Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
2
Cevap
2902
Tıklama
0
Öne Çıkarma
P2 Bilgisayara CD-ROM Tanıtma.

S sansar Konu Sahibi
10 yıl (461 mesaj)
Arkadaşlar elimde sağlam çalışan P2 bir pc var ve Format attım win98 Yüklemek istiyorum Lakin İlk açılış ekranında CD-ROM Görmesine rağmen CD den BOOT işlemini yapmıyor.win98 güvenli Kipte açtığımda da CD-ROM yok görünüyor.

Arkadaşlar bu pc lerde duyduğum kadarıyla eskiden Disket ile CD-ROM sürücüleri tanıtılıyormuştu tabii ben hep xp ile çalıştığım için o nesil Pc lerden anlamıyorum Lütfen bir bilen arkadaşlaş Disketten CD-ROM nasıl tanıtılır yani buna ait disket driverı nasıl oluşturulur bir anlatırsa sevinirim.

Cd-ROM üzerinde marka yazmıyor fakat Modeli şu :
Model NO : CD-50S
Üretici : CTX
Versiyo : 5.30


CD-ROM üzerindeki Barkodda bu bilgiler var Lütfen bu işlemlerden anlayan biri bu CD-ROM u nasıl tanıtacağımı anlatırsa çok sevinirim.
Hatta birde ROM Driverinı yollarsa çok makbul geçer.

Şimdiden Herkese çok teşekkür ederim.

Kolaygelsin.
C cenkcirak
10 yıl (1171 mesaj)
Bios ayarlarına gir first boot device seçeneğini cd rom yap öyle dene.Eğer olmazsa başlangıç disketi oluşturman gerekli oda boş bir disketi pc ye tak sağ ile tıkla başlangıç disketi oluşturde oluştursun bilgisayara takılı halde pc yi başlat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cenkcirak -- 6 Mart 2012; 19:15:32 >


S sansar Konu Sahibi
10 yıl (461 mesaj)
Öncelikle cevap için Teşekküeler..

Lakin benim sorunum Biostan Boot ayarlarıyla ilgili değil sanırım ,Win98 başlangıç disketim var başlangış disketiyle Pc yi başlatsam bile makinada cd-rom tanıtılı olmadığından cd-rom dan win98 yüklemesi yapamıyorum.

Benim şuan yeni nesil sistemlerde cd-rom auto tanıyor fakat eski nesil bilgisayarlada öğrendiğim kadarıyla işletim sistemi kurmadan evvel bilgisayar cd-romu tanımıyorsa Disket sürücüye cd-rom driverı yüklenip o şekilde önce cd-rom tanıtılıyormuş daha sonrada cd-rom dan işletim sistemi kuruluyormuş.

Yani dolayısıyla benim Bios ayarlarından evvel CD-ROM u Bilgisayara nasıl tanıtacam onu nasıl yapabilirim bu şekilde cd-rom driverı olan bir disket nasıl oluşturulur onu öğrenmek istiyorum.Bios ayarları konusunda bilgim var ondan sonrası kolay sanırım.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.