C

Onbaşı
24 Ocak 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
18 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
C
2 yıl
Atatürk\u0027ten Anılar-Mehmet Ali Kağıtçı - SEKA Fabrikası Kurulurken Yaşananlar
https://www.dailymotion.com/video/x879t6a


Mehmed Ali Kâğıtçı (1899, Heybeliada - 1 Ekim 1982, Heybeliada), Türk kimyager ve kâğıt mühendisi.

Türkiye'de ulusal selüloz ve kâğıt sanayiinin kurulmasındaki önderlik ve öncülük rolü üstlenmiş ve Türk kâğıt sanayisinin kurucusu olmuştur. Türkiye'de kâğıt, karton, ambalaj kağıdı, gazete kağıdı ve sigara kağıdı üretecek ilk fabrikanın 1934 yılında başlayan kuruluş çalışmalarını yürüttü. Sümerbank Kâğıt ve Karton Fabrikası’nı 1941 yılına kadar yönetti.
C
3 yıl
Prof. Dr. Kazım Mirşan - THE PROTOTURK HISTORY
Prof. Dr. Kazım Mirşan BİO

Doğu Türkistan’ın İli Nehri üzerindeki Kulca Kentinde, 4 Temmuz 1919 tarihinde doğdu. 1932′de öğrenimine İstanbul’da devam etti. Almanya’da Berlin Üniversitesi’nde ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nde inşaat yüksek mühendisliği okudu.

Almanca, Rusça, İngilizce, Yunanca, Latince, İtalyanca öğrendi. Türk lehçeleri Tatarca, Özbekçe, Başkurtça, Tarançıca, Kaşkarlıkça (yani Uygurca), Kazakça, Kırgızca, Azerice ile kendi ana lehçesi olan Tümenlikçe'yi gramerleriyle öğrendi.

Hayatının büyük bir kısmını, Türk tarihi ile ilgili yeni tezler ortaya atarak geçirdi. Görüşleri, büyük yankılar uyandırdı. Dünyada ilk defa Etrüsk yazısını okudu. Orhon-Selene Yazıtları üzerinde de incelemelerde bulundu. Atlantis olarak bilinen mitolojik uygarlığa ilişkin yeni iddialar ortaya attı. Onbinlerce yıllık Türk tarihini aydınlatıcı çalışmalar yaptı. Sölgentaş Mağarasında Türkçenin 16.000 yıllık izlerini buldu.

Çeşitli Görüşleri

* Yazı M.Ö 16.000 yılında Türkler tarafından icat edildi.
* Kürtçe’nin Ön-Türkçe’den sözcükler barındırdığı gibi bu sözcükleri Arapça ve Farsça’ya da taşımıştır.
* Anadolu’da da Ön-Türkçe yazıtlar bulunmaktadır.
* Latin, Yunan, Fenike ve Kril alfabelerinin Ön-Türkçe’den oluşmuştur.
* Roma’nın küllerinden kurulduğu medeniyet olan Etrüskler Türk’tür. (Etrüskçe yazıtlar ilk defa 2004 senesinde Kazım Mirşan tarafından çözümlenmiştir.)
* Etrüskçe Türkçe’dir
* Skandinavya ve Avrupa’da 5000′den fazla Türkçe yazıt bulunmaktadır.
* Mısır’daki eşteşlerinden 2000 yıl daha eski ve iki kat daha büyük olan ve şu anda yasaklanmış bölgede bulunan piramitler Türkler tarafından yapılmıştır.

Alfabelerin kökeni Türkçe

Kazım Mirşan, yaptığı çalışmalar sonucunda tarihe dönük bilimsel iddialarda bulundu. Mirşan, Türkler’in Çinliler’den çok daha önce kağıt üzerine fırçayla yazı yazdıklarını ve bunun örneğine çok rastlanmadığını ifade etti. İşte, Mirşan’ın tarihçileri şaşırtacak iddialarından bazıları:

