K

Binbaşı
10 Mart 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
235 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
K
11 ay
Corsair Carbide SPEC-02 kasa ayağı önerisi
Arkadaşlar merhaba , corsair Carbide SPEC-02 kasam için bu ayaklardan nereden bulabilirim ?
< Resime gitmek için tıklayın >
K
geçen yıl
Televizyon arızası
Arkadaşlar merhabalar ufak bir bilgi danışmak istiyorum umarım yardımcı olursunuz. Televizyonumun alt kısmında boydan boya ince bir çizgi çıkmıştı tabi bunun için servisi çağırdığımda yüksek ücret talep ettikleri ve benim içinde şuanlık sorun teşkil etmediği için yaptırmamıştım. Bir kaç ay geçtikten sonra ekran birden bire gitti ve bu şekilde oldu. Sizce arıza neyden kaynaklanıyor ?

Ürün üzerinde herhangi bir darbe, sıvı teması vs yok.


< Resime gitmek için tıklayın >
K
2 yıl
Türkcell'den aldığım iPhone Cihazla ilgili yaşadığım mağduriyeti anlatıyorum.
29.11.2019 tarihinde bu arkadaşlardan satın aldığım iPhone 11 256 gb cep telefonumun 2 ay gibi kısa bir süre içerisinde arızalanması nedeniyle 'onarım yapılmaması sadece arıza tespiti yapılması' şartıyla Genpa yetkili servisine gönderdim. Genpa tarafından ürünün arızalı olduğu, hoparlöründen parazitli ses geldiği tespit edildi. Daha sonra 6 ay içerisinde arızalanan malların tesliminde varsayıldığı belirtildiği üzere ürünün birebir sıfır kapalı kutu olarak değiştirilmesi için Türkcell'e yazdım. Türkcell sorunu anlatan dilekçeyle birlikte bize gönder, servis raporunu onaylattıktan sonra ürünü değiştireceğiz dedi. ürünü full kutu şeklinde Türkcell'e gönderdim. Türkcele yazdığım dilekçede onarım istemediğimi yenisini istediğimi belirtmeme rağmen servise göndermiş, servis ise ürünün toz aldığını, tozun temizlendiğini ve tozsuz bir ortamda kullanılması gerektiğini belirtmiş ve ürünü tarafıma gönderdiler.

Yahu bir kere iPhone 11 cihaz ip68 sertifikasına sahip suya ve toza dayanıklı. Üstelik telefonumu kumsalda kullanmıyorum ve çalıştığım yerde tozlu değil :) Bu telefona toz nerden girmiş olabilir ki toza kesinlikle dayanıklı olması gerekiyor. İlk servis raporunda kesinlikle böyle bir ibare de yok.

Türkcell'in gönder hallederiz demesinden sonra sorunu çözmemesi ve 2 hafta telefonsuz dolaşmama sebebiyet vermesi nedeniyle THH sürecinden sonra ayrıca tazminat davası da açacağım.
K
2 yıl
TTNET indirim aldatmacası
24 ay taahhüt yapıyorsun 400 TL değerindeki pakette 310 TL indirim yaptık diyorlar. 3-5 ay sonra caymak istersen eğer bu arada ki 310 TL indirim bedelini de yansıtmakla tehdit ediyorlar düşünün 5 ay kullandınız 5x310 TL indirim bedeli yansıtılabilir. Resmen müşteriyi kaçırmamak için rehin alıyorlar.

< Resime gitmek için tıklayın >
K
3 yıl
Türk Telekom Btk Şikayet Ana Konu
Arkadaşlar bilindiği gibi türk telekom yeni tarifelerini açıkladı, gene olan vatandaşa oldu uygun tarifeler kaldırılıp, sınırsız internet adı altında soyguna başladılar. Lütfen duyarlı olalım btk'ya gerekli geri dönüşü yapalım.

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >
K
3 yıl
05.10.2018 reynmen note 9 çekilişi
Silebilirsiniz.
K
3 yıl
Teklif edilen affı doğru buluyor musunuz ? Anket
Arkadaşlar hepinizin bildiği üzere MHP af teklifini meclise taşıyacağını açıkladı bu konu hakkındaki düşünceniz nedir?

