S

Binbaşı
14 Aralık 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
11 üye
Görüntülenme (?)
148 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
S
6 yıl
Barkın Bayoğlu'nun Ekşi Hesabındaki Harika Yazılar
Kendisi kadar kaliteli bir adam tanımadım motosiklet camiası içinde; ekşi sözlükte yazdığı yazıları , denemeleri , makaleleri okuyunca insanın gözleri doluyor. Sadece motosiklet ailesi değil, Türkiye büyük bir değer kaybetmiş... İnsanımız yine ölünce bu adamın değerini fark edecek belki de ...


ekşi sözlük hesabından (https://eksisozluk.com/biri/carl-gustav ) alıntı yapayım size o zaman;

hayatın sırrı

bir keresinde, bir gece çok sarhoş eve geldim, yatağa uzanıp o her zaman ki soruları sordum kendime, "nerden geldik, nereye gidiyoruz, niçin yaşıyoruz" ve sonuncusunun cevabını buldum herşeyi bir birine bağladığımı hatırlıyorum. fakat kalkıp yazacak halim yoktu. içime inanılmaz bir huzur gelmişti, hayattaki en mutlu uykumu uyudum (milli olduktan sonra bile böyle uyumamıştım). ertesi gün uyandığımda saatlerce kafa patlattım ve hatırlıyamadım. hayatın sırrını unuttum, zaten sonra...
sonra da hayat beni unuttu.
09.11.2000 00:26 carl gustavramazanda artan trafik kazaları

bu gece saat 01.00 sularında istanbul-kuruçeşme opet benzincisinin içinde yakındaki balık lokantasının valeleri 4-5 yaşlarında bir erkek çocuğunun bacağının üzerinden müşteri otosuyla geçtiler.

balıkçıdan (park fora) çıkan müşteriye otomobil yetiştiriyorlardı.

çoğunun gözleri kan çanağı (uykusuzluk+susuzluk), dikkat sıfır.

adam hem oruç'lu hem otomobil direksiyonunda bütün gün.

geçen yıllardaki ramazan'larda motosiklete dair;

e-5'de metrobüs durağının yanından geçerken iftara yetişmeye çalışan arkadaşının zart diye kapı açması sonucu benim yaşadığım kaza,

yakın bir arkadaşıma, iftara 10 dakika kala, sigara krizindeki tır şoförünün, gebze'de, döner kavşakta göz göre göre çarpması (ve o arkadaşımın henüz 28 yaşında bir bacağının 3 cm kısa kalması),

bir belediye şoförünün iftara 45 dakika kala bostancı minibüs yolunda bir başka arkadaşıma hatalı sollamayla kafadan çarpması ve dizinden yaralaması

gibi bir çok hadiseye şahit oldum.

elbette kimsenin ibadetine karışılmaz, karışılmamalı da.

fakat bir bilene sormak isterim (misal: müftülüğe); bu tutulan oruçlar, başka kullara zarar verilmesine neden oluyorsa, islam dininde halen sevap sayılır mı?

kaç gün oruç tutarak 4-5 yaşlarında bir çocuğun bacağının üzerinden geçmek günah olmaktan çıkar?

yada işi sebebiyle bütün araç sürenler seferi olur mu?

offf ortaçağ'da sıkışıp kalmak çok fena.

(bkz: sen biliyorsun cevapları da diyemiyorsun)
26.07.2013 03:59 carl gustav


concerta

son yıllarda, okulda azgınlık yapan birçok 6-7-8. sınıf çocuğuna verilen bir ilaç.

inanılmaz olan, okul yönetimleri, top oynarken cam kıran çocuktan, ebelemece oynarken düşene kadar tüm biraz hareketli veletleri, en yakın devlet hastanesinin psikiyatri polikliniğine göndermeleri ve tüm çocuklara (bkz: adhd) teşhisi konup direk bu ilacı yazdırtmalarıdır.

