafta bile oynamasanız döndüğünüzde silah süresi kaldığınız yerden devam ediyor.
+ Altın (Gerçek para gerektiren) eşyaların fiyatlarının piyasadaki oyunlardan çok daha uygun fiyata satılması. Ve silahı uzatma opsiyonuyla diğer seferlerde %25 daha ucuza alabilme.
+ Oyunun sürekli gelişmekte olması ve dolasıyla daha fazla harita - silah eklenecek olması

- 5, 6 seneden eski bilgisayarlarda çalışmayabilir.
- Alışmak çok az vaktinizi alabilir ama alıştıktan sonra başından kalkmak istemeyeceksiniz.
- Oyun daha betada olduğu için birkaç eksiği var, ama bu haliyle bile oldukça içerik var denebilir.
Ö
11 yıl
Lol yükleme dosyası açılmıyor - çalışmıyor
Merhaba arkadaşlar.

Başlıkta da belirttiğim gibi resmi sitedeki 3 mb ' lık yükleme dosyası bilgisayara indirildikten sonra açılmıyor dolasıyla çalışmıyor. Bu sorunu yaşayıp çözüm bulmuş arkadaşlarımız yardımcı olursa sevinirim.
Ö
11 yıl
Sistem konusunda tavsiye arıyorum ?
Arkadaşlar merhaba.


Yeni bir bilgisayar alma niyetindeyim fakat bu konularla teknik olarak bilgi sahibi değilim bu yüzden tavsiyenizi ve yardımınızı almak istiyorum.

Kişisel işlerim için bir notebook ile ipad ' im mevcut bu yüzden masaüstü bir bilgisayar almak istiyorum. Bütçem 1.500 - 2.000 tl aralığında. Piyasadaki mevcut oyunları rahatlıkla oynayabileceğim bir sistem tavsiye ederseniz memnun olurum. Şimdiden teşekkürler.
Ö
11 yıl
adobe air debug launcher hatası
Merhaba arkadaşlar.

Dün yeni gelen patchi yüklemem ile birlikte bu hatayı almaya başladım. Netten çözümlerini aradım fakat hiç biri işe yaramadı. Bu sorun hakkında yardımcı olabilecek olan var mı ?
Ö
11 yıl
Basket Dudes


Merhaba arkadaşlar. Oyun hakkında aslen fazla bir bilgim yok ama oyunu tanıtmak amaçlı konusunu açma gereği hissettim. Oyunumuz temel olarak online basketbol üstüne kurulu. Oyun başında zaten varolan 4 takımdan birini seçiyorsunuz ve ister single mode da ister online mode da çevrimiçi olarak oynayabiliyorsunuz. Her oyunda hem hesabınız hemde takım oyuncularınız tecrübe kazanıyor. Oyun sonunda yüklü miktarda oyun içinde harcayabileceğiniz oyun parası , eşya ya da kart kazanabiliyorsunuz. Ayriyetten oyundaki parayla kartlarda satın alabiliyorsunuz. Bu kartlar oyunun bir periyodunda sizi ekstra katkı sağlıyor.

Oyunun web sitesi :http://www.basketdudes.com/
Kayıt :http://www.basketdudes.com/register/data/

Download dosyasına web sitesinden ulaşabilirsiniz. Sadece 20 mb

İyi forumlar.
Ö
11 yıl
Darbeye Bağlı Burun Şişmesi
Arkadaşlar merhaba.

İki gün önce halı saha maçında burnuma orta derecede bir darbe aldım. Rakibin omzu burnuma geldi maçın sonuydu 10 dk içinde eve gittim ve buz ile müdahale ettim. İlk gün hafif bir şişlik vardı bugün hafif bir sızlamayla morarmaya başladı. Ben iyileşmesini beklerken dahada kötü bir hal almaya başladı. Malum bayram tatilindeyiz salıdan önce doktora gidemem salı gideceğim. Sormak istediğim salıya kadar dahada kötü bir hal alabilir mi ? Eğer kırık varsa nasıl anlayabilirim ?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.