Af teklifinde Kapsam dışındaki suçlar;

Milli savunmaya karşı suçlar
Devlet sırlarını açıklama suçları
Soykırım ve insanlığa karşı suçlar
Kasten adam öldürme suçları
İşkence,cinsel dokunulmazlığa karşı işlenen suçlar kapsam dışı tutulmuştur.


Araştırmaya göre 6,5 senede bir af çıkıyor;

Araştırmada, aflar tarihinin 5 Aralık 1921 yılında 'Fransızlar tarafından işgal edilen topraklarda işlenen suçlara ilişkin af' ile başladığı kaydedildi. Türkiye'nin, ilk genel af ile 7 Ocak 1922'de tanıştığı bildirilen raporda şöyle denildi: "Bunu 1923 ve 1924 afları izledi. 1933 yılında Cumhuriyet’in 10. yılı, 1960 yılında 27 Mayıs İhtilali ve 1974 yılında Cumhuriyet’in 50. yılı nedeniyle yapılan dört başı mamur aflarla birlikte tam 10 genel af niteliğinde af ve 4 genel affa ek yasa çıkarıldı." 2000 ve 2002 yıllarında çıkarılan şartlı salıverme ve cezaların ertelenmesine dair yasalar da buna eklendiğinde ortalama 6,5 yılda bir genel af çıkarılmış oldu.


Benim şahsi görüşüm, gasp, uyuşturucu satıcısı,mafya örgütleri, adam yaralama, dolandırıcılık, rüşvet gibi suçlardan hüküm giymiş insanların ceza indirimi almasını istemem. Rahşan affıyla çıkanların büyük çoğunluğu tekrar aynı suçları işlemişler. Devlet zırt pırt af çıkartmamalı bi tarafı sevindirirken diğer tarafta mağduriyetler yaratabilir. Örn;(Binlerce insanı dolandırmış tosun bile rahat rahat ülkesine gelebilir) Üstelik MHP'nin açıklamış olduğu af teklifi Anayasa mahkemesine taşındığı takdirde genişletilebilmesi riski bile var. Toplumun şuanda aftan daha çok refaha ihtiyacı var. Bu konuda iyileştirmeler düşünülebilir. Mhp şuanda birilerinin dışarı çıkması için uğraşacağına bebek bezinden alınan %18 kdv yada zorunlu ihtiyaçtan alınan ötv(zorunlu ihtiyaç olmasına rağmen özel tüketim vergisi) yi düşürmek için çaba gösterse toplum tarafından daha çok desteklenir. Ben bu affı kesin olarak desteklemiyorum. Benim görüşüm bu yönde sizde görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
K
3 yıl
2015 linea Urban bu fiyata alınır mı ?
Arkadaşlar;

2015 model değişen yok ön kaputta hafif boya var birisi park ederken değdirmiş,
Km 72 bin
1000 tl hasar kaydı

Urban model 1.3 multijet

47 bine alınır mı ?
K
3 yıl
50.000 tl ye kadar araç önerisi
Arkadaşlar bütçem belirttiğim şekilde araç önerisi yaparsanız sevinirim aklımda olan markaları sayıyorum ;

Hyundai blue ; kimisi iyi diyor kimisi kötü aklım karışık..

Fiat linea ; etrafımda kimisi çöp diyor kimisi kaliteli diyor bunda da kararsız kaldım,

Ford focus ve Toyota da var ama yüksek model ve hasarsızları genelde fiyatları 50.000 i geçiyor
K
3 yıl
2012 Ford Trend 61.000 TL alınır mı ?
Arkadaşlar, bi arkadaşım 120.000 KM de hasar kayıtsız, sağ alt çamurluk boyalı, değişensiz aracını satıyor, bakımları eksiksiz yapılmış. Bu fiyata alınır mı ne dersiniz ?

bu arada, araç trend modeliymiş ancak kendisi çelik jant ve sis farı takıldığını, trend x olduğunu belirtiyor.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.