hernekadar çok istatiksel veriye dayanmasa da, benim gözlemlediğim malak gibi yatmayan hemen her çocuğu ilaca başlattıran bir zihniyet hakimdir.

bizim adhd teşhisi konmuş fakat hapı yutmayıp tüküren müco'ya "hastane nasıl geçti?" diye sorduğumda cevabı "her duvarda concerta'yı üreten şirketin saati asılıydı" şeklinde cevabı beni göt etmiştir.

ailelerin ise bu işe çok sıcak bakmaları, "çocuk hiç azmıyor biz de kafa dinliyoruz oh ne rahat" (hanım bak kafa dinlemek uğruna çocuğu ilaç müptelası ettik) şeklinde özetlenmektedir. kimse de çocuklara gerçek ihtiyaçları olan şartsız sevginin hüküm sürdüğü, sağlıklı, güvenli bir aile ortamının sağlanmasından bahsetmez. cümle aileler, manyaklıklarına duyarsızlaşmış çocuklarla yaşar gider.

doktorlar ilacı bol yazar, malum senelik konferans ayağına seyahatleri ilaç firmaları karşılar. eh o zaman ilacı bol yazmak şarttır.

okul ve aileler camışlaşan çocuklardan memnundur. zaten parası da devletten çıkmaktadır.

ne güzel hapa bağımlı nesiller yetiştiriyoruz değil mi? (bkz: prozac kültürü) (bkz: acoa) (bkz: çamaşır listesi) (bkz: semptomatik tedavi)
14.12.2006 04:01 carl gustav


kabil

nüfusu yaklaşık 1milyon kişi olan bir şehir. kara iklimini dolu dolu yaşatan 1800 metre rakımlı etrafı dağlarla çevrili birkaç ana karayolu ve havadan ulaşılabilen afganistan'ın başkenti. 2005 yılında uçaktan çıkınca yarısı ısırılmış gibi dökük terminal binası karşılamıştı(terminale bomba düşmüş, dev bir çene tarafından ısırılmış gibi duruyordu). her milletten kadınlı-erkekli askerler dört bir yanda. havaalanının çevresinde mavi zırhlı elbiseli bm personeli mayın temizliyor...

isı -22,5 derece dondurucu soğuk, heryerde kar yollar çamurla karışık kar. çoluk çocuk ve fukara afgan halkı yalın ayak bu çamurun içinde yürüyorlar. (sağlam) ev pek yok. çoğu dükkan konteynerlerin içi. kapılarında yakacak ağaç kökü satanlar, veya teraziye konmuş piknik tüpüne gaz dolduran çocuklar. hertarafta kolsuz-bacaksız, çocuklar, mayınların o gariplere ettikleri...ama çoğunun yüzü gülüyor, birçokları herşeyden habersiz sadece çocuk.

kabil'in etrafı hep dağ. ilkbaharda karlar erirken, seller oluşuyor, sellerle mayınlar yer değiştiriyor. dün geçtiğimiz yol bugün sel sularının ardından mayın tarlası olmuş.

dağlar-tepeler-yükseltiler 203mm chicom roketlerini(en ucuz en etkili silah) kurmak için ideal. kabil'deki çoğu nato kampına saldırı olmaması ve sivil hayat güven içinde sürebilmesi için kontroller yapılıyor.

gün geçmiyor ki bir silah zulası bulunmasın. artık mühimmat saklayacak yer kalmadığı için bulunan malzeme hemen imha ediliyor. bu ülkeyi baştan aşağı 3 kere düz edecek mühimmat mevcut. afgan kraliyet ordusu, sovyetler, mücahidler, taliban, afgan derebeyleri, uyuşturucu agaları parayı hep silaha yatırmış. milletin götünde donu yok, 60 yıl savaşmaya yetecek(kimyasal dahil) ekipman var.