* Türk Tarihi, M.Ö 16.000’li yıllara dayanıyor.
* Yazı M.Ö 16.000 yılında Türkler tarafından icat edildi.
* Tüm dünya alfabelerinin kökeni Türk alfabesidir.
* Kürtçe’nin Ön-Türkçe’den sözcükler barındırdığı gibi bu sözcükleri Arapça ve Farsça’ya da taşımıştır.
* Anadolu’da da Ön-Türkçe yazıtlar bulunmaktadır.
* Latin, Yunan, Fenike ve Kril alfabeleri, Ön-Türkçe’den oluşmuştur.
* Roma’nın küllerinden kurulduğu medeniyet olan Etrüskler Türk’tür. (Etrüskçe yazıtlar ilk defa 2004 senesinde Kazım Mirşan tarafından çözümlenmiştir.)
* Etrüskçe Türkçe’dir
* Skandinavya ve Avrupa’da 5000’den fazla Türkçe yazıt bulunmaktadır.
* Türklerle Almanlar (Cermenler) akrabadır.
* Mısır’daki eşteşlerinden 2000 yıl daha eski ve iki kat daha büyük olan ve şu anda yasaklanmış bölgede bulunan piramitler, Türkler tarafından yapılmıştır.

Türkler’in Çinliler’den çok önce kağıt üzerine fırçayla yazı yazdıklarını anlatan Mirşan, daha da ileriye giderek, tüm dünya alfabelerinin kökeninin Türk alfabesi olduğunu savunuyor. Mirşan ayrıca, “Etrüskçe Türkçe’dir, Türklerle Almanlar akrabadır” diyor.
Videoyu izlemek için tıklayınız
C
3 yıl
Saka Türkleri -Prof. Dr. Mehmet Bayrakdar
Prof Mehmet Bayrakdar: Mısır Piramitlerini ilk kuranlarda, Tekerleği ilk icad eden de, İlk yazıyı, dili edebiyatı, efsaneyi icad eden de Türklerin Ataları Sakalardır.
"Türkler yoğurttan başka ne icad etti ki?!" diyen 'maraz kitle' ye duyurulur..

Prof Mehmet Bayrakdar: Farsça'da 3500 Türkçe kelime vardır. Bizim Farsça sandığımız kelimelerin çoğu Sakacadır/ Türkçedir. Üstelik bunları ortaya koyan filolog da İranlı'dır

Prof Mehmet Bayrakdar: Bügünkü Farsça, Asurca ve Türkçe'den oluşan bir dildir.
Buna İranlı dostlar küsmesin çünkü İran'da, tarih boyunca Türkün vatanlarından biridir

C
5 yıl
Laptop ssd tavsiyesi lazım acil
C
9 yıl
Lorislerin hiç bir yoldan yasadışı satılmasına izin vermeyin kampanyası
C
9 yıl
Ferhan Şensoy- Kahraman Bakkal Süper markete Karşı 1990
C
9 yıl
ferhan şensoy Ferhangi Şeyler Radyo Tiyatrosu
C
9 yıl
Ferhan Şensoy - Seyircili Seyir defteri
C
9 yıl
GDO\u0027nun Arkasındaki Sistem genetically modified organism
Videoyu izlemek için tıklayınız


GDO'nun Arkasındaki Sistem
haberlerde görüp evet zararlı dediğimiz gdo'nun arkasındaki yasama yürütme ve yargıyı ele geçiren koskoca bir sistem. insanlığın nüfusu gittikçe artarken, azalan ve kalitesizleşen tarım alanları herkesi doyuramayacağımız günleri getirecek. ve zararlı mı değil mi tartışmalarını bırakıp gdonun imdadımıza yetişmesini izleyeceğiz. genetiğini değiştirdiğimiz ürünler bizi doyururken belki de ırkımızın sonunu getirecek.

"sadece gdo'lu patatesle beslenen fareler üzerinde yapılan testler iki veya üç nesil sonra büyümelerinin yavaşladığını gösterdiği ve bazı üreme sorunları... ve de organ gelişim sorunları yaşadıkları için... bazı çok bilmiş bilim adamları ve mızmız aktivistler bunların insanların da başına gelebileceğinden endişeleniyorlar. en iyisi bekleyip görelim"
C
9 yıl
Hayatınızın Kararı - Talat Kırış - TEDxIstanbul
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.