A

Binbaşı
31 Aralık 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
8 üye
Görüntülenme (?)
45 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
A
2 yıl
A71 de frekans birleştirme var mi ?
A71 almayı düşünüyorum telefonum bozulduğu için , Frekans birleştirme var mi a71 de kullananlar bu telefonu telefon arama menüsünden *#0011# yapıp hangi sim'i kullanıyorsanız seçip orda çıkar var mi yok mu .Frekans birleştirme ; 4.5g frekansları olan band 20 , band 1800, band 2600 gibi frekansları birlestirmesidir ..
A
4 yıl
Genaral gm5 plus çift sim kart 4.5g sorunu .operatör vodafone
Arkadaşın telefonu gm5 plus çift simkartli 4.5g uyumlu ama 4.5g yı çekmiyor. Vodafone müşteri hizmetlerini aradık sorun telefonla alakalı dedi .acaba sorun nerden kaynaklanıyor.Niye 4.5g yı çekmiyor telefon ..servisemi telefonu götürsek? Bilgisi olan yardımcı olabilir mi ?
A
4 yıl
Google play da geçerli 5tl hediye
Arkadaşlar : salla kazandan google play da geçerli 5 tl hediye geldi nasıl kullanılıyor? Kod filan yok .müşteri hizmetlerine sordum hediye kullan bölümü var dedi ama bulamadım öyle bir bolum .nasıl kullanabilirim 5tlyi bilgisi olan var mi ?
A
4 yıl
Play store de mobil ödeme geldi
Sonunda play store de vodafone mobil ödeme geldi
Vodafone kullananlara hayırlı olsun.
< Resime gitmek için tıklayın >
A
5 yıl
Vodafone taahhüt bozma hakkında soru
3g cekmediginden dolayı yaşadığım yerde vodafone ile taahutumu bozup türkcell e geçeceğim.taahhutum aralık ayında bitiyor fakat aralık ayini beklemeyip türkcell'e geçeceğim.bilen arkadaşlar cevaplarsa bi kaç sorum olacak
Fatura kesim tarihi ayin 22 sinde işlemler nasıl oluyor.
Diyelimki yarın gitsem cep merkezine borcu ödeyip hemen türkcell'e numara taşıma işlemi yapabilirmiyim ?
Nasıl oluyor yani işlemler.
Bilgisi olan cevap verebilir mi ?
A
5 yıl
Icra takibi ile ilgili soru
Arkadaşın 280 tl borcu var di ödemedi .avukat aradı 680 tl ödemem lazım dedi.icra takibi bi kağıt geldi orada 320 tl ödenecek tutar diyor.arkadas hangisini ödeyecek konu ile ilgili bilgisi olan varsa cevap verebilir mi ?
A
6 yıl
4.5G’nin olmazsa olmazı fiber altyapı paylaşımı için telekomü-nikasyoncular ortak şirket kuruyor. Turkcell, Türksat, Vodafone ve Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği’nin (Telkoder) ortaklığındaki şirkette Türk Telekom yer almadı.
TELEKOMÜNİ-KASYON sektörü yeni ortaklığı kutluyor. 4.5G ile olmazsa olmaz haline gelen fiber altyapı için ortak bir şirket kuruluyor. Turkcell, Türksat, Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği ve Vodafone, fiber kablo döşemek, mevcut fiber hatlarını ortak paylaşıma açmak için tek bir şirket çatısı altında buluştu. 15 Temmuz darbe girişimi olmasaydı yarın kamuoyuna duyurulacak şirkette ise fiber ağ altyapısı pazarında çoğunluğu elinde bulunduran konumda olan Türk Telekom yer almıyor.

4.5G ile alevlenen ve Türkiye telekomünikasyon gündeminden hiç düşmeyen tartışma fiber ağların paylaşımı konusundaydı.

YENİ ALTYAPI TEKLİFİ

Türk Telekom, elindeki 214 bin 395 kilometrelik fiber altyapıyı paylaşmaya yanaşmazken, kırsal alanlarda yeni kurulacak altyapıyı paylaşmayı teklif ediyordu. Turkcell ve Vodafone ise şu anda kullanımda olan ve kurulacak olan tüm fiber altyapı için ortaklık öneriyordu ve bunun için de bir şirket kurulmasında ısrar ediyordu. Hatta bu tartışmalara sürerken Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı da devreye girerek fiber altyapı paylaşımı konusunda bir çalışma için düğmeye basmıştı, fakat somut adımlar gelmemişti.

