C

Binbaşı
29 Kasım 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme (?)
343 (Bu ay: 15)
Gönderiler Hakkında
C
dün
İstanbul Üniversitesi AUZEF Endüstri Mühendisliği Hakkında
iü auzefte lisans tamamlama endüstri müh var sizce bu tekrar öğrenci alır mı önümüzdeki yıllarda yoksa komple bitti mi o iş
C
5 gün
Marmara Üniversitesi Hakkında Sorularınız
.
C
10 ay
Sizce bu derslerle haftada kaç gün giderim? (max %40 online, %60 yüz yüze)
C
11 ay
Kendimi geliştirmek üzere iş arıyorum.
Eylül başından okullar açılana kadar, okul dönemi de günlere göre ayarlanacak şekilde ya da remote şekilde çalışıp tecrübe kazanacağım bir yazılım firması arıyorum. Yardımcı olabilecek var mı? İstanbul'da ikamet ediyorum. Elektrik-Elektronik Mühendisliği 3.Sınıf, Bilgisayar Programcılığı 2.Sınıf öğrencisiyim. Ana olarak uğraştığım alan web alanı. Pure PHP, HTML, CSS, SQL ve Bootstrap 4 biliyorum. C, C#, Java ile Android geliştirmede ve Python PYQT5 ile desktop app yazmada temelim var başlangıç olarak biliyorum. Alan olarak web programlamada back-end olursa tabii ki daha iyi olur ama desktop ve mobil için de işlere açığım.
C
11 ay
Elektrik-Elektronik Mühendisliği ve Bilgisayar Programcılığı hakkında sorularınız
İki bölümü de Marmara Üniversitesi'nde okuyorum. Sorularınız varsa alabilirim.
C
11 ay
Tercih sırasında yaptığınız genel bir hata hakkında
Yaptığınız genel bir hatayı söylüyorum profesör sayısına göre üniversite ve bölüm seçiyorsunuz bu çok saçma profesör olmasının anlatımıyla hiçbir alakası yok biz ne profesörler gördük 1 kelime bile anlatamayan ne asistanlar gördük bütün dersi kavratan profesör olayı gereksiz ona hiç takılmayın istediği kadar bilgili olsun bilgisi size aktarabildiği kadardır.
C
12 ay
Galaxy M20 tamir edilen ekran hakkında
Merhaba, telefonumun ön camı kırılmıştı, yaptırdıktan sonra siyah bir görüntüde ekran aynı böyle oluyor sebebi ne sizce? Sanki zaman geçtikte bu beyazlıklar artıyor gibi geldi ve ölü piksel olduğunu düşünmüyorum çünkü piksel şeklinde değil beyazlıklar ekran kırıkken yaptırmadan önce bunların hiçbiri yoktu sizce yaptırdığım yere götürmeli miyim ama biraz sıkıntı tipler
(fotoğraf siyah plan üzerine çizilmiş temsili fotoğraftır)
< Resime gitmek için tıklayın >
C
geçen yıl
Ay adları genelde neden kısaltılır?
Evet arkadaşlar bu konuyu merak ediyorum. Kapasite probleminden dolayı eskilerden kalma geleneksel bir şey mi? Mesela 1 Haziran 2021 yerine neden 1 Haz 2021 yazılmaktadır?
C
geçen yıl
Instagram'dan ürün verisi çekip veri tabanına eklemek
Bir web sitem var ürünleri orada gösteriyorum. Şu an veriler dbden geliyor manuel olarak eklersem ürünler ekleniyor. Bunu otomatiğe bağlamak istiyorum. Aynı yerin instagram sayfası var aktif olarak ürün gönderisi paylaşılıyor. İnstagramın bu iş için bir apisi var mıdır? Tam olarak yapmak istediğim şu; Sayfada bir ürün paylaşıldı diyelim oradaki fotoğrafı ürün fotoğrafı, açıklamayı ürün açıklaması olarak alacak kategoriyi de hashtaglardan belirlemeyi düşünüyorum böyle bir sistemi nasıl kurabilirim?
C
2 yıl
Sepet problemi
Arkadaşlar merhaba bir problemim var şöyle :
Veritabaninda kullanıcılar tablosunda sepet_id diye bir sütunum var üründeki sepete ekle tuşuna basınca o ürünün idsini aliyor sepet_id kısmına ekliyor soyle bir problem oluyor ben yeni bir urun eklersem eskisi kayboluyor bu problemi nasil çözerim? Yardımlarınız icin şimdiden teşekkürler(php dili kullanıyorum.)

Ben veri tabanında array tutuluyor diye bu yapıya giriştim ama olmuyor sanırım bir yolu var mı en baştan yeni yapı kurmak istemiyorum
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.