Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
0
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Önlisans+DGS mi yoksa direk Lisans mı?

K Kerasuslu Konu Sahibi
2 yıl (1869 mesaj)
Merhaba,

Ben 2014 mezunu makine mühendisiyim. 5 yıldır enerji sektöründe çalışıyorum. İşimden memnunum yanlız hedeflediğim nokta için elektrik mühendisliği diploması almam gerekiyor.
Önümde 2 seçenek var 2 yıllık önlisans okuyup DGS ile elektrik müh. geçmek ya da direk mühendislik kazanmak. Benim için fark şu sınava normal öğrenci gibi hazırlanmam zor vakit bulamam en başta. Bu yüzden Ankara'da direk mühendislik kazanmam zor. Önlisans için puanlar doğal olarak daha düşük. Oraya girip sonra mühendisliğe tamamlasam mantıksız mı olur? Direk mühendislik kazansam şu avantajım var ilk 2 yılın birçok dersini saydırabilirim sanırım.
Bir de öylesine okumak yerine öğrenmek istiyorum. Önlisans bu konuda bana yardımcı olur gibi konuştuğum mühendisler de olayın %80'ini öğrenmiş olursun zaten diyorlar. Bu arada hem sektör, hem konuya ilgimden dolayı zaten temel seviyenin üstünde bilgim var.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.