TÜRKSAT DAHİL OLDU

İşte bu tablo dört şirketin bir araya gelerek ortaklık yapmasını sağladı. Önümüzdeki hafta yapılacak toplantıda operatörler, ortak şirket için mutabakat imzalayacak. Bu süreçten sonra ise ortak şirketin kuruluş süreci başlayacak. Şirketin kurulmasının ardından fiber altyapı stratejisi belirlenecek ve ihtiyaç olan alanlara kablolar döşenmeye başlanacak. Konu hakkında bilgi veren sektör yetkilileri, fiber altyapının önümüzdeki dönemlerde tek bir şirket üzerinden devam ettirilemeyeceğini ifade ederek, “Ülkenin kalkınmasının geniş fiber ağlardan geçtiğini düşünüyoruz. Bu yüzden kurulacak ortak şirket, Türkiye için önemli bir yatırım atağı olacak. Birliktelik sağlanılacak” diye konuşuyor.


Ancak kurulacak şirket ile döşenecek fiber altyapı için düzenlemeler çerçevesinde bazı sorunların çıkabileceği de ifade ediliyor. Bunun için ise Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın atacağı adımlar önemli. Ortak şirket kurulduktan sonra yaşanacak gelişmeler merak ediliyor.

SÜREÇ NASIL BAŞLADI?

FİBER altyapı paylaşım için ortak şirket kurulması konusu geçtiğimiz yıl eylül ayında tartışılmaya başlandı. Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, New York’ta düzenlenen basın toplantısında rakiplerine çağrıda bulunarak, “Gelin hep birlikte bir altyapı şirketi kuralım. Hepimiz mevcut altyapımızı bu şirkete devredelim. Ülkeyi fiber ağla donatalım” demişti. Bunun üzerine Vodafone’dan bir açıklama gelmiş ve şirketin Türkiye CEO’su Gökhan Öğüt, 2016 Aralık ayında “biz varız” mesajı vermişti. Ardından gözler Türk Telekom’a çevrildi. Ancak şirket olumsuz yaklaştı. Türk Telekom Grubu CEO’su Rami Aslan, 10 yıldan beri yatırım yaptıklarını ve 4.5G öncesi yatırım yapmayanların rahatsızlığı olduğunu söyledi. Daha sonra şubatta Barcelona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nde (MWC) soruları yanıtlayan Aslan, ortak şirket kurulması konusunda şunları ifade etti: “Otobanlar ve kırsal alanda yapılacak çok yatırım var. Orada işbirliği yapabiliriz.” O günden sonra Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı harekete geçerek bir düzenleme üzerinde çalışıldığını açıkladı. Ancak uzun süreden beri bu konuda hiçbir gelişme gündeme gelmedi.
A
6 yıl
Vodafone SüperNet’e Gelenlere Ücretsiz ‘Anahtar Teslim Kurulum’ Hizmeti
Dijital Dönüşüm vizyonunu evlere taşımaya devam eden Vodafone, sabit internet hizmetinde bir ilke daha imza atarak ücretsiz 'Anahtar Teslim Kurulum' hizmetini hayata geçiriyor. 'Anahtar Teslim Kurulum' ile Vodafone SuperNet'li olmak isteyen herkes, başka hiçbir teknik ekip ya da uzmana ihtiyaç duymadan internetini en hızlı şekilde bağlatabilecek. Müşterilerin evlerine kadar gelen Vodafone SüperNet kurulum ekipleri, tüm işlemleri sağlayacak. Gerekli testleri gerçekleştiren ekipler, interneti kullanıma hazır bir şekilde teslim edecek. Vodafone SüperNet'in Temmuz ayı itibarıyla yenilenen ve ayda 49.90 TL'den başlayan Anahtar Teslim Tarifeleri ise her evin ihtiyacını karşılayacak.

Türkiye'nin dijital geleceğine liderlik etmeyi hedefleyen Vodafone, bir buçuk yıl önce başlattığı evlerde Dijital Dönüşüm seferberliğine yeni ürün ve hizmetler eklemeyi sürdürüyor. Vodafone, sabit internet hizmetinde bir ilki gerçekleştirdiği ücretsiz 'Anahtar Teslim Kurulum' hizmetiyle Türkiye'nin 81 ilinde kullanıcılara modemlerini kurma ve onları internete bağlayarak evlerinden çıkma sözü veriyor.