türkiye'nin yollarını kötü bulurdum. meğer biz cennette yaşıyormuşuz. burada yol yok. gerçekten yok. ayrıca ahali en gencinden en yaşlısına trafikte dahi hep kafası güzel (herkes müptela) dolaştığı için kazalar feci sık ve kanlı oluyor. otobüsün olmadığı yerlerde kamyondan bozma cihazlara doluşuyorlar. kaza durumunda kasanın içindeki tüm halk cacık.

kabil'de yol kenarlarında dereler akıyor. havalar biraz düzelince ahali bu derelerde yıkanıyor, sıçıyor sonra da buradan su alıp yemek yapıyorlar, tifo tifüs gırla. bazen yol kenarlarında teknelere rastlanıyor ruslar derelerin üzerine köprü kurmak için dağ başına tekneler taşımışlar.

kabil'in dışındaki köylerde halen tank mezarlıkları mevcut. sovyetlerin kaçarken mayınlayarak bıraktıkları bu cihazların çoğu çocuklara lunapark olmuş. bazı yerlerde köyler barış döneminde büyümüş ve tank mezarlıkları köylerin ortasında kalmış.

sürekli jenaratör sesi uyumaya çalışırken enzor alışılan şey. doğru düzgün su/elektrik gibi alt yapı olmadığı için elektrik bu susmayan jeneratörlerden sağlanıyor. yabancıların yaşadığı bölgelerde ise özel mikro tuvalet altyapıları kurulmuş. ancak yerli halk heryere pisliyor. havalar ısınınca bu pislik toz fırtınalarıyla kolayca ciğerlere yerleşebiliyor. fırtına çıkınca hep toz maskesi takmak şart.

birbaşka alışılan şey ise bitmeyen helikopter sesi. sürekli helikopter uçuyor. hep bir patırtı var.

şehrin göbeğinde tv tepe var. buraya sadece özel izinle çıkılabiliyor. son 30 yılda bu tepeyi elinde tutmak için herkes çok unsurunu kaybetmiş.

kabil'in dışına çıkan yollar ayrı bir film. hele bir salang geçidi var ki en sakat yerlerden biri. mücahidler zamanında 1000 küsür rus askerini bir gecede salang gecidinde kesmiş. kar ve yağmurda toprak kayması, buzlanma, heyelan hertürlü belanın olabildiği süper bir nokta. salang geçidi kapanınca kabil'in bir kapısı kilitleniyor.

bu, devletin neredeyse yok olduğu diyarda, tekrardan bir düzen kurmak belki 70 belki 100 sene sonra gerçekleşek bir ideal.
23.03.2007 04:39 carl gustav
S
7 yıl
VOLVO S40 2.0 TURBO 1998 OTOMATİK, KIYASLAMALAR, ALINMA MACERASI, BAKIMLAR
Yıl oldu 2016 , ikinci el araçların ve sıfır araçların fiyatları aldı başını gidiyor.

2007'de aldığım 75PS Connect , 2012'de aldığım 2005 Model Ford Fusion'dan sonraki deneyimlerim ile yorumluyorum.

- 2000 Model 1.6 16V Opel Astra Comfort kullandım. Araç kırmızı renkti ve 12 yıl eski olmasına rağmen tasarımı da dikkat çekiciliği de aşağıda kalan bir araç olmadı. LPG'de kullanmama rağmen , bir o kadar benzin tüketmesi sıkıntıydı. LPG'te tam uyum sağlayamadığını söyleyebilirim. Yoldaki sessizliği , yol tutuşu da üst düzeyde bir araçtı. Asfalt sesini geçiren bir araç olmadı ve yolculuklarda rahatsız etmedi.

