Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
0
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
PEP'e (Paladyum Elektronik Para) Dikkat Edin

C Cordarone Konu Sahibi
6 ay (285 mesaj)
https://www.peple.com.tr/kampanyalar/pep-visa-kart-50-tl-yuklu-geliyor

Linkteki kampanyadan yararlanmak için Pep Visa Kart'a başvurdum. Kampanya şartlarını yerine getirdim ve iletişim izinlerim aktifken kartı aktifleştirdim. Sonuç: 50TL gelmedi.

Forumda yazılanlardan anladığım kadarıyla belli bir tarihten sonra başvuranlara 50TL yüklemekten vazgeçmişler. Ama bolca kart başvurusu almak hoşlarına gitmiş olacak ki, kampanyayı kaldırmamışlar.
Maile bir kaç hafta sonra cevap geliyor ve gelen cevapta iletişim izinlerinizin aktif olmadığı iddia ediliyor. Bu sebeple de kampanyadan yararlanamayacağınız söyleniyor. İtiraz ettiğinizde de bir daha cevap gelmiyor.

Ta ki eğer konuyu şikayetvar'a yazarsanız.
Sonra gelen cevabı olumsuz olarak değerlendirirseniz ve düşük memnuniyet puanı verirseniz bu arkadaşlar 50TL'yi veriyor. Müşteri memnuniyeti kapsamında 50TL yükledik diyorlar. Hemen ardından da arayıp şikayetvardaki şikayetinizi silmenizi istiyorlar.

Benim hatam ise heralde alışverişi yapmadan önce şikayeti silmek.

< Resime gitmek için tıklayın >
Önce 50TL hesap hareketlerinde göründü. Kullanabilmek için 200TL gönderdim hesaba.
2681TL'lik vergi ödemesi yapayım diye 2431TL daha gönderdim. Gib kamu bankaları hariç debit kart kabul etmiyormuş, tekrar trendyola döndüm.

Yaptığım 250TL alışverişin bakiyeden 200TL olarak düşmesi gerekiyordu. Görüldüğü üzere 250TL düştü yani kampanyaya saymadı.
İşlemi trendyoldan iade yaptım.

1,62TL iade işlem ücreti kestiler. Böyle bir şeyle ilk defa karşılaşıyorum. Daha önce karşılaşan var mı bilmiyorum. Peple.com.tr'de işlemler ve ücretler kısmında böyle bir ücretten hiçbir yerde bahsedilmiyor.

Neyse 248,38TL'nin küsuratını atayım hesaptan, kalan 200'ü 250 olarak kullandırır heralde dedim.

200TL bakiye varken 250TL alışverişe trendyol yetersiz limit diyip ret veriyor.

Uygulamadaki canlı yardıma bağlandığım, 4. sıradasınız dedi. İlk 15 dakika içinde 1. sıraya geçtim ama burada 35 dakika daha bekletti. Baktılar adam vazgeçmiyor, Cuma diye bir arkadaşa bağladılar.

< Resime gitmek için tıklayın >

Verdiği mail adresine daha önce attığım maile 2 hafta sonra cevap gelmişti.

Sonra da 250'yi 300 yaparak sallama aşamasına geçti.
Kampanya şartlarında böyle bir şey yok diyince de cevap vermeyi bıraktı.
Yine de bakiyeyi 250TL yaparak 300TL'lik alışveriş yapmayı denedim, sonuç yine aynı oldu.


Şikayet silindiği için hesap hareketlerinde göstermeksizin 50TL'yi geri aldılar heralde? Başka açıklama gelmiyor aklıma.


ÇOK UZUNDU, OKUYAMADIM:
Üst üste 3 defa yalan söylediler. Önce iletişim izinleri yalanı, sonra 50TL yükledik yalanı ve en son 300TL alt limit yalanı.
Sonuç: Kampanyadan yararlandırmadılar. İadeye ücret keserek yeni bir çığır açtılar. Binlerce kişiye bu kampanya hatırına kart aldırdılar.

Bu oluşuma (banka diyemiyorum banka da değil) güvenip kullanacak arkadaşların aklına bulunsun Pep'in bu davranışları.

Ne kadar güvenilir duruyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cordarone -- 15 Aralık 2020; 18:43:27 >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.