Vodafone'un yeni 'Anahtar Teslim Kurulum' hizmeti kapsamında kurulum ekibi, önce internet hattının aktifliğini kontrol ediyor; sonra müşterilerin evine çıkarak, modem kurulumunu gerçekleştiriyor. Daha sonra kullanıcıların cihazlarındaki internet bağlantıları ve test işlemlerini tamamlayan kurulum ekibi, kullanıma hazır internet hizmetini teslim ediyor. Türkiye çapında başvuru yapan tüm müşterilerden randevu alabilen 81 ildeki Vodafone kurulum ekipleri, kullanıcıların istediği tarih ve zaman aralığında interneti bağlamak için gerekli ziyaretleri gerçekleştirebiliyor. Müşterilerin evine kadar gelen ekipler, yanlarında taşıdıkları teknik ekipmanlarla internet bağlantısını en hızlı şekilde tamamlayabiliyor. Böylece, Vodafone SüperNet ekipleri dışında herhangi bir elektrikçi ya da başka bir teknik ekibe ihtiyaç duymayan kullanıcılar, kurulum sürecini hızlı ve ücretsiz şekilde gerçekleştirme imkanına sahip oluyor.

Vodafone SüperNet'in Anahtar Teslim Kurulum hizmetine ek olarak, yenilenen Anahtar Teslim Tarifeler ise her evin internet ihtiyacına cevap vermeye devam ediyor. Temmuz ayı itibarıyla yenilenen ve tamamen ailelerin ihtiyaçlarına göre tasarlanan limitsiz Anahtar Teslim Tarifeler kapsamında tüm ihtiyaçlara yönelik tasarlanmış farklı tarifeler bulunuyor. Hız ve kotada en optimum içeriği arayanlara 49.90TL'lik 'Çekirdek Aile' tarifesinin yanı sıra 12 aylık kontratlı 'Öğrenci' tarifesi de bulunuyor. Yeni Anahtar Teslim Tarifeler ile ev internetimde hepsi içinde olsun, maksimum deneyimi yaşayayım diyen kullanıcılara 'Dijital Aile' tarifesi ve daha birçok farklı tarifeyi seçme şansı sunuluyor.

Buruk: "Ekiplerimiz internete bağlanmadan evlerden ayrılmıyor"

Vodafone olarak, Türkiye'nin Dijital Dönüşümüne liderlik etme vizyonu doğrultusunda mobil ses, sabit ses, mobil internet, ADSL ve fiber internet hizmetleri sunduklarını vurgulayan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Ender Buruk, şunları söyledi:

"Türkiye'nin Dijital Dönüşümüne liderlik etme vizyonumuzla sadece mobil değil ev kullanıcılarımızın da hayatını kolaylaştıran çözümler sunmaya devam ediyoruz. Vodafone olarak, dijital mobil ve sabit iletişim hizmetlerini tek çatıdan sunan bir 'genişbant telekomünikasyon şirketi' olmayı hedefliyoruz. Bu hedef doğrultusunda sabit internet kullanıcılarına önemli bir kolaylık sağlayacak ücretsiz 'Anahtar Teslim Kurulum' hizmetini hayata geçirmiş olmaktan mutluluk duyuyoruz. 'Anahtar Teslim Kurulum' hizmeti Türkiye'nin 81 ilinden Vodafone SuperNet'e başvuru yapan herkes, hiçbir ek ücret ödemeden ve teknik ekibe ihtiyaç duymadan kurulum sürecini hızlıca tamamlayabilecek. Müşterilerimizin internet hattını bulunduğu eve ya da daireye bağlayacak olan ekiplerimiz, modem kurulumunu da gerçekleştirip, kullanıcının internete bağlandığından emin oluyor. Ekiplerimiz müşterilere internet giriş ekranını göstermeden kurulum sürecini tamamlamıyorlar. Ekiplerimiz, tüm işlemleri tamamladıktan ve internete bağlandıktan sonra evden çıkıyorlar. Bu hizmetimizle, kullanıcılar için uzun zaman alan ve sorunlu bir hale dönüşen kurulum sürecini en hızlı ve sıkıntısız bir şekilde tamamlamayı hedefliyoruz. Vodafone olarak, abonelerimizin her an her yerde dijital dünyaya kesintisiz ve yüksek hızla bağlanabilmelerini sağlarken, geleceğin akıllı evlerine de bugünden öncülük etmeye devam edeceğiz."