< Resime gitmek için tıklayın >

- 2005 Model Fiat Maria kullandım sonrasında , Fiat'ın şuan ki Linea araçlarından çok çok daha kaliteli olduğunu söyleyebilirim. Taksi aracı yada şirket aracından çok İtalyan kalitesini yansıtmış bir araba olmuş. Yol tutuşu sessizliği ve seriliği ile. 103HP diye hatırlıyorum o motoru

- 2003 Passat 1.8T Aracım vardı , Otomatik Vites araçta ne yol tutuş olarak , ne de yalıtım problemleri yaşadım. LPG'li bir araçtı , sahibi bu araçla arazi yaptığından biraz metal ve mekanik yorgunlukları vardı ama ona rağmen gerçekten mükemmel bir araç olduğunu düşünüyorum. 165 HP olmasından dolayı , performans sıkıntısı da yaşatmadı. Kullandığım araçlar arasında İlk 2'ye girer. Yaşına göre durumuna da düşünürsek.

< Resime gitmek için tıklayın >

Daha sonrasında ;

- 2010 Model Ford Connect aldım , yazlığa eşya taşımak ve üstünde kano taşıyabilmek için. Araç 1.9 110 GLX modeliydi, ticari klasmanında en dolu modeli Ford Connect'n. Araçta yalıtım sıfır olunca, yazlığın yolları bozuk olunca aracı değiştirmek zorunda kaldım. (Fakat bu sert araba , her türlü işin altından kalktı. Turbo Borusu patladı ona rağmen 250 km gidip gelebildim o halde . Basınçlı hava borusunu değiştirince problem de kalmadı . Parça fiyatları vs. de uygundu )

< Resime gitmek için tıklayın >

Şuan Volkswagen Bora 2001 - 2005 Arası bakıyorum , manuel araba artık kullanmak gerçekten istemiyorum. Ondan dolayı Bora'nın da otomatiğini düşünüyorum ama 10 - 12 Yıllık bir WW şanzumanı ne durumda olur hiç fikrim yok. Keza arabada kronik bir arızanın da olup olmadığını bilmiyorum

Diğer düşüncem de S40 1.9 T4 veya 2.0T (Otomatik) , bu araçların kronik sorunu olmadığı yazılmış 200.000 - 300.000 KM arasında bakımlı bir Volvo (Ekspertiz yapılarak alınacak) ne derece de mantıklı olur fikrinizi almak istiyorum. Daha öncesinde 2.0T Volvo kullandım ve rampalarda atikliği , otomatik geçişte hiç farkettirmemesi. Her açısıyla beni büyüledi. Sizce bu iki araç arasından nasıl bir yol izleyeyim

- 2004 ve üstü Honda Civic 1.6 V-TEC ES modelini listeye koydum. Fiyat aralığı daha fazla oluyor. (2004 Öncesi Sadece önlerde Disk arkalarda kampana var. 2 hava yastığı vs )

EYLÜL 2016: Volvo S40 2.0T Alınmıştır (132.000'de ilk sahibinden tanıdık bir doktordan aldık.) Araç otomatik , Lpg' yok. 1998 Model fakat 2000 Trafiğe çıkışlı , en dolu donanımlı araç. Şuana kadar servis bakımının olması ve 1000 KM önce tüm ağır bakımlarının yapılması da denk geldi.
İnceleme olarak : Araçta LPG olmaması, hem avantaj hem dezavantaj. Motorun yorulmaması, kaliteli ve uyumlu bir LPG takma avantajımız var. Fakat 7-12 Litre civarı yakıyor 100km'de Benzin fiyatlarıyla biraz üzebilir.

Sıfır Goodyear Efficient lastikler var , kaliteli lastik + ağır araba ve mühendislik harikası bir şasi ile yol tutuşu çok mükemmel. Virajlardan önce sol şeritte adam kalmıyor.
Otomatik vites çok daha başarılı , tepkileri , hızlanmaları , Sport modu .İleride sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum.

