H

Yüzbaşı
17 Ekim 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
66 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
H
2 ay
Teknosa Tedarik Edilemiyor Diye İptal Etti. Ama Tekrar Satışa Koydu.
Yaklaşık 2 aydır takip ettiğim kur artışları vs nedenlerle almadığım Xiaomi mı Mop Pro 2 robot süpürgeyi 3.12.2021 günü Teknosa firması hem kendi sitesi hem de Trendyol üzerinde kampanyaya soktu ve 4499 tlden dan satışa sundu. Bende Trendyol üzerinden 9437***62 numaralı sipariş koduyla sipariş verdim. 8 gün tedarik süresi vardı. Ama gece yarısı tedarik edilemiyor diye iptal edildi.

Normalde Trendyol alternatif firma üzerinden gönderim sağlardı ama onlar da arkamda durmadılar ve sadece 200 tl indirim kuponu tanımladılar. Ve şu an aynı fiyata almam imkansız. Trendyolda diğer firmalarla 1200 TL fark var. Ve 8 gün sonrası için tedarik edemeyen Teknosa ürünü kendi sitesi üzerinden bugün tekrar satışa sunmuş. Mağduriyetimin giderilmesini aksi takdirde yasal yollara başvuracağımı şikayet.com üzerinden kendilerine bildirdim.

Açıkçası fiyat hatası fırsatçılığı değil yaptığım. Ürün geçen cuma 4500 bandında satıldı. Çok umursamayacaktım Teknosa bugün tekrar satışa sunmasa umursamayacaktım ama aptal yerine konmayı bu firmaların yanına bırakmak istemedim.

Lütfen beğenerek konuyu yukarı taşırsanız yardımcı olmuş olursunuz.
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
H
3 yıl
ÖZEL OKUL VELİLERİ SENDİKASI
LÜTFEN ÖNE ÇIKAR BUTONUNA BASMAYI İHMAL ETMEYELİM.

Son 20 senedir hayatımızın parçası oldu ÖZEL. Sayılı adette özel hastane ve özel okul vardı ama her yerde her şey için Özel güvenlikle başlayan furya her mahalle hatta neredeyse her sokağa varan Özel okullar, özel hastaneler bunun devamında özel sağlık sigortaları, tamamlayıcı özel sağlık sigortaları hayatımızın bir parçası oldu.

Eskiden sadece zenginler giderdi özel hastaneye ya da zenginler gönderirdi özel okula çocuklarını. Ama maalesef artık herkes bütçesinin önemli bölümünü bilerek ve isteyerek kimseden geri kalmamak adına haklı ya da haksız nedenlerle özel okul ve özel hastanelere harcıyor.

Bu konu sayfalarca konuşulur belki ama benim burada asıl konuşmak istediğim Özel Okullarının zorbalığına karşı örgütlü davranıp, haksızlığa karşı bir şeyler yapabilmek.

Bugün maalesef çarpık ve sürekli değişen eğitim sistemimiz yüzünden göz bebeğimiz çocuklarımıza iyi bir eğitim almalarını sağlamak adına biraz da popüler kültürün zorlamasıyla onları özel okullara gönderiyoruz. Özel okulların birçoğu ise zincir okullar. 5-6 tane firmanın onlarca yüzlerce şubesi var Türkiye genelinde. Fiyatlandırmaya gelince ise bir standart yok ama İstanbul’un merkezi semtlerinde 40 binlerden başlayan fiyatlar 80 binlere varıyor. Küçük butik okullarda ise hiç bir standart yok. Kurumsal olmamayı avantaj çevirip kime ne fiyata ikna edebilirlerse.

Kendi aralarında danışıklı dövüş mü ya da rekabet mi desek misal anaokullarında bir sürü gerekli gereksiz branş dersi var. İngilizce standart, ek yabancı dil, yaratıcı drama ,müzik , bale, robotik kodlama ,jimnastik ,halk oyunları ,vs vs. Tabi bunları babalarının hayrına değil astronomik ve bir çoğu ek bedellerle veriyor.

Biz veliler de her sene enflasyon üstü artış oranlarıyla karşı karşıya kalıyoruz. Bu işin sonu yok 3 yaşından 22 yaşına kadar 19 sene süren eğitim hayatı bir çocuk için ortalama 760 bin tlye mal oluyor. Bu parayı düzenli olarak mevduat faizine koyun 1,5-2 milyon arası bir meblağa ulaşır.

Bu düzeni değiştiremeyiz belki ama ÖZEL OKUL VELİLERİ SENDİKASI gibi bir oluşum altında örgütlenirsek bazı haklarımızı daha iyi savunuruz. Özel okulları her istediklerini bize dayatamazlar. İstedikleri gibi fiyatları arttıramazlar.

Sizlerden bu konuya ciddi destek bekliyorum. Hukukçu ya da dernek, sendika işlerinde tecrübeleri arkadaşların desteğini ve katkısını rica ediyorum.

