Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
3
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Polonya'ya taşınma ve askerlik hakkında.

D DeviceoNe` Konu Sahibi
3 yıl (170 mesaj)
Bir şirket daveti aracılığıyla Polonya'ya çağırılıp yerleşmeyi düşünüyorum, şirket ve geri kalan hiçbir şey sıkıntı değil tek sorun askerlik. Şu anda açık öğretimden dolayı askerliğim tecilli ancak yaşım 25 ve yeni yasaya göre artık açık öğretim askerliği tecil etmeyecekmiş. Polonya'ya gitmem de en azından 3-4 ayımı alacak ve benim tecilim 31/12/2019 'da son buluyor. Tecil bittikten sonra yurt dışına çalışma izni ile yerleşmem mümkün müdür? Konu hakkında bilgi sahibi olan varsa yardım bekliyorum.
T Transskek
3 yıl (387 mesaj)
Açık öğretim 4 yıllık okuduysanız eğer yüksek lisans yapmanız gerekiyor diye biliyorum askerlik tecili için değişmediyse yüksek lisansı deneyebilirsiniz belki< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

D DeviceoNe` Konu Sahibi
3 yıl (170 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Transskek

Açık öğretim 4 yıllık okuduysanız eğer yüksek lisans yapmanız gerekiyor diye biliyorum askerlik tecili için değişmediyse yüksek lisansı deneyebilirsiniz belki
Bilgin için sağol ancak amacım tekrar tecil ettirip askerden kaçmak değil hocam, yurt dışına yerleşmek ve orada çalışmak. Zaten çalışma izni ile yerleşip daha sonrasından oturma iznine başvuracağım orada. Amaç askerlik yapmamak değil, şuan yurt dışına çıkmam gerekiyor ve askerlik engel olur mu onu öğrenmeye çalışıyorum.

Tekrar sağolasın. :)
D DeviceoNe` Konu Sahibi
3 yıl (170 mesaj)
yok mu bilen ?DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.