Deri koltuklar , sırt ayarlaması ile harika konfor sunuyor.
Yalıtım olarak yol sesi almıyor denebilir fakat 2 Litrelik motorun homurdaması oluyor , radyoyu açmazsanız ve biraz dikkat ederseniz duyabiliyorsunuz. Radyosu da başarılı fakat Aux girişi vs. olmadığından şuanlık Radyoda çekim kalitesine bağlı olarak, kaliteyi tam dinleyemiyorsunuz.

Araçta bir sürü güvenlik önlemi var , virajlarda emniyet kemerinin kendini kitlemesi insanı güvende hissettiriyor.
Fotoğraflarını yükleyeceğim daha sonra fakat düşük km'de bulursanız keyfi bambaşka

Benzin de aracın yürüyüşü
Videoyu izlemek için tıklayınız

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

Ön Lip , yan lip vs. hepsini kendimiz boyadık. Temiz çalıştık ve sonuç güzel oldu. Akçalı sprey boya ve zımpara ile.

< Resime gitmek için tıklayın >

Ön Lip Boyanmadan Önce

< Resime gitmek için tıklayın >

Ön Lip Boyadıktan Sonra

< Resime gitmek için tıklayın >

Siyah Plastik parçaların boyanmasından sonra bu da , aracın bagaj hacmi baya büyük. Tasarımından az çok anlayabilirsiniz.

CANON 700D-70MM ile çektiğim, efektsiz resimler..


< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

İsveç'ten gelen S40 T4 Rüzgarlığı Montaj, Boya Aşamaları


Videoyu izlemek için tıklayınız

Plakalarım değişti, yedek su depom değişti ( 20.02.2021) Plakaları internetten sipariş ettim, Dayson ile yapıştırdım daha da güzel oldu. Stop ampüllerimden biri ölmüştü. Osram'ın iki adetini taktık harika oldu.

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >Videoyu izlemek için tıklayınız

-Aracın Ses sistemini de çekmiş oldum , acele video bir ara düzeltirim.

Sol şeritten giderken , selektör vermeden insanlar sağ şerite atıyor kendini. Kimseyi de taciz ederek kullanmıyoruz, ona rağmen.

Benzinliklerde dururken; D Segmenti araç sahipleri falan gelip soru soruyorlar. Satılık mı , memnun musunuz gibisinden. Gerçekten çok rahat , çok güçlü bir araba verilen parayı her türlü hakkediyor.

Araç için yapılacaklar ve yapılanlar olarak liste hazırladım;

Araç geldiğinde , kozmetik olarak leş gibiydi. Boyanın üstünde katman çamur olmuştu. 3-4 Defa Yıkandı, orjinal boyaya ulaşıldı.

-Belco Cila kullandım ve memnun kaldım. 3-4 defa , her tarafa cila çekildi. Araç parıl parıl parlıyor, kapı aralarına dahi cila çektik. (Kendi evinizde , kendiniz yapın. Maliyeti sadece malzeme parası oluyor ve içinize siniyor.)

-Aracın içine süpürge tuttuk , paspasları yıkadık. Sildik temizledik, sonra deri koruyucu ve besleyici spreyler ile temizledik. Hem güzel kokuyor , hem parlıyor. Hemde sağlıklı tutuyor deriyi.

-1000KM önce yağ değişimi olmuş ama uzun süre bekleyen yağ , işlevini kaybediyor. Yarı sentetik Castrol yağ koyduk.

-Kaporta dükkanı olan yakın arkadaşıma gösterdim aracı , tamamen orjinal olduğunu söyledi. Zaten her yerinde "Volvo" yazıyor orjinal parçaların.

-Müzik sistemi genel olarak iyi Araç içinde dağılımı çok güzel, radyoyu açınca da arabanın anteninin çıkması bana göre çok hava katıyor. (Aracınız koyu renkliyse , krom. Açık renkliyse , mat siyah anten.)