Ayrıca okuyan herkesin öne çıkar butonuna tıklarsa konu çok daha fazla kişiye ulaşır.
H
3 yıl
FENER OL AMA BAŞKAN YANGINA BENZİN DÖKSÜN
Muhasebe bilmeyen Fenerbahçe. Benzia jailson frey tolgay serdar slimani reyes harun zach ayew moses 180 milyon tl. Sonra taraftara fener ol desinler.
Hadi diyelim transfer yanlıştı. Devre arasında bundan ders alıp gençleri oynatmak gerekmez miydi ? Barış Alıcı mesela ? Tolgay'dan kat ve kat katkı sağlamaz mıydı ?
Ali koç dedik hesap kitap yapar dedik yazık.Diğer kulüplere de örnek olur Türk futbolundaki yangın söner dedik. Ama taşıma suyla değirmen döndürmeye devam ediyoruz maalesef.
H
3 yıl
DÖVİZ DÜŞTÜ 0 ARAÇ FİYATLARI DÜŞMÜYOR
Geçen sene 2017 mayıs ayında dolar 3,6 iken 106 bine satılan skoda octavia dsg 1,6 hdi optimal dolar %88 artışla 6,80 gelince %88 artarak 200 bine satılmaya başladı.
Ama ne hikmetse bugün dolar %31 azalıp 5,18 gelince liste fiyatı sadece %7,5 azaldı ve 186 bin tl oldu.Bunun üzerinden %15 ötv indirimi yapıp 160 bin tlye satmaya başladılar.
Halbuki 200 bin tlden %31 azalmayla 142 bin tl liste fiyatı olmalıydı.Ötv indirimi de olunca fiyatı 128 bin tl olmalıydı.
Şu an açık açık 32 bin tl pahalıya satıyorlar. Sakın almayın aldırmayın.
https://www.skoda.com.tr/fiyat-listesi/fiyat-listesi

Lütfen konuyu öne çıkara tıklayıp yukarıya taşıyalım.
H
3 yıl
ASus K53Sv Notebook
ASus K53Sv bilgisayarım açılır açılmaz fan devreye giriyor ve 85 derecelerde çalışıyor sürekli.Kapanma yada kasma olmuyor ama sürekli çok sıcak. Eskiden böyle değildi sonuçta. İçini açıp fanının da içini açarak temizletmek cpu ve gpu daki termal macunu yeniletmek istiyorum.Aslında çok çok zor bir işte değil gibi ama bu konuda çok tecrübem olmadığı için riske atmak istemiyorum. Bu işi kadıköy bölgesinde yapacak çok yer var ama. Güvenip önereceğiniz düzgün iş yapıp ve astronomik bedel talep etmeyen (illa ucuz demiyorum ) bir yer öneriniz var mı ?

Aşağıdaki 2 videoda birinde fan temzilemiş diğerinde macun yenilemişler.
https://www.youtube.com/watch?v=JUUpXArt3hs
https://www.youtube.com/watch?v=Y9eAwvxaVqw&t=579s
H
4 yıl
Başakşehir Şampiyon yapılıp ,Katarlılara mı satılacak ?
Başakşehir 2 senedir iyi top oynuyor.Ama kollanıyor izlenimi de var. Acaba yazılanlar doğru mu ? Amaç Başakşehir'i şampiyon yapıp Katarlılara mı satmak ?
H
5 yıl
Vdsl2 de hangi modemi önerirsiniz ?
Turk.net ile vdsl2 ye geçtim. Ethernetle 60 mbbit hız alıyorum. Ama kablosuzla 40 mbbit. Kblosuzda da 60 mbbit hızı alabileceğim bir modem öneriniz var mı ? Ttnetin verdiği ZyXEL VMG3312 B10B modemi kullanıyorum.
H
6 yıl
TOYOTA CORALLA 1.4 DİZEL MULTİMODE VİTES Mİ SKODA OCTOVİA 1.6 OTOMOTİK VİTES Mİ
Halihazırda 2006 model 1.4. multimode vites coralla kullanmaktayım. Aracımdan çok memnunum 2007 den itibaren 2. sahibi olarak kullanmaktayım. Hatta babam 2010 model coralla 1.4 otomatik kullanmakta. Benim 2006 artık eskidi daha çok gözümde eskidi. Artık değiştirmek istiyorum.

Bu arabayı 1 yaşında 30000 km de almıştık. Şimdi gene 1-2 yaşında maksimum 30000 km bir dizel otomatik sedan araç arıyorum. Sizlerin tavsiyesi hangisidir ?

TOYOTA CORALLA 1.4 DİZEL MULTİMODE VİTES Mİ

SKODA OCTOVIA 1.6 OTOMOTİK VİTES Mİ
H
6 yıl
Hangi micro sd Card
Yeni bebeğim oldu o yüzden cep telefonu ile sürekli fotoğraf çekmeye başladım. Haliyle hafıza yetmiyor. Sony Z3 compact cep telefonu kullanıyorum. Hangi micro sd card almalıyım. 32 gb olacak şekilde fiyat performansı iyi olan , bir link yada alacağım bir teknoloji market söyler misiniz ?
H
7 yıl
WINDOWS 7 RECOVERY SORUNU
Asus k53sv serisi i7 işlemcili laptop kullanmaktayım.
3 buçuk senedir kullandığımdan sistem iyice ağırlaştı. Recovery yapmak istedim. Hem recovery dvdlerim var hem hardiskimin recovery bölümü mevcut.
Ancak F9’a basarak açtığım da karşıma sadece Windows 7 seçeneği geliyor ve recovery yapamıyorum. Dvd ile boot seçeneği yapmak istediğim de file corrupt hatası alıyorum.
AsUSÇağrı merkezi ile görüştüğüm de windows 7 güncelllemesinden dolayı bu hatayı alabileceğimi bunun bir çözümü olmadığını servise gelmem gerektiğini belirtti.

Bu konuda ne yapmam gerekir ?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.