iş yerinde kullandığımız samsung 4x16 yazıcısı xp bilgisayarlarda gayet güzel calısıyor.bütün bilgisayarlar workgroupta ve kablosuz ağ kullanıyoruz.modemimizde us robotics.ama 2 adet vista pc var bunlarda yazıcıyı gördüğü halde yazdırmıyor.vista driverlarınıda yükledğimiz halde.şöyle bi hata veriyor yazıcıya bağlanmayı denediğimde "Windows yazıcıya bağlanamıyor bu işlemi tamamlamak için yeterli bellek yok lütfen bazı programları kapatıp yeniden deneyin" ikisinde de aynı hata veriyor.biri toshiba diğeride hp laptop.bu sorunu nasıl çözebilirim?bilen bi arkadas yardım ederse cok sevinirim.tesekkürler.
vista'da yazıcı eklerken local yazıcı yüklemeyi seçip bağlantı türünü TCP/IP seçtikten sonra yazıcının bağlı olduğu IP'yi girin. daha sonra driverlar istendiğinde yönlendirme yapın
yazıcı xp bir bilgisayardan paylasımda usb ile bağlı yazıcı.daha detaylı bilgi alabilrsem sorunu çözebilirm sanırım..local olarak da ekledim ama olmadı yazıcıyı bile görmedi..ip girdim bilg adını girdim olmadı.. :(
bende de bu tür sorun yaşıyorum samsung printer sekreterin bilgisayarına baglıydı bilgisayar değişti ben yeniden yükledim driverları o bilgisayardan cıktı alabiliyorum lakin agdaki diger bilgisayarlara geçiyorum yazıcı ekleden printeri görüyorum ekle varssaılan yazıcı olarak tamamlıyorum sonra bir belge yazdırmaya kalktıgımda printerinizin takılı olup olmadıgını kontrol edin agda printer bulunamadı diyor bu konuda yardımcı olacak arkadaş varmıdır acaba teşekkürler yarın o yeni gelen bilgisayara format atıcam daha baska birsey gelmiyor aklıma
1. Sorun çıkaran PC lerde sanal belleği arttırın. ( Nasıl yapılacağını yazamayacağım. İnternetten bulursun çok kolay. ) 2. Bir .bah dosyası oluştur. Bu dosyanın içine bu satırı "c:\net use lpt2: \\printerinbağlıolduğupc\yazıcıadı" yaz ve kaydet. Daha sonra bu bat dosyasını o PC lerde startup a koy her açılışta bu dosyayı çalıştırsınlar. Aynı PC lerde printer in vista driver i ile kullanılacak port LPT2 olacak şelikde seç ve kur. 3. Printer in USB ile bağlı olduğu PC de local admin grubuna, o printer a yazı gönderecek PC lerin kullanıcı adlarını ekle..
Mesela Printer in bağlı olduğu PC de bilgisayarım - sağ tuş - yönet - Kullanıcı ve Gruplar - Gruplar - administrators - ekle diyip vista kullanan PC hangi kullanıcı adı ile açılıyorsa onu "ahmet, mehmet, hamdiyesu vs." ekle.. Sonra dene bakalım.
Ama sen ilk başta vista kurulu olan notebook a printer i direk olarak bağlayıp driverini kur ve çıktı almayı dene belki vista driver inda sorun olabilir...
Yazıcı Ve Fakslara Geliyoruz Boşlukta Sag tık Menüsünden Sunucu Özelliklerine Geliyoruz Ordan Baglantı Noktalarına geliyoruz ve eski Baglantı Noktalarını Kaldırıyoruz Sonra Sürücüye Geliyor Yuklu Olan sürücüleri Kaldırıyoruz daha sonra Ağdaki Paylaşımdaki Printeri Tekrardan ekliyoruz Sorun Çözülüyor cıktı Gonderebiliyorsunuz. Not: ( Baglantı Noktaları ve Sürücüleri Sildikten Sonra Yeniden Başlatın )
Merhabalar hocam bendede aynı problem vardı vista bilgisayarımla xp yuklu bılgısayardakı yazıcıma baglanamıyordum yazıcı ekle dedıgımde baglanıyor dıyordu sonrada windows yazıcıya bağlanamıoyor.Yeterlı bellek yok gıbı bı hata verıyordu nedenı yazıcının surucusunu yukleyememesıymıs yanı yazıcınızın setup ını ınternetten manual olarak kendı orjınal ınternet sıtesınden ındırıp kurun sonra aynı yapmaya calıstıgınız ıslemlerı tekrarlayın
1. Sorun çıkaran PC lerde sanal belleği arttırın. ( Nasıl yapılacağını yazamayacağım. İnternetten bulursun çok kolay. ) 2. Bir .bah dosyası oluştur. Bu dosyanın içine bu satırı "c:\net use lpt2: \\printerinbağlıolduğupc\yazıcıadı" yaz ve kaydet. Daha sonra bu bat dosyasını o PC lerde startup a koy her açılışta bu dosyayı çalıştırsınlar. Aynı PC lerde printer in vista driver i ile kullanılacak port LPT2 olacak şelikde seç ve kur. 3. Printer in USB ile bağlı olduğu PC de local admin grubuna, o printer a yazı gönderecek PC lerin kullanıcı adlarını ekle..