- AUX girişi , Flashbellek vs. takmak için orijinalliğini bozmam gerekiyordu. Bende internetten çakmaklığa takılan "G7" Bluetooth cihazı aldım. Radyo frekansı olarak ayarlıyorsunuz. Daha deneyemedim , Pazar akşamı bakacağım. Fakat böylelikle istediğim şarkıyı dinleyebileceğim , orjinalliği de bozmayacağım. Eski araçlar için düşünülebilir.

Yakıt olarak 7-8 Litre yakıyor şehirler arası ve çok basılmadığında. Aklımda OBII Portuna bağlanabilen "AKILLI LPG"'lerden taktırmak var. Marka olarakda Prins, Zavolli ve BRC var. Zavolli fiyat olarak uygun, onu düşünüyorum . (AKILLI LPG'LER ARACIN BEYNİ İLE HABERLEŞİP ONA GÖRE YAKIT VE HAVA KARIŞIMI AYARLIYOR , BÖYLELİKLE DE PERFORMANSTAN ÇOK ÖDÜN VERMİYORSUNUZ.)

Genel olarak memnunum. Benzin fiyatları maalesef çok pahalı olduğundan da hakkını veremiyoruz aracın.

2. PART

Aracı üniversiteye giderken aktif günlük kullanıyorum şu aralar 4 yılda toplam 16.000KM yaptık.

Castrol 10-40W Magnatec ve Bosch yağ filtresi ile 2 kez değişim yapıldı.

Araç geç marş alıyordu, kronik benzin geri dönüş valfi sorunu onu yaptırdım. 350 TL maliyet. Orijinal çıkma parça ve işçilik.

Az kullanıyoruz diye 2 kez akü bitirdik, gittim yine sıfır akü aldım. 350 TL maliyet.

Radyoya AUX Bağlantısı yaptım kasetle , Aux ucuna da BT modülü takıp çakmaklıktan şarj alıyorum. Gayet keyifli, güzel oldu. Ses kalitesinde düşme var, orijinal radyoya AUX yaptırmanın yolları var ama zamanım maalesef olmadı. 100TL Maliyet.

2 Numara Amerikan cam filmi çektirdim, çok güzel oldu çok yakıştı gerçekten. 400 TL Maliyet.

LPG Taktırdım. Atiker Grand OBDII modeli. Bobinler , bujiler ve buji kabloları da değişti. Arıza ışığı yakmadı, sıfır sorun. 4700 Devir sonrası benzine otomatik geçiyor. Çok keyifli, az yakıtla çok km, iyi performans oldu. Maliyet yüksek...

Part 3

1) LPG'de tekleme sorunum vardı ve benzin enjektörüm hata veriyordu.

Tüm enjektörler söküldü, temizlendi ve kalibre edildi. Sorun lpg tesisatından çıktı. LPG tesisatı garantiden değişti, LPG ECU değişti fakat arabam benzinde aşırı seriyken, lpg'de tekleme sorunlarım devam etti.

LPG tesisatından yaşadığım mağduriyetten dolayı, lpg servisim Atiker Grand OBD II sistemindeki enjektörleri, Landirenzo markanın 2OHM'luk yüksek püskürtme hızına uygun enjektörler ile değiştirdi.

AFR ayarını da yaptılar ve çok cüzzi bir rakam ödedim. Şu an araç benzinde de, lpg'de de uçak ve çok keyifli.

Benzin enjektörlerim de bu vesileyle temizlenmiş oldu.

2) Benzin göstergem sorunluydu. Şamandıra takılı kalmış, benzin pompasını söküp temizledim bu vesileyle. Yerine oturtunca sorun çözülmüş oldu.

3) Aracımda su eksiltme vardı. Hortum dirseğinden kaçırıyormuş, hortum ile dirsek VOLIZ'de değişti.

4) Yedek su depomda kılcal çizik gibi su sızdırma vardı. Yenisini sipariş ettim haftaiçi değişecek.

5) Benzin diyafram parçam enjektör sökülürken kırılmıştı. VOLCAR'dan orijinali sıfır geldi takıldı.

