Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
4
Cevap
342
Tıklama
0
Öne Çıkarma
PC: Oyun Sektörünün En Zengin Platformu

K kenan9593 Konu Sahibi
13 yıl (958 mesaj)
< Resime gitmek için tıklayın >

Her ne kadar PC oyunculuğu ölüyor dense de, PC sektörü bu iddialara inat sapasağlam ayakta durmaya devam ediyor. Bu konudaki veriler, PC oyunculuğundan kazanılan paranın sadece 2008 yılı içinde 11 milyar $ olduğunu gösteriyor. Rapora göre bu büyümeye en büyük katkıyı yapan oyunlardaki internet desteği. Valve'un Steam'i olsun, çeşitli DVO'lar olsun (World of WarCraft'ın bu 11 milyar $'lık kazanç içerisinde 1 milyar $'lık paya sahip olduğunu düşünmek biraz korkutucu olabilir) PC oyun pazarının konsollardan asıl ayrılan ve öne çıkan yanı olduğu raporda açıkça belirtilmiş.

Sevsek de sevmesek de DVO'lar PC oyunculuğuna inanılmaz rakamlarda para kazandırıyor, bu bir gerçek. Umarız hem DVO pazarı, hem de PC oyunları pazarı daha uzun yıllar boyunca büyümeye devam ederek bu kadar güçlü bir şekilde ayakta kalır.

Kaynak:http://www.oyungezer.com.tr/content/view/1035/75/
L Lord De Seis
13 yıl (3550 mesaj)
Dönen paraya bakarmısın. Allahım sana geliyorum.
N neuro
13 yıl (5108 mesaj)
Birazdan karışır burası.
E evohan
13 yıl (16334 mesaj)
pc nin kendisi , parça sektörü falan de oyunlar üzerine dönüyo nerdeyse .... pc oyunlarının pc parçaları üzerindeki satış etkisinide hesap edersek bu oran 2 katına çıkabilir
A ACND
13 yıl (3745 mesaj)
Hocam bu konsol bölümüne aç ve curcunayı izle.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.