Mesela Printer in bağlı olduğu PC de bilgisayarım - sağ tuş - yönet - Kullanıcı ve Gruplar - Gruplar - administrators - ekle diyip vista kullanan PC hangi kullanıcı adı ile açılıyorsa onu "ahmet, mehmet, hamdiyesu vs." ekle.. Sonra dene bakalım.
Ama sen ilk başta vista kurulu olan notebook a printer i direk olarak bağlayıp driverini kur ve çıktı almayı dene belki vista driver inda sorun olabilir...
birincisi .bah değil *.bat ikincisi bilenin ne işi var burda internetten ara bul demişin sanal bellek arttırımı için yani ben yemeği yaparım git tuzu başka yerden al hizmeti eksiksiz yapmak kadar güzel birşey yoktur ilk aklıma gelenler bunlar
Bu mesaja 1 cevap geldi. Cevapları Gizle
Bu mesaja 1 cevap geldi. Cevapları Gizle
Bu mesaja 1 cevap geldi. Cevapları Gizle
< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi streetw1se -- 5 Mart 2008; 16:40:22 >
Bu mesaja 1 cevap geldi. Cevapları Gizle
Bu mesaja 1 cevap geldi. Cevapları Gizle
Bu mesaja 1 cevap geldi. Cevapları Gizle
Bu mesaja 1 cevap geldi. Cevapları Gizle
birde vistaya gir cmd dos ekranına düşş
mesela ;
c:\net use lpt1: \\server\yazıcıadı enter
yukarda 2 boşluk var dikkat ett
yaptıkdan sonra işlem tamamlandı yazısı geldiği ann
yazıcıya veri göndere bilirsin
Bu mesaja 1 cevap geldi. Cevapları Gizle
< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rx3004 -- 17 Temmuz 2008; 5:33:40 >
Bu mesaja 1 cevap geldi. Cevapları Gizle
Bu mesaja 1 cevap geldi. Cevapları Gizle
1. Sorun çıkaran PC lerde sanal belleği arttırın. ( Nasıl yapılacağını yazamayacağım. İnternetten bulursun çok kolay. )
2. Bir .bah dosyası oluştur. Bu dosyanın içine bu satırı "c:\net use lpt2: \\printerinbağlıolduğupc\yazıcıadı" yaz ve kaydet. Daha sonra bu bat dosyasını o PC lerde startup a koy her açılışta bu dosyayı çalıştırsınlar. Aynı PC lerde printer in vista driver i ile kullanılacak port LPT2 olacak şelikde seç ve kur.
3. Printer in USB ile bağlı olduğu PC de local admin grubuna, o printer a yazı gönderecek PC lerin kullanıcı adlarını ekle..
Mesela Printer in bağlı olduğu PC de bilgisayarım - sağ tuş - yönet - Kullanıcı ve Gruplar - Gruplar - administrators - ekle diyip vista kullanan PC hangi kullanıcı adı ile açılıyorsa onu "ahmet, mehmet, hamdiyesu vs." ekle.. Sonra dene bakalım.
Ama sen ilk başta vista kurulu olan notebook a printer i direk olarak bağlayıp driverini kur ve çıktı almayı dene belki vista driver inda sorun olabilir...
Bu mesaja 2 cevap geldi. Cevapları Gizle
Sorunu Şöyle Hallediyoruz
Yazıcı Ve Fakslara Geliyoruz Boşlukta Sag tık Menüsünden Sunucu Özelliklerine Geliyoruz Ordan Baglantı Noktalarına geliyoruz ve eski Baglantı Noktalarını Kaldırıyoruz Sonra Sürücüye Geliyor Yuklu Olan sürücüleri Kaldırıyoruz daha sonra Ağdaki Paylaşımdaki Printeri Tekrardan ekliyoruz Sorun Çözülüyor cıktı Gonderebiliyorsunuz. Not: ( Baglantı Noktaları ve Sürücüleri Sildikten Sonra Yeniden Başlatın )
Bu mesaja 1 cevap geldi. Cevapları Gizle
başlat /ayarlar/yazıcılar/yazıcı ekle/ağ yazıcısı dedikten sonra,aşağıda "istediğim yazıcı listelenmiyor" tıkla
\\bilgisayar adı\yazıcı adı
veya
http://bilgisayar adı/yazıcı adı
zaten örnek diye yazmışlar bu yazdıklarımı.
varsayılan olarak ayarlayın ve kullanmaya başlayın
Bu mesaja 1 cevap geldi. Cevapları Gizle
arkadaşım konunun tarihine bakmadan cevap yazdın sanırım..
Bu mesaja 1 cevap geldi. Cevapları Gizle
birincisi .bah değil *.bat ikincisi bilenin ne işi var burda internetten ara bul demişin sanal bellek arttırımı için yani ben yemeği yaparım git tuzu başka yerden al hizmeti eksiksiz yapmak kadar güzel birşey yoktur ilk aklıma gelenler bunlar
maşallah sizin pc sorunsuzmuş zaten normal dışı yani sorunlu bir sistemde bu dedikleriniz olmuyor çözmeye çalıştığımızda bu