Bir çoğu ufak tefek gelse de, sorunsuz yola çıkabilmek ve keyifle kullanabilmek için önemli şeyler. Orijinal üründen bazı noktalarda şaşmamak gerekiyor.

Part 4

Yedek su depom geldi. Magnetti Marelli marka İtalyan üreticisine ait. Mavi renk Shell Antifriz ile ekleme yaptık. Hiçbir eksiltme vs. yok. eskisi saçma bir yerden sızdırıyordu. Kesinlikle şakaya gelmez conta yakarsınız.

Araç güncel 154.000 km'de 3. yağ değişimini yaşayacak benimle her 10.000km'de bir filtre ile yağ değişimini gerçekleştirdim. Castrol EDGE Tam Sentetik 5-30W yağ aldım. Toplam 8 Litre.

Hava filtresi 2.'yi değişiyor. Bosch marka.

Yağ filtremiz Mahle marka Volvo'nun orijinali.

Part 5

APP Plakalarım geldi. ( Mevzuata uygun ve Cemiyet mühürlü, hepsi değişti. Çerçevesiz taktım çok da hoş oldu. )

Aracın LPG sisteminde tekleme problemi vardı. Bobinleri ve buji kabloları değişmişti. Bujilerim de yeni sayılır açıkçası. Enjektörler garantiden değişti ve yenileri manifolda çok yakın mesafeden montaj edildi. Tüm hortumlar yenilendi tüm sistem yenilendi. AFR ayarı ve bilgisayardan tüm ayarları yapıldı fakat sorunum çözülmedi.

Yarın Atiker'in Ege dağıtımdan özel teknisyeni gelecek, sorunumu çözmek için.

Castrol yağlarım sipariş üzerine geldi. VOLIZ'de yağ değişimi, beyinden sıfırlanması, alt takım yağlaması gibi işler yapılacak. Bu haftaiçi.
S
8 yıl
(ss li) Kasaya Guc Gelmiyor Acil yardim :(
Imzamdaki sisteme guc gelmiyor , psu yanmamis. Sabah odaya supurge tutmus annem sonra durum bu , kasanin arka kismini actim bi kablonun bosta oldugunu gordum. Atx p4 mu ne ismi , ss aticagim bi dakikaya . Sizce sorun bu kablodan mi farkli birsey mi
S
8 yıl
İzmir Deprem Oldu...
Arkadaşlar , bilgisayar sandalyesi dolap kapağı falan baya titredi hissettim. Lambada şuan hafif hafif sallanıyor. İzmir/Menemen'de oturuyorum.
S
8 yıl
İTEM İLE TAKASLIK [HESAP] COD Advanced Warfare D.Z. + Season Pass , CS:GO ve 26 OYUN
Hesabı takas yolu ile edinmiştim ve 1 yıldır kullanmaktayım ,http://steamcommunity.com/id/kesulankeshttps://steamdb.info/calculator/?player=kesulankes¤cy=tr

- STEAM LEVEL 13'tür. 14 Sayfa REP ve Övgü doludur , 1000 Pazar Alışverişi , 700 Takas vardır.

-Counter Strike:Global Offensive (MG2 Rank) + Sağlam Sayılabilecek bir envanter (İdare edecektir toplam 25-30 TL Civarında vardı silah (900 Hours Play vardır ve Overwatcher Yetkisi Açıktır (Valve tarafından verilen , Aim WH gibi karar verme , uygulaması)

-Call Of Duty Advanced Warfare DAY ZERO EDİTİON ve Season Pass (TÜM DLCLER , EKLENTİLER , SİLAH SKİNLERİ , ÖZEL SİLAHLAR , KOSTÜMLER , CAMOLAR , ZOMBİ MOD , CLASSİC RANKED AÇIKTIR!)


http://www.callofduty.com/advancedwarfare

-Toplamda 28 Oyun vardır , her tarz , tür oyun bulunmaktadır. Turnuvalara katılınmıştır.