Kurulum hizmeti sadece modem kurulumuyla sınırlı değil

Anahtar Teslim Kurulum hizmetiyle müşterilerin evlerine kadar gelen Vodafone ekipleri, başvuru yapan kullanıcının internet hattı aktif olduktan sonra binada bulunan ankastre kutusu ile evin internet kablosunun eşlenmesi işlemini gerçekleştiriyor. Daha sonra eve çıkarak modem kurulumu sağlayan ekipler, gerekli testleri yaptıktan sonra kullanıcının cihazı internete bağlı halde evden çıkıyor. Böylece, daha önce sadece modem kurulumunu kapsayan kurulum hizmeti artık başka hiçbir teknik desteğe ihtiyaç kalmadan uçtan uca bir şekilde müşterilere sunuluyor. Ücretsiz 'Anahtar Teslim Kurulum' hizmeti, sadece Vodafone'dan modem almayı tercih eden müşterilere sunulacak olup, Türkiye'nin 81 ilindeki kullanıcıları kapsıyor.

Vodafone SüperNet'in sunduğu "ADSL", "FİBER", "Telefonsuz ADSL" ve "Telefonsuz Fiber" hizmetlerine başvuran herkes yenilenen 'Anahtar Teslim Tarifeler' ile ücretsiz 'Anahtar Teslim Kurulum' fırsatından yararlanabiliyor. Bu fırsatlardan yararlanmak isteyenlerin 0850 542 0542 numaralı telefonu aramaları veya Vodafone Cep Merkezleri'ni ziyaret etmeleri yeterli oluyor.
A
6 yıl
Akk nin kalkması için yapılan ımza kampanyasına destek olalım
A
6 yıl
Fiber alt yapınin geleceği btk da tartışıldı
Türkiye Ulusal Genişbant Stratejisi Çalışma Toplantıları BTK koordinasyonunda başladı. Genişbant altyapısının ülkelerin elektronik haberleşme sektörünün gelişimi açısından önemi ve ülkemizde genişbant altyapısının geliştirilmesine yönelik alınabilecek tedbirler hakkında oluşturulacak raporun tamamlanması amacıyla; Ulusal Genişbant Stratejisi Çalışma toplantıları 18 Mart 2016 tarihinde, Sektörde bulunan İşletmeciler ve İşletmeci temsilcilerinin yer aldığı bazı STK’larla birlikte BTK İstanbul Bölge Müdürlüğü’nde başladı. Toplantıya ayrıca çeşitli merkezlerden videokonferans sistemi ile de katılım sağlandı.
Bu kapsamda genişbant altyapısının yaygınlaştırılması amacıyla;

• Toplantıya katılım sağlayan kuruluşların genel görüşleri,
• Kamu hizmetlerine yönelik altyapı kuran, belediyeler, karayolları, enerji şirketleri gibi kamu kuruluşları tarafından alınabilecek tedbirler,
• Mevcut Geçiş Hakkı ve Tesis Paylaşımı Mevzuatındaki sorun olarak görülen hususlar ve çözüm önerileri,
• Mobil elektronik haberleşme altyapı kurulumundaki mevcut mevzuat ve bu mevzuatın iyileştirilmesine yönelik görüşler,
• Toptan erişim pazarında alınabilecek tedbirler,
• Yeni bir altyapı şirketi kurularak genişbantın yaygınlaştırılmaya çalışılmasına ilişkin görüşler,
• Kamu hizmetlerinin elektronik ortamda sunulmasına yönelik kamu kurumlarının alabileceği tedbirler
Konularında tüm katılımcıların katkıları alındı.

İstanbul Bölge Müdürlüğü’ndeki toplantı salonunda BTK Kurul Başkanı Dr. Ömer Fatih SAYAN başkanlığında gerçekleşen çalışma toplantısına Kurul Üyesi Figen KILIÇ, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Haberleşme Genel Müdürü Mustafa KOÇ, BTK’dan diğer yönetici ve uzmanlar ile işletmeci ve STK’lardan, Türksat, Türk Telekom grubu, Turkcell grubu, Vodafone grubu, TELKODER ve MOBİLSİAD temsilcileri katıldı.

Ulusal Genişbant stratejisinin belirlenmesi için teknik bir rapor hazırlama amacıyla katılımcı temsilcilerinden oluşan bir alt komisyon kurulmasına karar verilmiş olup alt komisyonun çalışma süresi Nisan ayı sonun olarak belirlendi.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.