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

İtem ve hesap olarak düşünmekteyim ,

Hesabın içinde Counter Strike Global Offensive olması kesindir , Rank en kötü Gold Nova olacaktır. İtem olarak Bıçak + Silahlar yada Bıçak olabilir. Lütfen Makul Tekliflerde bulunalım , Acelem yoktur. Referansım da vardır , güven problemi yaşamayacağınıza söz veririm
S
8 yıl
[TAKASLIK] Gut Knife l Tiger Tooth (Factory New)
Steam Profil -http://steamcommunity.com/id/kesulankes/ (TAKASLIK ÖĞELER SERGİLENMEKTEDİR =)
Steam Envanter -http://steamcommunity.com/id/kesulankes/inventory/
Steam Ekran Görüntüleri -http://steamcommunity.com/id/kesulankes/screenshots/
Steam Takas Offer Link -https://steamcommunity.com/tradeoffer/new/?partner=90981686&token=S5swfDVC

Envanterimde daha birçok silah var fakat kendimce değerli gördüklerimi buraya yazdım , İstediğiniz silah için SS yükleyebilirim


-Her türlü eleştiriye açığım , saygı çerçevesi içinde.
-Çıkartmalar Katowice zamanından kalma Holo yada normal HOLO, FOIL/ olmadıkça benim için çok bir şey ifade etmezler.< Resime gitmek için tıklayın >

★ Gut Knife l Tiger Tooth
-Float values Chart

Factory New: 0.00 – 0.07 (Mine 0.01387719)

------------------------------------------------------------------------------------
http://steamcommunity.com/id/kesulankes/screenshots/ (Take Much More)
------------------------------------------------------------------------------------
PS:http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=444884568

PS:http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=444886855
------------------------------------------------------------------------------------

1:1 and 1:2 Looking For Fair trade. (If I downgrade you need overpay =)

S
8 yıl
Gece gece kasayı temizliyceğim SS
Gece gece aklıma esti before affet yaparım birazdan
S
8 yıl
AWP Asiimov l BS + Battlefield 4 + BF3 3 PREMİUM ve birkaç oyun Karşılık BIÇAK
Elimde Dead Space 2 , Populous , Battlefield 3 (Colonel Level'de Premium tüm paketler dlcler açık) ve Battlefield 4 (Düşük level özel BF4 Avatar simgeleri var), Dragon Age: Origins bulunan Origin Accountu vardır , Awp Asiimov BS'dir fakat
Well Worn - Field Tested arası bir görünümü olduğunu söyleyebilirim (Diğerlerinden daha iyi=) Karşılığında bıçak istiyorum , tekliflere açığım referansım vardır hesap EU keydir , Rus değildir. Tamamen güvenilir çalıntı değildir , Serverlar fulldur (BF3 ve 4)

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

--- İsteyenler için Asiimov'u m4a1 cyrex battle scared (iyi görünüm) + 2 key yapabilirim
S
8 yıl
AK l Case ve Five Seven Case Hardened %90 Mavi içerir , Fotoğraflı [SS'LI]
S
8 yıl
Emekli'lik Hakkında 1 Soru (Beyin Yakabilir)
Beyler şimdi babamın ne zaman emekli olacağını bulmaya çalışıcağız Matematiği veya bilgisi olan varsa işe girmesini tavsiye ederim yoksa çıkamıyorsunuz


-05.05.1967 Doğumlu
-02.05.1986 Sigorta Başlangıçı
-1988-1989 Askerlik Yılları

15.06.1992 Yılında memur olmuş , 657 Tabii ve halen devam ediyormuş
-Sigortalı yıllarında -540 Gün- ödenmiş primi var
-Askerliğinde 18 ay olarak ödemiş
--------------------------------------------------------------------------------

Buna göre kaç yaşında emekli olabilir ?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.